افراد چاق‌ معروف

افراد چاق‌ معروف

چاقی، بزرگ و کوچک، معروف و غیر معروف نمی‌شناسد و نتیجه ی رعایت نکردن اصول زندگی سالم، برای همه یکسان است.

حتماً خبر سفر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق به آمریکا به منظور کاهش وزنش را شنیده‌اید. رئیس جمهور 72 ساله ی عراق معتقد است هیچ مشکل جسمانی دیگری به جز اندکی اضافه وزن ندارد! هر چند اگر او نگاهی اجمالی به کتاب‌های پزشکی می‌انداخت و با مشکلات ریز و درشت ناشی از چاقی بیشتر آشنا می‌شد، می‌فهمید آدمی در سن و سال او و با این همه اضافه وزن خیلی عجیب است که بگوید جز چاقی هیچ مشکلی ندارد. به هرحال او اولین و آخرین سیاستمدار «خیلی خیلی چاق» دنیا نیست.

از جمله معروف‌ترین آنها می‌توان به چاقی بیش از حد ویلیام هاوارد تفت، بیست و هفتمین رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که به خاطر همین معضل، هشتم مارس 1930 در اثر حمله ی قلبی جان خود را از دست داد. او هنگام مرگ حدود 175 کیلو وزن داشت.

 آریل شارون دیگر سیاستمداری است که از سال 2001 نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود و شدیداً اضافه وزن داشت. این چاقی به حدی بود که بوش هم به شارون تلفن زد تا به او نصیحت کند دست از پرخوری برداشته و لاغر شود!

دنیای آدم‌های چاق معروف به سیاستمداران محدود نمی‌شود. مارلون براندوی فقید هم که روزگاری نماد کاملی از غایت بازیگری بود، در سال‌های پایانی عمرش به شدت کم‌کار و همین‌قدر چاق شده بود.

مارلون براندو 80 سال زندگى کرد؛ اما سال‌هاى آخر، سال‌هاى خوش زندگى‌اش نبودند. او آنقدر چاق شده بود که حتى حرف زدن برایش آسان نبود، چه رسد به راه رفتن! کووالسکی «اتوبوسی به نام هوس»، انبوه چربى‌ها را زیر لباس‌هایی پنهان مى‌کرد که خیاط انگار فقط مخصوص او دوخته است.

فکر نکنید چاقی تنها گریبان شخصیت‌های معروف سیاسی و هنری را می‌گیرد. ورزشکاران هم خیلی وقت‌ها با این معضل روبه‌رو می‌شوند. نمونه‌اش دیه‌گو مارادونا، ستاره سابق آرژانتینی است که به جز چاقی، مشکل حاد دیگری هم به اسم اعتیاد به کوکائین دارد. او تا کنون دو بار به خاطر ناراحتی قلبی بستری شده و دو سال قبل هم یک عمل معده انجام داده است.

بعد از این عمل، او با کاهش 30 کیلوگرم وزن، باردیگر شروع به بازی کرد و به نظر می‌رسید زندگی‏اش درحال بازگشت به حال عادی باشد. اما رسانه‏های آرژانتینی چندی پیش گزارش دادند که مارادونا دوباره وزن اضافه کرده و در نظر دارد در یک مرکز کاهش وزن در سوئیس ثبت نام کند.

کاسانو، دیگر فوتبالیستی است که به خاطر 5 کیلو اضافه وزنش به بعضی بازی‌ها از جمله بازی با ویارئال نرفت و پیش پزشکان رئال ماند تا بتواند وزنش را کم کند.

چاقی، بزرگ و کوچک و معروف و غیر معروف نمی‌شناسد و نتیجه رعایت نکردن اصول زندگی سالم، برای همه یکسان است.

البته فراموش نکنید که محققان می‌گویند چاقی همیشه به دلیل پرخوری و سبک زندگی ناسالم نیست. آنها می‌گویند نقش وراثت حتی پُررنگ‌تر از نوع تغذیه و تحرک افراد است. لذا خیلی هم چاق‌ها را ملامت نکنید.

ali-vienna - اتریش - وین
پس سردار فقیه، بسیجی جان بر کف، دکتر حاج فیروز آبادی چی شد؟ اون که دیگه مثل یه بشکه شده!!
فرمانده رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی ما را باش، خودشم نمیتونه تکون بده...
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
مرد باید تپل باشه سفید و کمی چاق ..
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

خوشبین - ایران - مشهد
من از یک منبع موثق خبر دارم که می گوید جلال طالبانی بی ارده از خودش بادهای صدادار و بو دار خارج می کند و میخندد.
باور کنید که منبع موثقی دارم
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

jvdkhz - پارس - پارسه گرد
dandyali- فکر میکنم منظورت ترب سفید یا گل کلم باشه!
ali-vienna اینها بجای اینکه از قد رشد کنن از عرض رشد میکنن تازه جالبه پست ومقام اونارو نگاه کن!اگه تو جنگ بخوان از اینها استفاده کنن فقط بدرد این میخورن بجای کیسه شن واسه سنگر استفاده بشن گلوله از شکم اینا ردنمیشه.میشه؟
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

ali-vienna - اتریش - وین
jvdkhz - پارس - پارسه گرد
دمت گرم، خیلی باحال گفتی
منم فکر نمیکنم با این مال مردم که خوردن خمپاره ازش رد بشه...
صفت داخل را ساختند!
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ملا های مفتخورو از قلم انداخته !
جمعه 16 فروردین 1387

پریا - ایران - تهران
khasteh ازفرانسه باهات کاملا موافقم
شنبه 17 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.