امتناع ترکیه از استرداد عضو اپوزیسیون به ایران در پی دخالت آمریکا

امتناع ترکیه از استرداد عضو اپوزیسیون به ایران در پی دخالت آمریکا

پایگاه خبری نیوزمکس ادعا کرد: "مسوولان ترکیه از استرداد یک عضو فراری اپوزیسیون به ایران در پی دخالت آمریکا خودداری کردند."


به گزارش عصر ایران  این پایگاه آمریکایی نوشت: "به دنبال مداخله مقامات کنسولی آمریکا در ترکیه و گروه های حقوق بشر ایرانی – آمریکایی، مقامات ترک از تحویل امیرفرشاد ابراهیمی به ایران امتناع کردند."

ابراهیمی که در سال 2003 از ایران متواری و به آلمان پناهنده شد روز پنج شنبه گذشته در فرودگاه استانبول دستگیر و براساس این گزارش مورد ضرب و جرح مقامات پلیس ترکیه قرار گرفت.

به ادعای این گزارش یک بازپرس ترک در فرودگاه استانبول از ابراهیمی خواست اسامی مخالفان سیاسی ایران در ترکیه و آلمان را بر روی برگه ای بنویسد. اما امتناع وی از قبول این درخواست باعث زندانی شدن و ضرب و جرح وی شد.

نیوزمکس در ادامه مدعی شد: "قصد ابراهیمی از سفر به استانبول در واقع دیدار با بستگانش بود که از ایران و سایر نقاط اروپا برای دیدن وی به ترکیه سفر کرده بودند."

این گزارش می افزاید: "مقامات ترک ابتدا در پی درخواست یک افسر اطلاعاتی ایران مستقر در کنسولگری ایران در شهر استانبول موافقت کرده بودند ابراهیمی را روز جمعه به ایران دیپورت کنند اما به دنبال مداخله فعالان حقوق بشر، وزارت خارجه آمریکا وضعیت وی را از سفارت ترکیه در واشنگتن استعلام و آنکارا را مجبور کرد که ابراهیمی را به جای ایران به آلمان بازگرداند."

نیوزمکس به نقل از یک فعال حقوق بشر ایرانی – آمریکایی مستقر در لس آنجلس نوشت: "یک دیپلمات آمریکایی صبح جمعه برای دخالت در این موضوع وارد فرودگاه استانبول شد."

برپایه این گزارش مقامات اطلاعاتی ایران، ابراهیمی را به همکاری در فراری دادن علیرضا عسگری معاون سابق وزیر دفاع ایران به آمریکا - که سال گذشته در استانبول ناپدید شد - متهم کرده اند.

امیر فرشاد ابراهیمی در سال 2003 از ایران به آلمان متواری شد و براساس این گزارش به یک مخالف برجسته ایران و فعال حقوق بشر در این کشور تبدیل شد.
پینیسیلین - هند - پونا
واقعا از سفارت آمریکا متشکریم که باعث عذاب کشیدن و بدبختی یک آزادیخواه نشد.جالبه که تمام فعالان حقوق بشر در دنیا از هر ملیتی با این جمهوری به ظاهر اسلامی مخالفند...
شنبه 10 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
با پنسیلین موافقم .
شنبه 10 فروردین 1387

iran zamen - روگنان - روگنان
باز ادمهای بی سواد می گویند مرک بر امریکا.جواب ترکیه خائن بماند در زمان خودش.ترکهای دزد وادم فروش ترکیه.خاک بر سر شما وحکومت ایران.
شنبه 10 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
این چه طوری از زندان اوین تونست فرار کنه بره خارج که برای بر گردوندش این همه مکافات را اخوندهای طفلی مرتکب بشن ..بازم دم امریکا گرم
شنبه 10 فروردین 1387

حسن کچل - ایران - زاهدان
اخه به این ترکهای عوضی چه ربطی داره بپرسند کی مخالفه نکنه جمهوری اسلامی ترکیه شده ما بی خبریم معلوم نیست چه امتیازی به ترکها دادند برای معامله سر ابراهیمی {دماغ سوخته چند} مرگ بر امریکا بگین دیگه
شنبه 10 فروردین 1387

