در کانادا کشتن فک آزاد است ولی عکس گرفتن از جنایت ممنوع

در کانادا کشتن فک آزاد است ولی عکس گرفتن از جنایت ممنوع

این عکسها از کشور کاناداست. کشوری که یک کشور جهان اولی به شمار می رود. و این جنایات نیز در کشور کانادا اتفاق می افتد. با وجود عکس العمل جهانیان، این صحنه های وحشیانه در کانادا همچنان ادامه دارد.

فک ها با میله های آهنی آنقدر زده می شوند تا بمیرند و پوست آنها زنده زنده درآورده می شود. عکس گرفتن از این وحشیگری ها هم ممنوع است!

به گزارش وبلاگ ترجمه اخبار ترکیه به نقل از حریت، دنیای غرب بارهاست قربانی کردن مسلمانان را بربریت می نامد. در عین حال کانادا همچنان به شکار فک ادامه می دهد.

دولت کانادا که از عکس العمل های جهانیان به شکار فک ها ناراحت شده است یک تصمیم عجیب گرفت: ممنوعیت عکسبرداری از شکار فک ها! این ممنوعیت از جانب وزارت ماهیگیری و اقیانوسهای کانادا گرفته شده است. یک گروه خبرنگار که در روز شکار به خلیج سنت لورنس رفته بودند به خاطر این ممنوعیت نتوانستند وارد محوطه شکار بشوند.

ربه کا ادورث، مدیر گروههای معترض به شکار فک ضمن اشاره به اینکه دولت کانادا برای دورنگهداشتن این وحشیگری ها از چشم انسانها این ممنوعیت را وضع کرده است گفت: این ممنوعیت را و اینکه آنجا چه اتفاقی می افتد با صدای بلند به جهانیان فریاد می کنیم. دنیا باید این وحشیگریها را ببیند.

سخنگوی وزارت ماهیگیری و اقیانوس های کانادا که به خاطر اعتراضات مختلف مجبور به پاسخگویی شد ضمن رد وضع ممنوعیت گفت: بخاطر تأمین امنیت افراد این تصمیم گرفته شده است!

در کانادا نزدیک به 5 میلیون فک زندگی می کنند و سال گذشته مجور صید 270 هزار فک داده شده بود اما 330 هزار فک صید شده بود. صیادان برای آنکه پوست فک صدمه نبیند آنها را با میله می زنند و زنده زنده پوست آنها را می کنند.

اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت واردات پوست فک از کاناداست.

mamal_deshne - انگلیس - لندن
حرومزاده ها.
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
دلم ریش شد.
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
حالم خیلی خراب شد ولی نباید از واقعیت فرار کرد باید مبارزه کرد
یکشنبه 11 فروردین 1387

nasle javan - ایران - تهران
باببک تورنتو یه نظری بده بابا راجعه به مملکت شماست چیه اینجا سکوت می کنی یه گیری بده به ایران و اخوندها زمان شاه چطور بود بازم فکها را می کشتند در کانادا؟؟؟؟
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
دلم ریش شد.
این هم از دنیای متمدنمون. خواهشا اونور ابی ها توجیه نکنند.
ما انسانها فقط وظیفمون نابودی هست نه سازندگی.

هیچ چشمی عاشقانه به زمین دوخته نشد.
هیچکس زاغچه ای را سر یک مزرعه جدی نگرفت.
از دوستان اونور اب خواهش میکنم اگر ارگان یا نهادی برای حفاظت از این زبان بسته ها رو سراغ دارند معرفی کنندمن باکمال میل حاضرم براشون رایگان کار بکنم.هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدهم.
یکشنبه 11 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
همه جانیان همه جهان ! فکر میکنند که اگر از جنایتشون عکاسی و فیلمبرداری نشه جنایتشون اشکار نمیشه ! زهی خیال باطل .
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
از دوستان اونطرف اب خواهش میکنم اگر ارگان یا گروهی را سراغ دارندکه برای این زبابسته ها مبارزه میکنه به من معرفی کنند.من حاضرم رایگان هر کاری که از دستم بر بیاد برای این بینواها انجام بدم.
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
mobina999 - سوئد - استکهلم این اون صحنه تهوع اور که تو دنیای غرب هم هست راستی نروژ هم از این داستانها و حرکات داره.
شکار اون نهنگه در مقابل این هیچه.
یکشنبه 11 فروردین 1387

next - انگلیس - لندن
عجب وحشیگری.
یکشنبه 11 فروردین 1387

amirmontreal - کانادا - منتریال
حالا که اینجور شد منم کشورشونو ترک میکنم.
یکشنبه 11 فروردین 1387

javad_uk - انگلیس - لندن
حداقل سرشو ببرید. که هم خدا راضی باشه هم بنده خدا.
یکشنبه 11 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اولا مملکت من ایرانه نه اینجا دوما جنایت جناینه فرقی هم نمیکنه که کی انجام بده دولت کانادا هم پیغمبر زاده نیست که همه چیش قابل دفاع باشه تو همین کانادا شبکه ای وجود داره که توسط انجمن حمایت از حیوانات اداره میشه تماما برنامه هاشون حول و حوش همین چیزهاست. مردم هم بهشون کمکهای مالی خوبی میکنن تا سرپاواسسن.
تو ایران چی که نه تنها از حیوون که از ادمیزاد هم حمایت ممنوعه. باز از این جنایت فکها کسی تونسته عکس برداری کنه از زندان اوین کی تونسته یه عکس بگیره و به جهان مخابره کنه؟
یکشنبه 11 فروردین 1387

sabahalamot - بلژیک - گنت
من واقعا از کار کانادا حیرت کردم. کشوری که برای نجات جان یک گربه کلی هزینه میکنه این وحشیگری عجیبه ما هم این عمل را محکوم میکنیم
یکشنبه 11 فروردین 1387

