رسوایی در فدراسیون جهانی اتومبیلرانی

رسوایی در فدراسیون جهانی اتومبیلرانی

مکس موزلی در 15 سال گذشته ریاست فدراسیون جهانی اتومبیلرانی را بر عهده داشته است که مقر آن در پاریس است
منتشر شدن جزئیاتی از زندگی خصوصی مکس موزلی، رئیس این فدراسیون فشارها برای استعفای او را افزایش داده است.

فدراسیون ورزشهای موتوری آلمان، ADAC، که بزرگترین انجمن اتومبیلرانی در اروپا است، از موزلی خواسته است درباره سمت خود بعنوان رئیس فدراسیون جهانی تجدید نظر کند، و انجمن اتومبیل آمریکا
(AAA) به صراحت درخواست کناره گیری او را مطرح کرده است.

فدراسیون ورزشهای موتوری هلند نیز اعلام کرد در جلسه اضطراری مجمع عمومی فدراسیون جهانی، علیه مکس موزلی رای خواهد داد.

این اخبار پس از آن منتشر می شود که روزنامه "اخبار جهان" چاپ لندن، روز یکشنبه گذشته تصاویری از مکس موزلی را در یک روسپی خانه منتشر کرد که به نظر می رسید در لباس ماموران آلمان نازی، درحال ارتباط برقرار کردن با چند روسپی است.

آقای موزلی که 68 سال سن دارد، اتهام برتن داشتن لباس ماموران آلمان نازی را رد کرده است و به اتهام نقض حریم خصوصی از روزنامه "اخبار جهان" رسما شکایت کرده است.

با این حال آقای موزلی اعلام کرده است از سمت خود کناره گیری نمی کند و خواستار برگزاری جلسه اضطراری مجمع عمومی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در پاریس شده است.

او هچنین خطاب به 222 عضو فدراسیون جهانی که از 130 کشور جهان هستند، نامه نوشته است و از بابت شرمساری ایجاد شده، عذرخواهی کرده است.

فرمول یک حساب خود را جدا کرد

مکس موزلی به درخواست مدیران سازمان فرمول یک، در گراندپری بحرین شرکت نمی کند.

پیشتر چهار شرکت تولید کننده اتومبیل ب ام و، مرسدس بنز، هوندا و تویوتا که همگی در رقابتهای فرمول یک شرکت دارند، با صدور بیانیه هایی از فدراسیون جهانی اتومبیلرانی خواسته بودند که فردی دیگر را جایگزین مکس موزلی سازد.

همچنین به درخواست برنی اکلستون، رئیس سازمان فرمول یک، مکس موزلی در محل برگزاری مرحله سوم رقابتهای فصل فرمول یک، در بحرین حضور نخواهد یافت.

آقای اکلستون که از نزدیکان مکس موزلی به شمار می رود، هرچند روز سه شنبه گفته بود حضور موزلی در پیست بحرین، "باعث خواهد شد که توجه به جای مسابقه بر او متمرکز شود" و خواستار حضور نیافتن او در مسابقه شده بود، اما در تازه ترین اظهارنظر گفت: "این مسئله تنها به فدراسیون جهانی مربوط است و ربطی به دیگران ندارد."

ساختار فدراسیون جهانی اتومبیلرانی

تیمهای فرمول یک نقش مستقیم در انتخاب آقای موزلی ندارند.

رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی توسط اعضاء مجمع عمومی این فدراسیون که از نمایندگان فدراسیونهای ملی اتومبیلرانی و نهادهای مسئول ورزشهای موتوری هستند، انتخاب می شود.

نهادی که می تواند بطور مستقیم مکس موزلی را تحت فشار قرار دهد، سنای فدراسیون جهانی است که از نمایندگان ارشد باشگاه های اتومبیلرانی و ورزشی تشکیل شده است.

مکس موزلی، فرزند اوسوالد موزلی، رهبر پیشین اتحادیه فاشیستهای بریتانیا، از سال 1993 در سمت رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی فعالیت کرده است.

این فدراسیون یک سازمان غیرانتفاعی است که نماینده منافع سازمانهای اتومبیلرانی در سراسر جهان محسوب می شود.

bahman_hw - ایران - مشهد
من که توی ممالک افرنگ نبودم ولی این چه قضیه ای هست که من نمیفهمم . شما آزاد هستی ولی نباید دست از پا خطا کنی . اگه دست از پا خطا کردی اونوقت همه میریزن و جنجال راه می اندازن. خوب یکی به من بگه مگه کار خلاف قانونی از این بخت برگشته سرزده ؟ (البته طبق قوانین خودشون)
شنبه 17 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.