پیمانکار چینی پروژه آزادراه تهران- شمال را رها کرد

پیمانکار چینی پروژه آزادراه تهران- شمال را رها کرد

یک مقام آگاه گفت؛ پیمانکار چینی قبل از سال جدید با بهانه هایی واهی دست از کار در آزادراه تهران - شمال کشید و راهی چین شد.

این مقام آگاه اظهار داشت؛ پیمانکار چینی که مسوولیت ساخت بخش هایی از آزادراه تهران - شمال را بر عهده داشت، قبل از سال جدید با بهانه هایی واهی دست از کار در این آزادراه کشید و با بیان اینکه در آینده یی نزدیک درباره حضور یا عدم حضور خود در این منطقه پاسخ خواهد داد، راهی چین شد. وی خاطرنشان کرد؛ یکی از بهانه هایی که چینی ها مطرح کردند بحث افزایش قیمت ها بود که البته با توجه به اینکه قرارداد فی مابین ارزی است، این بحث کاملاً بی اساس به نظر می رسد. این مقام آگاه با بیان اینکه در سال های گذشته نیز همزمان با عقب نشینی های مکرر پیمانکار چینی بحث انتخاب جایگزین برای ادامه ساخت آزادراه تهران - شمال مطرح بوده است، تصریح کرد؛ در حال حاضر به علت اینکه این شرکت بهانه های خود را صراحتاً به وزارت راه و ترابری اعلام کرده، احتمال به کارگیری پیمانکاران داخلی در این آزادراه از قوت بیشتری برخوردار شده است. وی در عین حال با اشاره به توافقات وزارت راه و ترابری و بنیاد مستضعفان برای احداث آزادراه تهران - شمال گفت؛ وزارت راه و ترابری با این توافقات عملاً راه مشکلی را برای تغییر پیمانکار در پیش روی خود دارد. به گفته این مقام آگاه البته در صورت خداحافظی قطعی با پیمانکار چینی، ایران به واسطه پرداخت 33 میلیارد تومان به عنوان پیش پرداخت، ضررهایی را نیز متحمل می شود که البته برای تسریع در روند احداث این آزادراه و جلوگیری از وقفه های دیگر باید تا حدودی ریسک این کار را قبول کرد.
babaktoronto - کانادا - تورنتو
صدر اعظم اتریش به شاه گفت(در حالی که دودستی و با حالتی محترمانه ایستاده بود) اعلیحضرتا عنایت فرموده و به ما نفت را ارزانتر بدهید ما از نظر پولی کشوری دارا نیستیم و نیازمند عنایات شاهانه شما. در این لحضه شاه رو کرد و به وی گفت: کشور ما کویری است هر وقت شما از ان ابرهای در اسمانتان به ما دادید ما هم نفت ارزان به شما میدهیم.
بله این داستان نیست این شرحیست واقعی که یکی از افسران بلند پایه گارد سلطنتی دربار که در محل جضور داشت برای من تعریف میکرد. و حال شما مقایسه کنید این ماجرا را با بخشش بیدلیل و خارج از موازین بین المللی به این پیمانکار چینی که حالا باید بدوند دنبال پول مردم و بیت المال. خوب پر واضح است انچه شیران را کند روبه مزاج احتیاح است احتیاج است احتیاج اخوند کاری کرده که ما دیگه به چین و ماچین یاجوج و ماجوج محتاج شدیم. به نظر شما کی به ایران خیانت کرد شاه یا شیخ؟ کی سر در خدمت به ایران داشت شاه یا شیخ؟
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

blue86 - ایران - اهواز
خدایش من اگه بودم دیگه دست به این آزاد راه نمیزدم و تحویلش میدادم به میراث فرهنگی
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
اقا شاه خوب بود یا بد رفت. اوردن اسمش وطرف داریش هم دردی رو دوا نمیکنه؟ فکر نون بکن خربزه ابه. کاری کنیم شر اینا کم شه.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

AmirSdCa - آمریکا - سن دیگو
بابا ؛ بابک تورنتویی تو هم مارو .... با این کامنتهای فلسفیت !!!!
فقط منتظری تقی به توقی بخوره تا نظرات آبکی بدی ...
در ضمن لحظه نه لحضه دوست پیتزائیه من !!!
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

Amir.österreich - اتریش - وین
بابک باز جک گفتی.اتریش از بیش از 50 سال گذشته نفت خود را از روسیه تامین می کنه.اتریش همیشه تاریخ از نظر اقتصادی جزو بهترین ها بوده و هست.احتمالا با یک کشور دیگه اشتباه گرفتی.راستی یه سوال تو که انقدر اطلاعات تاریخیت خوبه (که دیدم چقدر خوبه) چه کسی کشور نفت خیزی مثل بحرین را براحتی هر چه تماتر داد به عرب ها بجاش 3 تا جزیره بدرد نخور گرفت؟
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
babaktoronto - کانادا - تورنتو
بابک جان همه اینا از یه قماشن
شاه شاهانه خیانت میکرد در عین این که خدمت هم می کرد اینا هم همون کارا رو می کنن ولی با نام دین خیانت می کنن و خدمت هم می کنن من با کم و زیادش کاری ندارم ولی بهتره واقع بین باشیم همه اینا از یه قماشن هدف برابری دارن فقط روششون فرق داره

Amir.österreich - اتریش - وین
واقعا که گل گفتی شاه 3 تا جزیره به درد نخور گرفت و بحرین رو بخشید وای به عقل پوچش و یا وای بر خیانت آگاها نه اش
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

freebox - ایران - paris
سلام واقعا با بابک موافقم برای بقیه هم متاسفم که ... به شقیقه ربط میدن لطفا برای یکبار هم که شده یه کتاب تاریخ بخونن اولا بحرین تحت قیمومت انگلیس بود ثانیا با یک انتخابات کاملا ازاد جدا شد تازه اگر شاه به اونجا لشکر میکشید الان وضعیت تبت رو داشتیم نمیدونم شماها چند سالتونه وبا این اطلات تاریخیتون معلومه از هیچ چیز خبر ندارین از قاجاریه خانم باز چیتحویل گرفتن و چی به ملا ها تحویل دادن واقعا حکومت بعدی چی تحویل میگیره؟ تروخدا از اون افکار جاهلیتون که مارو به این روز انداخت بیاید بیرون
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای امیر از اطریش این یک گفتگو بین شاه و صدر اعظم اطریش بود حالا اون یارو به چه دلیل از نفت روسیه به نفت ما میخواسته روی بیاره دیگه نمیدونم شما دستور نداده بودی که ازش بپرسیم.(شاید به خاطر کیفیت بالای نفت ما بوده) ضمنا این ثروت اطریش اون هم بعد از دوران جنگ جهانی دوم چی هست که ما ازش خبر نداریم؟ حالا بر فرض هم که ثروت داشته باشه نمیشه که صدر اعظمش از بابت زرنگی در صدد گرفتن تخفیف بوده باشه؟ در مورد جزیره ها هم برو تو قسمت همین بحرین قبلی برات مفصل نوشتم. همینطور شما دانشمند پاکزاد.
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
اگر اون فرزندان دوره شاه نبود که برن تو جبهه با دست خالی مقابل دشمن وایسن این بی عرضه ها تا حالا ایران را هم به اب داده بودند ...خودشان می گن نرید دبی مردم نرن دبی اما نماینده های مجلی چپ و راست میرن دبی این را از تو خود روزنامه های خودشان خوندم ...پول تو جیب ان عربها بریزند
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.