30min - ایران - ایران
وحشتناکه.ولی از این بدترشو دیدم.یه دکومنت در مورد پوست هایی که واسه لباسهای مانکنها درست میشه در چین.متاسفم.انسان خیلی ظالمه.حیونهای بیچاره
یکشنبه 11 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ازادعزیز ایران کرج با سلام توی دنیا جاهایئ هست که از حیوا نات و حقوق اونها حمایت میکنه در این انجمنها انسانهایئ بطور داوطلب فعالیت میکنند که همه انها گیاهخوار هستند . یکی از مشهورترین و فعالترین عضو این انجمن ها بریژیت باردو هنرپیشه معروف فرانسوی که بیشتر از 30 ساله که در این راه داره مبارزه میکنه و اتفاقا مبارزش رو با همین فکهای کانادایئ شروع کرده ولی 30 سال مبارزه بی امان اون و تمام اعضای انجمنهای حمایت از حیوانات تا به امروز بی نتیجه بودهو چیزی رو عوض نکرده بریژیت باردو با وجود کهولت و اینکه قادر به راه رفتن نیست به کانادا سفر کرد و خیلی تلاش کرد که جلو اینکارو بگیره . وقتی قرار بود ورزشکارهای فرانسوی به چین برن اونارو ازاین کار منع کرد و وقتی نخست وزیر چین علت رو پرسید جواب داد که در کشور شما سگها کشته میشن و به مصرف غذایئ میرسن واون در جواب گفت همانطور که در کشور شما اسبها برای مصرف خوراکی کشته میشن.
(در چین گوشت سگ و در فرانسه گوشت اسب بعنوان گوشت غذای در رستورانهاو منازل مصرف میشه )
نمیدونم عکس شکار وال رو بوسیله افریقاییها دیدی یا نه ؟ و یا میلیون میلیون گربه در سال مخفیانه به دست قاچاقچیان کشته میشه و ازش پالتوهای گرانبها ساخته میشه . فیلم کشتن اون سگها و اسبها و خفه کردن گربه ها دست کمی از به قتل رسوندن این فکها نداره. ولی ایا در جهانی مملو از جنایت و خودخواهی و کشتار انسانهای بیگناه فریاد سگها و فکها به گوش کسی میرسه ؟ !
یکشنبه 11 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
nasle javan - ایران - تهران:
خیلی با حالی
به نظر من آخوند ها مقصر هستند چون باید شکار فک به اون طریق رو حلال اعلام می کردن می دونید زمون شاه کانادا اینجوری نبود ولی وقتی که آخوند ها اومدن اینجوری شد با یه حساب 2 2 تا می شه نتیجه گرفت که مردم هر روز از کانادا مهاجرت می کنن و جمهوری اسلامی هم کم کم ضعیف می شه و جمهوری اسلامی در کانادا ایجاد می شه که اگه مرحوم شاه اینجا بود خیلی بهتر می شد
یکشنبه 11 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
اخه ...چقدر باید زدشون تا کشته بشن......
یکشنبه 11 فروردین 1387

A_Y_Deutschland_Bremen - المان - برمن
عجیب بود.ممنون
یکشنبه 11 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
khasteh - فرانسه - استراسبورگ سلام تقریبا26 یا 27 سال پیش عکسهایی به مراتب رقت اورتردر همین مورد دیدم اون زمان به خاطر عدم اگاهی به وضعیت و اتفاقاتی که درحال افتادن بود نه چیزی فهمیدم نه چیزی استنباط کردم درضمن من یک نوجوان 12 ساله بیشتر نبودم ولی اون تصاویر تو ذهنم حک شد.
مرگ انسانها؛ مرگ حیوانات و مرگ طبیعت در کل به دست تمامی انسانها رقم میخوره انقدرها هم بی اطلاع نیستم شاید خود شما هم خوب بدانید که طبیعت بدون اینکه ما انسانها درش دخالت بکنیم خودش میتواند خودش را بازسازی بکند این بحث مفصلی دارد که اینجا جای صحبتش نیست.
از این خوشحالم که جزءمعدود ایرانی هایی بودم که در برنامه اینترنتی حمایت ازنهنگها ی قطب جنوب گروه greenpeaceشرکت کردم وحتی اسمی که پیشنهاد کرده بودم برای نامگذاری نهنگ تا مراحل پایانی درلیست اسمهای منتخب بودو جزء10 اسم زیبا انتخاب شده بود.
جان تمامی موجودات عزیزو مهمه حتی ان حیواناتی که برای غذا استفاده میشوندفرق نمیکنه انسان حیوان درخت همه مهمند به صرف اینکه انسانها مهمند پس بیخیال بقیه اصلا توجیه درستی نیست اگر امار مرگ و یر ناشی از الودگی هوا ومحیط زیست را اور داشته باشیم مطمئنا به من حق خواهید داد.
دوست من از بذل توجهت و راهنمایی ارزشمندت سپاسگزارم.
باید تلاش کنم عملا کاری براشون انجام بدم.
یکشنبه 11 فروردین 1387

Kaloo - کانادا - تورونتو
باور کنید توی کشور ازاد کانادا هم جنایات زیادی اتفاق میافتد. این فقط یک گوشه کوچکی از سیستم نابرابر کانادائی را نشان میدهد. جائی که کشتن تصادفی یک غاز از 5 تا 30 هزار دلارجریمه نقدی و حتی زندان دارد حیوان دیگری را به این شکل شکار می کنند. در جامعه انسانی هم اگر چه نه بصورت علنی ولی باز هم بسیار تبعیض نژادی و وحشی گری دیده میشود.
از دیو و دد ملولم و انسانم ارزوست.
دوشنبه 12 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
دوست عزیز ازاد کرج برات ارزوی موفقیت میکنم به امید دنیایئ به دور از خونریزی و وحشیگری .
دوشنبه 12 فروردین 1387

