راه اندازی رشته امامت جمعه در حوزه علمیه قم

راه اندازی رشته امامت جمعه در حوزه علمیه قم

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور راه اندازی رشته امامت جمعه در حوزه علمیه را ضروری خواند.

به گزارش «فردا» و به نقل از رسا، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی، رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، هجدهم فروردین در مراسم افتتاحیه طرح حکمت ویژه ائمه جمعه کشور در قم گفت: این طرح که امروز آغاز شده است، با عزم والای مرکز جهانی علوم اسلامی ادامه خواهد یافت.

وی با بیان این‌که هجده سال است مسؤولیت ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور را به عهده دارد، یکی از دغده‌های اصلی این مرکز را راه‌اندازی رشته امامت جمعه در حوزه علمیه دانست.

حجت‌الاسلام تقوی افزود: در طول سال‌های متمادی به دنبال راه ‌اندازی این رشته بودیم که مقام معظم رهبری نیز برآن تأکید داشتند، اما انجام این رسالت را برای شورای سیاست‌گذاری مناسب ندانستند و به همین منظور با وجود رایزنی‌هایی که در این باره با مدیران، علما و مراجع تقلید داشته‌ایم، تاکنون موفق به راه اندازی چنین رشته‌ای نشده‌ایم.

وی ادامه داد: البته طرح حکمت می‌تواند بخشی از این دغدغه‌ها را پاسخ گوید.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نقش آموزش را در زندگی انسان بسیار کارساز و مهم خواند و اظهار داشت: بخش قابل توجهی از پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی که انسان در طول تاریخ داشته است، نتیجه آموزش است و اگر آموزش نبود، موفقیتی نیز در زندگی بشر به چشم نمی‌خورد.

وی آفرینش تمدن‌ها را بسیار مهم دانست که سهم عمده‌ای در خلق تمدن‌ها بر عهده دارد و ادامه داد: آموزش در موفقیت انسان نقش اساسی دارد و یکی از رسالت‌های آن شناسایی استعدادها و شکوفایی آن‌هاست.

حجت‌الاسلام سید رضا تقوی همچنین نقش آموزش را در بهره وری عمر بسیار مهم خواند و تأکید کرد: عمر انسان نباید به بطالت بگذرد؛ از این رو باید از همه ظرفیت‌هایمان برای افزایش کیفیت عمر کمک بگیریم تا فرصت‌ها را از دست نداده و استعداد و توانایی درونی‌مان را شکوفا کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: اسلام به کیفیت عمر بیش از کمیت آن توجه دارد؛ پس باید این کمیت را به بهترین کیفیت برسانیم تا از منابع و نعمت الاهی بهره لازم را برده باشیم.

گفتنی است،‌ دوره آموزشی طرح حکمت ویژه ائمه جمعه سراسر کشور از روز هجدهم فروردین در قم آغاز شد.

Afshin London - انگلستان - لندن
اتفاقأ ما هم تصمیم داریم طویله مان را بسط و گسترش بدیم و رشته هاى جدید براش بذاریم!!! این سید رضا هم فکر کنم از ما یاد گرفته باشه!!!
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
او لا....... این جوکه خیلی دیونه هستند این ها یعنی چی
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