سوین - ایران - تهران بزرگ
هی بگین مرگ بر آمریکا . واقعا که این ملت یه چیزیشون هست . اینا هم دارن مثل مامورای جمهوری اسلامی سنگ دل و جانی میشن . ترکیه که بماند واقعا با سیاستمدارای اسلام گراش داره هرچی آتا تورک با زحمت ساخته بود رو به ... میده .
شنبه 10 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - تبریز
iran zamen - روگنان - روگنان :خاک بر سرخود شما و حکومت شما, ترکیه کاری به این نداره که این یارو کجایی بوده و چه غلطی میکرده, کلی پول یامفت از این بی عرضه ها(مقامات ایرانی) میگیره تا طرفی که قبلا مشخصاتش داده شده بوده رو به محض ورود به خاکش دستگیر کنه و تحویل بده و بهشون اصلا ربطی نداره که طرف مخالف رژیم ایرانه بوده یا موافق . پس لطفا وقتی دهن مبارکتونو باز می کنید تا ...بکنید خیلی خیلی مواظبش باشین تا کار دستتون نده عرب افغانی زبان. یادت باشه فقط ترکیه ترک نیست نصف بیشتر ایران هم ترکه.
شنبه 10 فروردین 1387

husseini - فنلاند - ترنیو
قبلا ترکیه بودم و دیپورت چند پناهنده ایرانی هم دیدم البته کسانی را دیپورت میکردند که مثل چاقوی تیز چیزی را میبریدند و انهارا دیپورت میکدند و کسانی مثل چاقوی کند کسی کار به کارشان نداشت. البته گهگاه هم معامله بین ایران و ترکیه انجام میشد پناهنده هارا با چریکهای پ ک ک عوض میکردند. ترنیو
شنبه 10 فروردین 1387

Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان
یاشار اگه دقت کنی ایران زمین نوشته :ترکهای دزد وادم فروش ترکیه.خاک بر سر شما وحکومت ایران.
نمی دانم چرا اینقدر به شما بر خورد٬بله اگر مثلا گفته بودندکه ...بر سر همه ترکها انوقت حق با شما بود٬در ضمن مطمئن باش که منظور او حتی مردم ترکیه هم نبوده ٬ بلکه سیستم حکومتی ترکیه است٬
یکشنبه 11 فروردین 1387

vahidkral - ایران - تهران
متاسفانه ترکها همشون آدمهای نون به نرخ روز خورن افرادی که به خاطر پول هر کاری میکنن حتما میدونستم کی رو دستگیر میکنن سوسکهای عوضی
یکشنبه 11 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان.اول از همه چرا ....مالی ترکیه را مکنی.دوم اینکه شما جزو گروه جدای طلب اذربایجان هستی.3 -من به آذری ها که در تمام دوران ایران برای استقلال ایران مبارزه کرده اند.و باعث افتخار ما هستند مانند دوره مشروطه.4-من عرب یا افغانی نیستم .5-تا کسانی مثل تو افتخارشان ترکیه است باید سرت را بگذاری و بمیری.
یکشنبه 11 فروردین 1387

ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
جنابiran zamen - روگنان - روگنان/ اندازه قد و قوارت حرف بزن.ترکیه نروید . ا ز ارمنستان و پ ک ک حمایت میکنید و ترکیه هم میروید. بروید افغانستان و تاجیکستان که مدینه فاضله پان فارسها است.
یکشنبه 11 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
کسانی که در ترکیه بوده اند .ترکیه را خوب می شناسند.در سالهای 1366 تا به امروز ایرانیهای زیادی را بخاطر پول به ایران تحویل داده حتی کسانی که قبولی از سازمان ملل داشتن.هر ایرانی 700 دلار.بوسیله سیگار ومقدری پول کار شما راه خواهد افتاد..خیلی ها در اروپا وامریکا دنبال کار ایشان را گرفته اند.در این هنگام می خواهم ببینم سازمان ملل و به اصطلاح حقوق بشر چه کار خواهد کرد.نابود باد حکومتهای ادم فروش ان هم از نوع ترکیه.زنده باد مبارزان راه ازادی ایران زمین
یکشنبه 11 فروردین 1387

