انصراف از نمایش کارتون پیامبر اسلام

انصراف از نمایش کارتون پیامبر اسلام

احسان جامی که در نه سالگی همراه با خانواده اش به هلند مهاجرت کرده، عضو شورای شهر کوچک لایدشندام ووربرگ در حومه لاهه از حزب کارگر هلند است
به گزارش رادیو هلند، یک ایرانی ساکن این کشور از نمایش فلیم کارتونی که در آن، پیامبر اسلام نقشی کمدی دارد منصرف شده است.

هفته گذشته در حالی که انتشار فیلم ضداسلامی موسوم به فتنه، جنجالها و اعتراضات فراوانی برانگیخته بود، احسان جامی اعلام کرده بود که قصد دارد در سالگرد تولد بیست و سه سالگی اش، یعنی بیستم آوریل فیلمی کارتونی در مورد شب ازدواج پبامبر اسلام به نمایش بگذارد.

بنابر روایات، عایشه هنگام ازدواج با پیامبر اسلام نه ساله بوده و احسان جامی، خردسالی عایشه و اختلاف سنی پیامبر اسلام با او را مضمون طنزآمیز فیلم کارتونی خود با عنوان زندگی محمد کرده بود، در صحنه ای از فیلم، پیامبر اسلام در شب زفاف به همسر نه ساله اش می گوید: "نگران نباش، آسیبی به تو نمی رسانم".

احسان جامی پس از آن از نمایش فیلم خود منصرف شد که وزیر دادگستری هلند به وی توصیه کرد از نمایش این فیلم که می تواند در جامعه تنش ایجاد کند دست بردارد.

یکی از گروههای اسلامی هلند نیز برای جلوگیری از پخش فیلم کارتونی احسان جامی به دادگاه شکایت کرده بود.

احسان جامی به رادیو هلند گفته که قصد ایجاد نتش ندارد و همچنین افرادی از خارج هلند، بخصوص ایران پیامهای تهدیدآمیز برای او فرستاده اند.

احسان جامی متولد مشهد است و در نه سالگی همراه با خانواده اش به هلند مهاجرت کرده است، او در هیجده سالگی به عضویت حزب کارگر هلند درآمد و سه سال بعد از سوی این حزب، عضو شورای شهر کوچک لایدشندام فوربرگ در حومه لاهه شد.

احسان جامی در فعالیت سیاسی و اجتماعی اش موضعگیریهای تندی علیه اسلام اتخاد کرد و سال گذشته گروهی با عنوان کمیته مرکزی مسلمانان سابق برای حمایت از کسانی که دین اسلام را ترک می گویند بنیان گذاشت.

او در چهارم اوت سال گذشته در شهر فوربورگ مورد مورد حمله سه مرد قرار گرفت و از آن پس پلیس اقدامات حفاظتی در مورد وی به کار گرفت.

احسان جامی پیشتر به حمایت از خیرت ویلدرس، یکی از نمایندگان حزب آزادی هلند در مجلس پرداخته بود که با ساخت فیلم ضداسلامی فتنه اعتراضاتی در سطح جهانی برانگیخت، تا آنجا که یک سایت اینترنتی 24 ساعت پس از آنکه این فیلم را انتشار داد، آن را از سایت حذف کرد.

انتشار این فیلم علاوه بر اعتراض کشورهای اسلامی و تشکلهای مسلمان در غرب، اعتراض دولت هلند، دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای اتحادیه اروپا را نیز به همراه داشت.

بیش از 850 هزار نفر از جمعیت شانزده میلیونی هلند را مهاجران مسلمان تشکیل می دهند و روحانیون مسلمان در هلند از مسلمانان جهان خواسته اند که آرامش خود را حفظ کنند و در واکنش به فیلم فتنه، منافع کشور هلند را هدف قرار ندهند.

چهار سال پیش نمایش فیلم مشابهی در هلند باعث واکنشهای خشونت آمیز و قتل سازنده این فیلم شد اما هنوز هیچ واکنش خشونت آمیزی نسبت به انتشار فیلم فتنه در هلند گزارش نشده است.

با این حال، خیرت ویلدرس، سازنده فیلم فتنه تهدیدهایی دریافت کرده که باعث شده است تحت مراقبت شدید پلیس قرار گیرد.

