پان کراک را به عنوان خوشبوکننده دهان به جوانان می‌فروشند

پان کراک را به عنوان خوشبوکننده دهان به جوانان می‌فروشند

ماده مخدر پان کراک در اشکالی مانند پودر ، آدامس و پاستیل توزیع شده و به صورت مکیدنی و جویدنی توزیع می‌شود که عوامل فرصت‌طلب و سودجو آن را به عنوان خوشبوکننده دهان به جوانان و نوجوانان می‌فروشند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاراجتماعی برنا گفت: به تازگی ستعمال نوعی ماده مصنوعی به نام پان کراک در بین نوجوانان و جوانان با تبلیغاتی کاذب و با نام‌های مختلف با پیشوند پان شیوع یافته است.
سرهنگ غلامرضا غلام نژاد اظهارداشت: الگوی مصرف مواد مخدر از شکل ترکیبات سنتی به مواد مخدر صنعتی وشیمیایی متمایل شده است.
وی افزود: پان کراک یک نوع ماده مخدر صنعتی شیمیایی است که عوامل فرصت‌طلب و سودجو آن را به عنوان خوشبوکننده دهان به جوانان و نوجوانان می‌فروشند.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: البته این مواد هنوز به طور جدی وارد استان نشده ولی در بعضی ازاستان‌های کشور بخصوص استان‌های شرقی مصرف این ماده خطرناک شیوع پیدا کرده است.
سرهنگ غلام نژاد بیان داشت: پان کراک ترکیبی از آهک، تنباکو، خاکستر، ادویه‌جات معطر ساخارین، اسانس‌ها و افزودنی‌های غیرمجاز است و در برخی موارد ترکیباتی همچون آرسلیک کربنات، منیزیم و سرب نیز در این مواد یافت می‌شود.
وی تصریح کرد: پان کراک در اشکالی مانند پودر ، آدامس و پاستیل توزیع شده و به صورت مکیدنی و جویدنی از آن استفاده می‌شود.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به تعطیلات نوروزی و هجوم مسافران نوروزی به این استان از مردم خواست از خرید و فروش هرگونه آدامس‌های غیر مجاز از دکه‌ها و افراد غریبه خودداری کنند.
وی همچنین خواستار شد تا چنانچه بسته‌های مشکوک از سوی افراد غریبه و مشکوک به عنوان هدیه و یا به عنوان خوراکی به آنان پیشنهاد شده از مصرف آن جدا خودداری و موارد مشکوک را سریعا به فوریت های پلیسی  110اطلاع دهند.
shelman83 - انگلستان - لستر
خدا به داد جوانهامون برسه...
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خدا رحم کنه. شاید خو نواده ها بتونن جویدن ادامس رو تحریم کنند.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.