Parvin ariya - ایران - اصفهان
...حسن کچل - ایران - زاهدان . هر کشوری حق دارد برای امنیت و مصلحت مردمش اقداماتی را انجام دهد. شاید این برنامه را برای معرفی این شخص گروهی ترتیب داده اند.
یکشنبه 11 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
با با به اینا رو دادید پر رو شدن :
اینا جز کارای تر کا.
حالا چند تا از نظریه های این ترکا رو مینویسم:
1)به کردا می گن ترک کوهی(جالب تر اینه که برگشتن به اینا گفتن شما وانمود کننین که ترکین) جالب اینه ترکا رو ارومیه هم ادعا دارن می گن اینجا کرد نداریم
2)تو روزنامه زمان ترکیه یکی به نام نوال سویندی برگشته به لرها گفته ترک ایرانی(در اینجا به مفهوم ترک ... پی بردیم)
3)می گن فارسا افغانین - بعد از یه مدت گفتن عربن اخر هم رسوندنشون به مغولا(خدا وکیلی ترجیح می دیم عرب و افغانی باشم ترک نشیم)
جالب ترین ادعا در ایران 50 میلیون ترک داریم(خدا وکیلی کلی خندیدیم اینا رو به هیچ ....)حساب نکردیم)
لطفا ادامه نظریه هاتون رو بدی.
یکشنبه 11 فروردین 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
kotlet - ایران - تهران / تو خیلی قلدر هستی!!! اما این رامیدونم که بعلت... خیلی پر رو هستی . این توهستی که روداری میکنی.
یکشنبه 11 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان.از شما معذرت می خواهم.
من برایYaShaR_RT - ایران - تبریز.تواول از همه چرا ....مالی ترکیه را مکنی.دوم اینکه شما جزو گروه جدای طلب اذربایجان هستی.3 -من به آذری ها که در تمام دوران ایران برای استقلال ایران مبارزه کرده اند.و باعث افتخار ما هستند مانند دوره مشروطه.4-من عرب یا افغانی نیستم .5-تا کسانی مثل تو افتخارشان ترکیه است باید سرت را بگذاری و بمیری.ششم.ادم چقدر باید خر باشد.که متوچه نشود.
یکشنبه 11 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج .توی عرب چکار به این کارها داری.پس از ...مالی ترکیه.تو برو به فکر دشتاشت وملخها باش.جیره خوار اسلام ودولت ایران.عرب باید از ایران برود بیرون.عرب
یکشنبه 11 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
kotlet - ایران - تهران
باز هم که شروع کردین به تحریف و افراط
1-به فارس ها هم می گن عری این نقطه ای هستش که یادتون رفته بود گفتم یادتون بندازم
2-راستی خودتو به ایران و ایرانی نخندون همه می دونن که ارومیه یه شهر آذربایجانی هستش و علاوه بر کرد ها ارامنه و زرنشتی و آسوری و.. در اونجا زندگی می کنن ارومیه مردمانی ترک داره که اینو تا عمق تاریخ هم بری می تونی پی ببری ولی شما ها قصه سر و هم می کنین نه واقعیبت
3-آره نباید ترجیح بدی که خودتو قاطی آدما بکنی
4- در ایران 50 میلیون ترک نیست تقریبا 45٪ ایران به تنهایی ترک و ما بقی بین ده ها قوم دیگر از جمله قوم بزرگ فارس تقسیم می شه یادمون نره که تو ایران کمتر شهری داریم که لا اقل روستای ترک نشین نداشته باشه از خراسان و گرگان و همدان و قزوین و ساوه و قم و مشهد و ... و تهران که بعد از استانبول ترکیه بزرگترین شهر ترک نشین جهانه این رو باید خودتون به عین احساس کنین کل شمالغرب ایران به استثنای کردستان و ...
دوست خوبم دلم نمی یاد و نمی خواد که همچین چیزایی رو بنویسم ولی همه چی متقابل هستش احترام ملتی که تاریخ و فرهنگ و فولکور مملکتت رو ساخته نگه دار تا خاک پای تو شوم اگه شما با ادب بودین هیچی ازتون کم نمی شد اگه احترام می ذاشتین و توهین نمی کردین واسه تو شعر شهریار ملک سخن و غزل سرای بزرگ ایران رو واست می خوندم:
شهر تبریز هست و جان قربان جانان می کند سرمه...
هموطن من هم یه ایرانی هستم یه ترک ایرانی به عنوان یه هموطن حق نداری به ملت من توهین کنی که همه حقوق انسانی رو نقض می کنی
یکشنبه 11 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
به به به به به به
والا اینجور حرفا به هیچ جامون بر نمی خوره شما لطف کنید اثبات ترک بودن لرها(که نه زبانشون با شما یکی و نه اون هیکلشون که دو برابر شما است) رو بنویسد(و ادامه نظریه ها حتما یادت میاد یک زمان از نظریاتتون درباره اقوام ایران باستان برات گفتم فکر کنم تا اون موقع خودت هم نشنیده بودی)
بله واقعا در تهران من احساس غربت می کنم.نکنه شما در اداره امار نشستی می گی 45 در صد؟(اگه اینجوری پیش بره باید 10 سال بعد به ایران بگیم ترکیه به ترکیه بگیم ایران!!!!) همرو که دارید منقرض می کنید. فقط یه سری کرد اون گوشه مونده که نمی دونم چه جوری می خواهید ترکشون بکنید(خدایا لا اقل ایتا رو نجاتشون بده)
برای این ملت(کل ایران)بخواهیم تاریخ بنویسیم باید از زمان رضا شاه(که ازش خوششون میاد شما بدتون میاد)تاریخ بنویسم