Neda.Dubai - امارات - دبی
وحشیا...!!!
دوشنبه 12 فروردین 1387

seven - ایران - تهران
حالا کافیه ما یه سوسک بکشیم اونوقت اونا ضمن وحشی شمردن ما تمام اسلام، فرهنگ، انسانیت، آبرو و... ما رو زیر سوال میبرن!
راستی تا حالا مدل کشتن گاو،گوسفند یا خوک اونا رو دیدید که با پتک یا برق اینکارو میکنند یا کاری که با بوفالوها، سمورها یا گرگهای آمریکای شمالی کردند ، اونوقت به مدل گوسفند کشتن ما ایراد میگیرن و به ما میگن وحشی و تازه سنگشون از طرف یه مشت ابله تر از خودشون تو ایران هم به سینه زده میشه!!
دوشنبه 12 فروردین 1387

mystreo - هند - میسور
این هم فرهنگ.
دوشنبه 12 فروردین 1387

maryamf - بلزیک - لی یز
اونها که میکشند برای پول است
و انها که چنین . پوستهای را میخرند جانی و به همان ندازه مقصر.
دوشنبه 12 فروردین 1387

zpirooz - آلمان - آخن
خیلی کار وحشتناکیه دلم ریش شد یعنی یه ادم میتونه اینقدر وحشی باشه؟
دوشنبه 12 فروردین 1387

iranproud - انگلستان - لندن
انقدر آدم میتونه سنگ دل باشه؟؟؟
دوشنبه 12 فروردین 1387

nasle javan - ایران - تهران
pakzad یاشاسین.ولی مواظب باش اگه موافق ما حرف بزنی بابک اینتلیجنس میگوید اطلاعاتی هستی .نتیجه گیریت خیلی توپ بود.شاد باشی همیشه.
دوشنبه 12 فروردین 1387

elora - نروژ - اسلو
ادم دلش کباب میشه. ولی در اصل چه فرقی هست بین فک و اسب و خوک و موش و سوسک. ادمها یه جورایی توی چرخه طبیعت دست بردن. هر چیزیو که زیاده میکشن و هر چیزیو که کمه محافظت میکنن. خدا به ما رحم کنه اگه داریم با خلقتش وحشیانه عمل میکنیم.اگر این درنده خویی ز طبیعتمون بمیره تازه به قول سعدی ادم میشیم
دوشنبه 12 فروردین 1387

ALI-IRAN-IRAN - ایران - کرمان
«مگر گوشت اینها چقدر ارزش دارد .
دوشنبه 12 فروردین 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
تو ایران هم این مسئله در مورد انسانها انجام میشه چه جالب))جهنم با گناهکاران بهتراست ازبهشت باملایان------
دوشنبه 12 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
seven - ایران - تهران سلام دوست عزیز بحث خیلی عمیقتر و پیچیده تراز این چیزهایی هست که ما عنوان میکنیم ظاهرا جهل جهانی کمر به نابودی همه چیز بسته به هر حال عواملی وجود داره که درک و حل مسئله را ناممکن ویا سخت میکنه.ولی اندکی اگاهی نسبت به سالهای قبل بیشتر شده درکل هنوز راه طولانی ر پیش هست.
من وشما قراربود گپی با هم داشته باشیم من وبلاگی در blogfaساخته ام اگر دوست داشتید بعدا برایتان میفرستم تا با هم صحبت کنیم .
حق نگهدارتان
پاینده باشید
دوشنبه 12 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آخر مغلطه تا چه حد؟!!!
اولا که هیچ جای دنیا به اندازه کانادا به محیط زیست اهمیت و بها داده نمی شود. دوما این کار یک رسم اسکیمویی است و گوشت و پوست این حیوان مورد استفاده قرار می گیرد. مگر در بلاد اسلام که سر حیوان نیمه بریده می شود تا به مصرف انسان ها برسد نام جنایت بر آن می نهند؟ گذشته از آن این کار هر از چند گاهی برای کنترل جمعیت حیوانات از سوی دولت مجار اعلام می شود و نه همیشه. اگر از دوستانی که در رشته محیط زیست تحصیل می کنند سوال فرمایید نام علمی این روند را نیز عنوان خواهند نمود. و در آخر چطور ممکن است «آنقدر حیوان را بزنند تا بمیرد» ولی « پوست آن زنده کنده شود»؟!!!
دوشنبه 12 فروردین 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
babaktoronto - کانادا - تورنتو : تو هم از همون جنایتکارایی
دوشنبه 12 فروردین 1387

ahangebiseda - سو ئد - نورشو پینگ
خدا نبخشه اینهارو. مسلمانها قبل از ذبح یک حیوان اب میدن با دعا و رعایت اصول شرعی و اخلاقی ذبح میکنند. چه کثاقتکاریهایی پشت پردههاشون دارند. استرالیا هم دم بره هارو قیچی میکنه بدون دارو یا بی حس کننده و ....................
دوشنبه 12 فروردین 1387

deadman - ایران - آبادان
من معتقدم حیوانها از 90درصد آدمها بهترن مخصوصا این فکهای نازو بی آزار واقعا برای انسانیت متاسفم ای کاش یه روزی برسه که دیگه هیچ جای دنیا بدلیل پول لعنتی حیوانی کشته نشه و انسانی اسیر نشه
دوشنبه 12 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
علیرضا جان از سویس بسیار درست گفتی عزیزجان برای کنترل اکوسیستم صدور این مجوزها لازمه. درحقیقت تعداد زیاد این فکها در چرخه اکوسیستم برای ماهیها مضر است. در ایران هم از این مجوزها صادر میشود و در همه جای دنیا. از هموطن منطقی چون تو به خودمیبالم
اهنگ بی صدا از کجا فهمیدی من هم از همون جنایتکارام؟
دوشنبه 12 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
سون از تهران برادر تو ایران هم تو کشتارکاهها گاو و گوسفند رو به شکل مکانیزه یعنی با برق بیحسشون میکنن و بعد میکشنشون نمیدونستی؟ پس فکر کردی دونه دونه به صفشون میکنن و با چاقو میکشن؟ البته غیر از اینهم راهی نیست
دوشنبه 12 فروردین 1387