مریم- - کانادا - اتاوا
فکر کنم این بابا فقط می خواست معروف شه.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

غریب - اکراین - کیف
این گاگول چه زود ترسید.کجایند آنهایی که هورا هورا میکردند براش.قیافشوتوراخدا با اون یقیه پیراهنش.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

Eteraaz - ایران - تهران
حروم زاده .
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
تصمیم خوبیه انداختن ادما به جون همدیگه محکومه . فقط تروریستها هستند که همه چیزو به گند کشیدن . خود مسلمونها هستند که باید تروریستهارو جای خودشون بشونن.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
کارتون واسه بچه هاست معمولا و همون بهتر پخش نشد چون بد اموزی داشت همش از قتل و غارت و تجاوز هست تاریخ اسلام..از لباس ژنده ات خجالت نکش
از افکار کهنه ات شرمنده باش . انیشتن.....فساد-فحشا-فقر سه فراورده مذهب درکشورهای مذهبی غوغا میکند
اسلام دینی با گفتاربد - کرداربد و پنداربد
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
عجیبه که مافیای اسلامی اینقدر قدرتمنده که حتی در یک کشور دمکراتیک نمی توان واقعیت ها و افتخارات اسلامی را بیان کرد
محمد در 7 سالگی با عایشه ازدواج کرد و در 9 سالگی همبستر شد
لطفا جمله کلیشه ای که دختر 9 ساله عرب بالغ و شیر زن و ... را نزنید که باور کردنی نیست
دختر 9 ساله یعنی سوم ابتدایی و من در تمام عمرم دختری را ندیدم که در سوم ابتدایی بالغ کامل باشد در ضمن در خود روایات اسلامی در بحث احترام به کودکان امده که « روزی عایشه و دوستانش در خانه پیامبر مشغول عروسک بازی بودند که با وارد شدن ایشان دوستان عایشه با ترس در گوشه اتاق مخفی شدند اما حضرت محمد با خوشرویی و مهربانی انان را نوازش کرد و به بازی بازگرداند
این موضوع رو در باب مهربانی پیامبر با بچه ها میگند که در تاریخ طبری هم امده از این موضوع میشه فهمید که عایشه بالغ نبوده
به این دلیل که عروسک بازی برای دختران بالغ حرامه
زمانی که محمد مرد عایشه فقط 18 سال داشت او هرچه کرد نتوانست از محمد صاحب فرزند پسر شود برای رسیدن به این ارزو خیلی کارها انجام داد
طوری که محمد مجبور شد او را ام المومنین کند
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

morteza70 - فرانسه - پاریس
مردک جا زد از حال روزش پیداست همچین عقل درست و حسابی نداره.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
همین که سوژه کارش را گفت باعث می شه که بیشتر در مورد اسلام مطالعه بشه شاید مو ثر بشه برای اون هایی که این دین را نسل به نسل با خودشان یدک می کشن و تا الان فرصتی برای مطالعه اش نداشتند ...ترسیده خوب همه از ادم های دیوانه ای که بمب اتمی یا سلاح های کشتار ..دارن میترسن که جواب کتاب تحقیق و علم ...با کشتن ادم ها میدن دیکتاتورهای مذهبی !!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

ali-vienna - اتریش - وین
حیف شد....
ولی من خودم خواهم ساخت!!!! لووول
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

ali-vienna - اتریش - وین
راستی یادم رفت، این پیروزی بزرگ را به امت اسلامی تبریک بگم!!!!

وقتی پیروزی دموکرات ها، قطع نامه ها و تحریم ها پیروزی اسلام حساب میشه، این دیگه پیروزی اندر پیروزیه!!!!!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

uxctbo - کویت - کویت
هممممممممم اینو دیگه کجای دلم بذارمد؟!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

gono - امارات - العین
یقتو برم
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

shanul - المان - هامبورگ
تنفر از دنیای اسلام و مسلمان نماها روز به روز بیشتر میشود امروز اسلام خطری هست برای بشریت به خاطر همین هر روز از سراسر جهان مردم صدای عتراضشان به وسیله فیلم یا کاریکاتور و ... بگوش میرسد.کشتن غیر مسلمانان به اسم جهاد در راه خدا اولین درس دینی انها هست.چه دین کاملی هست این اسلام به به
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

