۱۳۷۶ شاخه گل رز مهریه را به همسرم می‌بخشم

۱۳۷۶ شاخه گل رز مهریه را به همسرم می‌بخشم

زن با چهره‌ای نگران مقابل قاضی شعبه ۲۸۶ دادگاه خانواده نشسته بود.
شاید هنوزهم باورش نمی‌شد همسرش پس از سال‌ها زندگی مشترک، وی را به خاطر ابتلا به یک بیماری صعب العلاج با فرزندان خردسالش رها کرده و ناپدید شده است.
برای همین به دادگاه خانواده آمده بود تا با بخشیدن همه مهریه‌اش که ۱۳۷۶ شاخه گل رز بود، از همسرش جدا شود تا شاید مرد زندگی‌اش لااقل به فرزندانش سر بزند.
او با گریه در توضیح ماجرای زندگی‌اش به قاضی عموزادی گفت: ۱۱ سال پیش بود که به‌دنبال آشنایی با همسرم به عقد او درآمدم و با تعیین یک سکه بهار آزادی و ۱۳۷۶ شاخه گل رز به‌عنوان مهریه، زندگی مشترک با وی را آغاز کردم.
سال‌های اول زندگی‌مان همسرم که مرد ثروتمند و مهربانی بود، برایم زندگی خوبی را فراهم کرده بود و ما بدون هیچ مشکلی با محبت و علاقه با یکدیگر زندگی می‌کردیم تا اینکه ۴ سال قبل دچار یک بیماری صعب‌العلاج شدم. از آن به بعد، رفته رفته دچار مشکل حرکتی شدم و بعد از این اتفاق بود که احساس کردم همسرم دیگر آن علاقه و محبت گذشته را به من ندارد. این بی‌مهری‌ها تا آنجا پیش رفت که همسرم حتی حاضر به صحبت با من نبود و آنجا بود که متوجه شدم وی دیگر حاضر به ادامه زندگی مشترکمان نیست. تا اینکه سال گذشته همسرم یکباره به بهانه رفتن به سر کار از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت.
وی ادامه داد: ماه‌ها به‌دنبال همسرم گشتم تا این که متوجه شدم وی در خارج کشور در حال تجارت و زندگی است. این در حالی بود که در این مدت من بدون دریافت نفقه و با بیماری‌ای که داشتم از فرزندانم نگهداری می‌کردم اما وقتی دیدم دیگر نمی‌توانم این وضعیت را تحمل کنم فرزندانم را تحویل خانواده شوهرم دادم.
زن جوان که به همراه وکیل خود در دادگاه حاضر شده بود، در ادامه به قاضی عموزادی گفت: من یک سکه طلای مهریه‌ام را هنگام عقد دریافت کرده‌ام و حالا هم می‌خواهم فقط یک بار دیگر همسرم را ببینم و بقیه مهریه‌ام را که ۱۳۷۶ شاخه گل رز است به او ببخشم. شاید چند صباحی دیگر زنده نباشم اما می‌خواهم از همسرم جدا شوم تا شاید او لااقل به‌خاطر دیدن فرزندانمان برگردد.
قاضی عموزادی- رئیس شعبه ۲۸۶ دادگاه خانواده- با شنیدن اظهارات زن جوان دستور انجام تحقیقات لازم را صادر کرد.

pakzad - ایران - آذربایجان
واقعا ناراحت شدم خیلی سخته واسش
جمعه 23 فروردین 1387

emshab - ایران - تهران
اه اه ُ حالم بد شدُ بنده خدا خانومه واقعا اگه این آقا دچار مریضی میشد و این خانم ترکش میکرد چه حسی داشت؟؟؟؟؟؟؟به نظرم این آقا واسه عیاشی رفته خارج و الآن حتما یه زن دیگه رو هم بدبخت کرده..
جمعه 23 فروردین 1387

parmida-otrish - اتریش - وین
زن و مرد وقتی ازدواج میکنند در واقع یکی میشوند. یعنی یک روح در دو بدن. من فکر میکنم این اقا زمان ازدواج این مسئله را درک نکرده است.
یک سئوال از تمام اقایان محترم دارم. اگر زمانی شما پس ازدواج مبتلا به چنین بیماریهایی شوید از همسرتان چه انتظاری دارید ؟
جمعه 23 فروردین 1387

حسن کچل - امریکا - نیو یورک
چرا وقتی زنی شوهرش را که سالم هست ترک میکند ناراحت نمیشید و حالتون بد نمیشه
جمعه 23 فروردین 1387

parmida-otrish - اتریش - وین
اقای حسن کچل - امریکا - نیویورک
من منکر نمی شوم که درصدی از خانمها در زندگی زناشویی اشتباه رفتار میکنند ولی وجدانا این چنین خانمها نسبت به اقایان چند درصد میشوند ؟
شنبه 24 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
من بودم مهریه رو از حلقومش میکشیدم بیرون حالا هر چی که بود بود!
شنبه 24 فروردین 1387

goleyas - ایران - ایران
بیماری زن و مرد نمیشناسه . هر کسی ممکنه مریض بشه .
خیلی بده که زن یا شوهر به خاطر بیماری شریک زندگیشو بیرحمانه رها کنه.
از این بی معرفتی ها چه در حق آقایون و چه در حق خانمها متاسفانه خیلی اتفاق افتاده .
شنبه 24 فروردین 1387

l3aroon - سوئیس - ب
parmida-otrish - اتریش - وین
پارمیدا جان تو دورانی که ما داریم توش زندگی می کنیم واقعا هیچ کس با این ادراک ازدواج نمی کنه ...
البته جای تاسف فراوان داره ...
چه برای آقایونی امثال این آقا و همینطور خانوم هایی که راحت پا روی همه ی تعهدات و علایق گذشته اشون می زارن و زندگیشون رو از هم می پاشند که به قول گل یاس عزیز تعدادشون کم که نیست هیچ .. هر روز هم رو به افزایش پیش می ره !
نمی دونم واقعا چی بگم ...
شنبه 24 فروردین 1387

parmida-otrish - اتریش - وین
انجیل متی باب 19 ایه 3 تا 6 :
بعضی از فریسیان به عیسی گفتند: ایا شما اجازه می دهید مرد زن خود را طلاق دهد ؟ عیسی جواب داد: مگر شما کتاب اسمانی را نمی خوانید؟ در کتاب اسمانی نوشته شده است که در اغاز خلقت پروردگار مرد و زن را افرید و دستور داد مرد از پدر و مادر خود جدا شود و برای همیشه به زن خود بپیوندد و با او یکی شود بطوری که ان دو نفر دیگر دو تن نیستند بلکه یک تنند . و هیچ انسانی حق ندارد ان دو را که خدا به هم پیوسته است جدا کند. ... ( و در ایه 9 امده است ) و من به شما میگویم که هر کس زن خود را به هر علتی بغیر از علت زنا طلاق دهد و با زن دیگری ازدواج کند زناکار محسوب میشود.
دوست عزیز ارون 13 سوئیس - پ با عرض سلام
قابل ذکر است در این دنیای وانفسا هنوز هم انسانهایی پیدا میشوند که برای کلام خداوند ارزش قائل شده و به ان عمل میکنند. و خوشبختانه امثال انها در بین ایمانداران مسیحی کم نیستند.
به امید روزی که جوانان ما زمانی بفکر ازدواج بی افتند که معنای واقعی ان را درک کنند و طعم واقعی خوشبختی را بچشند.
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.