pofack - کانادا - تورنتو
جنایت که نمیکنند, برای کنترل جمعیتشون باا یک میله سرتیز میزنند تو مغزشون. درضمن اسکیموها هم باید یه جوری زندگی کنند. ثانیاً روزانه چندتا گاو پرورش داده میشه و کشته میشه?
دوشنبه 12 فروردین 1387

seven - ایران - تهران
azadi - ایران - کرج
عزیز سلام، من همچنان بی صبرانه منتظر گفتگو الکترونیکی با شما هستم ، پیشنهاد هم دادم که شما راهی برای این کار مشخص فرمایید...
به امید سلامی دیگر
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

jvdkhz - پارس - پارسه گرد
ahangebiseda - سو ئد - نورشو پین حرف اسلام رو نزن که ...
javad_uk
mamal_deshne
وسایر دوستان
این قدر میگید وحشیگریه آیا از سنگسار تو ایران وکشورهای عرب بدتره تازه معتقدند سنگسار انسان ثواب هم داره یه نفرو که باید تا کمر تو خاک دفن کنن و مردم با سنگ به سرش بزنن ولی یه تایم محدود داره که تو ایران رعایت نمیشه . تو ایران تا گردن تو خاک چالش میکنن با بلوک و آجر و تخته سنگ و خلاصه هر چی دم دستشونه سعی میکنن بیشتر ثواب ببرن و اونقدر میزننش تا بمیره و بهشت رفتنشون حتمی بشه!! ؟؟یه کم فکر کنید...! تا حالا کشتن شتر رو دیدین؟طبق قوانین اسلامی باید اول یه کارد بلند تو گلوی شتر فرو کنن تا خون ازش بره که بیحال بشه بعد سرش رو میبرند!مسلمونا لطفا" دم از ریش شدن دل و دل سوزوندن و اینجو ر چیزها حرف نزنن که بهشون نمیاد .کوه رو تو چشم خودشون نمیبینن و کاه رو تو چشم دیگران میبینن.!!!!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

seven - ایران - تهران
babaktoronto - کانادا - تورنتو
همین که ندید تشخیص دادین من برادرم نشانه عمق تفکر شماست!!!
البته که جز این راهی نیست ولی بیحس کردن تا به این ترتیب به قتل رسوندن و زنده پوست کردن کلی متفاوته ...
مشکل سر همین متفاوت بودن روش هست مثلا وقتی غربی های محترم با وینچستر270 برای انقراض نسل ببر مازندران و گورخر ایرانی به ایران تشریف فرما شدند ارتش ایران تازه از اسلحه سرپر به برنو و ام1 مجهز شده بود مردم که بماند، عکسهای یادگاریشون هم تو کتابهایی که فرانسوی ها و امریکاییها در مورد ایران نوشتند فراوانه....
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
pofack - کانادا - تورنتو
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
خدمت دو فرد عزیزمون عرض کنم که طبیعت خودش تعادل را ایجاد میکنه عدم تعادل محصول دخالت ما انسانها در طبیعته نمونه بارزش هم نسل کوسه هاست که تا 20 سال پیش که ما انسانها به عنوان غذا ازشون استفاده نمکردیم تعادل نسبی منطقی در جمعیتشون وجود داشت ولی در عرض این چند ساله نسل کوسه ها به خاطر شکارشون به خطر افتاده همانطور که نسل فک دریای خزر به خطر ویا نهنگ های قاتل و خرس های قطبی که غذای اصلیشون همین فکها وشیر دریایی ها هستند به خطرافتاده .
این یک زنجیره است که هر حلقه تعادل حلقه قبل و بعد خودش را میسازد.
شما که اونور اب هستید باید بهتر بدونید که این کارها رو برای کسب درامد و پول انجام میدهند و تعادل جمعیت دلیل بچه گانه و احمقانه ای بیش نیست.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ایا برای کنترل جمعیت انها بهتر نیست راه مناسبی برای کنترل زاد و ولد انها پیدا کنند ؟ تااینکه به این طریق وحشتناک و غیر انسانی اونهارو قتل عام کنند ؟ ایا واقعا انسان از همه نظر اشرف مخلوقاته ؟ دنیا هم یک جنگله .
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
babaktoronto - کانادا - تورنتو اگر گفته شا فرضا درست باشه(که نیست)باید نسل اینها رو از رو زمین نابود کنند که ماهیها راحت تولید مثل کنند و دیگه مشکلی نباشه (خیلی با حاله)شیرها؛ پلنگها؛ ببرها؛وهر چی حیوان گوشت خواره ظاهرا باید از این دستورالعمل پیروی بشه.
خداوندا اگاهی ما انسانها را هر روز افزون گردان.
seven - ایران - تهران . goftegoyeazadiگفتگوی ازادی خیلی خوبه
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

srh - ایران - تهران
jvdkhz - پارس - پارسه گرد
باز خدا پدر این اسلام رو بیامرزه که همه چیز رو میشه انداخت گردنش ولی مشکلی نیست اگه یکی خدای نکرده به ناموس شما تجاوز کرد شما در کمال تمدن بشین باهاش گفتگو کن یا نهایتا بهش بگو بی تربیت حیف که من مسلمون وحشی نیستم،بد،بد،بد،...
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