paddy_power - سوید - بورلنگه
از نحوه گفتارتون میشه حدس زد که تفکراتتون مربوط به کدام مذهب هست. احتیاجی به معرفی نیست.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
هیهیهیهیههیهیهیهیهیهیهیهه..وای توجه کنید انهایی که میخواستند سینه هایشان را پاره پاره کنند بخاطر این کاریکاتور... وسعی در پخشش بودند وان را تشویق کردند...ب میدونم که از کارت پشیمونی...خداوند رحمان است...و بسیار بخشنده...به دینت اسلام ایمان بیار ...
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

shirazi - آمریکا - کالیفرنیا
بر اساس تاریخ طبری زمانی که پیامبر با عایشه ازدواج کرد عایشه 6 سال داشت
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
arashk_fara - انگلیس - لندن کارتون ماله بچه هاست...چطور وفتی میخواست فیلم کارتونیشو پخش کنه همه منتظر بودید که پخش بشه برید بیفتید به جون قیلم حالا فیلم ماله بچه شده و بد ام.ی داره نازی اقوووو بابا شکلات نمیخواهی برکتیه از دست مسلمون میگیریش... عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن تر هفت سالگی باهاش بود بعد نه سالگی همبستر شد...اخه اره چقدر تو هم راستگو....اخه چه جرمی بالاتر از تهمت و فتنه هست..چرا تهمت میزنی چرا چرند میگی...سن را وهابیون برای رسول و عایشه انتخاب کردند...تو که وهابی نیستی..؟؟زنده باد اسلام....این بابا عذاب وجدان داره از ساختن این فیلم اخه....خدا ببخشتت...
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
تا وقتی که قرار بود پخش شه همتون موش شده بودید وطن فروشان عزیز ...دین اسلام احتیاجی به تبلیغ و فیلم سازی نداره چون امروز همه از محتوای ضد زن ضدایرانی و ضد زندگی این کتاب که تاکنون باعث وبانی
کشته شدن میلیونها انسان بیگناه گردیده آگاهند
کتابی که سراسر قتلوقتلو بکشید وبکشید است
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
این متن که کپی کردم واسه وطن دوست عزیز(عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن ) که باید دست اینجور افراد رو بوسید هست با اجازش کپی کردم البته اسم خیلی هارو نگفت چون اینقدر زیادن مبارزان راه آزادی که دفتر 10000برگ کم میاد>>>>>>>1ـ لطفا اول برو تحقیق کن ببین هیتلر کی بوده ؟ چی میگفته ؟ نبرد من بخون ؟ بعد بیا با کسایی که سنگ وطنشونو به سینه میزنند مقایسه کن ببین چقدر با هم فرق دارند اگه قرار باشه هرکس که به وطنش عشق می ورزه نژاد پرست بدونیم تمام دنیا نژاد پرستند
شما رو نمی دونم ولی من یکی میدونم که اصلیتم کجاییه اینو وقتی فهمیدم که برای اولین بار پاسارگاد رفتم اون لحظه ای که دستم به سنگ مزار کوروش خورد غیر قابل وصف بود با هیچ جمله و کلمه ای نمیشه این حس و تعریف کنی اگه ایرانی اصیل بودی میدونستی من چی میگم
2ـمن نمی دونم این مورد شما رو هر جور برانداز میکنم هیچ مفهوم منطقی توش پیدا نمی کنم چون رژیم اخوندی رو در مقابل اسلام ناب محمدی ( طالبان و عربستان و موریتانی ) خیلی خیلی خیلی متمدن تر می دونم شما برو تاریخ کشورتو مطالعه کن ببین ریشه این همه درجا زدن و بدبختی از کجاست اونو نابود کن برو ببین از فردوسی و حافظ و زکریای رازی وگرفته تا همین ایرج میرزا و صادق هدایت و احمد کسروی ( که خودشم اخوند بود ) چقدر قشنگ پیش بینی این روزها رو کردند بعد بگو راهو اشتباه رفتین
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
نمایش فیلم هلندی و ارامش 1 میلیارد مسلمان جهان در مقابل اون پیام روشنی به تروریسم مذهبی داد (برای راه انداختن خون و خونریزی روی ما حساب باز نکنین ! )
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ارشک عزیز با سلام همه ادیان مثل همدیگه و برا شیره مالیه ! ولی انداختن ادما به جون همدیگه که کدومش بهتره کدومش بدتره محکومه .اگر مسلمونا مثلا بیان یک فیلم از مریم درست کنن که پسرش پسر خدا بوده یا یوسف نجار اونوقته که باید منتظرجنگهای صلیبی باشیم . پس بعضی وقتها باید به خاطر احترام به صلح کنار بیایم تا اینجا فعلا همون فیلم هلندیه بسه !قربونت خواسته.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

