اختلافات خانوادگی، انگیزه دختر جوان برای خودسوزی

اختلافات خانوادگی، انگیزه دختر جوان برای خودسوزی
نظریه پزشکی قانونی و افشای هویت دختر جوانی که جسد سوخته اش در حوالی شهرک گلستان کشف شده بود پلیس را به این نتیجه رساند که وی خودسوزی کرده است.

به گزارش خبرنگار ما جسد این دختر ساعت 10 صبح روز جمعه 17 فروردین ماه در لابه لای شمشادهای حوالی شهرک گلستان توسط ماموران کلانتری باغ فیض کشف و تحقیقات برای افشای راز مرگ وی آغاز شد. کارآگاهان که به خاطر سوختگی جسد و از بین رفتن صورت او در تشخیص هویت وی ناکام مانده بودند با جست وجو در کیف دستی که در نزدیکی جنازه قرار داشت آدرس خانه یی را پیدا کردند که متوجه شدند وجود خارجی ندارد همچنین شماره تلفن زنی مسن از کیف این دختر به دست آمد و آن زن نیز منکر آشنایی با مقتول ناشناس شد. در ادامه از آنجا که یک برگه پذیرش سونوگرافی در میان لوازم جان باخته وجود داشت این فرضیه که وی در پی رابطه یی نامشروع باردار شده و به همین دلیل نیز به قتل رسیده است، قوت گرفت.

در ادامه تحقیقات در حالی که جسد مقتول به پزشکی قانونی انتقال یافته بود کارآگاهان توجه خود را به عکسی معطوف کردند که از کیف متوفی به دست آمده بود.

این عکس متعلق به دختری به نام هانیه بود و این احتمال وجود داشت که صاحب آن خود مقتول باشد اما ردیابی های صورت گرفته کارآگاهان را به سمت خانه هانیه هدایت کرد و مشخص شد هانیه خواهر دختر جان باخته است. به این ترتیب هویت مقتول 20 ساله به نام مریم فاش شد. اعضای خانواده مریم در بازجویی ها مطالبی را عنوان کردند که از وجود اختلافات خانوادگی حکایت داشت. کارآگاهان در این مرحله پی بردند مریم از مدت ها قبل با والدینش به شدت مشکل داشت و در حالی که با پسری جوان رابطه دوستانه داشت، چند بار به مدت کوتاه از خانه گریخته بود.

قطعات این پازل جنایی هنوز تکمیل نشده بود که متخصصان پزشکی قانونی از احتمال خودسوزی مریم خبر دادند. در نظریه یی که آنان در اختیار حسین اصغرزاده- بازپرس ویژه قتل تهران- قرار دادند، خاطرنشان شد؛«دختر جوان با تینر به آتش کشیده شده و جراحت کوچکی در بدن وی مشاهده می شود که نشان می دهد مریم پس از آتش گرفتن خود را به زمین کوبیده است. از سویی دودی که در ریه مقتول وجود دارد ناشی از سوختگی جسد است و در مجموع شواهد گواهی می دهد این دختر خودسوزی کرده است.» همچنین پزشکی قانونی درخصوص بارداری مقتول نظر قطعی اعلام نکرد. با مطرح شدن این فرضیه کارآگاهان یک گام دیگر پیشروی کردند و این بار درصدد افشای انگیزه مریم از خودسوزی برآمدند. آنان متوجه شدند چند روز قبل از حادثه یک گردنبند طلا به ارزش یک میلیون تومان که متعلق به هانیه بود، مفقود شد و اعضای خانواده که مریم را مقصر این ماجرا می دانستند وی را تحت فشار گذاشتند تا این گردنبند را بازگرداند. در این شرایط دختر جوان مجبور به ترک خانه شد. پلیس در ادامه پی برد مریم یک روز قبل از کشف جنازه در جشن تولد دوست خود به نام مونا شرکت داشته است. به این ترتیب مونا تحت بازجویی قرار گرفت و گفت؛ آن روز مریم بسیار پریشان و آشفته بود و پس از جشن یک آژانس گرفت تا به خانه پسر مورد علاقه اش به نام رضا برود.

در پی اظهارات این دختر، رضا بازداشت شد و در بازجویی ها گفت؛ من از پنج سال پیش با مریم دوست بودم. او آن روز پس از شرکت در جشن تولد به خانه من آمد و در حالی که خیلی ناراحت بود، گفت؛ اگر به خانه بازگردد والدینش تلفن همراه او را می گیرند و وی دیگر نمی تواند با من در ارتباط باشد، به همین خاطر مریم گوشی موبایلش را به من داد و بدون آنکه زیاد در خانه بماند سوار بر همان آژانس که با آن به منزل من آمده بود خانه ام را ترک کرد.

کارآگاهان پس از شنیدن حرف های رضا در حالی که وی به اتهام رابطه نامشروع بازداشت شده بود، این بار به سراغ راننده آژانس رفتند و بعد از یافتن این مرد به بازجویی از او پرداختند. راننده آژانس گفت؛ در آخرین مسیری که مریم مسافر من بود خواست وی را به پارکی در شهرک گلستان ببرم. او آنجا از ماشین پیاده شد و دقایقی در پارک قدم زد و سپس به داخل اتومبیل بازگشت و گفت آنجا برای کاری که می خواهد انجام بدهد مناسب نیست. سپس او را به نزدیکی محل کشف جسد رساندم. کرایه ام را گرفتم و از وی جدا شدم و دیگر نمی دانم چه اتفاقی افتاد.

بنابر این گزارش پس از آنکه وقایع روز حادثه و علت خودسوزی مریم مشخص شد کارآگاهان موظف شدند تحقیقات را رها نکنند و به تلاش شان برای پی بردن به زوایای پنهانی این حادثه ادامه دهند.
ommol - انگلستان - لندن
طفلک چقدر ناامید و افسرده بوده
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
در زیر سایه این حکومت بهتر از ابن نخواهد بود.
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.