farideh2007 - سوییس - سنتگالن
با نظر azadi - ایران - کرج
موافقم. بیرحمها .قلب ندارن !!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

seven - ایران - تهران
azadi - ایران - کرج
لطفا راهنمایی بفرمایید چطور ارتباط برقرار کنم چون متاسفانه خیلی وارد نیستم یا یه آدرس ایمیل...
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
seven - ایران - تهران من عنوان وبلاگ رابرایتان نوشتم لطفا به کامنتهای قبل هم توجه کنید در ضمن دش دربین هر قسمت فراموش نشود اول اسم .بلاگفا. وپسوندهای محتمل(کام)
khasteh - فرانسه - استراسبورگ
کنترل جمعیت توجیه احمقانه ای بیش نیست موضوع بازار پوستهای این نگون بختهاست که درامد سرشاری دارد.
babaktoronto - کانادا - تورنتو ؛((در ایران هم از این مجوزها صادر میشود و در همه جای دنیا.))منظورتون مجوز شکار چی هست که تو ایران صادر شده؟
البته من به بی خاصیتی سازمان حفاظت محیط زیست ایران شک ندارم وهمینطور به بیعرضگی و حماقت دولت خودمون ولی مجوز به این نوع را نشنیده و ندیده ام در ایران.
ALI-IRAN-IRAN - ایران - کرمان اینها را برای گوشتشان شکار نمیکنند برای پوستشان شکار میکنند.
pofack - کانادا - تورنتو اسکیمو هم نیستند چون اسکیموها برای رفع احتیاج این کار را میکنند نه قتل عام مثل کاناداایها در ضمن قیافه هاشون هم داره داد میزنه نژادمون چیه احتیاج به هوش سرشاری نیست که متوجه بشی.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
azadi - ایران - کرج
با همین ای دی گفتگوی ازادی در یاهو ای میل ساختم
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آزادی ایران کرج
من واقعا نمی فهمم چرا باید فقط به صرف نوشتن مطلب هر اراجیفی را سر هم بندی کنیم؟ کسی که با ادبیات مزخرف خود یک حرف کاملا علمی و منطقی را «توجیه احمقانه» می خواند خود در چه پایه علمی و اطلاعاتی قرار دارد؟ حفظ محیط زیست طبق تمام کنوانسیون های بین المللی از وظایف انسان است و قوانین روشن و شکیلی در مورد آن وضع شده است که در تمام کشورهای عضو پذیرفته شده است. متعجبم که چگونه یک نفر می تواند به راحتی از پشت رایانه تمام تحقیقات علمی پیرامون مسایل تخصصی را زیر سوال برده آنها را احمقانه بنامد!!! حداقل اگر بر زبان انگلیسی مسلط نیستید و توانایی جمع آوری اطلاعات بوسیله همین اینترنت را ندارید به جای توهین به شعور و دانایی جمع کثیری دانشمند قدم رنجه داشته هر وقت تهران تشریف بردید خیابان جردن کوچه قبادیان دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران شمال از یکی از اساتید حاضر مطلب را سوال کنید. شنیدین و یاد گرفتن چنین مطالب ساده ای نیز نیاز به هوش سرشاری ندارد. من با این خرده هوش می دانم که منطق صدور مجوز شکار اینست که در فصول خاص و در هر منطقه خاص جانورانی را که افزایش جمعیت آنها احتمال بر هم زدن توازن محیط را دارند کنترل نمایند. حال شما با آن هوش سرشار چطور در جریان نیستید از عجایب است!!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
سون جان خواهرم من که فقط جواب شما رو دادم چرا ناراحت شدی این کلمه برادر هم تو کلام مردها افتاده حالا شما از این نتیجه میگیری که یکی شعور داره یا نداره؟ پس شما عمق فکریت بیشتر از منه که با یه همچین چیز ساده ای به شعور مردم زود پی میبری
اقای ازادی اگه سازمان حفاظت از محیط زیست یه مجوزی رو برای شکار صادر میکنه برای اینه که گونه ای از حیوانات را از حد مجاز بیشتر میدونه و این زیادتر بودن برای چرخه زیست مضره و میتونه برای یه گونه دیگه تهدید امیز باشه حالا شاید از نظر شما این احمقانه باشه اما واقعیت داره و از نظر دانشمندان اکوسیستم و اینوایرمنت بسیار هم حایز اهمیته و باید باشه. و اما خانم سون زود رنج باید به عرض شما برسونم تا همین اواخر ببر مازندران در ایران مشاهده شد حتما خبراشو دنبال نکردی. اما از بیعرضه گی ایران بود که نتونست اونارو حفظ کنه و متاسفانه از بین رفتند. واقعا حیف شد.
ضمنا یادتون باشه که همین چند سال پیش یه خرس ( فکر کنم) تو تبریز به دلیل نداشتن تیر بیهوشی توسط دولت کشته شد.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان
ایرانیهای حیوان دوست!!به به
یه نفر تو ایران انقدر با لگد زد تو سر زهرا کاظمی که مرد٬تازه اون چون زهراکاظمی بود دنیا فهمید!
alireza.ch - سوییس - نوشاتل-این مردم یاد گرفتن فقط هیاهو راه بندازند٬عمرا نمی دانند 5میلیون یعنی چی!فکر نمی کنن که اگه 5میلیون فک٬هرکدامشان فقط روزی 1 ماهی بخوره یعنی چی!! تازه اگر قرار بود علف هم بخورن اونوقت می شد فاجعه!
اونهایی که تجارت پوست فکها رو محکوم می کنید:یعنی اگه یه روزی یه پالتو 3000 دلاری از پوست فک بهتون بدن نمی پوشید دیگه ؟؟؟؟
بعضی از این مردم انقدر بیفکر حرف می زنند که کشتن حیوان رو با برق و گلوله رو محکوم میکنند و اب دادن و دعاکردن قبل از سر بریدن رو اونهم به اون وضع فجیع تایئد می کنند٬وای که چقدر ریاکارید!!!!
در ضمن اگه نسبت به کشتن معترضید پس فرقی هم بین فک٬گوسفند و اسب وجود نداره٬لطف نموده گیاه خوار شده اینقدر هم فلسفه نبافید.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
سرزمین جاوید نروژ
فرمایش شما کاملا متین است.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان
عزیزجان ظاهرا شما موضوع را بد متوجه شدید کسی با تغذیه مخالف نیست(که ان هم شرایط خودش راداره)گاو یا گوسفند که برای تغذیه نگهداری واستفاده میشوند با فکی که برای پوست(صرفا)شکار میشود دو مقوله از هم جدا هستند واگر فکر کردید که پالتو پوست 3000 دلاری برای شخص من وخیلی های دیگر اهمیت داره سخت در اشتباهیدممکنه برای شما جذاب باشه ولی برای من وان خیلی ها پشیزی ارزش نداره.
اگر شما فیلم نوع شکار این حیوانات را دیدید وباز هم رغبت کردید که ان پالتو پوست را بپوشید من شخصا با شما مخالفتی نخواهم کرد چون اگاهانه این کار را میکنید.