Ya_Ali - دنیا - خشکی
سلام به همگی عزیزان
در ابتدا دوستانی که دم از مطالعه کنید میزنند قران را یک بار کامل و در صورت امکان بدون تعصب بخوانند و بعد دم از اسلام شناسی بزنند .

1 ) کشتار کفار و مشرکین در ابتدا زمانیست که انها به مسلمانان حمله کنند و اگر با مصالحه از حمله خود دست نکشند انگاه بایستی به جنگ و کشتار انها روی اورد. دیگری وقتی است که انان بخواهند همانند میکروب و ویروس های واگیردار عمل کنند و جامعه را بیمار کنند که مثل علم پزشکی بایستی به مقابله با انان پرداخت.

2 ) عربها از زمانهای دیرین تا به حال وقتی جنگی بین قبایلشان رخ میدهد برای صلح هر دو قبیله دختری به انتخاب خود (و نه بزرگ قبیله مقابل) به عقد بزرگ قبیله دیگر در می اورند تا بنا بر خویشاوندی بین نها صلح بر قرار شود.

دوستان جا داره که حالا من بگم عقلتون رو دست 2 تا فیلم و 4 تا مقاله ندهید . بلکه بدون تعصب و لجبازی انچه حق است بپذیرید .
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

مریم- - کانادا - اتاوا
gono - امارات - العی
عجب دقتی. خیلی باحال بود. این که لباس پوشیدن بلد نیست میخواسته فیلم بسازه.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

salem - هند - پونا
اسلام مانند کشتی بزرگی راه خودش را می رود و هیچ خس و خاشاکی ( یهودی؛ مسیحی ؛ هندو و کمونیست) نمیتونه سد راهش بشه . هر غلطی دلتان می خواهد بکنید. زنده باد اسلام
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

مش قاسم - قم - قیاس آباد
فکر کنم هرچی بریم پایین تر، سن عایشه کمتر میشه!
پیدا کنید پرتقال فروش را بابام جان.
اگه مسلمونا ناموس بدونن چیه این مردک بی ناموس رو از ناموس دار میزنن.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
خانم یا اقای dandy
ادمی که خواب باشه میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده هیچ جور نمیشه بیدار کرد شما از دسته دوم هستید حالا دلیلشم من نمی دونم ولی خودت حتما میدونی
دوست گرامی زیر واقعیت های تاریخی که اثبات شده نمیشه زد
شاید برای ما ایرانی ها مسئله ای عجیب باشه که یک مرد 57 ساله با یک دختر 9 ساله چطور همبستر شده اما خود اعراب اینو هیچ ننگی نمی دونند و خیلیم با افتخار می گن حالا من حرفم اینه که ما ایرانی ها چرا باید افسارمونو بدیم دست یه همچین ادمایی ؟ برو تاریخ ایران قبل از اسلام رو مطالعه کن ببین ایرانی ها هر کجا رفتن تخم ابادانی و دوستی و ریختن یا نه ؟ برو نگاه کن ببین ایرانیانی که 1100 سال از تاریخشون تنها ابر قدرت دنیا بودند ازشون چطور یاد میشه ؟ اونوقت مقایسه کن با تمام تاریخ اسلام ببین مسلمانان که این همه دم از دوستی و ... می زنند یک روستا یا قریحه را بدون خونریزی مسلمان کردند ؟ شما که هنوز نمی دونی محمد چند تا همسر داشت یا با عایشه و هفصه و سوده وهند و رمله و جویره وصفیه و میمونه وحفصه و زینب ( عروسش ) و....... چطور ازدواج کرد چرا طرفداری بی خود میکنی
در سندیت اینکه محمد با عایشه در 6یا هفت سالگی ازدواج کرد رجوع کن به کتاب" زن در چشم و دل محمد" اثر دکتر شریعتی ( این بنده خدا که وهابی نبود ؟) یا " حقایق الاسلام و اباطیل خصومه " اثر عباس محمودعقاد چاپ بیروت یا اثار اسلامی محمد حسین هیکل
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
arashk_fara - انگلیس - لندن
از لطفی که داشتی ممنونم
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

