دلیل انفجار شیراز هنوز مشخص نیست

دلیل انفجار شیراز هنوز مشخص نیست

انفجار در هنگام اجرای یک سخنرانی مذهبی در حسینیه سید الشهدای شیراز روی داد
بر اساس گزارشهای رسیده از ایران، شمار تلفات انفجار شب گذشته (شنبه شب 24 فروردین) در شیراز، به دوازده نفر رسیده و مقامات رسمی استان فارس، از اظهار نظر درباره علت انفجار خودداری کرده و آن را به بررسی های بیشتر موکول کرده اند.

شنبه شب و در جریان مراسم هفتگی مذهبی کانون ره پویان وصال در حسینیه شهدا شیراز، انفجاری رخ داد که در نوع خود و در سالیان اخیر در ایران کم سابقه بوده است.

ابراهیم عزیزی، فرماندار شیراز و رئیس شورای تامین استان فارس، روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد تلفات این انفجار تا کنون 12 کشته و 202 زخمی بوده است.

آقای عزیزی همچنین تاکید کرد: "در این که علت حادثه، انفجار مواد منفجره بوده، تردیدی نیست، اما این که حادثه یک اقدام خرابکارانه بوده یا با توجه به نگهداری تسلیحات نظامی و بر اثر یک حادثه رخ داده، نیازمند بررسی‌ دقیق و اعلام کارشناسان است."

در چند سال گذشته در محل حسینیه شهدا نمایشگاهی از یادگارهای جنگ ایران و عراق برپا بوده و در این نمایشگاه بعضی ادوات نظامی نیز وجود داشته است.

همین مسئله موجب شده گمانه زنی هایی درباره احتمال انفجار اتفاقی مواد منفجره موجود در نمایشگاه مطرح شود.

در مقابل آقای انجوی نژاد، که در زمان انفجار در حسینیه شهدا در حال سخنرانی بوده، گفته است این انفجار مطمئنا در اثر بمب گذاری بوده و احتمال حادثه منتفی است.

آقای عزیزی تاکید کرده هنوز کسی در ارتباط با این انفجار دستگیر نشده و هیچ گروهی نیز مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

به گفته آقای عزیزی از مجموع 202 مجروح این حادثه 60 نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند، 20 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، و بقیه نیز در بخش های عمومی در بیمارستان های شیراز تحت درمان هستند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک شاهد عینی از محل انفجار گزارش داده است: "پس از شنیدن صدای انفجار، شعله‌های آتش در محل حسینیه زبانه کشید طوری که از فاصله دور نیز قابل رویت بود، همگی به طرف محل انفجار دویدیم و آنجا بود که پس از دقایقی، جنازه‌ های تکه پاره و سوخته افراد را مشاهده کردیم که از محل حادثه خارج می‌کردند."

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اونایئ که باید بدونن میدونن مردمم که به حساب نمیان !
دوشنبه 26 فروردین 1387

Ya_Ali - المان - کلن
جرا مشخص نیست
کار دشمنان شیعیان است دنیا شروع کرده به شیعه کشی که از علایم ظهور اقا امام زمانه . تو افغانستان و پاکستان و عراق و ... شروع شده بود حالا هم تو ایران.
دوشنبه 26 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.