در پی تبلیغات ماهواره‌ای, رضازاده: کار غیرقانونی نکرده‌ام

در پی تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای 

 رضازاده: کار غیرقانونی نکرده‌ام

افشارزاده: شیوه‌ی تبلیغات رضازاده مناسب نیست

121 روز تا آغاز بازی‌های المپیک پکن باقی مانده و هم‌چنان هم‌چون دوره‌ی پیشین این بازی‌ها،

"حسین رضازاده" به عنوان نخستین شانس ایران برای کسب مدال در این دوره از بازی‌ها محسوب می‌شود. او که خود را برای کسب سومین مدال طلایش در المپیک آماده می‌کند، در روز‌های اخیر با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین رضازاده تنها ورزشکار ایرانی است که تاکنون توانسته دو مدال طلای المپیک برای ایران کسب کند و خیز بلندی برداشته تا با کسب سومین مدال طلای المپیک نام خود را در تاریخ ورزش ایران و وزنه‌برداری جهان ثبت کند.

او اکنون ماه‌هاست در کمپ تیم‌ ملی تمرین می‌کند و حتی در ایام عید نوروز سال جاری هم تعطیلات خود را در مجموعه‌ی ورزشی آزادی گذراند، با این حال که او روزهای بسیار حساسی را برای آماده سازی المپیک سپری می‌کند، حرکت تبلیغاتی‌اش برای یکی از شرکت‌های خارجی، انتقاد بسیاری از مسوولان ورزش و رسانه‌ها را برانگیخته است.

قوی‌ترین مرد جهان و قهرمان چهار دوره‌ی مسابقه‌های جهانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: من برای المپیک آماده می‌شوم. البته در اردیبهشت ماه برای حضور در مسابقه‌های قهرمانی آسیا به ژاپن می‌روم.

وی با اشاره به وضعیت آمادگی‌اش ادامه داد: من وضعیت خوبی دارم. تمرین‌هایم هم مناسب است. با توجه به این که مدت زیادی است در مسابقه‌های مهم شرکت نکرده‌ام، آماده‌سازی برای المپیک برایم سخت شده است. اما با این حال همه‌ی تلاشم را می‌کنم. در این شرایط برخی مسایل باعث می‌شود تمرکز من برای تمرین از بین برود.

رضازاده در مورد این اقدام خود یاد‌آور شد: من در آخرین سال‌های ورزش‌ حرفه‌ای به سر می‌برم. این حق من است که بتوانم برای زندگی آینده‌ام درآمدزایی کنم. من تا چند سال پیش یک آپارتمان هم در تهران نداشتم. در آمد من را با فوتبالیست‌ها مقایسه کنند. من بیشتر باعث افتخار شدم یا آنها؟ من بیشتر زحمت می‌کشم یا آن‌ها؟ در روز ده‌ها تن وزنه‌ را بالای سرم می‌برم.

قهرمان دو دوره‌ی بازی‌های المپیک تصریح کرد: در روز‌های اخیر طبق قوانین و مقررات ایران در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی شرکت کرده‌ام. فکر نمی‌کنم در دنیای ورزش حرفه‌ای این مسئله خلاف عرف باشد. اکنون شما می‌توانید درآمدزایی بسیاری از قهرمانان دنیا را بررسی کنید. در سال میلیون‌ها دلار قهرمانان بزرگ دنیا از تبلیغات درمی‌آورند. این جزیی از دنیای حرفه‌ای است. من توقع ندارم که روزنامه‌نگاران این طور با من رفتار کنند.

رکورددار دسته‌ی فوق سنگین جهان و المپیک گفت: من در این تبلیغات نه کار غیر قانونی کرده‌ام، نه آن شبکه‌ی ماهواره‌ای غیرقانونی است و نه آن شرکتی که من با آن‌ها فعالیت کرده‌ام. این شرکت تابع قوانین جمهوری اسلامی است. از طرفی دیگر مسایلی که در مورد خارج شدن پول از کشور می‌گویند هم درست نیست.