jesus_christ - ایران - یزد
کاشکی حداقل بذاره رو اینترنت که مستفیض شویم.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

maryam007 - هلند - روتردام
اگه تو هلند ببینمت تف میکنم تو صورتت کثافت عقدیی
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
مشکلی نیست کتاب سلمان رشدی برادر عزیزم بنام ایات شیطانی در حال ساخت است.که روی دست هر دو فیلم خواهد زد.رشدی باید بگویم .... داری اندازه تمامی مخالفینت.زنده باد رشدی که با این فیلم ....
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

mah1 - ایران - تهران
عبدالکوروش1
از اینکه دستبوس پیدا کردی بهت تبریک میگم.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
سلمان رشدی ههههههههه ...عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن مگر صد بار به یک ادم حرفی رو میزنند....برم رساله امام و بخونم یا کتاب نمیدونم کی رو!!!من یک کتاب دینی بیشتر ندارم انهم قران است...محمد(ص) در سن 15 با عایشه همبستر شد...میخواستی از مادر بزرگت بپرسی. مادر مادر بزرگت ..یعنی جد جدت در چند سالگی با پدر پدر بزرگت ازدواج کرد ؟؟ بهت جواب میداد در سن 10 سالگی..در سن 12 سالگی مادر بزرگت و بدنیا اورد...اینهم یک داستان در مورد نیاکانت...خیلی اسونه داستان ساختن.میدونستی!..ولی تهمت و بدروغی صحبت کردند زشته...
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
یک سخن هم از زبان مادر شوهر عروس مسلمان هندی اقایsalem - هند - پونااسلام مانند کشتی بزرگی راه خودش را می رود و هیچ خس و خاشاکی ( یهودی؛ مسیحی ؛ هندو و کمونیست) نمیتونه سدراهش بشه . هر غلطی دلتان می خواهد بکنید. زنده باد اسلام .ما غلط خودمان را مگنیم. شما مواظب باشید.کشتی اسلام سوراخ نشود.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

behzad135220 - اوکراین - کیف
آقای عبدالکوروش از انتخاب اسمت معلمومه چه ارادتی ذث اعراب داری... لااقل می تونستی بذاری پور کوروش یا کوروش پور...
شما هر چی بیشتر حرف میزنی بیشتر نشون میدی که چقدر سطحی هستی و از هر کتابی فقط به خوندن فهرستاش اکتفا کردی...
دست آخر اینکه آقا جون ایرانی جماعت براش همیشه مرغ مسایه غاز بوده یا اگرم نبوده خودش یه دونه هدیه می خریده میداده تا اینکه براش غاز بشه...
الان چی هستی عبدالکوروش ایرانی تبار ضد مرغ همسایه...این مهمه... کوروش بود ... ما کجاییم که همش سرمون تو مرغدونی همسایه است...چقدر ما سلسله عوض کردیم ایرانی عبدالایرانی .....؟؟؟؟ به این فکر کن....
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

maral-sh - ایران - تهران
عبدالکورش !!!
بابا شما فقط مشکلتون اسلامه؟
مشکل تو اساسی تر از این حرفهاست دوست عزیز.
بعضی وقتها نبود عقل و فهم خیلی به چشم میاد.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
افرین خیلی خوبه که سوژه دست این اسلامیون متعصب عرببببب نداد و الا خون انسانها بی گناه را می ریختند ...برای این که سواد ساختن یک فیلم نوشتن یک کتاب...درمقابل اش را ندارن و با ترور خشونت .....می خوان جواب بدن
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
اقا یا خانم دندی
لطفا به ما هم بگویید در کدام ایه شریف قران پی به این بردید که عایشه 15 ساله بوده ؟ شما که دکتر شریعتی و مطهری و محمد حسین هیکل و .... را و نکته ای که هم شیعه و هم سنی ان را قبول دارند قبول ندارید چطور اسم خودتان را مسلمان میگذارید ؟
جد جد جد من شاید با دختر 3 ساله همبستر شده اما ادعای پیغمبری که نداشته ادعای نشان دادن سعادت بشری و راه راستین و خداشناسی و... نداشته اما کسی که مدعی این چیز هاست چطور این کارو میکنه ؟

