ورزشکار بسیجی و قهرمان اخلاق ایران سرمربی تیم ملی را کتک زد

ورزشکار بسیجی و قهرمان اخلاق ایران سرمربی تیم ملی را کتک زد

جامعه ورزش ایران به عنوان برشی از جامعه ایران ، کم و بیش از مشکلات و نارسایی های آن رنج می برد . شاید یکی از مهمترین نارسایی های امروز جامعه ایران ، بحران اخلاق و خشونت فزاینده در سطح جامعه است و جامعه ورزش ایران نیز متاثر از این بحران از بی اخلاقی های فراوانی رنج می برد .

در تمام این سالها دولتمردان و مسوولان ورزش ایران تلاش کرده اند با ماله کشیدن بر روی این همه این بی اخلاقی ها و فرهنگ بسیار پایین قهرمانان ایران و خشونت جاری در بین آنها ، با برگزاری مراسم مختلف و دادن لقب های گوناگون ، ورزشکاران ایرانی را انسانهایی اخلاق محور و دین دار معرفی کنند .

نمونه آخر این بی اخلاقی ها آن است که " آرش میر اسماعیلی" قهرمان جودو ایران و کسی که پرچمدار ایران در المپیک 2004 آتن بود و کسی که به دلیل خودداری از مبارزه با قهرمان اسرائیلی در المپیک گذشته ، لقب قهرمان نمونه بسیجی و در همان سال به عنوان قهرمان اخلاق ایران در سال 83 در مراسم قهرمان قهرمانان ورزش ایران انتخاب شده بود ، دیروز در تمرینات تیم ملی جودوی ایران توی گوش سر مربی تیم ملی جودوی ایران زده است .

میر اسماعیلی که از امیدهای ایران در مسابقات المپیک گذشته بود در المپیک آتن هنگامی که در دور اول این مسابقات در قرعه کشی با" اهود واکس " قهرمان اسرائیلی مواجهه شد بنا بر قوانین جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه ، حتی اگر ورزشکاری در آستانه کسب مدال هم باشد، نباید مقابل حریف اسرائیلی که حکومت ایران آنها را به رسمیت نمی‌شناسد ، به میدان برود ، از رقابت با آن حریف خودداری کرد و در این مسابقات ورزش ایران با زیر پا گدشتن کامل منشور المپیک مبنی بر جدایی کامل ورزش از سیاست و به مریضی زدن میر اسماعیلی برای دور زدن منشور المپیک و عدم مسابقه او با حریف اسرائیلی ، یکی از بخت های خود برای کسب مدال را از دست داد .

میر اسماعیلی که ناخواسته و به اجبار به قهرمان مبارزه با صهیونیسم و قهرمان همدردی با مردم فلسطین تبدیل شده بود ، از فردای آن روز از قهرمانان محبوب و مورد توجه مسوولان دولتی ورزش ایران شد .

به او به دلیل عدم شرکت در برابر حریف اسرائیلی ، پس از مسابقات پاداش صد میلیون تومانی کسانی که مدال طلای المپیک را بدست آورده بودن تعلق گرفت و در این سه سال ، هر ساله به عنوان یکی از مهمترین قهرمانان ورزش ایران در مبارزه با صهیونیسم ، به عنوان قهرمان نمونه بسیجی انتخاب و جوایز گوناگونی نصیب او شد و به همان دلیل نیز در سال 83 قهرمان اخلاق ورزش ایران شد .

اما دیشب در تمرینات تیم ملی ، به دلیل آنکه کادر فنی و سرمربی تیم ملی جودوی ایران بر خلاف او ، حاضر نشده بودند که از کاندیداتوری آقای رضوی برای انتخابات ریاست فدراسیون جودو ، که کاندید مورد حمایت علی آبادی رئیس اصولگرای ورزش ایران است ، حمایت کنند با آنها به بگو مگو پرداخته و در ادامه دعوا بالا گرفته و پس از جر و بحث فراوان ، میر اسماعیلی به سمت مربی تیم ملی حمله کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد

میر اسماعیلی عصر امروز در تماس تلفنی با برنامه " همیشه با ورزش " از رادیو ورزش که خود من با گوشهای خودم شنیدم در کمال وقاحت با تاکید بر اینکه توی گوش مربی خود کاظم ساری خوانی زده است ، گفت : من فردا پیش آقای علی آبادی خواهم رفت و به ایشان و حراست تربیت بدنی خواهنم گفت که مربی های تیم ملی از نظر اعتقادی و اخلاقی مشکلاتی دارند و آنها در تمرین تیم ملی به خاطر علاقه ام به آقای علی آبادی فشار زیادی به من می آورند !!