paiiz - ایران - تهران
حاج اقا بگید حقوقش چنده ما هم ثبت نام کنیم. الان که شماها دین رو دکان کردین و بابت نماز خوندن توی مساجد بیشتر از یک میلیون ماهانه می گیرید پس کی نماز خودتونو می خونید. در ضمن به قدر کافی از توفیقات شما و اسلام بهره بردیم و عمرهامون نصف شده جان من کاری به کیفیتش نداشته باشید که به این چند سال زندگی بیشتر ازاین گند نزنید.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اخه مرتیکه احمق تو این 18 سالی که مسئول امام جمعه کشور بودی چه ... خوردی و همچین دغدغه میکنی مثل اینکه داشته اتم را میشکافته!دیوانه های چیز مغز برین یکم تو دنیا ببینید که کشورها چطور پیشرفت کردن و علم امروز با اینهمه امکانات ماهواره و رسانه های گروهی که دیگر نیازی به شنیدن چرندیات شما در مثلا نماز جمعه ندارد.در قدیم نه برقی بوده نه رادیو و نه تلوزیون و نه روزنامه و نه ماهواره شما فقط یک ماه دست از سر مردم ایران بر دارید و اخبار دنیا را به آن شکلی که خود میخواهید ترجمه و بخورد ملت ندهید و از سانسور کردن اخبار واقعی جهان (منظور داخل کشور هم است)خودداری فرمایید ملت از همه چیز آگاه میشوند آنوقت دیگر نیازی به دغدغه شما نیست.مفت خوران جنایت کار و درغگو تا کی میخواهید به این یاوه گویها ادامه دهید؟تازه میخواهند در حوزه رشته چطور دروغ بگوییم و چطور عوام فریبی کنیم و چطور بیشتر جنایت کنیم وووو هم بگذارند و با پاس کردن این واحد ها و گرفتن عمامه به درجه دکترای چیز مغزی مفتخر شوند.نیازی نیست که دغدغه داشته باشی دنیا میداند که شما با اسلام چه کردید!!!
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

NASLE JAVAN - ایران - تهران
داستان جالبی رو دیدم در مورد دین اسلام که شاید خیلی بی ربط هم نباشه.خوندنش خالی از لطف نیست.
بی اخلاقی مسلمانان راز
و "خواجه نصیر الدین " دانشمند یگانه ی روزگار در بغداد مرا درسی آموخت که همه ی درس بزرگان در همه ی زندگانیم برابر آن حقیر می نماید و آن این است :
در بغداد هرروز بسیار خبرها می رسید از دزدی , قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود . روزی خواجه نصیر الدین مرا گفت می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند ؟
من بدو گفتم : بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم .
خواجه نصیر الدین فرمود :
ای شیخ تو کوششها در دین مبین کرده ای و اصول اخلاق محمد که سلام خدا بر او باد را می دانی . و همانا محمد و جانشینانش بسیار از اخلاق گفته اند و از بامداد که مومن از خواب بر می خیزد تا هنگامی که شبانگاه با بانویش همبستر می شود , راه بر او شناسانده شده است .
اما چه سری است که هیچ کدام از ایشان ذره ای بر اخلاق نیستند و بی اخلاق ترین مردمانند وآنکه اخلاق دارد نه از مسلمانی اش که از وجدان بیدار او است.
من بسیار سفرها کرده ام و از شرق تا غرب عالم و دینها و آیینها دیده ام . از "غوتمه ( بودا ) "در خاورزمین تا "مانی ایرانی" در باختر زمین که همانا پیروانشان چه نیکو می زیند و هرگز بر دشمنی و عداوت نیستند .
آنها هرگز چون مسلمانان در اخلاقشان فرع و اصل نیست و تنها بنیان اخلاق را خودشناسی می دانند و معتقدند آنکه خود بشناسد وجدان خود را بیدار کرده و نیازی به جزئیات اخلاقی همچون مسلمانان ندارد .
اما عیب اخلاق مسلمانی چیست ای شیخ ؟
در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند , آن فرمان " اما " و " اگر " دارد .
در اسلام تو را می گویند :
دروغ نگو ... اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست .
غیبت مکن ... اما غیبت انسان بدکار را باکی نیست
قتل مکن ... اما قتل نامسلمان را باکی نیست .
تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست .
و این " اماها " مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز از خود راضی و شادمان می بیند .
و راز نابخردی و پستی مسلمانان در همین است ای شیخ کسلان ..
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
خوب مبارکه. دیگه خیالمون راحت شد. ولی تکلیف نمازهای قبلی که پشت سر ائمه جمعه بدون مدرک امامت خونده شده چی میشه؟ اون دنیا اگه گفتن مدرک امامتون چی بوده باید چی جواب بدیم؟
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
ای ملت بیاید ببینید من تو این فم چی می کشم(الان دارم داد می زنم)
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