در ضمن من توهین نمی کنم همرو ترک می دونید به قول یکیتون 70000 سال که تو ایرانید من می خوام بدونم چرا (حالا می خوای اسمشو بزار توهین)
دوشنبه 12 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز
vahidkral - ایران - تهران
(..ترکها همشون آدمهای نون به نرخ روز خورن ...سوسکهای عوضی) به به چشمم روشن ,لطف فرمودین اقایون با فرهنگ 2500 ساله .الحق این نظریه کاملا درسته که اینا 2500 پیش, از این با فرهنگتر بودن و با قاطی شدن خون عربها و افغانی ها این قده بی فرهنگ شدن.تقصیر تو نیست کوچولوی مامان, اینطوری تو مخت فرو کردن آخی طفلکی...(یاد امریکا و استرالیا می افتم که200 سال پیش وحشیترین ادمهای روی زمین رو داشتن ولی حال ...!؟!؟ ) . تحویل بگیر جناب پاکزاد اینا رو هموطن خودت بدون و دم از اتحاد ملی بزن.
دوشنبه 12 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
به به به به به به
ترکان چشم تنگ و زرد پوست و قد کوتاه و اختلاط با اعراب:
از عشیره‌های عرب که در قرون اول و دوم هجری به آذربایجان وارد شدند بنوتغلب، یمانیان و حمدانیان ثبت شده‌است., و یک خلیفه ترک زاد به نام معتصم(مادرش ترک بود)
ای وای بگو چرا انفده سید زیاد(تقصیر ترکا است)
دوشنبه 12 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
به به به به به به
می خوای برات از زن دزدی هایی نادر شاه و شاه عباس از زنای گرجی و ارمنی و ازبک می کردن بگم تا منشاء خون ... تو رگات معلوم شه؟(ها )
اصلا می دونی سر چی قاجارای ترک گرجی ها رو سرکوب کردن؟
دوشنبه 12 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز ....آخه تو که اصلا ایرانی نیستی غلط میکنی تو این سایت نظر میدی...نه سواد داری نه چیزی حالیته اینقدرم بی شرمی که به به ظاهر هموطنات هر توهینی میکنی....تا اسمه ترک میاد نظر میدی توقع داری جوابه اراجیفتم کسی نده.....آقای پاکزاد من به داشتن هموطنی مثله شما افتخار میکنم اگر همه ایران احساس شما رو داشتند الان وضعمون اینطور نبود...متاسفانه کسایی که این حرفهارو یاد یاشار دادند خوب میدونستند چی بگویند که فارسها تحریک بشند و دقیقا حرفهایی به بعضی فارسها یاد میدهند که ترکها تحریک بشوند و دو قومی که هزاران سال کناره هم زندگی کردند به یکباره به دشمن هم تبدیل بشوند چون دشمنی ترک و فارس دقیقا نابودی ایرانه و کسایی که تخم نفاق رو میکارند میدانند چه کار میکنند و از چه روشی باید استفاده کنند....نه پارسها عرب افغانی زبانند(که واقعا وازه جالب و خنده داری است انگار بگی به ترکها عرب مغولی زبان)نه ترکها از اقوام آسیای میانه حتی اگر در موسیقی سنتی دقت کنید موسیقی ترکمن ها و قزاقها با آذربایجانی ها و کردها و پارسها متفاوت هست...اما ملت ایران رو خیلی راحت میشه به جونه هم انداخت چون ملت بی سواد و ضعیفی هستند حتی نمیدونند کاری که میکنند برای کی نفع داره....همین آقا یاشار قشنگ حرفهای یه عده دیگه رو کپی پست میکنه بدون اینکه چیزی بیشتر بدونه...آقای کتلت هم که فقط بنزین میریزه به آتیش....اما تا الان کی به ترکها توهین کرده؟؟؟تا کسی گفته پارسی...یاشار حرف زده...تا یکی میگه آریای یاشار میپره وسط کارو به جایی میرسونه که بهش توهین کنند بعد موش مردگی در میاره..
دوشنبه 12 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
هر کی گفته لر ترکه احمقه البته با عرض شرمندگی اولین بار شما نقل کردین ترک ها سفید و خوش قیافه و قد بلندم ولی لر های دلاور فارس نژاد فرق دارن
کاش می دونستی که آمار چقدر در جامعه ما پنهان می شه آمار من از یه منبع فوق العاده معتبره کاش می تونستم بگم ولی افسوس...
10 سال نمی خواد الانم می تونین به ایران بگین اکثرین ترک نژاد و ترک نشین و به تهران که آقا محمد خان پایتختش کرد آخه مثل یه ده بود بگین بزرگترین شهر ترک نشین ایران و بزرگترین شهر ترک نشین جهان بعد از استانبول دیگه اینو نمی تونی رد کنی از رفتگر شهرداری و شوفر گرفته تا تاجر و دکتر و مهندس و... مخصوصا اردبیلی ها و تبریزی ها آدم باید کور باشه که اینا رو رد کنه
دقیقا 7200 سال نه 7000 سال
رضا پالونی هم که بی سواد و وابسته و.. بود نمی تونم وقتمو واسش تلف کنم که ارزششو نداره
YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز:
هر کی گفته احتملا اشتباه تایپی داشته آخه محمود فارسه با حکومتش هر روز دارن به عربا باج می دن تازه دارن تو ثریا علم کشف می کنن و نوکری عرب به دلت نگیر اگه اون ایرونی بود به ایران ترکستان توهین نمی کرد
دوشنبه 12 فروردین 1387