او مدعی شد من که قهرمان اخلاق ورزش ایران هستم ، مربیان تیم ملی نباید با من مثل بقیه برخورد کنند و عدم حمایت این مربیان از علی آبادی ، بیانگر آن است که آنها با سیاست های دولت در زمینه ورزش مشکل داشته و نیاز به برخورد جدی با آنها می باشند .

این رفتار شاید تنها یک نمونه از بحران اخلاقی و قلدر مابانه ای است که جامعه ورزش ایران و به همین طریق دیگر بخش های جامعه ایران را رنج می دهد .

babaktoronto - کانادا - تورنتو
این نظام که سرتاپا حماقته اما احمقانه ترین کار این حکومت همین فشار به ورزشکاران ایرانی برای امتناع از مبارزه با حریف ورزشکار اسرایلی است. اینا ورزش را هم به الودگی سیاست اون هم از نوع اخوندی و مذهبی اغشته کردند. تصور کنید یک ورزشکار سالها با رنج و زحمت و مرارت و سرمایه گذاری مادی و معنوی به امید روزی که خود را بر بالای یک سکوی قهرمانی ببیند و همین که در چند قدمی این افتخار قرار میگیرد یک ادم ریشو با یه تسبیح میاد و بهش میگه شما حق ندارید با این حریف اسراییلی مبارزه کنید . خوب فکر میکنید چی میشه؟ طفلک از درون خرد میشه و همه زحمتهای چندین و چند ساله اش را بر باد رفته میبیند. مطمین باشید با اطلاق چند لقب واهی چون جوانمرد و قهرمان و پرداخت پول و خودرو و چیزهایی از این قبیل این خلایی که در درون این جوان ایجاد میشه ترمیم پذیر نیست. اینها از ورزش هم نمیگذرند و ابروی ایران را حتی در این عرصه هم وجه المصالحه مقاصد شوم سیاسی خود میکنند.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

bahram1 - ایران - تبریز
در تنگنای حیرتم از نخوت رقیب
یارب مباد آنکه گدا معتبر شود
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

دربه در - ایروووون - تهروووون
خوب اخلاق بسیجی یعنی همین ! کتک و ارعاب و ضرب و شتم و انحصار طلبی ( البته بسیجی ورژن جدید و جبهه ندیده . چون امثال حاج همت سهمیه غذای خود و همسرش را هم به همرزم هایش میداد )
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

12mo12s - فیلیپین - سیبو
چه مملکته با حالی داریم...شانس بیاری رو به رویه اسرائیل بیوفتی کافیه.دیگه احتیاج به مدال نداری.100 میلیون تومان هم میگیری.همه پشت هستند.تازه...تو گوش مربی و بابایه مربی هم میتونی بزنی..بعد هم بگی :از نظر اعتقادی و اخلاقی مشکلاتی دارند ..مملکت حال کن..
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
""خدایا روا مدار که گدا معتبر شود""... ببین حال روز ما رو که قهرمانای ما کیا هستن. واقعا" که شرم آوره.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

iran-tabriz - ایران - تبریز
تا زمانی که در مقابل بداخلاقی های بازیکنان به صورت انفعالی عمل کنیم نتیجه ای جز این و حتی بزرگتر از این را شاهد نخواهیم بود.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

masood7878 - ایران - تهران
ازش بدم میاد.از اون لرای ..... ماله.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

arian-man - امارات - دبی
وقتی خود مسئولین و کله گندههای مملکت بداخلاق وبددهنن ازیک جوون ورزشکار جه انتظاری میشه داشت
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