mahkame - اتریش - وین
حالا هزینه تحصیلش چقدر میشه؟؟ خانوما هم میتونن برن؟؟ بعدا براش کار پیدا میشه که پولی رو که بابت تحصیل دادیم دربیاد؟؟؟((اخه ببین مردم رو با چیا سرگرم میکنن)) با داستان NASLE JAVAN - ایران - تهران کاملا موافقم. در تورات در 10فرمان موسئ میگوید: قتل مکن((اسلام میگه:قتل نامسلمان را باکی نیست )) دروغ نگو اما اسلام میگه دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست . زنا مکن اما اسلام میگه صیغه کن و.... به مال و ناموس دیگران چشم نداشته باش ولی اسلام میگه تجاوز به نامسلمان را باکی نیست
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

mini110 - اوکراین - کیف
هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

bandekhoda - برازیل - برازیلیا
NASLE JAVAN - ایران - تهران :
چه خوب بود منبع این داستان را هم میگفتی چون من هم بلدم از خودم داستان بسازم.
دوست داری یکی برات بسازم؟
و اما در رابطه با متن بالا:
1- واقعا اقدام خوبی هست چون تا کنون ما همچین رشته ای نداشتیم و امامان جماعت به صورت تجربی مشغول بودند و چه خوب که اشخاصی را از پایه برای این کار تربیت کنیم.
2-برای تمام دوستانی که نسبت به جامعه روحانیت کم لطفی کردند متاسفم مثل اینکه یادشون رفته که اگر همین اشخاص نبودند الان باید هنوز زیر سلطه اون حکومت استبدادی رضا شاه ملعون در اون محیط خفقان بودیم.
به راستی یک سوال پیش میاد اگر حکومت شاه خوب بود پس 98 درصد رای (آری)چی بود؟ خوب معمولا کسانی که در جواب این سوال کم میارن (میگن مردم را گول زدندّ)خنده دار تر از این حرف هم وجود داره یک درصد رو گول زدند دو درصد نه اصلا ده درصد بیسواد بودند (البته به قول اون عده) خوب آیا 98 درصد مردم عاقل و بالغ رو میشه گول زد؟
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
NASLE JAVAN - ایران - تهران
بلا پیش دستی کردیا! این مطلب رو منم می خواستم بفرستم. دستت درد نکنه کارم رو راحت کردی. مرسی.
parviz1 - انگلستان - کترینگ
بابا کشتی بدبختو. ولش کن. ولی خوب که کامنتتو می خونم میبینم راست میگی. ادامه بده.دمت گرم.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

erfan-iran - ایران - ایران
واحدهای درسی :
2 واحد خالی بندی
3 واحد دروغ گویی
5 واحد شیمی اسلامی ( در حد سیاه دیدن ماست سفید )
4 واحد ولایت فقیه
1 واحد طهارت
2 واحد حساب مکتبی و کار با چرتکه
1 واحد شعار
3 واحد کالبد شکافی استکبار ( ار بالا تا پائین تنه)
2 واحد خودفروختگی و سرسپردگی
2 واحد نماز و روضه
3 واحد کارآموزی

... این برنامه درسی رفته رفته تکمیل خواهد شد .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

refighbaz - ایران - تهران
من برای اون افرادی که اکثریت مردم را احمق و ساده تصور میکنند و خودشون را علامه دهر میدونند متاسفم . آخه احمقی که همرو احمق میدونی یعنی اکثریت مردم در طول تاریخ احمق بودند که به علماشون رجوع میکردن .یه کم محظ رضای خدا تاریخ بخونین و ببینین اگه تو مشروطه این روحانیت نبود الان چه به سر این مملک میومد روحانیتی که همیشه در صف اول مبارزه با زور و خرافه پزستی بوده و امثال شیخ فضل الله ها رو داشته.
یه کم انصاف هم خوبه!!!!
جمعه 23 فروردین 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
bandekhoda - برازیل - برازیلیا
نمیدونم شما از روى سادگى این حرفو میزنى یا سرتو زیر برف کردى؟شاید هم وظیفه دارى که دروغهاى آخوندها را تکرار کنى.
صدام حسین هم میگفت که با 100٪ انتخاب شده.
جمعه 23 فروردین 1387

