مالکی دستور پایان عملیات علیه سپاه مهدی را داد

مالکی دستور پایان عملیات علیه سپاه مهدی را داد

صدها نفر در زد و خوردهای هفته گذشته در بصره کشته شدند
نوری المالکی، نخست وزیر عراق دستور توقف تمام عملیاتی را داده است که علیه کسانی که اسلحه همراه دارند صورت می گرفت.

این دستور یک روز پس از آن است که نخست وزیر عراق قول داد به تعقیب جنایتکاران و کسانی که در عراق قانون را زیر پا می گذارند، ادامه دهد.

کریسپین تورولد، خبرنگار بی بی سی در بغداد می گوید نخست وزیر عراق در طی 10 روز گذشته سیاست روشنی نداشته است.

هفته گذشته در بصره، زد و خورد شدیدی بین نفرات سپاه مهدی که طرفدار مقتدی صدر روحانی شیعه عراقی هستند، و نیروهای امنیتی عراقی درگرفت.

این درگیری ها که به چند شهر دیگر عراق از جمله بغداد کشیده شد موجب کشته و مجروح شدن عده زیادی شد.

کریسپین تورولد، می گوید هنگامی که نیروهای عراقی با مقاومت شدیدغیر قابل انتظار نفرات سپاه مهدی روبرو شدند، نوری المالکی قول داد که تا سرکوب کامل سپاه مهدی به جنگ ادامه دهد ولی مذاکرات فشرده سیاستمداران ارشد عراقی با دولت ایران، مقتدی صدر را ترغیب به دست کشیدن از جنگ کرد.

در پی این تلاش ها شبه نظامیان سپاه مهدی خیابان های بصره را تخلیه کردند در حالی که هنوز مسلح هستند.

ژنرال کوین برگنز، یک سخنگوی نظامی آمریکا گفته بود که برخی از نیروهای امنیتی عراق در جریان این نبردها "آمادگی برآمدن از عهده کار را نداشته اند و هنوز کارهای خیلی بیشتری هست که باید در زمینه توسعه و تقویت تواناهایی های نیروهای امنیتی عراق انجام شود."

انفجار بمب در مراسم تشییع جنازه

در تحول دیگری، پلیس عراق اعلام کرده است که انفجار بمب در جریان تشییع جنازه یک پلیس سنی مذهب در شهر سعدیه واقع در شمال بغداد موجب کشته شدن 15 نفر شده است.

معمولا نفرات القاعده مسئول بمبگذاری در این گونه مراسم معرفی می شوند.

bahman_hw - ایران - مشهد
قابل توجه مسولین سایت. جالبه که خوانندگان سایت شما برای خبرای الکی شما نظرات سیاسی میدن ولی برای خبرای سیاسی شما نظر الکی هم نمیدن .
جمعه 16 فروردین 1387

دربه در - ایران - تهران
سپاه مهدی کیه ! اینا دست نشانده ملاها هستن . ملاها میدونن اگه عراق و به حال خودش بزارن بعد از 10 سال میشه دوبی دوم خاور میانه واونوقت که فاتحشوون خوونده است چون میشه الگوی یه کشور شیعه و دموکرات .
ملاها خوب میدونن آقای سیستانی مرجع بزرگ تشیع هست و با مطرح شدن عراق شیعی و حوزه نجف باید بساط حکومت دیکتاتوری دینی و مردم سواری دینی جمع کنن . پس آمریکارو بهونه میکنن و عراق و بهم میریزن !
این صدر هم فعلا بازیچشوونه زمانی که تاریخ مصرفش تموم بشه میزارنش کنار .
شنبه 17 فروردین 1387

دربه در - ایران - تهران
سپاه مهدی ! نه بهتر است بگوییم سپاه حکومت دیکتاتوری دینی یا همان حکومت مردم سوار دینی . حکومت ایران خوب میداند اگر در عراق آرامش برقرار باشد تا 10 سال دیگر عراق میشود دبی دوم تو خاورمیانه و نمونه یک حکومت دارای دموکراسی و شیعی میشود که این بدترین ضربه به این حکومت هست که دین در آن بصورت دیکتاتوری حکومت میکند .
اگر عراق سرو سامان بگیرد به سرعت حوزه نجف به گذشته برمیگردد و بساط حوزه قم برای ملاها به اخرش میرسد با توجه به بودن آقای سیستانی که سخت مخالف دخالت علما در سیاست و حکومت است .
صدر هم که دست نشانده همین ملاها هست و فعلا بردنش تو قم تا بهش به زور مرجعیت بدن و برشگردونن نجف تا شاید بتونن نجف رو هم به دست بگیرن که با بودن آقای سیستانی این آرزو رو به گور میبرن .
این صدر هم مثل اوون یارو تو افغانستان حکمتیار برای اینا یه تاریخ مصرفی داره که با تموم شدنش میزارن کنار .
شنبه 17 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
معلوم نیست پشت پرده چه خبره ؟ خدا رحم کنه !
شنبه 17 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.