مضررات زیاد نوشیدن آب

مضررات زیاد نوشیدن آب

با وجود اینکه تا کنون بارها در مورد منافع نوشیدن مقادیر زیادی آب بحث شده است و بسیاری از پزشکان مردم را به نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب توصیه می‌کنند .

اما به تازگی بحث‌هایی در نکوهش افراط در نوشیدن آب مطرح می‌شود. به گفته پزشکان به همان اندازه که کم آب خوردن خطرناک است، زیاده روی در نوشیدن آب هم سلامتی را به خطر می‌اندازد.

در واقع حداکثر میزان مجاز نوشیدن آب برای انسان‌ها حدود ۲ لیتر است. از سوی دیگر، در صورتی که در مدت  زمانی کوتاه مقدار بسیار زیادی آب نوشیده شود، فرد به اختلال پر آبی بدن دچار شده و در این مورد احتمال گیجی، کما و حتی مرگ وجود دارد.

به عقیده پزشکان در صورتی که فرد در هر ۲ ساعت بیش از یک بار به دستشویی برود و سابقه بیماری خاصی نداشته باشد به این معناست که بیش از حد آب نوشیده است.

البته نمی‌توان مقدار مشخصی آب برای نوشیدن روزانه تجویز کرد و این امر به فیزیک بدنی و میل افراد بستگی دارد اما به طور معمول نوشیدن روزانه یک ونیم لیتر آب توصیه می‌شود.

alitajik - ایران - ورامین
میزان نوشیدن آب در طول شبانه روز به میزان شش لیوان است ضمن اینکه آب نباید در هنگام صرف غذا نوشیده شود و اثرات بسیار زیانباری برای بدن فرد بدنبال دارد آب میبایست حداقل نیم ساعت قبل از غذا و دوساعت و نیم بعد از غذا می باشد.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

nightfox - ایران - تهران
1 ساعت بعد از غذا و قبل از غذا هم اشکال نداره!!!!
شنبه 24 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.