اختلاس میلیونی از شرکت هواپیمایی

اختلاس میلیونی از شرکت هواپیمایی

زنی که متهم است با سوءاستفاده از سمت دولتی خود و انجام عملیات متقلبانه به اختلاسی میلیونی از یک شرکت هواپیمایی دست زده است، پس از ماه ها پیگیری به همراه همسرش بازداشت شد.
 به گزارش ایسنا مدتی قبل، مسوولان مالی یکی از شرکت های هواپیمایی دولتی به مسوول کامپیوتر واحد پرداخت حقوق بازنشستگان این شرکت مظنون شدند و رفتار وی را تحت نظر گرفتند. با بررسی های بیشتر مشخص شد این زن با افتتاح دو حساب بانکی به نام های شوهر و برادرشوهر خود، مبالغی را ماهیانه به عنوان حقوق بازنشستگی به این دو حساب واریز می کند. طی هماهنگی های لازم با ماموران حراست این شرکت دولتی، سیستم رایانه یی این کارمند مدتی قطع شد و بلافاصله پس از قطع سیستم، کارمند مذکور از پیگیری های ماموران حراست باخبر و طی اقدامی ناگهانی از شرکت متواری شد. با طرح موضوع در دادسرای ویژه فرودگاه های کشور پرونده به بهروز مهاجری، بازپرس شعبه اول بازپرسی سپرده شد و بازپرس نیز دستور انجام تحقیقات را به ماموران وزارت اطلاعات صادر کرد. در بررسی های اولیه ماموران متوجه شدند همسر این زن در کشور ونزوئلا به سر می برد و منزل وی نیز در تهران به صورت شبانه تخلیه شده است.در ادامه با انجام تحقیقات فنی، مشخص شد متهم در آپارتمانی واقع در غرب تهران که ساکنان آن همگی از اقوام شوهرش هستند، مخفی شده است و به این ترتیب ماموران برای دستگیری وی به محل مذکور مراجعه کردند اما هنگام حضور در محل، با آپارتمانی مواجه شدند که در آن از بیرون قفل و زنجیر شده بود. با اخذ دستور قضایی، ماموران وارد منزل شدند اما متهم که بازیکن یکی از باشگاه های معروف والیبال است، با استفاده از ورزیدگی بدن خود و سوءاستفاده از تاریکی شب، فاصله یی سه متری از پنجره طبقه سوم تا پشت بام منزل همسایه را پرش کرد و پا به فرار گذاشت. در پی فرار متهم، ماموران مراقبت های متمرکزتری را آغاز کردند تا آنکه متوجه شدند شوهر این زن به تازگی از ونزوئلا بازگشته و در یک منزل ویلایی واقع در حوالی نوشهر به سر می برد. با اخذ نیابت قضایی، ماموران به محل اعلام شده مراجعه کردند و با هماهنگی های صورت گرفته از سوی دادسرای نوشهر توانستند طی عملیاتی غافلگیرکننده، این زن و شوهر را بازداشت کنند و به مقام قضایی در دادسرای فرودگاه تحویل دهند. این دو متهم در بازجویی های اولیه به جرم خود اعتراف کردند و متهم اصلی در جلسه بازپرسی اظهار کرد که از اواخر سال 85 به خاطر زیاده خواهی و چشم و هم چشمی با اقوام، دست به این اقدام زده و از این طریق سه میلیارد ریال اختلاس کرده است. قاضی مهاجری با تایید این خبر گفت؛ اختلاس صورت گرفته توسط این زن از سوی ماموران وزارت اطلاعات تایید شده است.
Erica - نیوزلند - ولینگتون
ایران جون میده واسه دزدی. همه با همدیگه دشمن. از هم متنفر. به خون هم تشنه و...
شنبه 17 فروردین 1387

حسن کچل - امریکا - نیویورک
جدی دزدارو میگیرند من که عمرا اگه باور کنم پس مملکتو کی اداره میکنه
چه کشور بی درو پیکری مگر حقوق بازنشستگی چقد بوده که یک قرن بحساب میریخته و این گاوها نمیفهمیدند خوبه که هکر نبوده وگر نه تو این همه سال کل دارایی ایران را به حساب خودش منقل میکرد و بعد خودش خارج از ایران افشا میکرد
یکشنبه 18 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
این موضوع یک جورایئ به ماجرای سردار زارعی مربوطه !
سه‌شنبه 20 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.