بوش: همگرایی ایران و القاعده در عراق

بوش: همگرایی ایران و القاعده در عراق

بوش: شکست آمریکا در عراق باعث جسارت بیشتر رهبران تندرو ایران می شود
رئیس جمهور آمریکا دولت ایران و شبکه القاعده را تهدیدهای اصلی علیه آمریکا توصیف کرده و در مورد مداخله جمهوری اسلامی در امور عراق هشدار داده است.

جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا، در سخنانی که شامگاه پنجشنبه از شبکه های رادیو و تلویزیونی آن کشور پخش شد، ضمن تشریح سیاست خود در عراق، دولت ایران را مورد انتقاد شدید قرار داد و به حمایت از شبه نظامیان غیرقانونی در عراق متهم کرد.

آقای بوش رویکرد جمهوری اسلامی نسبت به عراق را غیرقابل قبول خواند و گفت که این کشور دارای "تاثیری مخرب" در عراق است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین شبکه القاعده را در کنار ایران عامل اصلی بی ثباتی و نا امنی در عراق توصیف کرد.

وی گفت "عراق نقطه همگرایی دو تهدید بزرگ علیه آمریکا در قرن جدید است: یعنی القاعده و ایران."

 اگر با وجود تمامی سرمایه گذاری های القاعده و ایران در عراق، ما در این کشور به موفقیت دست یابیم، این پیروزی به منزله ضربه ای تاریخی بر تروریسم جهانی و شکستی سنگین برای ایران خواهد بود
 
جورج بوش


رئیس جمهور آمریکا پیروزی این کشور در جنگ عراق را برای حذف "این دو تهدید بزرگ" ضروری دانست.

آقای بوش گفت "اگر با وجود تمامی سرمایه گذاری های القاعده و ایران در عراق، ما در این کشور به موفقیت دست یابیم، این پیروزی به منزله ضربه ای تاریخی بر تروریسم جهانی و شکستی سنگین برای ایران خواهد بود."

در مقابل، به گفته آقای بوش، عدم موفقیت آمریکا در جنگ عراق باعث خواهد شد تا "ایران در صدد پر کردن خلاء ناشی از این ناکامی برآید."

رئیس جمهور آمریکا افزود "شکست ما در عراق باعث جسارت بیشتر رهبران تندرو این کشور [ایران] می شود و آتش جاه طلبی آنان را برای تسلط بر منطقه شعله ورتر خواهد کرد."

گزینه های ایران

جورج بوش اظهار داشت که دولت ایران با گزینه هایی مشخص در منطقه مواجه است.

 ایران می تواند با صلح در کنار همسایگان خود زندگی کند، و از روابط اقتصادی، فرهنگی و دینی نیرومندی برخوردار شود، و یا می تواند به گروه های غیرقانونی شبه نظامی، که به ارعاب مردم عراق و برانگیختن احساسات آنان علیه ایران مشغول هستند، کمک تسلیحاتی، آموزشی و مالی بدهد
 
جورج بوش


به گفته وی، "ایران می تواند با صلح در کنار همسایگان خود زندگی کند، و از روابط اقتصادی، فرهنگی و دینی نیرومندی برخوردار شود، و یا می تواند به گروه های غیرقانونی شبه نظامی، که به ارعاب مردم عراق و برانگیختن احساسات آنان علیه ایران مشغول هستند، کمک تسلیحاتی، آموزشی و مالی بدهد."

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنان خود ایران را تشویق کرد که راه درست را برگزیند.

وی گفت "اگر ایران گزینه درست را انتخاب کند، آمریکا مشوق ایجاد روابط مسالمت آمیز بین ایران و عراق خواهد بود و اگر ایران گزینه نادرست را برگزیند، آمریکا در حفاظت از منافع، نیروها و شرکای عراقی خود عمل خواهد کرد."

بخش اصلی سخنرانی آقای بوش به تشریح سیاست های وی در مورد عراق اختصاص داشت که طی آن، وی با تایید پیشنهاد ژنرال دیوید پتریوس، فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق، گفت که از ماه ژوئیه، برنامه کاهش شمار نیروهای آمریکایی را برای مدتی به حالت تعلیق در خواهد آورد.

 اگر ایران گزینه درست را انتخاب کند، آمریکا مشوق ایجاد روابط مسالمت آمیز بین ایران و عراق خواهد بود و اگر ایران گزینه نادرست را برگزیند، آمریکا در حفاظت از منافع، نیروها و شرکای عراقی خود عمل خواهد کرد
 
جورج بوش


با تعلیق خروج نظامیان آمریکایی از عراق، شمار نفرات آمریکایی در حدود یکصد و چهل هزار نفر تثبیت خواهد شد که معادل تعداد آنان قبل از اجرای سیاست آقای بوش در اعزام نفرات تازه نفس برای کمک به استقرار امنیت در مناطق مرکزی عراق است.

جورج بوش گفت که هدف از تعلیق برنامه کاهش نیروها تثبیت دستاوردهای نظامی ایالات متحده در ماه های اخیر است و افزود که به ژنرال پتریوس زمان لازم برای موفقیت را خواهد داد.

اظهارات آقای با انتقاد رهبران حزب دموکرات مواجه شده که گفته اند وی اتخاذ تصمیم های مهم در مورد عراق را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر سال جاری موکول کرده است.

این انتخابات برای گزینش جانشین آقای بوش برگزار می شود که دوره دوم ریاست جمهوری خود را در ماه ژانویه به پایان خواهد رساند.

Eteraaz - ایران - تهران
آقای بوش ! راستشو بگو ، بن لادن رو کجا قایم کردی ؟! تاریخ مصرف القاعده کی تموم میشه ؟! چند بار تا حالا با بن لادن دیدار داشتی ؟! در ماه چقدر به بن لادن برای تخریب چهره اسلام پول میدی ؟!
راستی ! بدجوری داری میسوزی که ایران رو هی تهدید میکنی و ایران تره هم واست خورد نمیکنه نه ؟! ارتباط ایران و القاعده فیلم جدیدته نه ؟!
جمعه 23 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
Eteraaz - ایران - تهران
واقعا این مرتیکه همه چیز رو واسه خودش می خواد
و ما هم می گیم :
ما هم هستیم
خوشحالم که ایران اون قدر در این زمینه مقتدر و بی پرواست که خشم و اعتراض قدرت های اول جهان رو بر انگیخته می کنه هر کی زیاد دشمن داشته باشه یعنی تواناست
به امید ایران مقتدر با قدرت برتر همان ایران قدیم که همه از نامش حساب می بردن ما کاری نداریم که حکومت دست کی باشه فقط ایران قدرتمند شه این خودش خیلیییی
شنبه 24 فروردین 1387

حسن کچل - امریکا - نیو یورک
بن لادن تو تونل کندوان قایم شده
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.