اعتراض مایلی کهن به علی دایی

اعتراض مایلی کهن به علی دایی

ایسنا: محمد مایلی کهن گفت: سرمربی تیم ملی نباید قلدرمآبانه با منتقدان برخورد کند.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال،‌ پیرامون وضعیت تیم ملی اظهار کرد: درست است که تیم ملی از زمان شکل‌گیری تا پیش از بازی برابر کویت فرصت کافی برای آماده‌سازی نداشت، اما، متاسفانه ما در دو بازی اخیر، فوتبالی بازی کردیم که در شان کشورمان نبود و نشان می‌داد مربیان هنوز تجربه‌ی لازم را بدست نیاورده‌اند.

وی افزود: این حق سرمربی تیم ملی است که بازیکنان را براساس سلیقه‌ی خود انتخاب کند، ولی باید قبول کرد که بازیکنان بسیار شایسته‌تری در لیگ برتر چون احسان حاج‌صفی، محمود کریمی، هادی اصغری، جواد آشتیانی و همچنین در لیگ دسته یک نظیر خدمتکاری وجود داشته‌اند که می‌توانستند در پست‌هایی که ما ضعف داشتیم بهتر عمل کنند.

مایلی‌کهن درباره‌ی بازی تیم ملی ایران برابر کویت تصریح کرد: تیم ملی برابر کویت بازی خوبی انجام نداد و ما حتی پس از دو گلی که روی کار گروهی نبود و اتفاقی برای ما به ثمر رسید، نتوانستیم از آن دو گل محافظت کنیم که کویت حتی می‌توانست پیروز میدان باشد. چرا که داور یک گل صحیح را برای آنها نگرفت. در نهایت این به تدابیر اشتباه مربیان و عدم تجربه‌ی لازم آنها برمی‌گردد که ضعف‌ها را نپوشاندند و زمانی که ما در دفاع‌مان مشکل دیدیم برای آن هیچ کاری نکردیم. من برخلاف بعضی‌ها معتقدم که میزان آمادگی جسمانی بازیکنان تیم ملی در بازی برابر کویت بسیار خوب بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از هر گروه دو تیم صعود می‌کنند، بعید می‌دانم مشکلی در راه صعود ما به مرحله‌ی بعد وجود داشته باشد. اما، در مراحل بعدی باید تفکر و درایت مربیان بیشتر باشد و توجیهاتی چون نداشتن فرصت کافی، عدم بازی تدارکاتی و مسائلی دیگر از سوی مردم قابل پذیرش نیست و به نوعی فرار از واقعیت محسوب می‌شود. دیگر در هیچ جای دنیا تیم‌های ملی مثل تیم‌های باشگاهی اداره نمی‌شوند و مربیان باید در کوتاه‌ترین زمان با بیشترین وقتی که می‌گذارند تیم را آماده سازند.

مایلی کهن تاکید کرد: مربیان تیم ملی فقط باید به تیم ملی فکر کنند چرا که دو شغله بودن و بهتر بگوییم چند شغله بودن سرمربی می‌تواند لطمه‌ی بزرگی به تیم بزند که به هیچ وجه شوخی‌بردار نیست. سرمربی تیم ملی نمی‌تواند همزمان هم به بازی‌های لیگ داخلی، هم به باشگاه‌های آسیا و هم به تیم ملی فکر کند. چرا که اجباری در پذیرش این مسوولیت برای او وجود نداشته و باید وقت گذاشت و تمام مسوولیت‌ها را برگردن گرفت. با این حال فکر می‌کنم هنوز مربیان تیم ملی به اهمیت این موضوع پی نبرده‌اند و اگر تیم نتیجه نگیرد ممکن است آن را بر گردن نبود فرصت کافی و عدم بازی‌های تدارکاتی بیندازند.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از برخوردهای سرمربی تیم ملی نسبت به نقدهای موجود به ایسنا گفت: تیم ملی ارث پدری کسی نیست که هیچ کس نتواند درمورد آن صحبت کند؛ متاسفانه شرایط اکنون طوری شده که انگار کسی حق ندارد تیم ملی را نقد کند. انتقاداتی که با غرض و مرض باشند بحث جدا دارند. ولی کارشناسان فوتبال حق دارند تا درباره‌ی تیم ملی صحبت کنند و برخورد با آنها باید با آرامش باشد و با آغوش باز از آنها استقبال کرد.