دیبا - ایران - تهران
بسیار خوشحال شدم وشکر می کنم . و به اقای یاشار -تبریز باید بگم که اولا حساب اذری های ایران رو از مردم خیانتکار و بیرحم و گشنه ترکیه جدا کنید چون زمین تا اسمون با اذری ها فرق میکنند و هیچوقت هم یکی نبودند. خواهش می کنم یه کم تاریخ بخونین تا از این به بعد طرفداری بیجا و الکی نفرمایین.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

حسن کچل - ایران - زاهدان
بحث سر ترکیه بود نه ترکهای ایرانی شماها که ادعای سواد داری میکنید چه جوری تشخیص ندادین و بر سر هم پریدین ترکهای ترکیه کاملا با ترکهای ایرانی فرق میکنند
هم نژاد و هم زبانشون فرق داره یکی از دوستان کاملا روشن توضیح داده ولی بازم.....؟
Iran.Sarzamin.Javid - نروژ - روگنان
یاشار اگه دقت کنی ایران زمین نوشته :ترکهای دزد وادم فروش ترکیه.خاک بر سر شما وحکومت ایران.
نمی دانم چرا اینقدر به شما بر خورد٬بله اگر مثلا گفته بودندکه ...بر سر همه ترکها انوقت حق با شما بود٬در ضمن مطمئن باش که منظور او حتی مردم ترکیه هم نبوده ٬ بلکه سیستم حکومتی ترکیه است٬
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
خطر: اگه همین جور(با اماری که اینا دادن) پیش بره تا 10 سال دیگه هممون منقرض میشیم.(به این می گن نسل کشی مسالمت امیز)
بعدش پاکزاد بله بله ما می دونیم که شما 7200 سال که سهله 720000 سال تو ایرانید اون خزر و مزر و اله و وله همشون فارسو و کرد و لرو ارمنی و غیره و غیره ان.
-انقده گنده نوشتی اقا محمد خان که همه فکر می کنن دریچه رحمت بوده واسه ایران(صد رحمت به چنگیز)
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

