احمدرضا دریایی درگذشت

احمدرضا دریایی درگذشت

احمدرضا دریایی روزنامه‌نگار پیشکسوت در سن 67 سالگی درگذشت.

مرحوم دریایی که در طول فعالیت روزنامه همشهری به ویژه در پنج سال نخست فعالیت این روزنامه موثرترین عضو آن بود و بسیاری از موفقیت‌های همشهری مرهون زحمات او است، در سال 1382 بازنشته شد. بازنشستگی دریایی پس از 44 سال حضور پربار در عرصه مطبوعات صورت گرفت.

احمدرضا دریایی از استادان حرفه‌ای روزنامه‌نگاری بود که نه تنها تحریریه روزنامه همشهری بلکه بسیاری از روزنامه‌نگاران و فعالان عرصه مطبوعات کشور نیز مستقیم و غیرمستقیم از او آموختند.

او کارش را با نشریه فردوسی آغاز کرد و در دهه پنجاه به روزنامه اطلاعات پیوست و در سرویس شهرستان‌های این روزنامه مشغول به کار شد. او که در عین حال با رادیو تهران نیز در برنامه‌های راه شب و سلام صبح بخیر همکاری داشت، به تدریج در روزنامه اطلاعات به شورای سردبیری رسید.

دریایی پس از روزنامه اطلاعات به نشریه هدف رفت و پنج سال در این نشریه به کار پرداخت. مقصد بعدی او هفته نامه آینه بود که در آنجا هم دو سال سردبیر بود. او پس از آینه به همشهری آمد و اداره امور را از  ویرایش و تایید مطالب تا نوشتن و سوژه دادن به عهده گرفت. او که از صبح زود تا پایان شب در روزنامه می‌ماند 11 سال فعالانه در همشهری کار کرد و به رشد اولین روزنامه رنگی کشور صمیمانه کمک کرد.

سال گذشته در مراسم بزرگداشتی که در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران برگزار شد از احمدرضا دریایی تجلیل به عمل آمد.

همشهری‌آنلاین درگذشت این روزنامه‌نگار پیشکسوت را به خانواده آن مرحوم و به جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گوید.

دیبا - ایران - تهران
روحش شاد.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

ali_esf - ایران - زاهدان
روحش شاد ویادش گرامی
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

cheshmak - هند - پونه
ali_esf - ایران - زاهدان
چطوری همشهری؟سلام مارو هم به همه زاهدانی ها برسون.خرابتم زاهدان
جمعه 23 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.