رضازاده با بیان این‌که من به اندازه‌ی زحمتی که برای ورزش قهرمانی ایران کشیده‌ام پاداش دریافت نکرده‌ام، ادامه داد: من در آخرین سال‌های ورزش قهرمانی‌ام هستم. هنوز پاداش قهرمانی در بازی‌های آسیایی دوحه را نگرفته‌ام. مگر من تاکنون چه‌قدر پاداش گرفته‌ام که نباید از راه تبلیغات در‌آمدزایی کنم؟ چرا با من این‌گونه رفتار می‌شود؟ آن‌ها که ناراحتند من را با نعیم‌ سلیمان‌اوغلو و یا جابر سالم مقایسه کنند که هر دوی آن‌ها کشورشان را رها کرده‌اند و برای کشوری دیگر افتخار آفریده‌اند. سلیمان‌اوغلو در ترکیه چندین هتل و فروشگاه دارد. جابر سالم پس از کسب مدال نقره‌ی بازی‌های آسیایی دوحه 200 میلیون تومان دریافت کرد، اما من هنوز 25 میلیون تومان پاداشم را نگرفته‌ام.

قوی‌ترین مرد جهان گفت: برخی من را با مرحوم "تختی" و یا پهلوان‌های دیگر مقایسه می‌کنند و با این مقایسه‌ها می‌خواهند من را تخطئه کنند که این رفتار درست نیست.

وی خاطر نشان کرد: به هرحال هر از چندگاهی برای من حاشیه‌های مختلفی درست می‌شود که این مسئله نه تنها به من، بلکه به ورزش ایران ضربه می‌زند. از همه‌ خواهش می‌کنم که من را برای حضوری موفق در المپیک حمایت کنند.

بهرام افشارزاده، رییس فدراسیون وزنه‌برداری هم در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: من از اتفاق‌های اخیر بسیار ناراحت هستم. قبول دارم که شیوه‌ی تبلیغات رضازاده مناسب نیست، اما نباید با یک قهرمان ملی این‌گونه رفتار کرد.

وی با بیان این‌که اتفاق‌های اخیر باعث شده تا تمرکز ما برای آماده‌سازی رضازاده بر هم بخورد، ادامه داد: در چند ماه اخیر همه‌ی تلاش ما بر این بوده که رضازاده برای کسب مدال المپیک آماده شود، اما این حاشیه‌ها همه‌ی تلاش ما را از بین می‌برد.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری تصریح کرد: ما قبول داریم که رضازاده یک ورزشکار عادی نیست. قبول داریم که او نام مقدس حضرت اباالفضل (ع) را برسینه دارد و مورد تفقد مقام معظم رهبری است، اما کار او خلاف هیچ‌گونه از موازین اخلاقی و حرفه‌ای ورزشی نیست. من قبول دارم که باید شیوه‌ی تبلیغ بهتر باشد، اما نباید این قهرمان را تخریب کنیم. آن شرکت و یا شبکه‌ی ماهواره‌ای هم تابع قوانین ایران هستند.

افشارزاده با بیان این‌که هم‌اکنون که او از ورزش قهرمانی خارج شود، دیگر هیچ کس احوالی از او نمی‌پرسد، خاطرنشان کرد: در این چند سال اخیر کدام‌ یک از مسئولان زندگی او را بررسی کرده‌اند؟ چه کسی از او سراغ گرفته که چه میزان سرمایه دارد؟ اگر او بزودی قهرمانی را کنار بگذارد دیگر چه کسی سراغ او می‌آید؟ پس نباید نسبت به این موضوع بر او خرده گرفت. او اکنون به قول رییس فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری پرچم برافراشته‌ی وزنه‌برداری در دنیاست.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال من نگران آماده‌سازی او برای المپیک هستم. رضازاده از شانس‌های اصلی ما برای المپیک است. امیدوارم که او بتواند در این راه موفق شود.