بهزاد خان
انتخاب نام عبدالکوروش1 نشان دهنده ارادت من به کوروش کبیر است نه اعراب
گوش زد کردن این نکته که ما ایرانیان چقدر خوار و خفیف شدیم که نام فرزندانمان را عبدالرضا و عبدالحسین و ..... مینامیم در حالی که خود اعراب این اسم ها را ندارند یعنی فرزندشان را بنده یک عرب همسنگ خود نمی دانند در ضمن من هدفمم نشون دادن وطن پرستیم به پان عربها و عربزدهاست اونها چه میدونند پور یعنی چی
متاسفانه من منظور شما رو در مورد مرغدونی همسایه متوجه نشدم و تعداد سلسله های ایرانی20 تا است که تنها چهار تای ان متعلق به دوره قبل از اسلام است یعنی در 1100 سال سه سلسله ایرانی و حمله اسکندر
اما در بعد از اسلام 16 سلسله بدون احتساب اشغالگری اعراب به مدت 206 سال یعنی فاجعه
مارال ـ ایران ـ تهران
اره خیلی از مشکلات کشور من اسلامه و اگه شما هم به ضررت نمیشه و یه نخود منطق داشته باشی حرف منو قبول میکنی واقعا جمله اخرت زیبا بود منو یاد جملات ولتر انداخت

ماه 1 ـ ایران ـ تهران
معلومه خیلی تحت تاثیره جوابی که دادم قرار گرفتی
یه عمره شما دارید اخوند لیسی می کنید
مرجع تقلید شما کیست تا برایش پیام تبریک بفرستم ؟
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن تو توی کدوم ایه و حدیث شنیدی که 9 سالگی همبستر شد..؟؟؟؟ تو که هنوز نمیدونی معنی پیغمبری چیه!!چی میخواهی بهت بگم...تو که اسم خودتو عبو الکوروش میزاری میترسی حکومت برگرده بگی من عبودم و اگر هم از اونوری شد بگب نه من کوروشم....parand2008 - فرانسه - نانسی بعد کی باتو حرف زد خودتو نخود هر اش میکینی...
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن عزیزم دندی یک لر و آنهم یک لر بزرگ اینها را که گفتی نمی فهمه شاید من که یک لر کوجک هستم بفهمم که تو چی میگی بهش امیدوار نباش چون اون یک زنه و زن طبق فرهنگ اعراب ضعییییفه عزیزم!!!
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

mah1 - ایران - تهران
عبدالکوروش عزیزه بی تربیت شغله خودت رو به دیگران نسبت نده. نظر شما ارزشه جواب نداشت چون اصلا نفهمیدی حرفه من چی بود! پس میشد یه بحثه بی پایان.
مرجع تقلید منهم خدا و پیغمبرشه. برو تبریکتو بگو اگر لایقی!
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
parand2008 - فرانسه - نانسی عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن و ... دیگه همه حرفا رو زدیم هرچی میگیم یه مشت کوته فکر بازم حرف خودشونو میزنن شجاعت پذیرفتن حقیقت را ندارن پس براشون دعایی میکنم دوستانی مثل دندی بهرام و ... این دعا رو هر روز صبح بجای زیارت عاشورا و دیگر دعاهای عربی که اصلا چیزی ازش نمیفهمن ای دعا رو کردن خداونداااا...
به من آرامشی ده تا بپذیرم آنچه را نمیتوانم تغییر دهم
دلیری ده تا تغییر دهم آنچه را میتوانم تغییر دهم
بینش ده تا تفاوت این دو را بدانم
مرا فهم ده تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
دندی جان از سه حالت خارج نیست
یا نمیخوای بفهمی یا خودتو به نفهمی میزنی یا واقعا نفهمی که این حرف رو میزنی
شما میگی محمد در 15 سالگی با عایشه همبستر شد و هیچ کتابی جز قران رو قبول نداری حالا چطور با توسل به قران به این نتیجه رسیدی ؟
من میگم غیر از قران چهار تا کتاب دینی هم بخونی بد نیست اون هم از افراد معتبری مثل دکتر شریعتی و مطهری و علامه مجلسی و شیخ بهایی و .... که مورد اعتماد شیعه و سنی هستند و جالب اینجاست که همشون روی این موضوع اتفاق نظر دارند که محمد در 6 یا 7 سالگی با عایشه در مکه ازدواج کرد و در 9 سالگی در مدینه با او همبستر شد
حالا اگه شما یک عالم جدید هستید که بدون هیچ سند و مدرکی این حرفو می زنید بحثش جداست ولی خواهشن اگه نیستید یجور دیگه ابراز وجود کن
عبو کوروش کیه ؟ چطور تو امارات زندگی میکنی ولی نمی تونی عبدالکوروش رو بخونی ؟ تازه عبو هم با الفه نه عین ابو ( تبعه کشور عربی و ختم کننده قران ) کلک نکنه نماینده ولایت فقه در سایت ایران یو کی هستی و داری تقیه میکنی ؟
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
arashk_fara - انگلیس - لندن
با هات موافقم
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
arashk_fara - انگلیس - لندن
موافقم باهات
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