Delhoreh - ایران - مشهد
واقعاْ که!!! یارو بسیجی قهرمان اخلاق است! حتی ارزش اظهارنظر هم نداره!!
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
وقتی تعهد (به نوکری ) جاش با تخصص عوض میشه و وقتی نالایقان به دلیل ......مالی جاشون با افراد لایق عوض میشه و وقتی قانون مفهومی نداره و وقتی حرف حق جوابش گلوله است و از همه مهمتر اینکه انرژی هسته ای حق مسلم ماست برای نابودی بشریت !
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

sami121 - ایران - تهران
او بسیجی نیست صورت 6 تیغه او را ببین .
او مایه ابروریزی است اخراجش کنید
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
معنی قهرمان اخلاق رو هم فهمیدیم.قابل توجه عزیزان ورزشکار برا ی تبدیل شدن به اسوه اخلاق اولا از مسئولان رژیم "(از نوع اصولگرا)طرفداری بی چون چرا کرده دوما توی گوش مربی خود بزنید . حتما به اسوه و الگوی اخلاق تبدیل خواهید شد!!!
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

mamal_deshne - انگلیس - لندن
احسنت که مطلب اتون عالی بود. این میراسماعیلی با همدستی بقیه میخوان رضوی سر کار بیاد تا به پول وپله برسه. اخلاق کجا بود
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

mah. - ایران - تهران
بیش از این انتظار نمیره وقتی:
هر چی لمپنه بسیجی میشه،ضد اخلاق ها قهرمان اخلاق شناخته میشن
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

Mohsen Au - استرالیا - سیدنی
چقدر هم این اقا مربی اخلاق
بد بختی کشور مون همین بی سوادی مسئولین است ان از سر مربی تیم ملی فوتبال این از این .
او مدعی شد من که قهرمان اخلاق ورزش ایران هستم ، مربیان تیم ملی نباید با من مثل بقیه برخورد کنند خدایا مپسند گدا معتبر شود
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

chinamroosh - ایران - ایران
و این نمای اصلی اخلاقیات نسل انقلاب است ، نسلی که به هیچ روی جز خویشتن را بر نمی تابد و شاغول روابط اجتماعی آنان مگر « منیت » نیست . نسلی که پرخاشگرانه و شخصا بدنبال اجرای « عدالت » است بی اعتنا به هنجارها و بی پروا از قانون . راستی اسلام ادعایی حضرات با این همه «قهرمانان اخلاق » چه زمانی توان پرورش پهلوانی نه همچون « تختی » بلکه خیل بزرگان اخلاقمند ورزش ایران البته با مشخصه « نسل پیشین » را خواهد داشت ؟
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

ufo - دانمارک - وایله
شرم اوره همین.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

amirigal - -
دست مریزاد؛شما به بهترین وجه توانستید حق وحقوق و پاداش اموزش مربیتان رابه او بدهید. دوقوزتپه سنقراباد
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

amin_22_NY_already fr teh - ایالات متحده - منهتن
اقای masood7878 لرا مگه چشونه.تو نباید به اونا توهین کنی.اونا هم ایرانی هستن.حالا تو خودت مثلا بچه کجایی؟ بچه تهرانی؟ بی خیال بابا... فک نکنم اصلیتتم این باشه.پس سعی کن برای اقوام مختلف ایران احترام بذاری.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
از بسیجیها بیشر از این نباید انتظار داشت. بسیج امید ملت است.خدا شفا دهد.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

koryosh - انگلیس - لندن
اشغال وطن فروش عرب پرست .وای بر ما که موجودات وطن فروشی دراین سرزمین اریایی زندگی می کنند. وای بر ما.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
خوب فکر کردین بسیجی ...امام...این القاب ساخته اخوندا مثلا از طرف خدا هست اینها همه از شیطاطین روی زمین هستند اشغالها
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
bahram1 - ایران - تبریز اولن گدا خودتی چون من هم یک لرم ... دومن وقتی که من و پدر بزرگ در کنار این بسیجیان هستیم آخرش به آبروریزی می کشه!!!!!تا همه بفهمند یک بسیجی ِهمیشه یک بسیجی است الی اگر مثل تو معتبر شود ....من ناسیونالیست نیستم فقط خواستم به کسی توهین نکنی حتی اگر او یک ترک باشه....که بخواد به یک قوم کاسیک توهین بکنه!!!!!!
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
چرا زودی به خودت می گیری یعنی چی؟؟؟
خوب مگه گفت لرا گدا هستند؟؟
یعنی ما آدم احمق ترک و کرد و لر و فارس نداریم؟؟؟
احمق و گدا و.. فرقی نمی کنه تو کل جهان هستش زیاد حساس نباش ناراحتی تو بی مورد و خنده دار بود
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
برای قهرمان بودن در بسیج یکی از عملهای پسندیده بی احترامی به بزرگتر و چک زدن و گاها تجاوز و حتی کشتن مثل مرحومه خانم دکتر زهرا بنی یعغوب است.اینها بسیجیان با ایمان به جمهوری اسلامی هستند نه با ایمان به اسلام و اخلاق پسندیده اسلامی که در مقام قهرمانی و پهلوانی این چنین بود که هر چه پر بار تر سر بزیر تر.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

