تغییر وزرای کشور و اقتصاد و دارایی در ایران

تغییر وزرای کشور و اقتصاد و دارایی در ایران

رئیس جمهور ایران شخصا با هر دو وزیر در این مورد سخن گفته و از آنها خواسته تا در جای دیگری به دولت کمک کنند
غلامحسین الهام، سخنگوی دولت ایران از تغییر وزرای اقتصاد و کشور خبر داد.

آقای الهام در حالی خبر از این تغییر داده است که شنبه پیش در گفتگو با خبرنگاران هر نوع تغییر در ترکیب هیات دولت را رد کرده و آن را دروغ سیزده خوانده بود.

از مدت ها پیش و قبل از تائید و تکذیب های اخیر، اخبار و گزارش هایی در رسانه های طرفدار و مخالف دولت منتشر شد که در آن به تغییرات آتی دولت اشاره شده بود اما با هر بار انتشار این اخبار، مقام های دولتی به رد آن پرداختند.

سخنگوی دولت امروز چهارشنبه، 21 فروردین در مصاحبه ای که رسانه های داخلی آن را پوشش داده اند، استفاده از عبارت "دروغ سیزده" برای تغییرات در دولت را رد کرد و گفت تا روز یکشنبه از تغییرات در ترکیب هیات دولت با خبر نبوده است.

آقای الهام گفت که اراده تغییر در دو وزارت کشور و اقتصاد و دارایی، قطعی است و محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران شخصا با هر دو وزیر، داوود دانش جهفری(وزیر اقتصاد) و مصطفی پورمحمدی (وزیر کشور) در این مورد سخن گفته و از آنها خواسته تا در جای دیگری به دولت کمک کنند.

آقای الهام، پیشتر شایعات در خصوص تغییر وزیر امور دارایی و اقتصادی را رد کرده و آن را "سناریویی برای تحت الشعاع قرار دادن برنامه های اقتصادی دولت" خوانده بود.

سخنگوی دولت در مورد جانشینان وزرای کشور و اقتصاد گفته است که سرپرست این دو وزارتخانه توسط رئیس جمهور معرفی خواهد شد و طبق قانون اساسی، سه ماه اداره وزارتخانه ها با سرپرست ممکن است.

وی تغییرات در هیات دولت را موجب بی ثباتی ندانست.

هفته پیش، به دنبال مطرح شدن تغییر وزیر اقتصاد و دارایی و تکذیب آن از سوی سخنگوی دولت، داوود دانش جعفری، وزیر اقتصاد به خبرنگاران گفته بود: "به هر صورت در دولت نهم همواه این نوع بحث ها در قالب شایعات و یا بعضا شایعاتی که تبدیل به واقعیت می شود وجود داشته و در مورد من نیز چندین بار این بحث مطرح شده است."

تا کنون وزرای نفت و صنایع و معادن، وزیر رفاه و تامین اجتماعی و تعاون از سوی محمود احمدی نژاد از سمت وزارت کنار گذاشته شده اند. محمود فرشیدی، وزیر آموزش و پرورش ایران نیز آذر سال پیش از سمت خود کناره گرفت.

iran zamen - نروژ - روگنان
وقتی اقتصاد مال خر باشد احتیاج به وزیر ااقتصاد نداریم.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

1728-virginia-usa - آمریکا - واشنگتن دی-سی
وزرای چنین کابینه هایی تاریخ و مدت زمان مصرفی دارند که این مدت زمان در ارتباط معکوس با ( حماقت + کثافت + رذالت + جهالت +. . . . . .) وزیر مربوطه دارد . یعنی حماقت و کثافت و . . . . . . . . .بیشتر طول زمان . . . .. . . . ننگ بر تمامشان . سگ زرد برادر شغال .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

shanul - المان - هامبورگ
کی میشه کل نظام ایران تغییر کنه.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

mghj51 - جهان - ایران
سلام
رپیس دولت(رپیس جمهور) مثل مربی تیم ورزشی می مونه !!! این حق رو داره که هروقت صلاح دونست یکی از بازیکنانش(وزیرانش) رو عوض کنه و بازیکن(وزیر) جدید و تازه نفس وارد میدون کنه !!! منتهی یه چیزی که هست اینه که وقتی تیم (دولت ) حتی با تعویض های مکرر نتیجه نمی گیره مشکل از مربی تیم هست و مالکان تیم (ملت و مردم) حق دارند و باید مربی تیم (رپیس جمهور) رو تعویض کنند
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
اخی طفلکی وزیر محترم کشور(وزیر محترم ....مالی در کشور) !تازه داشت به خاطر طرح انتشار و گسترش فریضه مقدس و سنتی -اسلامی صیغه توی کشور محبوب و مشهور می شد!الهی!!!
شنبه 24 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
یه کارت زرد برای اقای الهام ...اگه بار دیگه دروغ بگی هم خدا کورت کنه (که ظاهرا" یه کمی کوری) هم کارت زرد دوم رو می گیری و دو کارته میشی.
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.