همسر خدیجه مقدم:به جای دستبند باید به دستهای همسرم بوسه بزنند

همسر خدیجه مقدم:به جای دستبند باید به دستهای همسرم بوسه بزنند

صبح امروز 21 فروردین همسر خدیجه مقدم برای پی گیری وضعیت وی به دادیاری امنیت دادگاه انقلاب مراجعه کرد اما پیگیری او برای آزادی همسرش به نتیجه ای نرسید.

خدیجه مقدم فعال جنبش زنان و عضو کمیته مادران کمپین و مادران صلح صبح روز بیستم فروردین ماه جاری با ورود نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد و هم اکنون در بازداشتگاه وزراء به سر می برد. آنچه می خوانید حاصل گفتگو با همسر ایشان است :

-  آقای خسرو شاهی به نظر شما دلیل بازداشت خانم مقدم چیست؟

- این اولین بار نیست که همسرم را بازداشت می کنند . چندین بار او را از پلیس امنیت احضار کردند و رفت و پاسخ هم داد. او فعال جنبش زنان، عضو کمیته مادران کمپین، عضو مادران صلح، فعال محیط زیست و موسس تعاونی های زنان خود سرپرست و توانمند سازی زنان است و در بسیاری از فعالیت های انجام شده برای بازسازی بم و بهبود وضعیت زنان در این منطقه مشارکت کرده است. هربار که یکی از بچه های کمپین را بازداشت می کنند او و مادران دیگر برای آزادی آنها بسیار تلاش می کنند . همین چند روز پیش به همراه خانم عبادی دیداری نوروزی با خانواده فعالان دانشجویی و کارگری و خانواده زهرا بنی یعقوب داشتند. او تمام زندگی اش را صرف برابرخواهی و صلح خواهی کرده است . واقعا باید به جای دستبند به دستهای این زن بوسه بزنند.

- خانم مقدم به شما گفتند که در چه موردی بازجویی شده اند ؟

- دیروز وقتی او را دیدم گفت در مورد مهمانی ها و دیدارهایی که در خانه ما با مادران و اعضای کمپین یک میلیون امضا ویا مادران صلح داشته و از او خواسته اند که نام کسانی را که به خانه اش رفت و آمد دارند بگوید که همسرم چنین کاری را هرگز اخلاقی نمی داند و حرفی نزده است. در ضمن گویا از او پرسیده بودند که چرا به دیدار خانواده اسانلو رفته است که گفته بود مادرش دوست اوست و خیلی طبیعی است که برای عید دیدنی به خانه او برود و اساساً حمایت از فعالان جامعه مدنی از وظایف اوست.

- آقای خسرو شاهی نتیجه مراجعه امروز شما به دادگاه چه بود؟

- امروز صبح به دادیاری ویژه امنیت به ریاست قاضی سبحانی مراجعه کردم تا درخواست تغییر وثیقه به کفالت را بدهم اما ایشان گفتند فعلا نمی توان کاری کرد.بروید هفته اینده مراجعه کنید. دلیل بازداشت همسرم را پرسیدم، گفتند از خانم مقدم خواستیم اسامی کسانی را که به خانه تان رفت و آمد دارند بدهد اما نداد. با ماموران پلیس هم برخورد داشت. گفتم این ماموران شما بودند که با وضع خشونت آمیزی به خانه ما ریختند و برخورد بدی هم با همسرم داشتند .

- خانم مقدم همچنان در بازداشتگاه وزرا هستند یا به اوین منتقل می شوند؟

- فعلا که در بازداشتگاه وزرا هستند و برای ایشان قرار بازداشت موقت صادر کرده اند.

- این قرار را پلیس امنیت صادر کرده یا دادیاری ویژه امنیت ؟

- من امروز که به دادگاه مراجعه کردم، بعد از صحبت های بازپرس پرونده گفتم چگونه می توانم همسرم را ملاقات کنم؟ گفتند ایشان را پلیس امنیت عشرت آباد بازداشت کرده باید به همانجا مراجعه کنید. به پلیس امنیت عشرت آباد رفتم، در آنجا به من گفتند که قرار بازداشت را قاضی دادگاه صادر کرده و آنها می توانند اجازه ملاقات بدهند. اما وقتی به پلیس عشرت آباد رفتم گفتند ما کاری نمی توانیم بکنیم حکم بازداشت را معاونت امنیت داده است! بنابراین مجددا به دادگاه انقلاب، معاونت امنیت برگشتم تا بالاخره آقای سبحانی بازپرس پرونده نامه ای خطاب به مسئول بند نسوان زندان وزراء دادند تا به من اجازه ملاقات دهند، به زندان وزراء مراجعه کردم و از آنجا مجددا مرا برای دریافت تاییدیه به پلیس امنیت عشرت آباد ارجاع دادند و سپس نامه ای لاک و مهر شده به من دادند که به بازداشتگاه وزراء ببرم و با او ملاقات کوتاهی داشته باشم.

- همسرتان از وضعیتشان در بازداشتگاه وزراء چه گفتند؟

- او به نحوه بازداشت، انتقال به اداره مفاسد اجتماعی، تعیین وثیقه سنگین، نشان ندادن حکم و قرار بازداشت و همچنین فضای بد بازداشتگاه اعتراض داشت. او را در حال حاضر در سلول انفرادی نگه داشته اند.

- آقای خشرو شاهی سپاسگذاریم

naslesookhteh - ایران - تهران
شاهرودی:در سطح بالا و مطلوبی حقوق بشر را رعایت می کنیم!!!!!!!!
نمونش خبر بالا.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

rad - انگلستان - لیدز
درود بیکران بر تو ای شیر زن ایرانی.شرم برما که اینجنین نظاره گر نشسته ایم ومهر سکوت را تحمل میکنیم.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

shanul - المان - هامبورگ
به هر حال ازادی بهای دارد و مردم ایران تک تک دارند بهاش را می دهند.امیدوارم هر چه زودتر خانم مقدم ازاد شوند.لعنت خدا بر رژیم ایران
جمعه 23 فروردین 1387

بنده ی خدا - ایران - بوشهر
راد.نه بابا چقدر بهت فشار اومده!!!
تو که این همه ناراحتی پاشو بیا ازادش کن.
جمعه 23 فروردین 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
درود بر همه بانوان ازادمنش ایرانى
مرگ بر رژیم فاشیستى آخوندى
جمعه 23 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
واقعا باید به دستهای تمامی این افراد بوسه زد.زنده باد ازادی
جمعه 23 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
مرگ بر طرفداران رژیم فاسد اخوندی........حکومتی که با اخاذی مذهبی و عاطفی مردم ایران را به اسارت خودشان در اورده و نمیزاره اندیشمندان ایرانی ازادی بیان داشته باشند ...اگر قوانین مربوط به زنان را فقط بزارن در باره اش حرف بزن فاتحه حکومت قوانین اسلامی و ریشه اشان زده میشه برای همینه که این همه از این ازاد اندیشان هراس دارند
جمعه 23 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
بنده ی خدا - ایران - بوشه مثل اینکه به تو بیشتر فشار اومده عزیزم!!!
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.