bidad - امریکا - اتلانتا
بنده خدا به فکر آینده است.راست هم میگه مگر چه گلی به سر نامجو خدا بیامرز زدن.در ضمن مگر این شرکت ساخنمانی مال کیه؟؟؟مال همین آقازاده هست.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
رضازاده یک قهرمان ملی است امیدوارم که ایشان با افتخارات گذشته بتواند آینده را همچنان گذشته با کسب مقام قهرمانی جهان که بخود و ملت ایران هدیه داده بود برای سومین بار پیاپی آنرا بدست و حفظ کند.ما که جز آرزوی موفقیت برای ایشان کار دیگری نمیتوانیم بکنیم خواهشمندم که این افتخار آفرین ملی را با حمایت هر چه بیشتر از پیش دلگرم فرمائید.خداوند یار و نگهدارت باشد ای پهلوان ایران زمین.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

nader303 - ژاپن - ژاپن
رضازاده افتخار ایران هست و خواهد بود. او هیچ کار غیر قانونی و بدور از شخصیت یک قهرمان نکرده.اینجا (ژاپن)تا یکی یه مدال میاره صدتا تبلیغ بهش میدن .بعضیاشون کارای تلویزیونی وحتی هنر پیشگی.
امیدوارم همیشه پاینده و پیروز باشه.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
رضا زاده هر چی قهرمانی ومدال بدست اورد تقدیم به رهبر کرد نه مردم !
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

HaPaLi - بلژیک - لیر
رضا زاده جان مشکل اینجاست مثل علی دایی پدر زنت تو دستگاه حکومتی نسست حتما و پدر زنت سخنگوی دولت نبوده. اگه بود الان مربی ملی وزنه برداری بودی
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

sogol.m - امارات - دبی
بنده خدا اولش روی لباسش زد ابولفضل وبعدش عکس خامنه ای را برد بالا دید فایده ای نداره باید نون بازوش را بخوره !
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
رضازاده شما مرد بزرگی هستید..و افتخار ایران کار خلافی انجام ندادی...اگر هم کسی چیزی گفت شما ناراحت نشید....نه فقط شما در تمام دنیا سرتاسر دنیا تبلیغات ویلاها و خانهای دبی انجام میشه...حتی همین سایت هم تبلیغات دبی را خیلی میکنه...
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
رضا زاده خوب کاری کرده....الان این همه فوتبالیست و هنر پیشه تبلیغ موبایل و ... میکنند کسی هیچ چی نمیگه...البته توقعات از رضا زاده بالاست...ولی زندگی خرج داره..
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خسته جان راست میگی یا شوخی کردی بابا؟اگه مدالهاش را هم به این ملاها داده باشه که فکر کنم یک جورایی خلاصه آره خیلی ... .البته ببخشیدا آقای رضازاده .ورزشکاران پاچه خوار مثل برادران خادم و یا دایی وووو که اونها را همه میشناسندبا ایشان خیلی فرق میکند .شنیدم فقط یک مکه رفته با خانواده اش و بس.من بیشتر نمیدونم.ولی از اینها چیز دیگری نگرفته حالا اگر شما میدونید لطفا بفرمایید من بیخبرم شاید کسان دیگر هم بیخبر باشند.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

1728-virginia-usa - آمریکا - واشنگتن دی-سی
bidad - امریکا - اتلانتا
عزیز دمت گرم که حقیقتو گفتی و khasteh - فرانسه - استراسبورگ
گرامی هم واقعیت رو گفت . از تمام این حرفها بگذریم من یکی عاقبت نفهمیدم مگر هر کس مدال طلا آورد لقب پهلوان بهش اعطا میکنند ؟
مگر نه اینکه مقام پهلوانی جدا از قهرمانی هست ؟
مگر نه اینکه مردی و مردانگی و ساده زیستی یکی از خصایص پهلوانی است ؟ جرا لقبی که فقط برازنده ( جهان پهلوان ) تختی هست به هر قهرمانی بذل و بخشش میکنیم ؟ چرا ؟ دمش گرم رضا زاده قهرمان دو دوره المپیکه ولی جهان پهلوان فقط غلامرضا تختی هست و بس .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

sami121 - امارات - دبی
بگردید ببینید این شرکت رابینسون مال کیه
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

shadi53 - دبی - دبی
مشکل اینجاست که همون اول که ترکیه کلی پول پیشنهاد کرد که رضازاده برای انها وزنه بزند قبول نکرد حالا تازه عقلش رسیده که از بقیه خیلی عقبه و چه اشتباهی کرده
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

