واکنش غرب به خبر تازه هسته ای احمدی نژاد

واکنش غرب به خبر تازه هسته ای احمدی نژاد

بیستم فروردین در ایران رسماً روز ملی فناوری هسته ای نام گرفته است
اعلام خبر آغاز نصب شش هزار دستگاه سانتریفوژ جدید در تأسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز، واکنش اعتراض آمیز آمریکا و متحدان اروپایی اش را به همراه آورد.

سخنگوی کاخ سفید اعلام این خبر را باعث منزوی تر شدن بیشتر مردم ایران در جامعه جهاانی و اعمال تحریمهای بیشتر اقتصادی و سیاسی بر کشورشان دانسته، وزارت خارجه بریتانیا آن را نادیده گرفتن خواست جامعه جهانی قلمداد کرده و وزیرخارجه فرانسه گفته که اگر این روند ادامه یابد، باید تحریمهای سخت تری بر ایران اعمال شود.

خبر آغاز نصب شش هزار دستگاه سانتریفوژ جدید در تأسیسات غنی سازی اورانیوم را محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران هنگام بازدید از تأسیسات اتمی نطنز اعلام کرد، بازدید وی از این تأسیسات به مناسبت روز ملی فناوری اتمی در ایران انجام گرفته است.

در حال حاضر، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرده که سه هزار دستگاه سانتریفوژ در تأسیسات نظنز نصب شده و خبر نصب دستگاههای تازه در حالی اعلام می شود که شورای امنیت سازمان ملل چند هفته پیش چهارمین قطعنامه خود را علیه فعالیت اتمی ایران صادر کرد و تحریمها و تدابیر بیشتری درنظر گرفت تا فشار بر این کشور را برای پایان دادن به فعالیتهای حساسیت برانگیز اتمی اش افزایش دهد.

آمریکا، بریتانیا و فرانسه در عین اینکه اعلام خبر گسترش فعالیتهای حساسیت برانگیز اتمی ایران را حاکی از پافشاری جمهوری اسلامی بر سرکشی از تصمیمات مجامع بین المللی دانسته اند، بر این نکته تأکید کرده اند که بهترین شیوه تغییر رفتار ایران، وارد شدن از در مذاکره و دیپلماسی است و نه دست زدن به اقداماتی که شرایط را وخیمتر کند.

آن گونه که در گزارش اخیر رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای امنیت سازمان ملل آمده، دست کم بخش تازه ای از دستگاههای تازه سانتریفوژ اورانیوم در ایران از نسل تازه ای اند که کارآیی بیشتری نسبت به دستگاههای قبلی دارد.

در اطلاعیه مطبوعاتی وزارت خارجه بریتانیا که در واکنش به آغاز نصب دستگاههای سانتریفوژ جدید در ایران صادر شده آمده که هدف از نصب این دستگاهها، کاربرد آنها در فعالیتهای صلح آمیز اتمی نیست، چراکه شش دولت درگیر در پرونده اتمی ایران (آمریکا، بریتانیا، روسیه، فرانسه، چین و آلمان) تضمین کرده اند که در صورتی که ایران در آینده برای نیروگاههای هسته ای اش به سوخت نیاز داشته باشد، اورانیوم غنی شده در اختیار این کشور قرار دهند، اما ایران این پیشنهاد "سخاوتمندانه" را رد کرده و هیچ تلاشی هم برای جلب اعتماد جامعه جهانی به فعالیت اتمی خود نمی کند.

در مقابل، رئیس جمهور ایران هنگام اعلام خبر آغاز نصب شش هزار دستگاه سانتریفوژ تازه در نطنز گفته که "بدخواهان ملت" می کوشند ایران را از پیشرفت بازدارند و گرچه تلاش آنان مشکلاتی پیش آورده اما باعث شده است ایران به فناوری هسته ای بومی دست یابد.