وی افزود: معنی اسطوره بودن، قلدرمآبانه برخورد کردن،‌ نپذیرفتن نقدها و عبور از چراغ قرمز نیست. بلکه اسطوره یعنی در خدمت کشور بودن و پذیرفتن منطق آن هم با متانت.

وی ادامه داد: وقتی خبرنگاری از سرمربی تیم ملی درخصوص عدم دعوت مهدوی‌کیا به تیم ملی سوالی می‌پرسد، او نباید برافروخته شود و از الفاظی که در شان سرمربی تیم ملی کشور نیست، استفاده کند و به نوعی به خبرنگار توهین کند. همه می‌دانیم که سوابق مهدوی‌کیا در بازی‌های بوندس‌لیگا و گلزنی در آنجا بهتر از علی دایی است یا اینکه مهدوی‌کیا حضور برجسته‌تری نسبت به دایی در دو دوره بازی‌های جام جهانی داشته است. پس نباید اکنون که دایی سرمربی تیم ملی شده در برابر این سوال این چنین موضع‌گیری کند. البته اگر سرمربی بگوید که فلان بازیکن در تفکر تاکتیکی من برای تیم جایی ندارد، یک بحث جداست که منطقا می‌توان آن را قبول کرد.

مایلی کهن همچنین درمورد چگونگی ارتقای فوتبال ملی خاطرنشان کرد: اگر به شانزده تیمی که به مرحله‌ی دوم جام جهانی گذشته دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که آنها صاحب بهترین و منظم‌ترین لیگ‌های باشگاهی بوده‌اند. به هیچ وجه بدون داشتن یک لیگ باشگاهی منظم در تمامی رده‌های سنی و احترام به قوانین و مقررات برای همه‌ی تیم‌ها و همچنین فراهم آوری امکانات و ابزار لازم در کنار این جریان، نمی‌توان انتظار رشد فوتبال ملی را داشت و فکر می‌کنم باید به این مساله اهمیت ویژه‌ای داد.

وی همچنین تصریح کرد: خوشبختانه ما بودجه خوبی برای ورزش و فوتبال کشور در اختیار داریم اما، متاسفانه بعضی از هزینه‌هایی که صرف می‌شود، نظیر برگزاری المپیاد ایرانیان و... که خروجی خوبی ندارند به هیچ وجه اصولی نیستند. چرا باید بیش از ده زمین چمن و استادیوم مناسب در کشور وجود نداشته باشد یا اینکه ما نتوانیم در شمال کشور یک زمین فوتبال مناسب درست کنیم که در نهایت مسوولین به فکر ایجاد چمن مصنوعی در این منطقه بیفتند.

وی افزود: توجه به تیم‌های پایه، برنامه‌ریزی جهت برگزاری لیگ‌های منظم، فراهم آوری امکانات لازم برای ورزش و... همه حرف‌هایی است که بسیاری از مسوولین و کارشناسان می‌زنند؛ اما، از حرف تا عمل فاصله‌ای است که باید از میان برداشته شده و با قدرت به تمامی این صحبت‌ها عمل کرد.

مایلی‌کهن همچنین با تقدیر از زحمات پرسنل نیروی انتظامی در ایام نوروز اظهار کرد: امیدوارم امسال بنابر صحبت‌های مقام معظم رهبری سالی توام با نوآوری و شکوفایی در تمامی زمینه‌ها به خصوص ورزش کشور داشته باشیم و به نوعی بتوانیم مراقب هزینه‌هایی که در امر ورزش صرف می‌شود، باشیم.

