بوش:ایران نیازی به غنی سازی بدلیل تامین سوخت هسته ای از جانب روسیه ندارد

بوش:ایران نیازی به غنی سازی بدلیل تامین سوخت هسته ای از جانب روسیه ندارد

روسای جمهوری روسیه و امریکا در یک کنفرانس خبری مشترک در سوچی روسیه به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

بر اساس این گزارش به نقل از بی بی سی، گفت واشنگتن و مسکو در روابط خود سعی کرده اند موضوع جنگ سرد را به فراموشی بسپارند زیرا جنگ سرد هم اکنون پایان یافته است.

بوش افزود امضای بیانیه چارچوب راهبردی که امروز صورت گرفت نشان دهنده عمق همکاریهای دو کشور است.

وی اذعان کرد دو طرف هنوز بر سرمسئله استقرار سامانه دفاع موشکی امریکا در اروپا اختلاف نظر دارند و افزود هنوز کاخ سفید باید تلاش بیشتری کرده تا کرملین را متقاعد کند که قصد از استقرار این سامانه، هدف قرار دادن روسیه نیست، بلکه مقابله با تهدیدهای موشکی بالقوه است.

بوش در جای دیگری از صحبتهای خود گفت یکی از صحبتهای مطرح شده در مذاکرات ما مسئله ایران بود و من همواره از رهبری پوتین در مورد مسئله هسته ای ایران قدردانی کرده ام. پوتین معتقد است ایران حق داشتن انرژی هسته ای برای مقاصد غیر نظامی را دارد و من با ان موافقم.

بوش افزود با توجه به اینکه روسیه سوخت هسته ای در اختیار تهران قرار می دهد دیگر ایران نیازی به غنی سازی ندارد.

بر اساس این گزارش به نقل از بی بی سی، ولادیمیر پوتین در پاسخ به این سوال که وزیر امور خارجه روسیه در دوران ریاست جمهوری اینده روسیه چه کسی خواهد بود گفت بر اساس قانون اساسی روسیه رئیس جمهوری سیاست خارجه کشور را تعیین می کند و مدودوف رئیس جمهوری اینده روسیه نماینده روسیه در مجمع های مهم بین المللی از جمله اجلاس گروه هفت خواهد بود و در چند سال اخیر مدودوف یکی از طراحان سیاستهای خارجی روسیه بوده است. از این رو او شریکی خوب و کاربلد و اماده گفتگوهای سازنده خواهد با اولویت منافع روسیه خواهد بود.

پوتین در ادامه افزود اگر من نخست وزیرشوم در این سمت کارهای زیادی خواهم داشت که بیشتر به مسائل اقتصادی و اجتماعی مربوط خواهد بود.

پوتین در پاسخ به سوالی درباره شفافیت اطراف ذینفع در مسئله استقرار سامانه دفاع موشکی در شرق اروپا گفت ما هنوز همه مسائل مربوط به دفاع موشکی را حل نکرده ایم با وجود این من یاداوری کرده ام شرکای امریکایی ما نه تنها نگرانی های ما را درک می کنند بلکه تلاش می کنند ان را برطرف کنند. بعلاوه من نوعی خوشبینی محتاطانه ای درباره توافقهای دو جانبه دارم اما اختلافات معمولا در جزئیات پیدا می شود و این مسئله باید در سطح کارشناسان بررسی شود و انها باید برای اعتماد سازی تلاش کنند و در نهایت باید دید این تدابیر در عمل چگونه خواهند بود و نکته سوم اینکه بوش تاکید کرد ما باید درباره این سامانه بایکدیگر همکاری کنیم و این مهم است که بتوانیم در سطوح کارشناسی و هم در سطح سیاسی برای ایجاد سامانه جهانی دفاع موشکی همکاری داشته باشیم که اگر چنین شود به بهترین نتیجه رسیده ایم.

جورج بوش نیزدر خصوص سیستم دفاع موشکی گفت به نفع ماست که در در این خصوص در سطح منطقه ای و بین المللی کار کنیم زیرا یکی از نگرانی های روسیه این است که این سامانه علیه انهاست اما انها باید بدانند که این سامانه دفاعی است نه تهاجمی و در این رابطه کارهای زیادی باقیمانده که باید انجام شود تا کارشناسان را متقاعد کنیم که این سیستم علیه روسیه نیست و هدف ان مقابله با تهدیدهایی است که همه ما با ان روبرو خواهیم شد از این رو من خود طرفدار قوی نظریه ایجاد سامانه دفاعی جهانی هستم.

بوش درباره جمهوری چک به عنوان مکان استقرار این سامانه نیز گفت رهبران چک باید متوجه باشند که روسیه دشمن ما نیست و باید با این کشور همکاری کنیم.

بوش افزود این سیستم برای مقابله با رژیم هایی است که ممکن است علیه ما اقدام کنند و هدف ان مقابله با توانایی های روسیه برای پرتاب راکتهای چند گانه است.