در باره زهرا کاظمی(روحش شاد و قرین رحمت باد) هم که فرمودید؛ برای دستیابی و حصول ازادی بهایی باید پرداخت کرد ممکن بلکه مطمئنا این بها بهای سنگینی خواهد بودولیکن محصول این بها شیرینتر خواهد بود.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

seven - ایران - تهران
babaktoronto - کانادا - تورنتو
من کجا درباره شعور شما صحبت کردم؟!!
حالا ناراحت نشو اولش درست گفتی من برادرم نه خواهر!
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
babaktoronto - کانادا - تورنتو
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
عزیزان برای من دانستن منبع علمی که رویت کرده ایدوطبق ان این نظر را داده اید مهم است؛ خوشحال وممنون میشوم این منبع وتحقیق و نتیجه گیری را برایم ارسال کنیدولی اگر نتیجه گیری واستنباط خودتان بوده با عرض معذرت از توهین ناخواسته ای که کردم قصدم اهانت به شما نبوه و نیست
بنده منظورم احمقانه بودن ان تحقیق مورد نظر شما بوده که با احتمال قریب به یقین وجود خارجی ندارد.
البته در موارد استثنائی اینگونه مجوزها صادر میشود مثل خرگوشهای استرالیا(که این هم خود جای بحث و گفتگو دارد) ولی خودتان هم قبول دارید که بین خرگوشی که در تمام سال امادگی توید مثل و تکثیر را دارد با ان حجم تکثیر سرسام اوروفکی که درطول سال فقط ((1 ))باران هم با یک توله خیلی فرق هست.مداخله انسان در استرالیا با ورود خرگوش همانطور که خودتان بهتر از من میدانید بزرگترین افت محصولات زراعی استرالیا را به وجود اورده.
جمعیت ماهیها با 10 برابر تعداد فک هم نابود نمیشود ولی با مداخله انسان به سرعت رو به نابودی میرود.
babaktoronto - کانادا - تورنتو من هم از شما سوال کردم ببینم چنین مجوزی را سراغ دارید؟که نمونه اش را به من بگوییدچون خودم ندیده ونشنیده ام ولی چند نمونه از دسته گلهای به اب داده سازمان حفاظت محیط زیست( بخوانیدسازمان تخریب محیط زیست)سراغ دارم.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

farideh2007 - سوییس - سنتگالن
با نظر alireza.ch - سوییس - نوشاتل هم
موافقم. ولی طرز کشتن بیرحمانه هست .خیلی زجر میکشن!
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
seven - ایران - تهران
سلام با همان ای دی goftegoyeazadiدر یاهو ایمیل ساختم.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
farideh2007 - سوییس - سنتگالن
بالاخره شما تو جبهه موافقین هستید یا تو جبهه مخالفین یا اینکه عامل نفوذی هستید و اطلاعات حیاتی جمع اوری میکنید LLLOOOLLLسر کار خانم قصدم مزاح بود قصد اسائه ادب نداشتم.
همواره شاد و پاینده باشید
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
یادم رفت نکته کوچکی را یاداوری کنم اون قوانین روشن و شکیلی که شما مد نظرتونه فقط نوشته شده واکثرا اجرا نشده ولی همان کشورهایی که مسبب این الودگیها هستند(البته قسمت اعظم الودگی نه همه ان)یعنی 8 کشور صنعتی کم کم از خواب غفلت بیدار میشوند اروپا زودتر داره بیدار میشه ولی امریکا و کانادا هنوزتو عالم گیجی به سر میبرند ولی انها هم بیدار میشوند.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
ازادی جان از کرج انگار دوست داری از ادم حرف بکشی. علیرضا از سویس که برات توضیح داد که برو از سازمان حفاظت از محیط زیست سوال کن باز داری صغری کبری میکنی. یه حرف رو یه بار میزنن برادر اگه ااینقدر برات اثبات این مسیله مهمه تلفن که داری نه؟ خیلی خوب گوشی رو بردار شماره تلفن سازمان حفاظت از محیط زیست رو بگیر اگه بلد هم نیستی شماره اش رو از تهران شماره های 33333333 الی 9 را بگیر از اونها شماره سازمان حفاظت از محیط زیست رو بگیر بعد از اونا بپرس تا خیالت راهت شه. ضمنا بابا این که دیگه تو دانشگاه ها تدریس نمیشه من یادمه حتی تو کتب دوران دبیرستان هم بحث اکوسیستم و دلایل تعادل در ان بود. بابا جون مادراتون برای این چیزهای پیش پا افتاده اینقدر مارو به کامنت نوشتن واندارید. ما تو چه وادی هستیم شما تو چه وادیی.ضمنا دوست خود من شکارچیه(با مجوز). حتما یه چیزی میدونم که بهت میگم دیگه.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

