اسکار روزنامه نگاران انگلیسی به عمادالدین باقی رسید

اسکار روزنامه نگاران انگلیسی به عمادالدین باقی رسید

عمادالدین باقی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر ایرانی از جانب مجله معتبر پرس گازت (Press Gazzet) انگلیس جایزه روزنامه نگار بین المللی سال 2008 را تصاحب کرد.


به گزارش  این مجله انگلیسی که هرساله جوایز موسوم به "جوایز مطبوعاتی انگلیس" (British Press Awards) را به روزنامه نگاران برتر داخلی و بین المللی اعطا می کند امسال عمادالدین باقی رییس انجمن دفاع از حقوق زندانیان ایرانی و موسس روزنامه توقیف شده "جمهوریت" را به عنوان ژورنالیست بین المللی سال انتخاب کرد.

باقی در سال 2004 روزنامه جمهوریت را تاسیس کرد. انتشار این روزنامه حدود 3 سال پیش در پی چاپ دوازده شماره  از آن متوقف و امتیاز این روزنامه نیز سال گذشته توسط هیات نظارت بر مطبوعات لغو شد.

باقی اکنون به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" دوران محکومیت و زندان خود را می گذارد.

این گزارش می افزاید: "مجله پرس گازت همچنین جایزه روزنامه نگار سال 2008 انگلیس را به آندرو گیلیگان، خبرنگار روزنامه عصر لندن، ایوینینگ استاندارد، اهدا کرد. "

از سوی دیگر پاول داکره خبرنگار و سردبیر آسوشیتدپرس به خاطر دو دهه موفقیت کاری در روزنامه های ایوینینگ استاندارد و دیلی میل و نیز تداوم فعالیت کاری در کمیسیون شکایات مطبوعاتی، جایزه ویژه مجله گازت را تصاحب کرد.

هر سه جایزه یاد شده شب گذشته طی مراسمی که به میزبانی کانال چهار اخبار انگلیس در هتلی در لندن برگزار شد به صورت رسمی اعلام گردید.

گفتنی است جوایز British Press Awards از دهه 1970 تاکنون هر ساله با رأی گروهی از روزنامه نگاران و مدیران مطبوعات به بهترین خبرنگاران و روزنامه نگاران انگلیسی اهدا و از آن به عنوان "اسکار روزنامه نگاران انگلیسی" یاد می شود.
pakzad - ایران - آذربایجان
نمی دونم چه رازی هستش که کشور های غربی به مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران بهای زیادی می دن!!!!
اینا ریشه در استعمار و استبداد اونا داره هر چند نظام داخلی بد باشه
هیچ گربه ای در راه خدا موش نمی گیره سیاست اونا هیچ وقت عوض نمی شه
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
دستشون درد نکنه فقط از طرف دولت انگلیس نباشه که اگه باشه فکر نکنم عماد قبول کنه چون قیمت عماد خیلی بالاست با جایزه گول نمی خوره!!!
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.