lion - ایران - تبریز
به نظر من تبلیغ یک ورزشکار اشتباه نیست ولی کسی مثل رضازاده که قهرمان ملیه باید دقت کنه که چه نوع تبلیغی رو می پذیره، مثلا مورد قبلیش که با لباس ورزشی آب معدنی واتا رو تبلیغ کرده بود هیچ مشکلی نداشت و کسی هم اعتراض نکرد.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
پرویزی عزیز رضازاده به عشق ولی فقیه وزنه رو میبره بالا و بدون ....... مالی اب هم نمیخوره . خاسته.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
تمام قهرمانانی که الوده ........مالی میشن دیگه قهرمان نیستند . تختی بود جهان پهلوان که زور را به زر نخرید .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
dandy - امارات - امارات

عزیزم رضازاده یک قهرمان ملی نیست یک قهرمان دولتی است من که شاید قریب به اتفاق مسابقات ایشان را دیدم ولی هیچ موقع احساس غرور نکردم .چرا؟چون هر موقع ایشان را بر سکوی افتخار دیدم هیچ نشانی از ایران بر روی سینه او ندیدم الی نام بی معنی ابوالفضل که با توجه به اینکه اعراب هزار یک بدبختی برای ما ایرانیان ایجاد کردند نفرت دارم و آخرین بدبختی ما ایرانیان همین سفر بی معنی حج است که میلیارد ها تومان از ثروت ایرانی جماعت به جیب اعراب سرازیر می شود .نمی دانم این را می فهمی ولی تا آنجاپی که می دانم تو یک لری و از قوم کاسیک شاید شستشوی مغزی شده ای. گر چه اساس و پایه دین اسلام توسط ما ایرانیان پایه گزاری شده و او سلمان فارسی بود.او که یک برده زر خرید بود و بعدها محمد به پاس اینکه سلمان دین معلمی به گردنش داشت محمد او را با ارقام نجومی خریداری کرد .عزیزم یک کمی فکر کن می بوسمت .من هم یک لرم مثل صارمی و عقاب اسبیکو خرم آباد و خیلی ها از ....
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
سلمان فارسی کی باشه که بیاد ....
شاید چشماتو خوب باز کنی ببینی که پرچم و نام ایران و سرود ملی اون بلند و اجرا می شه و همه مردم ایران بهش افتخار می کنند تو تا حالا واسه ایران چی کار کردی؟؟؟؟
یاشاسین رضا زاده فرزند سرزمین غیرت و مردانگی و شعر و ادب و تمدن و حکومت آذربایجان ایران
یاشاسین ایران
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان لطفا قبل از اینکه میگفتی ایشون ملی نیست دولتی است..کامنت و میخوندی اصلا ربطی بهش نداشت..چون همچین حرفی از من بیرون نیامد...عرب من شستشو نمیده...خودم عاشقه دینم هستم...
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
dandy - امارات - امارات
عزیزم دین تو باید دین مهر ِمیترا و...باشه که همه ی ادیان از همین دین ما ایرانیان سر مشق گرفتند حالا چی شد که دین بدوی اعراب را دوست داری برای من جای سواله .البته من درکت می کنم چون هنوز به تکامل نرسیدی ولی یک همت و پشت کار می خواد که تحقیق و مطالعه کنی .
جمعه 23 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
دندی جان اینا با اسلام مشکل دارن نه چیزه دیگه
جمعه 23 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان ....حکومت آذربایجان ایران کجاست؟!؟!؟؟!؟
جمعه 23 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
دوست من ظاهرا دوران رفرم دینی خیلی ارام در حال پدید امدن هست. شاید ما نه ولی بچه های ما به این دوران برسنداز خیلی جهات خوبه ولی به هر حال هر پدیده اجتماعی خوبیها وبدی هایی را داره.
ولی در کل خوشحالم که در عرض این 30 کاری را اینها انجام دادند که در عرض 1300واندی سال دیگران نتوانستند در باره اسلام انجام دهند.
رضا زاده بینوا هم دیده از ابوالفضل و غیرو ذال چیزی در نمیاد به همین خاطر راه درستی را که از اول باید میرفت شروع کرده این بنده خدا یک کم دیر به فکر افتاده ولی در کل کار خلافی نکرده پس لایق سرزنش و شماتت نیست حداقل یک کم روشن تر شده.
جمعه 23 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ابلیس سر بسر مسلمانها نزار.چون هر کی ندونه که ابلیس کیه ما مسلمانان خوب میدونیم.هه هه .بهر حال شوخی کردم ولی خواهش میکنم که به اعتقادات همدیگر احترام بگذاریم .باشه عزیز جان.بیایم نظر بدیم و از اطلاعات خوب دوستان من واقعا بهره میبرم و از همینجا همه شما را میبوسم و از شما تشکر میکنم مخصوصا بعضی از دوستانکه برای انتقاد و نظریه هاشون مجبورن برن و با مطالعه و مدرک برگردن.باز هم از همه ممنون.
جمعه 23 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
pakzad - ایران - آذربایجان عزیزم تو خودت مخت فسیل شده کاری ندارم سعی نکن دیگران را به دنبال خودت غرق کنی من به عنوان یک لر هیچ امیدی به تو ندارم که خودت را به روز رسانی کنی همان بهتر که همان جا هستی بمانی و این آخرین پیامم بود برایت البته می دانم که :شاید نوه سادات باشی و گر نه.....می بوسمت
جمعه 23 فروردین 1387