farideh2007 - سوییس - سنتگالن
متشکرم azadi - ایران - کرج
من واقعا نمیدونم گفته های شما درسته یا alireza.ch - سوییس - نوشاتل هر دو نظریه دلایل منطقی دارند ! ولی احساسم کشتن حیوانها را به این صورت تائید نمیکنه.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آزادی از کرج
من منبع خویش را ذکر کردم. متاسفم که نمی توانم این همه راه را طی کنم تا شما را به آدرس یاد شده رهنمون شوم. اگر به آدرسی که گفتم تشریف ببرید، از یکی از اساتید حیات وحش گروه مهندسی محیط زیست سوال فرمایید، حتما راهنمایی می کنند. در مورد آلوده ساز بودن هشت کشور بزرگ صنعتی با شما موافق نیستم چون به عینه می بینم که در همین اروپا چگونه قوانین سختی در مورد عبور نکردن از خط قرمزهای زیست محیطی اعمال و اجرا می شود. در مورد کانادا هم فکر می کنم مطالعات مکفی داشته ام. اما در مورد تولید گازهای گلخانه ای از سوی ایالات متحده وضع روشن است و قابل دفاع نیست. به هر حال آلوده سازی محیط زیست مبحث این پست نبود و شکار و آلوده سازی دو مبحث جداگانه هستند.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
فریده سنت گالن خودمون همین بغل :-)
از دیدکاه احساسی شما حق دارید ولی از دیدگاه علمی خیر. به هر حال انسان ناگزیر است که برای بقا به شکل مدرن آن، به تداخل میان حلقه ها مبادرت ورزد. به یقین دیدن تصاویر شکار یک آهو توسط شیر احساسات شما را بر می انگیزد، اما جالب است بدانید که در اینگونه موارد هر گاه جانور شکارگر پیروز شود، نتیجه آن برای محیط زیست مثبت خواهد بود، در صورتیکه فرار جانور مورد حمله احتمالا موجب بروز تاثیر منفی بر روی محیط زیست خواهد شد. اگر مایل بودید دلایل آن را در آینده برای شما بازگو می کنم.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
babaktoronto - کانادا - تورنتو
من از شما ادرس ویا شماره تلفن این اماکن را نخواستم که شما به عنوان تحقیق و رفرنس علمی ازشون یاد کردیدچون خودم تمام اینجاها و مراکز به مراتب معتبرتر را هم سراغ دارم هم کار کردم.هیچ دانشمند و فرهیخته ای چنین حکم ویا تحقیقی را انجام نداده و مطمئنا و متفقا مخالف ان نیز هستند؛ نمونه خرگوشهای استرالیااز ان سری میباشد که به این نتیجه رسیده اند؛به عوض کشتار انها توسط ضربه چماق به سرشان توسط داروهایی مقطوع النسلشان کنند؛پس اشتباه سیاست مداران وپول پرستان را به گردن تحقیقات علمی نیندازید.

در دوران دبیرستان که فرمودید با وجود تمام عناصر وحلقه ها این تعادل بوجود واین هرم (هرم تغذیه)پایدار میماند.
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
این عین عبارت شما در کامنت اخرتان میباشد.
(( نتیجه آن برای محیط زیست مثبت خواهد بود، در صورتیکه فرار جانور مورد حمله احتمالا موجب بروز تاثیر منفی بر روی محیط زیست خواهد شد. اگر مایل بودید دلایل آن را در آینده برای شما بازگو می کنم.))
عزیز جان ان اهو برای حفظ جان خود باید فرار کند و محیط زیست هم براش مهم نیست که چه بلایی با فرا کردن سرش میاداتفاقا خلاف نظر شما ان اهوی سالم که میتواند بدود باید فرار کند تا بقاءنسل وگونه خود را تضمین و ان اهوی مریض ویا پیر که قدرت فرار ندارد خوراک ان شیر باشد تا بدینوسیله بقاءان شیر هم تضمین شود و تعادل در طبیعت باقی بماند.
لازم دانستم نکته دیگری را هم قید کنم انسان با نابودی محیط زیست خواسته یا ناخواسته موجب نابودی نابودی محیط زندگی این حیوانات شده اند
وسرعت نابودی انها را زیاد کرده اند با شکار نسل انها زودتر از بین میرود پس محیط زیست وشکار دو مقوله از ه جدا نیستد در ارتباط با هم هستند.
ویک سوال خصوصی اگر دوست داشتید جواب بدهید.
رشته یا شغل شما چیست؟البته قبلا از جسارتی که کردم معذرت میخواهم.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آزادی از کرج
من در مورد چگونگی و چرایی دخالت های انسان در حال بحث نیستم، شما فرمودید انسان نباید با شکار در چرخه طبیعی تولید مثل جانوران دخالت کند. من دلایلی دارم که بر طبق آنها نظر شما علمی نیست. این رفرنس که دادم شماره تلفن یا آدرس سازمان دولتی نیست که شما مداوم در حال رد کردن آن هستید. به آدرسی که عرض کردم مراجعه فرمایید و سراغ آقای دکتر ضیایی از بزرگان فعال زیست محیطی در زمینه حیات وحش را گرفته در مورد منطق شکارگری انسان سوال فرمایید.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