وی به مردم ایران وعده داد که در سال جاری خبرهای خوبی در مورد پیشرفتهای هسته ای کشورشان خواهند شنید.

ali-vienna - اتریش - وین
میتونم سؤال کنم چرا اگر یک نفر بنویسه مرگ بر شاه و هر چی بد و بی راه بوده به شاه یا یک شخصیت دیگر بگه، نظرش منتشر میشه، اما اگر یک نفر مثل یک چیز کوچک بنویسم، که مثلاً فلانی سال 57 اومد ایران (اگه حالا اسمش را بگم که دوباره میشه سه تا نقطه!!!) این کار را کرد و غیره، فوری سانسور میشه! مگه این آقایون تافته ای جدا بافته هستند؟ نکنه شما هم به نماینده خدا بودن اینها اعتقاد پیدا کردید؟
همونطور که شما سعی دارید به عقاید اینها احترام بگذارید، خیلی افراد هم هستند که به شاه اعتقاد دارند. شما دیگه شورش را در آوردید، اصلاً نظر آدم را بی معنی میکنید با این سانسور هاتون. بعد هم ادعای بی طرف بودن میکنید.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

Eteraaz - ایران - تهران
از قدیم گفتم جنگ اول بهتر از صلح آخره . ما چه الان این پیشرفتها رو میکردیم ، و چه مثلا غنی سازی رو تعلیق میکردیم و 10 سال دیگه شروع میکردیم و این پیشرفتها رو میکردیم ، رفتار غربیها همین بود که الان هست . پس بهتره حرف آخر رو همین اول بهشون بزنیم (که زدیم) . اونها جز به تعطیلی کامل فعالیتهای هسته ای ما راضی نمیشن (که اینو تو مذاکرات خصوصی رک و صریح هم گفتن) ، پس باید بدون توجه به جوسازی ها و شانتاژهای غربیها و مثل گذشته بر طبق قوانین آژانس ، به فعالیتهامون ادامه بدیم . اونها دیگه هیچ حرف قانونی برای گفتن ندارن و جز هوچی گری کار دیگه ای نمیتونن بکنن .
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

alitajik - ایران - ورامین
حیات کشورهای ثروتمند غربی وتامین مواد اولیه تقریبا مجانی ونفت بستگی به عقب ماندگی کشورهای تامین کننده مواد اولیه دارد و اگر این کشورها دارای صنعت و فناوری قویی باشند و نیازی به کشورهای غربی در این زمینه نداشته باشند کشورهای غربی در اندک زمانی وضعی اسفبار تر از این کشورها خواهند داشت.به همین دلیل دست به هر حیله و نیرنگی میزنند تا منطقه همشیه در بحران باشد .مانند اختلاف افکنی در میان کشورها و اقوام ایجاد گروهکی بنام القاعده تهمت زدن به کشورها ایجاد مذاهب و فرغه های جدید پس این زالوها برای رضای خدا و نجات بشریت کاری نمی کنند و بقول معروف هیچ گربه ای در راه رضای خدا موش نمی گیرد.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
من و پدر بزرگ محمود را ساپورت می کنیم .تا نسل این موجود دو پا را از روی زمین برنداریم از پای نمی نشینیم تا خالق بی فکر پدر بزرگ را وادار نکند در برابر این موجود دو پا تعظیم کنه....
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

alitajik - ایران - ورامین
حیات صنعتی کشورها ثروتمند غربی بستگی به عقب ماندگی کشورهای تامین کننده مواد اولیه و نفت آنها دارد اگر این کشورها از نظر صنعتی و فناوری قوی باشند در اندک زمانی کشورهای ثروتمند وضعی اسفبار تر از آنها خواهند داشت.پس آنها با هر حیله و نیرنگی و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه و اقوام. پدید آوردن و تجهیز گروهای مانند القاعده اختلاف بین مذاهب و ادیان سعی خواهند کرد برای ادامه بقای زالو مانند خود تا آخرین توان و بوسیله اهرمهای جهانی که در اختیار دارند از پیشرفت کشورهای منطقه جلوگیری نمایند.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
Eteraaz - ایران - تهران
دوست خوبم حق با شماست ولی الان یه عده میان و می گن چرا به صنایع ملا ها افتخار می کنین این رژیم می خواد دنیا رو بگیره و....
ولی اگه تاریخ قاجاریه ایران رو بخونن می فهمن که همین بریتانیا و فرانسه(نا پلئون) چه بلا هایی که سر ما نیاوردن همین روسیه از همه اینا هم کثافت تره
سیاست انگلیس باعث از دست رفتن قسمتی از افغانستان قفقاز و.. در دوران قاجار شد من با توجه به اینکه هزار تا کتاب در این مورد خوندم انگلیس و فرانسه به عین اون سیایت ها رو می خوان اجرا کنن چه حکومت دسته ملا باشه چه دیکتاتور شاهنشاهی ایران هسته ای با تحمل تمام مشکلات بهترین گزینه هستش اگه تاریخ رو ورق بزنید عاقلانه ترین کار همینه بسوزن اونایی که چشم دیدن ایران هسته ای رو ندارن.....نا برده رنچ گنج میسر نمی شود...
یاشاسین ایران
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