babi2524 - ایران - شاهین دژ
pakzad - ایران - آذربایجان
بادرود
عزیزم سلمان ترکی بود الان خودتو میکشتی شانس آوردیم سلمان فارسیه این... تا کی میخوای فابریک نگهداری بابا یه کم بکارش بنداز واقعا همین رضا زاده طبق نظر (نوه ی ابلیس - ایران - گرگان) قهرمان ملی نیست بلکه قهرمان اقا... است.جای اینکه عکس تخت جمشیدو رو سرش بالا ببره بگه فرهنگ من اینه .....تایید میکنه عربا رو سر ما جادارن بله عزیزان ما ملت ایران نمیخایم خودمونو قبول کنیم من خیلی تحت تاثیر حرفهای بسیار قشنگ (نوه ی ابلیس - ایران - گرگان) قرار گرفتم احسنت به این احساس پاک مرگ بر دین ضد حقوق بشر
جمعه 23 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
واقعا مسخره هستش ((همه ادیان ....
iroony - ایران - تهران
ایرونی وطن پرست لطفا شما اشتباه تایپی و نشانه گذاری من رو تصحیح کنید و بعد از حکومت یه ویرگول قرار بدید و بعد بخونید
مثل این می مونه
مثال:
بعد از نوشتن نامه.................
در آخر می نویسیم
پاکزاد-ایران-آذربایجان
یا در نوشتن نام شهر تولید کننده یه کالا می نویسن:
ایران ـ تبریز
و منظور من این بود که آذربایجان ایالتی از ایران
سوال شما بر طرف شد؟
جمعه 23 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان چه جالب پس این سایت هم باید سایت عربی باشه...چون تبلیغات خانه و ویلاهای امارات میکنه...تو در گرگان چکار میکنی...تو رو باید به بهترین وو زیباترین تیمارستان میبردند تا حالت بهتر میشد بعد در جامعه خودی نشان میدادی...
شنبه 24 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
آذربایجان تنها ایالتی بود که اعراب بعد از 23 سال فقط تونستند در چند شهر اون حکومت کنن دلاوری های دلیر مرد آذربایجانی بابک نذاشت اعراب مثل کرمان و اصفهان و لرستان و قم و ... به راحتی وارد سرزمین غیرت و مردانگی یعنی آذربایجان بشند پس سید زیادی .. نزن اگه چند تا کتاب می خوندی می فهمیدی که ژنتیک ترک های ایران دقیقا از ژنتیک همون ترک های هزاران سال پیش هستش ولی در مورد شما اینا صادق نیست من هر چی باشم ترکم و مسلمان و به دین و مذهبم افتخار می کنم و مثل بابک تا آخریت قطره خونم از ایران عزیز دفاع می کنم
در ضمن من خیلی وقته از تو قطع امید کردم