nasle javan - ایران - تهران
bandekhoda - برازیل - برازیلیا راستش من تو اینترنت پیداش کردم خیلی از وب لاگها هم گذاشتنش راجعه به صحت و سقمش هر کس شعور داره خودش می فهمه.شما هم اگر داستان نویسی یکی بگو چه اشکالی داره.ازت منون هم میشم.naslesookhteh - ایران - تهران من مخلصتم .کارت درسته.
جمعه 23 فروردین 1387

hramezani - ایران - مشهد
خوب اگه اساتیدشان آقایان حسنی و امام جماعات مشهد وشیراز باشند که افرادی را تربیت کنند که باعث خنده وشادی مردم شوند خیلی خوب است
جمعه 23 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
erfan-iran - ایران - ایران.NASLE JAVAN - ایران - تهران.بسیار جالب بود.با تشکر.ولیbandekhoda - برازیل - برازیلیا.خفقان زمان شاه بیشتر بود یا این زمان.چقدر دریافت میکنی تا این حرفها بزنی.اوکی
جمعه 23 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بنده خدا -برازیل.شما که خیلی مطمئن هستید از .... پس بزار وسط ببینیم چقدر رای میارین.شما ملاها که ر.... به هرچی اسلام.اصلا میگیم شما درست میگین.پس بیایید یک بار دیگه رای گیری به جمهوری اسلامی آری یا خیر را تکرار کنید .چه اشکالی ذاره ؟یعنی بعد 30 سال هم نباید یک بار دیگه این ملت به انتخاب پدراشون که از نسل های گذشته و شادی ارواح گذشته هاشون بوده یک رای دیگه بدن.بابا عجیبه ها!!!اگه... دارین بیایین وسط ببینیم که چند مرده حلاجین.اگر نه که پس ور اضافه نزنید و بابت میلیاردها دلاری که شما ملاها و مزدوران وطن فروش دارین میگیرین اجازه بدین چندتا از این آبداراش که هر روز از زمین و آسمون تقدیم هر کسی که دزد و وطن فروش و مزدور هست بشه و شماها هم لال شین چون حقتونه. اگر هم که شما نیستین پس چرا .... آتیش میگیره کسی که ...چوب نکرده!!!مگر تو ملای دزد و یا مزدور و جانی پست وطن فروشی؟
جمعه 23 فروردین 1387

ARTEMIS-SW - سو ید - مالمو
تا ابله در ایران هست... ملا در نمی ماند.
جمعه 23 فروردین 1387

dr.arshia - canada - toronto
جرا دوباره رفراندوم نمی گذارند.چرا?چرا گفتنش باعث سنگسار و اعدام می شه مردک اگه رضا شاه ظالم بود که پدر تو سرش بالای دار بود و توام نبودی که از این دولت پول بگیری و این محملات بگی جدا اگه اونا ظالم بودنند چرا رفراندوم دادنند به ملت ایران اجازه دانندکه نظر بدنند ملت ایران هم خودشون خوب به دنیا نشون دادنند رهبر دهاتی و بیسواد و غیر ایرانی و ظالم می خواستند ملت ایران وقتی ازاد و سیر باشه خطرناک میشه یک مشت بی سواد و دهاتی اومدنند رای دانند و حالا حا روز ما باعث خنده شده خلایق هر چه لایق حق ملت ایران که اینطور تو سری بخوره کدوم کشوری با شاهش این کارو کرد که اینا کردنند کدوم ملتی دینش رو عوض کرد مسیحی ,مسیحی موند یهودی بهایی بودائی فقط ملت باهوش ایران بود که زرتشت رو به اسلام دروغین فروخت.
-----------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید تا امکان درج نظرات شما در آینده میسر شود. در صورت ادامه نوشتن به انگلیسی در آینده از درج نظرات شما معذور خواهیم بود.
با تشکر
یکشنبه 25 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.