brad pitt - دبی - امارات
امیدوارم این انرژی هسته ای باعث سرنگونی ملاتاری ایران شه
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

mani_722 - ایران - ایران
اقایان محترم میشد این تکنولوژی با هزینه کمتری هم بدست اورد ما از تمام حقایق این کار اطلاع کامل نداریم ولی میدانم هزینه غیر قابل تصوری برای این پروژه پرداخت شده
بالاخره وضعیت معیشت مردم که در دوره خاتمی جزءدغدغه های اصلی استوانه های نظام بوده کاملا حل شده واکنون فقط انرژی هسته ای تکنولوژی است
وتکنولوژی دیگر وجود ندارد .
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
...این هسته ای هم اگر منظور انرژی و برق باشد که از اول هم دنیا اعلام کرده که مشکلی نیست ولی اگر بمب اتم باشد و تهدید کردن که آقای احمدی نژاد ملتها و کشورها را تهدید میکند که ال میکنم و بل میکنم چه!!چنانچه کشوری برای مثال روسیه که بمب اتم هم دارد و ما را تهدید کند که میخواهم از روی نقشه شما را بر دارم آیا ملت ما آسوده مینشیند و یا نگران خواهیم شد؟بابا یک سوزن بخود بزنیم یک جوالدوز به دیگران.برای برق که انقدر شادی ندارد و کار مهمی نیست همانطوریکه خیلی از کشورهای دنیا انرژی اتمی دارند پس شاید موضوع چیز دیگریست که در آن صورت هم جای شادی نیست چون من با هیچ جنگ و کشتاری حتی یک نفر راضی نیستم چه رسد که کشتار جمعی و آن هم به اینصورت(هسته ای)!!
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

kiyafar - ایران - تبریز
آقایون غربی ها، احتمالاً یا میدانند که هیچ خبری نیست یا اینکه میدانند کار از کار گذشته و این هسته ها تولید شده و یا اینکه اونقدر احمق هستند که با این تهدیدهای در پیتی شون میتونند جلوی پیشرفت ایران رو در امر انرژی هسته ای بگیرند. آقای احمدی نژاد دستت خوش من جای شما بودم میگفتم 600000 تا . درسته که این انرژی هسته ای هم مثل انرژی نفتی مون به درد ملت نمیخوره عوضش خیلی ها رو سرگرم میکنه ، از این رو به اون رو میکنه و آخرش هم از این در به اون در میکنه .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
انرژی هسته ای نابود بشریت .
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
ali-vienna - اتریش - وین
على اقا٬ شما حرف خوبی زدى.
دیروز در ادامه سخن شما مطلبی فرستادم که اصلن منتشر نشد.
یعنى اینکه به هر میخواهید توهین کنید فقط به اونى که سال 57 ایران را به ... کشید چیزى نگید
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

mahdi_dannte - ایران - تهران
دمش گرم احمدی نژاد
بزن یک سی چهل هزار تا سانتریفوژ دیگه حالشو ببریم
آمریکا و انگلیس و فرانسه کیلو چندن
ما میتونیم و میسازیم
حالشم میبریم
ایرانی هستیم و میتونیم
جمعه 23 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
mahdi_dannte - ایران - تهران
آفرین پسر
آفرین بر همت و غیرتت
موفق باشی
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.