xerox - سویس - بازل
عجیبه که اینهای که دم از عقاید میزنن و فریاد وا اسلامشون گوش فلک کر کرده است یه پای قرص محکم سایتهای به اصطلاح غیر اخلاقی هستند
البته شاید اینها هم خدارا میخوان هم خرمارا
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

gono - امارات - العین
babaktoronto - کانادا - تورنتو
اسرائیلی کثیف
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

black.roz - ایران - ایران
وقتی رییس و حامی او ادم مورد داری مثل علی ابادی باشه چه انتظاری میشه داشت . کلا علی ابادی پشت سر هر کی باشه ؛ طرف سیستمش قاط می زنه .
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

mahkame - وین - اتریش
چه سوژه باحالی به دست مسابقات داده این جمهوری اسلامی: هر وقت در مسابقات خواستن ایران را از رده خارج کنن یک حریف اسراییلی براش بزارن.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
لونو العین امارات- فلسطینی تمیز:
اصولا ملاک تمیزی و کثیفی میتونه یکیش خوردن مارمولک باشه که ما اریاییها و اون اسراییلیها بهش علاقه نداریم. اعراب چطور؟
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
بابک باهات موافقم.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

Delhoreh - ایران - مشهد
یه سال یکی از دوستان که نفر اول دوره کارشناسی بود رو برای تکمیل مدارک مربوط به دانشجوی نمونه تشویق کردند و ایشون وقتی شرایط رو دید فقط 25 امتیاز از 100 امتیاز رو گرفت! چرا؟ چون مابقی امتیازات تا سقف 100 امتیاز، محتاج شرایط خاص و تبعیض آمیز بود که نداشت و از بین دانشجوهای دوره- یکی که از همه کودن تر و بیسواد تر بود-دانشجوی نمونه انتخاب شد و الان مشاور یکی از روسای مملکت است!!! شاگرد تنبل ها تو این مملکت شاگرد نمونه هستند! وای بر ما!! حالا ببین تو موقعیت که قرار می گیرند این تنبل ها چه رشادتها!! که نمی کنند از جمله است رفتار همین قهرمان خودفروخته اخلاق!
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خوب گفتی بابک عزیز.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
babaktoronto - کانادا - تورنتو
بعضی ها قدت متافیزک دارن میتونند از پشت کامپیوترشان یک ایدی را ببینند و دو سه خط نظر درست حسابی میبینند که حرفی برا ی زدن براشون نمیمونه ...بعد همه را ضد دین ضد خدا پیامبر...بعد هم کافر...یکی باید این ایرانی هاراکشف کنه داره به حقشان اجحاف میشه
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

narges_kkh - اوکراین - پلتاوا
جناب pakzad - ایران - آذربایجان من هم با نظر شما موافقم.در ضمن در مورد این خبر ما نمی تونیم همینطوری نظر بدیم ما که نمی دونیم اونجا چه اتفاقی افتاده
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
gono - امارات - العین.فکر نگنم که babaktoronto - کانادا - تورنتو.کثیف تر از تو عرب باشد.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

behrooz-5star - ایران - شیراز
فقط میتونم بگم خاک بر سرش
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
gono - امارات - العین کثیف خودتی به اضافه فلسطینیهای حروم زاده مفت خورو تروریست های عرب عزیزم!!!
شنبه 24 فروردین 1387

bahram1 - ایران - تبریز
نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
عزیزم شیطان که با سواد بود تو چرااینقدر بی سواد ....بار اومدی. منظور از گدا یعنی شخص بی لیاقت . این شعر همگانیه و به ترک و لر و گیلک ربطی نداره. معنیش هم اینه که مبادا آدم ناشایست به مقامی برسه
واقعا که شور هرچی بت پرستی نژاد پرستی و حماقت رو در آوردین
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.