پودر شوینده بار دیگر در بازار کمیاب شد

پودر شوینده بار دیگر در بازار کمیاب شد

علی رغم اتخاذ تدابیر بسیار از سوی وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی، پودر شوینده ماشینی بار دیگر در بازار کمیاب شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس علی رغم تلاشهای دولت،واحدهای صنعتی و نظارتی بار دیگر بازار پودر شوینده با عدم تعادل مواجه شده و این محصول یا از سبد کالاهای اساسی موجود در سوپرمارکتها و فروشگاهها غایب است و یا با قیمتهای غیرواقعی عرضه می‌شود.
اگر چه سهمیه تولید و عرضه پودر شوینده ماشینی هر ساله بر اساس یارانه پرداختی به واحدهای صنعتی تعیین می‌شد، اما با تداوم عدم تعادل بازار این محصول که از بهمن ماه آغاز شده بود، وزیر صنایع و معادن در فرازهای پایانی سال دستور تولید و توزیع نامحدود را صادر کرد.با ابلاغ این دستور، رفع موانع تولید و توزیع نامحدود که بنا به گفته مسوولان وزارت صنایع به 55 درصد بیش از دوره‌های مشابه سال قبل بالغ می‌شد، سرانجام در پایان سال تعادل به بازار پودر شوینده ماشینی بازگشت و مردم به خصوص برای خانه‌تکانی پایان سال خود با مشکل خاصی مواجه نشدند؛اما در نخستین روزهای سال نو و در حالی که انتظار می‌رفت با گذر از پیک مصرف، تعادل پایداری در بازار پودر شوینده ماشینی ایجاد شود،بار دیگر این محصول در فروشگاهها کمیاب شد و در صورت عرضه نیز خریداران با قیمتهای غیر واقعی مواجه می‌شوند.
تولید کنندگان پودر شوینده دلیل اصلی مشکلات چند ماه اخیر در توزیع پودر شوینده را یارانه‌ای بودن آن دانسته و معتقدند با خروج این محصول از سبد حمایتی و تولید عرضه در فضای رقابتی مشکلات موجود حل خواهد شد و مصرف کنندگان با قیمت،کیفیت و تنوع بیشتری پودر شوینده را تهیه خواهند کرد.در عین حال مسوولان مربوطه با این استدلال که بازارهای مصرف اطراف ایران عمدتا متقاضی پودر شوینده دستی هستند، قاچاق پودر شوینده ماشینی را به عنوان دلیل نایاب شدن این کالا رد می‌کنند و گرایش مردم به استفاده از ماشین لباسشویی را دلیل اصلی افزایش تقاضا برای این نوع پودر شوینده می‌دانند.
بر این اساس به نظر می‌رسد شورای اقتصاد باید درباره خروج پودر شوینده از سبد حمایتی چاره اندیشی کرده و تغییر سهمیه تولید پودر شوینده ماشینی را نیز به عنوان راهکار کوتاه مدت مورد توجه قرار دهد.

parand2008 - فرانسه - نانسی
برای احمدی نژاد مصرف می کنند!!!!!
یکشنبه 18 فروردین 1387

jimbo - ایران - ناکجااباد
این یکی رو هم کم داشتیم
یکشنبه 18 فروردین 1387

sarami - ایران - خرم آباد
ما که قبل از عید خانمم کلی پودر و مایع ظرفشوپی و خیلی مواد شوینده دیگه از حقوق باد آورده اینجانب خریداری کرد شاید حداقل 5یا6ماه دیگه به چیزی احتیاج نداشته باشیم . خانمم را شکر می کنم!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 18 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
پرند دمت گرم .خیلی خندیدم .
یکشنبه 18 فروردین 1387

shekamo - نورو - اوسلو
پیفففففف پیف واسه مینه بوی لباس احمدی و دارودستهاش راه افتاده؟پیف پیف
یکشنبه 18 فروردین 1387

خوشبین - ایران - مشهد
می دونید چرا علی رغم اتخاذ تدابیر بسیار از سوی وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی، پودر شوینده ماشینی بار دیگر در بازار کمیاب شد؟
چون چند تا آخوند وملا که ملت همیشه در صحنه بهشون رای دادن و آوردنشون روی کار، از اول انقلاب تا کنون دارند مثل کنه از خون این ملت تغذیه می کنند.
باور کنید که تمام شرکتهای بزرگ و صنایع زیربنایی مملکت و هرچیزی که مستقیما با مردم سر و کار داره، مانند گوشت (گوشت چیه؟ اسم جاییه؟ یا اسم چیزیه؟) مال همین آقاها و آقا زاده هاست. باور کنید که بعد از مدت کوتاهی مواد شوینده با قیمت بالاتری به بازار و به وفور عرضه خواهد شد.
یکشنبه 18 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.