پاسداران آتش چه کسانی هستند؟

پاسداران آتش چه کسانی هستند؟

استفان دیاگانا، اولین حامل مشعل المپیک در پاریس، در میان افسران آبی پوش پلیس چین حرکت مشعل را آغاز کرد
در برگزاری مراسم حرکت مشعل المپیک در شهرهای مختلف جهان، مردان چینی که از مشعل محافظت می کنند، باعث جلب توجه رسانه ها شده اند.

پلیس لندن از این افراد با عنوان "همراهان مشعل" نام برد، اما رفتار و هشیاری آنها نسبت به تحولات اطرافشان، بیشتر به محافظان شخصی سران کشورهای مختلف شباهت دارد.

این افراد، بهترین ماموران نیروهای پلیس مسلح چین هستند که با دقت از سرتاسر چین انتخاب شده اند و تمرینات ویژه ای برای کنترل تجمعات و رویارویی با وسائل نقلیه دیده اند.

این افسران که تعدادشان بیش از 70 نفر است، در ماه اوت سال 2007 بعنوان "پاسداران مشعل" سوگند یاد کرده اند و مسئولیت حفاظت از مشعل المپیک، در جریان حرکت مشعل در نقاط مختلف جهان و داخل چین را به عهده گرفته اند.

وظیفه آنها جلوگیری از خاموش شدن شعله ای است که در المپیای یونان برافروخته شده است و باید از حامل مشعل هم حفاظت کنند.

10 تا 12 مرد جوانی که در لباسهای ورزشی آبی رنگ در اطراف حاملان مشعل دیده می شوند، بخشی از جمعی 30 نفری از افسران هستند که در کل مسیر حرکت مشعل در خارج از چین، با حاملان مشعل خواهند دوید.

آنها همچنین در سه نوبت در طی روز، در داخل هتل هایی که مشعل در آن نگهداری می شود یا هواپیماهایی که مشعل از طریق ان منتقل می شود، وظیفه حفاظت از شعله ای را که در یونان ایجاد شده به عهده دارند.

این محافظان علاوه بر آموزش دیدن نحوه روشن و خاموش کردن آتش مشعل ها و انتقال آن به یک فانوس ویژه (در زمانی که مشعل حمل نمی شود)، آداب و رسوم کشورهای دیگر و مبانی زبانهای انگلیسی، فرانسه و آلمانی را نیز فرا گرفته اند.

با این حال، در برخی مواقع به نظر می رسد آمادگی آنها هم برای مقابله با اعتراضات گسترده ای که در جریان مراسم حمل مشعل به سیاست چین در قبال تبت صورت می گیرد، کافی نیست.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.