8735 - ایران - شیراز
به نظر من بعضی ها حسودیشون میشه که دایی سر مربی شده .
دایی وقتی سرمربی شد به منتقدانش اس ام اس زد :
بدون خداحافظی رفتم بدون سلام اومدم ( اگه درست گفته باشم ) خوب دایی برا هرکی بفرسته طرف حسودیش میشه
یکشنبه 18 فروردین 1387

saken - ایران - یزد
واقعا حرفهای مایلی کهن کاملا درست است .اما به شرط اینکه خود وی نیز
اینگونه عمل کند.وتیم ملی را ارث پدری خودنداند. امادرگذشته وقتی ایشان سرمربی تیم بود انحصارگرابود وبیشتر جناحی فکر میکرد واز کنار بسیاری از بازیکنان شایسته صرفا به علت استقلالی بودن عبورمیکرد.به هرحال وی همیشه وهمه جا از همه انتقاد میکند الا خودش!!!!!
یکشنبه 18 فروردین 1387

دربه در - ایران - تهران
چه امامزاده ای ! مایلی کهن یا بهتر است بگوییم مایلی گلنگ ! کسی که دست نشانده مستقیم حکومت تو فوتبال هست و کسی که حتی یه گذشته موفق در فوتبال به خصوص مربی گری نداشته !
بالاخره باید از مادر عروس هم یه کلمه بشنویم !
یکشنبه 18 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
با اینکه انتخاب دایی رو به عنوان سرمربی تیم ملی اشتباه می دونم اما به خیرخواهی اقای مایلی کهن در مورد تیم ملی شک دارم چون زمان ایشون یادمه که یه بار یه خبرنگار رو کتک زد.
یکشنبه 18 فروردین 1387

ARIO - ایران - اهواز
پرویز جان دمت گرم.حق مطلب ودر مورد دایی تو پست قبلی ادا کردی.بعد میگن ایرانیهای خارج کشور هیچ چیز نمیدونن...همین آقای دایی نبود که رفت ملاقات آیت الله بهجت؟همین نبود که رفت ملاقات خامنه ای؟؟
8735 - ایران - شیراز
سر چقدرباهات شرط ببندم اگه قطبی میرفت ملاقات و دستبوسی حضرات الان مربی تیم ملی بود؟واقعیت اینه که الان ملت رسما پشم محسوب میشه و اگه دایی تیم رو به جام جهانی که چه عرض کنم؛اگه از مرحله گروهی هم بالا نبره کسی نمیتونه جابه جاش کنه...اما دایی باید یادش باشه که حودش خودشو از چشم ملت انداخت؛با بی اعتنایی به نظرات مردم؛به علاقه مردم؛به حرف مردم؛نتیجه این شد که از یه بازیکن مردمی تبدبل شد به یه بادمجون دور قابچین...
8735 - ایران - شیراز
اینها رو واسه تو میگم تا بدونی طرفت کیه؛ساده نباش؛مطالعه کن؛فکر کن
یکشنبه 18 فروردین 1387

ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
اختلاف دائی و محمد مایلی کهن به سالهای مربی گری محمد مایلی کهن برمیگردد. محمد مایلی کهن به ترکها توهین کرده بود باقری قهرکرد و دائی هم بامایلی کهن دعوا کرد که باعث شکست تیم ایران از یک تیم کوچک عربی شد و محمد مایلی کهن نیز اخراج شد.
یکشنبه 18 فروردین 1387

ARIO - ایران - اهواز
ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
حتما جاش بود که بهشون توهین بشه
یکشنبه 18 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
ARIO - ایران - اهواز
سلام چطوری تفصل اللخوی حالک خوبه؟؟
مایلی کهن ... کی باشه که بخواد به دایی توهین کنه ... چپه دایی هم نیست چه برسه که بخواد از این غلط ها بکنه
خیلی کوچیکتر از اینا هستین که به شاه شاهان ایران زمین توهین کنین
هر که بزرگ و قوی و متمدن باشه بیشترین دشمن و بیشترین توهین ها را پذیرا خواهد بود
می دونم از کجا می سوزی بیچاره چقدر ازتون سواری کشیدن هان؟؟؟؟
بسوز بسوز و دیگر هیچ
یکشنبه 18 فروردین 1387

R.E - ایران - اصفهان
این آقا یادش رفته چه طوری خبر نگارها را میزد
یکشنبه 18 فروردین 1387

پری دریائی - ایران - تهران
تو همون از نیروی افتضاحی تشکر کنی و پاچه خواریه اینا رو بکنی کافیه لازم نکرده نظر بدی !!!خودت چه تحفه ای بودی دستمال به دست؟؟
دوشنبه 19 فروردین 1387

مرد شنگول - ایران - مشهد
مایلی کلنگ احمق واقع دهنتو ببند کارهای تو رو یادمون نمیره
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.