خودکشی دختر دبیرستانی پس از ناکامی در کنکور آزمایشی

خودکشی دختر دبیرستانی پس از ناکامی در کنکور آزمایشی

راز مرگ دختر دبیرستانی که در پی سقوط از پشت بام یک ساختمان شش طبقه جان باخته بود، پس از گذشت دو هفته فاش و مشخص شد او به خاطر ناکامی در کنکور آزمایشی جان باخته است.

این دختر 19 ساله که ساناز نام داشت صبح روز 9 فروردین ماه امسال خودش را به پشت بام ساختمان شش طبقه بانک پاسارگاد اصفهان رساند و در پی سقوط از آنجا جان خود را از دست داد. پس از وقوع این حادثه بازپرس قنبری - بازپرس جنایی اصفهان - تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرد و با توجه به اینکه در محل حادثه یک نردبان فلزی قرار داشت و همچنین با توجه به نشانه های دیگر فرضیه قتل ساناز منتفی و مشخص شد وی خودکشی کرده است. در شرایطی که افشای انگیزه ساناز از شتافتن به سوی مرگ مهم ترین نکته در این پرونده بود، کارآگاهان و بازپرس جنایی تصمیم گرفتند با حرکت در جهت عکس عقربه های ساعت، آخرین رویدادهای زندگی دختر دبیرستانی را مرور کنند. نگهبان ساختمان شش طبقه در اظهاراتش گفت؛ ساناز با این ادعا که کارشناس معماری است و می خواهد از خیابان مجاور عکاسی کند مرا قانع کرد در پشت بام را برایش باز کنم. وقتی به بالای ساختمان رسیدیم آن دختر از من خواست محل را ترک کنم. وقتی به پایین آمدم با نگاه به بام دیدم ساناز در نقطه خطرناکی ایستاده است. به این خاطر نگهبان بانک را هم در جریان گذاشتم و به سرعت با آسانسور خودم را به پشت بام رساندم اما هرچه گشتم اثری از دختر پیدا نکردم تا اینکه فهمیدم او به پایین پرت شده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد ساناز ساعتی پیش از سقوط مرگبار به یک موسسه آموزشی کنکور رفته و با مشاور تحصیلی به گفت وگو پرداخته بود. به گفته مشاور تحصیلی دختر 19 ساله پس از ناکامی در کنکور آزمایشی به سراغ وی رفته و در حالی که مضطرب و پریشان بوده پس از دقایقی گفت وگو از او خواسته بود اجازه دهد به پشت بام برود اما زمانی که با پاسخ منفی مواجه شد موسسه آموزشی را ترک کرد.در حالی که مشخص شده بود ساناز به احتمال زیاد به خاطر ناکامی در کنکور آزمایشی خودکشی کرده است والدین او نیز مورد پرس وجو قرار گرفتند و معلوم شد دختر دبیرستانی شب قبل از حادثه از مادرش درباره خودکشی سوال کرده و پرسیده بود آیا چنین عملی نزد خداوند گناه محسوب می شود؟ ساناز همچنین در این باره با چند نفر دیگر گفت وگو و سوال کرده بود اگر کسی از بلندی سقوط کند حتماً می میرد.کم اشتهایی و حالت تهوع از دیگر علائمی بود که از وضعیت روحی غیرعادی ساناز در واپسین روزهای زندگی خبر می داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عبرت با افشای علت خودکشی ساناز پرونده او مختومه شد.

shanul - المان - هامبورگ
من خیلی ناراحت شدم از این خبر و تسلیت می گویم به خانواده این دختر خانم. امیدوارم دیگه شاهد این خبرها نباشیم.
جمعه 23 فروردین 1387

neda5 - امارات - دبی
دختر بیچاره...کی میدونه توی دل کوچیکش چی می گذشته...بی دقتی خانواده ها و فشارهای روحی چه نتایج اندوهباری به بار میاره.
شنبه 24 فروردین 1387

salem - هند - پونا
به خدا اشکم جاری شد اخه این دختربیچاره چکار کرده بود که اینجوری باید میمرد خاک تو سر این کنکور
شنبه 24 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
خیلی خبر ناراحت کننده ای بود واقعا از ته دل ناراحت شدم امید وارم که نظام آموزشی ما جلوی این جور حوادث رو که ممکنه در تمام دنیا اتفاق بیفته رو بگیره و شاهد پر پر شدن این غنچه های عزیز وطن نشیم واقعا متاسف شدم خبر تکان دهنده ای بود
شنبه 24 فروردین 1387

palmera - ا - اصفهان
یاد حرف یه دختری افتادم که وقتی ازش پرسیدم آخه چرا اینقدر درس می خونی بهم گفت اخه دخترای ایرونی اگه درس نخونن پس چیکار کنن!!!
بله عزیزان این دختر که من هم خودش و هم خوانوادشو می شناختم مدرسه تیزهوشان می رفت و مثل بقیه دخترای ایرونی فقط برای اینکه بعدنا کمی در جامعه دیده بشه مجبور بود روزی 8ساعت درس بخونه و فشاری که روش بود باعث شد این کارو بکنه.ساناز عزیزم تو نمونه یک زن تلاشگر ایرونی بودی ...روحش شاد.از خدا می خوام به خانوادش صبر بده
شنبه 24 فروردین 1387

RezaRaza - ایران - تهران
خداوندا...
شنبه 24 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
افسوس چه چهره قشنگی داره. 19 سالگی پایانی اینطور غم انگیز. خدا صبر بده به خونوادش.
شنبه 24 فروردین 1387

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
طفلک!چه چهره معصومی هم داره!بدترین دوران زندگیم اون یه سالی بود که پشت کنکور بودم.
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.