مهمان غریبه، زن تنها را به قتل رساند

مهمان غریبه، زن تنها را به قتل رساند
مهمان غریبه یی که پس از ورود به خانه یک زن تنها وی را به قتل رسانده و پول هایش را به سرقت برده بود جزئیات جنایت خود را شرح داد.

ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 10 بهمن ماه سال گذشته فردی ناشناس در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اصفهان نشانی یک آپارتمان را به اپراتور این مرکز ارائه داد و مدعی شد زنی در این خانه به قتل رسیده است. پس از تماس فرد ناشناس بلافاصله تیمی از ماموران به منزل مسکونی موردنظر واقع در ملک شهر مراجعه و جسد زنی را مشاهده کردند که با روسری خفه شده بود. این زن 25 ساله بود و لیلا نام داشت و به تنهایی زندگی می کرد. کارآگاهان که به دستور بازپرس قنبری- بازپرس جنایی اصفهان- مامور رازگشایی از این جنایت شده بودند به بازرسی موشکافانه در قتلگاه پرداختند اما هیچ ردپایی از قاتل یا قاتلان به دست نیاوردند و از سویی نشانه یی که بیانگر انگیزه این جنایت باشد کشف نشد و تنها اطلاعاتی که در این پرونده جنایی به ثبت رسید این بود که قاتل یا قاتلان از پیش لیلا را می شناختند و به همین سبب توانسته اند به راحتی وارد خانه او شوند.پلیس جنایی اصفهان که خود را در برابر معمایی بغرنج می دید تصمیم گرفت به بررسی روابط مقتول بپردازد تا از حلقه نزدیکان وی بتواند هویت عامل اصلی این قتل را به دست آورد اما هنگامی که ماموران اقدامات خود را در این زمینه آغاز کردند بار دیگر با گرهی تازه روبه رو شدند و فهمیدند زن 25 ساله دوستان زیادی داشته و ارتباطاتش بسیار گسترده تر از آن است که بتوان تک تک آشنایان وی را زیر نظر گرفت و با توسل به این شگرد اسرار جنایت را برملا کرد. در این میان کارآگاهان با مرور چندین باره پرونده و وقایع ثبت شده شماره تلفن زنی را به نام مونا به دست آوردند که ظاهراً در جریان یک تصادف رانندگی با مقتول آشنا شده بود. به این ترتیب پلیس تحقیقات خود را روی مونا متمرکز کرد و چندی بعد آخرین فردی که مقتول را زنده دیده بود اظهاراتی را مطرح کرد و مشخصاتی از زن همراه وی ارائه داد که بر مظنون بودن مونا صحه می گذاشت.

در شرایطی که پلیس امیدوار بود با دستگیری این زن و بازجویی از وی پازل های معمای جنایی را کنار هم بچیند مانعی تازه آشکار شد و کارآگاهان پی بردند مونا اهل اصفهان نیست. او در کرمانشاه سکونت داشت و فقط هرازگاهی به اصفهان سفر می کرد. تلاش برای پیدا کردن نشانی محل زندگی زن مظنون به قتل سرانجام نتیجه داد و کارآگاهان توانستند بعدازظهر روز 27 اسفند مونا را به همراه مردی به نام هادی بازداشت و به پلیس آگاهی اصفهان منتقل کنند.دو مظنون دستگیر شده ابتدا ارتکاب قتل را گردن نگرفتند اما زمانی که معلوم شد هادی شوهر سابق مونا است و آن دو صرفاً در سفرهای اصفهان با یکدیگر همراه می شوند ارتباط همدستی مرد 24 ساله با زن جوان در کشتن لیلا قوت گرفت و بازجویی از آنها ادامه یافت تا اینکه بالاخره مونا نحوه قتل میزبانش را شرح داد. وی گفت؛ من پس از آخرین سفرم به اصفهان به خانه لیلا رفتم و در آنجا ساکن شدم تا اینکه هادی نیز تصمیم گرفت نزد من بیاید. وقتی موضوع را با لیلا در میان گذاشتم، وی حاضر نشد هادی را که اصلاً او را نمی شناخت به خانه اش راه دهد و پذیرای وی نیز باشد به همین خاطر به ناچار در بیرون از خانه با شوهر سابقم قرار ملاقات گذاشتم و وقتی او را دیدم، متوجه شدم بیمار است برای همین وی را به بیمارستان رساندم.مونا در ادامه اظهاراتش گفت؛ پس از مداوای هادی او را به خانه لیلا بردم و وی که شرایط را آن گونه دید به ناچار همسر سابقم را نیز به منزل راه داد اما آن روز به دلایلی بین من و هادی درگیری پیش آمد و در حالی که ما مشغول مشاجره با یکدیگر بودیم لیلا وارد غائله شد و هادی نیز وی را مورد حمله قرار داد. در همان لحظات که کشمکش بین آن دو ادامه داشت من که می دانستم لیلا روز قبل مبلغ زیادی پول نقد از بانک گرفته فرصت را مناسب دیدم و مخفیانه مبلغی از پول را دزدیدم و از خانه خارج شدم. چند ساعت بعد هادی با من تماس گرفت و گفت مجبور شده لیلا را بکشد.

پس از اظهارات زن جوان هادی تحت بازجویی قرار گرفت و ضمن تایید گفته های همسر سابقش توضیح داد؛«کشمکش میان من و لیلا بالا گرفت و در حالی که عصبی شده بودم و نمی توانستم خودم را کنترل کنم روسری را دور گردن وی پیچیدم و این زن را خفه کردم سپس با جست وجو در خانه مبلغی پول نقد یافتم و با برداشتن آنها با مونا قرار ملاقات گذاشتم و ما هر دو فرار کردیم و به کرمانشاه بازگشتیم.»به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عبرت در پی روشن شدن نحوه قتل زن جوان هر دو متهم به دستور بازپرس قنبری بازداشت شدند و پس از صدور کیفرخواست در دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار می گیرند.
p0licce - امارات - دبی
واقعا نسل همچون کافتهایی رو باید کور کرد. بازهم بگین اینها نباید اعدام بشن.
دوشنبه 19 فروردین 1387

helen1 - ایران - مشهد
چقدر بی وجدان .....چقدر قتل وجنایت برایه مردم راحت شده....
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.