moharamiaydin - ایران - تبریز
عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد ترجمه قران کریم و کتابهای اسلام شناسی در هلند کمیاب شده و آرزوی هر مسلمان آگاه این است که مردمان ادیان مختلف از اسلام با خبر باشند میتوانید در این زمینه کتاب مستر همفر انگلیسی را بخوانید
-------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی درج نمائید.
باتشکر
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

behzad135220 - اوکراین - کیف
1- بنا بر روایات متواتر عایشه جزو 18 نفر ایمان آورنده به رسول خدا بوده است .
2-بنا بر روایت خود عایشه او در سال دهم بعثت با رسول خدا ازدواج کرد

اگرفرض بگیریم که سن عایشه هنگام ایمان آوردن به رسول خدا 5-7 سال بوده باشد ( که در بعضی کتاب ها 7- 9 آمده است) هنگام ازدواج با رسول خدا سن او 15-17 ( که به قول دیگران 17-19 ) خواهد بود ...که البته ملاقات ایشان با رسول خدا 3 سال بعد بوده است ...
بقیه اش دیگه محاسبه ریاضی ساده است...
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ممنون ازت.حالا به هر دلیلی من کار ندارم ولی از اینکه این عمل زشت را انجام ندادی و به دین مبین اسلام بی احترامی نکردی شاید هم چون متوجه شدی از اینکه بیش از یک میلیارد و چندین میلیون نفر با اعتقاد راسخ به دین اسلام و باورهایشان احترام گذاشتی بعنوان یک مسلمان از شما متشکرم و برایت آرزوی سلامتی و سعادت دنیا و آخرت دارم.موفق باشی پسر جان.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
چرا اینقدر جوش میزنی؟ راست میگه خوب. در 15 سالگی با عایشه همبستر شد. تو قران هست. منتها مستقیما نوشته نشده. اگر شماره سوره محمد (47) رو از سوره سجده(32) کم کنی میشه 15. دلیلم دارم.
به گفته محمد اگر سجده برای غیر از خدا کفر نبود میگفتم زنان بر مردان خود سجده کنند.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
سوره توبه آیه ۱۲۳
گروه مومنان بکشید کافران را یکی پس از دیگری (هرکه نزدیکتر
و بیشتر در دسترس است) آنان باید خشونت و عدم گذشت و ملایمت
را در شما ببینند.
سوره نسا آیه ۲۴
نکاح زنان محصنه (زنان شوهردار) نیز بر شما حرام شد
مگر آن زنان که در جنگهای با کفار بحکم خدا متصرف شدید.
سوره توبه آیه ۲۹
بکشید کسانی را که به خدا و روز آخرت ایمان نیاورده و حرام
خدا و پیغمبرش را حرام نمی دانند و همجنین آندسته از اهل کتابرا
که به دین حق (یعنی اسلام) ایمان نیاورده مگر اینکه متعهد شوند و
با خواری و ذلت بدست خود جزیه دهند
جمعه 16 فروردین 1387