babi2524 - ایران - شاهین دژ دوست خوبم سلمان فارسی یه فارس برده تو عربستان بود که به خاطر پاچه خواریش آزاد شد و در خدمت اعراب و اسلام زندگی کرد در ضمن رضا زاده محبوب همه ایرانه بیخودی خودتو خسته نکن اون یه قهرمان ملی و جهانی هستش که اون قدر بزرگ .... می خواد به نفع خودش استفاده کنه در ضمن تمدن ما رو تا حد سر ستون های تخت جمشید به سقوط نکشانید تمدن و تاریخ ایران فراتر از این چیزاست باز می یای بدون مطالعه و سواد حرف می زنی و چند تا چیزی که شنیدی اینجا می نویسی نمی گی واست می خندن
شنبه 24 فروردین 1387

lion - ایران - تبریز
نوه ابلیس،ایران،گرگان
معلوم نیست تو اینجا اومدی در مورد موضوع رضازاده نظر بدی یا دل دندی رو بدست بیاری یا این واونو ببوسی؟تو اگه فرزند ابلیس بودی چکار می کردی!؟
شنبه 24 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان ...سوالم برطرف شد....بعد...رضا زاده قهرمان ملی و میهنی ماست...نوه ابلیس،ایران،گرگان...انگار در ایران زندگی نمیکنی؟!؟!فکر میکنی اگر رضا زاده خودشو طرفداره نظام نشون نده دولت تره هم براش خرد میکنه؟؟...کیو میشناسی تو ورزشکارها که پاچه خواری نکنه؟؟رضا زاده تا چند سال دیگه میتونه وزنه بزنه؟؟بعدش تو میری خرج خونشو میدی؟؟....بعد آقای پاکزاد...قرار نشدااااا....آذربایجانیهای دلیر 23 سال مقاومت کردند درست بعدش چی؟؟این درسته شما نسل یک عده از هموطن هایت رو ناخالص بدونی و یکسری اجداد مون رو که مطمئن باش توی این همه سال تو هم جد فارس داشتی همون طور که ما جده ترک داشتیم رو به صخره بگیری؟؟مگه تو فارسها و سرزمینشون رو از خودت نمیدونی؟؟من اگر کسی به ترکها توهین کنه جوابش رو میدم چون ترکها رو جزو تاریخ و تمدن و گذشته ایران و خودم میدونم...شما رویه آقا یاشار رو در پیش نگیرید که به هر کلمه ای حساسیت نشون میداد....مطمئن باش اگر رضا زاده فارس هم بود اینها همین حرفهارو میزدند مگه حجازی فارس نیست؟؟..هیچ وقت بحث رو به نژاد نکشون همه ی ما ایرانی هستیم برای من آذربایجان همونقدر عزیز هست که اراک شهره خودمو دوست دارم...این رو هم بدون این حکومت .حکومت فارسها نیست از بخت خوب یا بد ما زبان فارسی رو به عنوان زبان رسمی انتخاب کرده چون از قدیم و الایام این زبان تو ایران رسمی بوده و هیچ کس مخالفتی با ترکی نداره چون زبان ایرانی است..و انصاف هم بدیم شما تویه تبریز چقدر به فارسی نیاز دارید؟؟اصلا مزاحمتی داره تو زندگی تون؟؟بلاخره یک زبان باید به طوره رسمی بین همه باشه؟اما قبول دارم که زبان ترکی باید در مدارس شهرهای ترک زبان تدریس بشه حتی در قانون اساسی هم داریم اما عمل نمیشه که ظلم هست به زبان ترکی..یادت نره ترکها و فارسها دارند تو تهران با هم زندگی میکنند اگر مشکلی بود واقعا تو تهران نمود میکرد موافق نیستی؟؟شما با فارسها تو تبریز کمتر ارتباط دارید شاید فکر کنند بعضی ها که فارسها فلانند یا بهمانند...اما ما فارسها فقط خودمون رو ایرانی میدونیم...اگر هم مثلا از کشوری مثل تاجیکستان خوشمون میاد به خاطره هم زبان بودنه همون طور که شما از آذربایجان خوشتون میاد که طبیعی هست...مخلص همه ی ایرانی های وطن پرست از جمله شما آقای پاکزاد که میدونم دل پاکی داری...
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.