پوتین نیز درباره گسترش ناتو گفت به نظر من به منظور تقویت روابط با روسیه بهتر است جمهوریهای شوروی سابق را وارد بلوکهای نظامی سیاسی(منظور ناتو) نکرد بلکه باید روابط را با خود روسیه بهبود بخشید.
iran zamen - نروژ - روگنان
زنده باد بوش.مرد همیشه پا بر جا.
دوشنبه 19 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خدا میدونه این دوتا پشت درهای بسته چه بده بستونی کردن خدایاخودت این ملت و حفظ کن .
دوشنبه 19 فروردین 1387

bandekhoda - برازیل - برازیلیا
خطاب به بوش:
تو حرف نزنی کسی نمیگه لالی!!
دوشنبه 19 فروردین 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
بوش غلط کرده که برای دیگران تصمیم میگیره
iran zamen - نروژ - روگنان : خیلی ....
دوشنبه 19 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iran zamen - نروژ - روگنان
باز هم که بی خودی یه حرف پروندی
در ضمن روس ها و کارهای اونا رو تو ایران زمان استعمار بررسی کنید می بینید که این کثافت ها دستکمی از انگلیس و اسرائیل و آمریکا که ندارن هیچ از انو ها هم کثافت ترند
دوشنبه 19 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
pakzad - ایران - آذربایجان.دوست عزیز چرا انقدر زود ترش می گنی.یکی باید پیدا بشه این جمع را بهم بزند.اگر همه موافق باشند که فایده ندارد.ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ.دوست عزیز خودت.....هستی.با تشگر از شما دوستان.
دوشنبه 19 فروردین 1387

bijana - المان - هانوفر
اقای بوش اقای احمدی نژاد را با بله قربان گویان = خانم مرکل واقای سارکوزی اشتباه گرفته.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ببینم نمیشه که بهم بی احترامی نکنیم و نظرات موافق و مخالف داشته باشیم.آخه بابا جان یکم بزرگ شید و همدیگر را تحمل کنیم و با دلیلو منطق برای یکدیگر موضوع را بشکافید و روشن کنید نه با بی احترامی.و اما نظر بنده اینست که با توجه باینکه هیچ کسی از جنگ و خونریزی خوشش نمیاید ولی متاسفانه این کاری که ملاها دارن میکنند شکوفایی کشور نیست بلکه قدرت طلبی اینهاست و با تهدید هایی که احمدی نژاد و رژیم جمهوری اسلامی برای اسرءیل و دشمنان خیالی در سر دارد کار را خطرناکتر کرده است که امیدوارم منجر به جنگ و خونریزی مجدد در ایران نشود.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
iran zamen - نروژ - روگنان: پس تو اشوب گری چیزی که من نیستم تو مثل بوش میمونی
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
parviz1 - انگلستان - کترینگ.به این می گویند یک صحبت خوب.امید وارم دیگران از ایشان یاد بگیرند.حتی من.
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
دفاع از ایران دفاع از جمهوری اسلامی نیست جورج بوش بن لادن ایهود اوامرت و iran zamen - نروژ - روگنان چه فرقی با هم دارند؟
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
.خواهش میکنم.بوش را کنار بین لادن نگذاز.این مرد بزگتر از ان است.بعد فرق انها با من این است.انها پول وقدرت دارند ولی من ندارم .ولی از لحاظ شورشی بله من هستم.چون اگر نبودم احتیاجی نبود از ایران خارج شوم و در سرمای-30 زندگی گنم.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
parviz1 - انگلستان - کترینگ : عزیزم جنگ به نفع غرب و امریکاست انها خودشون تروریست پرورند با القائده طالبان و... هزار کوفتو مرض دیگه تو دنیا بده بستون دارند . مقصود (توئی) کعبه و بتخانه بهانه ست.
دل هیچ کس به اندازه ایرانی به ایران نمیسوزه اینو هیچوقت یادت نره عزیزم.
البته نه وطن فروشها و خائنین یا منافقین.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
iran zamen - نروژ - روگنان : پول و قدرت نداری ولی شورشی هستی اگه پول و قدرت داشتی چی میشدی؟ خدارو شکرکه نداری. بوش خودش و امریکا وناتو رو به حقارت کشوند. شاید برای تو بزرگه ولی نه برای ملل بن لان هم مثل بوش هست. هر دو بعد از عبادت میگن خدا به من گفت حمله کنم یکی در کلیسا دیگری در مسجدوخرابات
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iran zamen - نروژ - روگنان
خوب منم خواستم همین کارو بکنم دیگه اگه همه موافق تو باشن که اینطوری نمی شه
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
pakzad - ایران - آذربایجان.پس چی فکر میگنی که باید موافق شما باشند.نه شما و نه من.ازادی بیان.و این سایت این ازادی را به همه داده.پس بدون دلیل ترش نگن.اینجا ایران نیست و ازادی بیان وجود دار.و دیکتاتوری مرده است.ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ.عزیز دل برادر اگر پول وقدرت داشتم.که میدانستم با حگومت ایران چکار کنم.
چهار‌شنبه 21 فروردین 1387

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
iran zamen - نروژ - روگنان : من از مردم بدبختی که در همه حکومتها به عناوین مختلفی داغون میشن دفاع میکنم عزیزم به اسم ازادی و دموکراسی ظلمها و جنایتهای بیشماری میشه. این سایت هم سانسورها و جبهه گیریهای خودشو داره متاسفانه
پنج‌شنبه 22 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.