jvdkhz - پارس - پارسه گرد
srh - ایران - تهران تو برو اسلامتو سفت نگهدار نمازت قضا نشه عرب پرست .ما هیچگاه نیاز به شرع عزیز شما و قانون اسلامی شما نداریم .ما قوانین خاص خودمان را داریم و از آن پیروی میکنیم وقتی یکی چشم خودشو پاک نگه نداره واسش پاکش میکنیم .تازه فکر کردی همه کسانی که سنگسار شدند گناهکار بودن؟مطمئن باش بعضیاشون مثل یک فرشته پاک بودند ولی با این قاضی هایی که از شرع تو و امثال تو حکم میکنن محکوم شدند بدون گناه...
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
alireza.ch - سوییس - نوشاتل
با کمال میل به ایشان مراجعه میکنم ولی ظاهرا من نتوانستم منظورم را به درستی منتقل کنم.
بین شکار برای بقاءاسکیموها که در سال شاید محدود به 1000 اندکی بیشتر یا کمتر و کشتار برای پوست با حجم 200000 فرق هست. برای بقاءان اسکیمو؛ شکار لازم است و این جمعیت قابل جبران و تولید مجدد است.
ولی خودتان هم قبول دارید که اگر چند سال به همبن روش ادامه پیدا کند اینها که هیچ ؛ماهیان تن(گونه های تن ماهیان)با ان سرعت تکثیر و قدرت تکثیرشان هم به خطر نابودی می افتند کما اینکه احتمالا اطلاع دارید که تن ماهیان در حالت تهدید قرار گرفته اند(نه همه گونه ها؛ بعضی از گونه ها).
سر بلند و پیروز باشید.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای ازادی از کرج دوست من ببخشید که من دخالت میکنم شاید هم نباید دخالت کنم اما شنیدی که میگن وقتی کسی داره صحبت میکنه خوب به حرفاش گوش بده تا شرط ادب را رعایت کرده باشی. دوست من شما انگار اصلا به کامنت ها توجه نمیکنی و به عمقشون پی نمیبری و هی مرتب حرف خودتون رو میزنید. خوب بله چیزی که شما میگی درسته افتادن به جون حیوانات و کشتن اونها بدون رعایت موازین قانونی و مجوز های لازمه از مراجع مربوطه عملی غیر قانونی و غیر انسانی و تهدید کننده حیات انها و در نهایت لطمات جبران ناپذیری به طبیعت و اکوسیستم وارد مینماید . اما مگه علیرضا اینو تایید کرد؟ ما میگیم اصل اعمال برخی قوانین تعادل زا در چرخه زندگی حیوانات ( و حتی گیاهان) و اکوسیستم نه تنها پذیرفتنی بلکه اجتناب ناپذیر است. اما اگر سودجویانی در این میان پیدا میشوند که موجب ناراحتی من و شما میشوند و میخواهند از اب گل الود ماهی بگیرند و به قول شما نسل برخی حیوانات را تهدید میکنند جان من فکر نمیکنی که این قضییه دیگر به این علیرضا مربوط نمیشود؟ اگر خبر فوق را هم خوانده باشی تنها تعداد محدودی فک باید شکار شود و تجاوز از تعداد عنوان شده مورد تایید نیست و اگر هم شده باشد عملی غیر قانونی صورت گرفته. موفق باشید
جمعه 16 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
اقا بابک اگاهی تک تک افراد باعث بوجود امدن وضعیت مطلوبتر میشود مقصر شخص بخصوصی نیست. هر 1 نفر که به تعداد اگاهان اضافه بشود وان 1 نفر به اندازه خودش تلاش کند مطمئنا درصد این مشکلات و مسائل هر روز کمتر خواهد شد.هدف نهایی این هست((اگاهی))وتلاش برای بهتر کردن.
همانطور که در باره سیاست و جنایات رژیمها باید اگاهی دادو...
کاش در یک چت روم میتوانستیم صحبت کنیم تا برای توضیح یک مسئله لازم نباشد اینقدر کامنت با اعمال شاقه بگذاریم.
در باه ان عل غیر قانونی هم که فرمودید لازم میدانم توضیح دهم که ظاهرا مجوز 200000داده شده اول از اینکه کسی نیست که سر شماری کند همین باعث میشود که از حد مجاز بیشتر یا کمتر کشته شوند که احتمال بیشتر؛بیشتر میباشد.
دوم از این تعداد اگر بگوییم نصف(با دید متعادل؛نه خیلی بدبینانه ونه خیلی خوشبینانه)ماده میباشند واز این تعداد ماده نیمیشان توله های غیر قابل حفاظت داشته باشند به امار مرگ و میر ناشی از این قتل عام باید اضافه کرد تا اینجای کار رقم ما نزدیک به 400000 میباشد البته من متعادل به مسئله نگاه کردم نه بدبینانه اگر کمی بدبینانه ترنگاه کنم این عدد به 500000 نزدیک میشود.
سوم محیط زندگی اینها هر روز در حال کوچکتر شدن است پس خود به خود تا چند سال دیگر نسلشان منقرض خواهد شد.
و...
پاینده باشید
جمعه 16 فروردین 1387

ironwill - ایران - تهران
شکار فک بخشی از بهره برداری از منابع طبیعی کانادا به شمار می رود و در رشد اقتصادی این کشور اهمیت دارد. در افغانستان نیز پوست بره نوعی گوسفند به محض تولد کنده می شود و با قیمت بالایی در کشورهای اروپایی به فروش می رسد.
شنبه 17 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
ironwill - ایران - تهران
عزیز من ظاهرا از موضوع خیلی پرت هستیدنزدیک 4 یا5 روز هست که با دوستان داریم بحث میکنیم شما تشریف اوردید دارید از نقطه 0 شروع میکنید.
اگر کامنتهای قبل را بخوانید حدودا موضوع دستگیرتان میشود.
شنبه 17 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.