شیپیش - آلمان - هامبورگ
حروم زاده اگر گیرش بیارم میکشمش جهنم زندان
جمعه 16 فروردین 1387

eblisemast - ایران - اصفهان
لطفا معانی را تحریف نکن میشه بگی کدوم کلمات معنی خشونت و عدم گذشت و ملایمت را میده؟ (معنیشون اینه :درشتی و نیرومندی و قوت و پایداری ) یه سرچی تو فرهنگ عرب بزنی میبینی که هیچ جایی لغت (غلظه)به معنی (خشونت و عدم گذشت و ملایمت )نیامده lt;< و اما ایات 24 و29 میتونی بری در تفسیر المیزان نوشته ایت ا... طبابایی و شان نزول ایات رو ببینی و جوابهای قانع کننده ای بگیری عزیز در ضمن تا تحقیق نکردی گوتره ای یه نظری نده ممکنه باعث شبه بشهgt;>> (بی شک این کتاب(قران) راهنمای پرهیز کاران است) سوره بقره ایه 2
جمعه 16 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
behzad135220 - اوکراین - کیف
بهتره قبل از اینکه از خودت حرف بزنی یکم مطالعه کنی اگه کتاب دمه دستت نیست لا اقل می تونی یه سرچ کنی
این روایت که عایشه جز 18 نفر ایمان اورنده اول بوده از کی نقل شده ؟
شما برای بدست اوردن سن عایشه چرا اینقدر زحمت به خودت دادی این همه کتاب از ادمهای معتبر
عایشه زاده چهارم بعد ازبعثت بود و چون در سال دهم بعثت با محمد ازدواج کرد سنش میشه 6 سال یعنی تا سال دهم بعثت تعداد پیروان محمد 17 نفر بوده ؟ من همین الان می تونم اسم بیست نفرو بیارم که قبل از عایشه ایمان اوردند
در سنن ابو داوود امده
منقول است از عایشه مادر مومنان:
پیامبر اسلام وقتی با من ازدواج کرد که من شش یا هفت ساله بودم. وقتی ما به مدینه آمدیم، چند زن آمدند، ام رومان وقتی من در حال تاب بازی بودم پیش من آمد، مرا بردند، آماده و آرایشم کردند، بعد مرا نزد پیامبر خدا بردند، و او وقتی من ۹ ساله بودم با من جماع کرد. او مرا جلوی در نگه داشت و من از خنده در حال ترکیدن بودم.
برو توی این کتب ها یه نگاه بنداز تا متوجه بشی دلیل و سند به چی میگن
زوجات النبى صلى الله علیه وآله وسلم نوشته: امیر مهنا الخیامى.
هذا الحبیب یا محب نوشته: ابوبکر جابر الجزایرى.
السیرة النبویه نوشته: ابوالحسن على الحسینى الندوى.
داستان ترور ابوبکر و عایشه نوشته: نجاح الطائی
عایشه بعد از پیامبر ترجمه: "ذبیح الله منصور" نوشته "کورت فریشلر"
علامه عسگری، احادیث ام المومنین عایشه
صحیح بخاری


naslesookhteh - ایران - تهران
این همه کشفیاتی که از قران دراوردید همین طوری بوده ؟
خوب چرا سوره نسا رو از بقره کم نمی کنید که بشه 6
نسا و بقره خیلیم به هم ربط داره
جمعه 16 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
واقعا باعث خجالته این دین با این .....همه شون با عث رسوایی بودند و هستند اخوندای الان هم همین کار را میکنند ...با یک دختر 9‌ساله شرم اوره
شنبه 17 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
عزیزجان اشتباه نکن. من واسه همراهی با تو اون کشفو کردم. چرا ناراحت شدی؟
شنبه 17 فروردین 1387

eblisemast - ایران - اصفهان
وانان که بخدا کافر شدندنابود و هلاک میشوند وخدا اعمالشان راضایع و باطل سازد/ این هلاکت کفار بدان سبب است که انها از قرانی که خدا نازل فرمود کراهت و اعراض داشتند پس خدا اعمالشان را محو و نابود فرمود/ایا در زمین به سیر و سفر نمیروید؟تا با چشم خود عاقب حال و کیفر پیشینیان رامشاهده کنید؟که خدا چگونه انها را هلاک کرد این کافران هم مانند انها به کیفر کفر خود البته میرسند/(این را که دانستید پس)بدانید که البته خدا یار و مولای مومنان است و کافران هیچ مولا و یاوری ندارند/(سوره محمد ایات 8 تا 11) >>>حتما یاورشون بوش تروریسم و جنگ طلبه>>خدا در روز قیامت به دادتون برسه
شنبه 17 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.