parvin ariya - ایران - اصفهان
iroony - ایران - تهران/ مگه این سایت مال بابای تو هست ویااینکه تو مهریه تو است که یاشار نباید بنویسد .چر ا منطق نداری .
و اما تو /دیبا - ایران - تهران/ انچه خودت هستی نثار دیگران کردی . چرا به جای بحث کردن فحش و ناسزا میگوئی؟
من ندیدم یاشار به کسی ناسزا بگید . نظرش را میگوید گاهامن بانظرات ایشان مخالفم اما دلیلی نمیبینم که توهین کنم. توهین اسلحه احمقها هست.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
مبارکتون همه لرها فارس باشند. kotlet تو خوب تفرقه انداز هستی. برو دست و صورتت رابشو و مطالعه کن که خیلی بی سواد هستی. تونستی هم فلسفه منطق هم بخون.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
همه که مثل تو دکتری برق و مکانیک از اروپا ندارن
اقای مهندس شما هم دست و صورتتو بشور تاریخایی که جمهوری اذربایجان می نویسه مطالعه نفرما.
parvin ariya - ایران - اصفهان
تو ....ترکایی؟؟؟!!!
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
parvin ariya - ایران - اصفهان
کور هم تشریف داری؟؟(ها؟؟؟؟).
ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج
اقای مهندس برق و الکترونیک من کی گفتم لرها فارسن؟
pakzad - ایران - آذربایجان
ببین من ادرس اون طرف که گفته لرها ترکن رو بهت دادم خودت یه کاریش بکن.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
ostajloo sadeghi - ایران - نهرخلج ....ببینم چه احترامی به عنوان فارس به یک گیلکی یا یک لر گذاشته میشه تو این مملکت که به شما به عنوان یک ترک گذاشته نمیشه؟؟؟ بیا تهران ببین کسی میتونه به ترک احترام نذاره؟؟اگر احترام نذاریم که کلامون پسه معرکه است.. کتلت هم تفرقه نمیندازه وقتی به کسی توهین بشه میزنه به سیم اخر برو ببین کی اوله همه گفت عرب افغانی زبان یا اینکه حتی پرویی رو بیشتر کرد گفت چرا سیدها بوجود اومدند(حالا انگار ترکها سید ندارند)....parvin ariya - ایران - اصفهان ...تو دیگه کجا بودی اصلا میدونی بحث من با یاشار از کی و چه زمانی هست؟؟؟...آقای پاکزاد تهران واقعا بزرگترین شهر ترک نشین هست درسته واقعا یاد گرفتن ترکی تو تهران لازمه نصفی از مردم تهران ترک هستند از همه قشری....
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
هموطنان عزیز ایرانیان عزیز کرد و لر و ترک و فارس و بلوچ و...:
توجه توجه
به جای توهین هایی که به خدا دلم نمی یاد و نمی خواد ولی مجبورم می کنین بیایین همه به هم احترام بذاریم و همه به هر زبونی که سخن می گیم فریاد یاشاسین ایران رو سر بدیم ولی تا زمانی که فردی مثل کتلت که زیاد نپختن بذر توهین و تحقیر که شایسته خودش و امثال خودشه می کاره امکان پذیر نیست بابا همه ما رو به نام ایرونی می شناسن چرا این همه وحشی هستین استاد شهریار یه شعر داشت به نام الا ای تهرانیان انصاف باید کرد کاش اونو بخونین فارس ها ملت کوچیکی نیستن که من و دوستانم توهین می کنیم و همچنین ترک ها این ملت متمدن و تاریخ ساز هم آن قدر بزرگ هستند و در تمامی عرصه های ایران موثر بودند و همیشه از هر لحاظ اول بودند هم تو زبان و تاریخ سیاست و تجارت و شعر و ادبو.. که نباید به هم دیگه توهین کنیم البته دعوای ترک و فارس از زمان صفوی هم بود زمان نادر هم بود چون می شه گفت 2 قوم بزرگ ایرانی که همیشه در حکومت رقابت می کردن البته ترکان بعد اسلام 1200 سال از 1400 سال به ایران حکومت کردن که گاه مثبت و گاه منفی بودن
کتلت جان در شان من و هیچ کس نیست که به اراجیفت جواب بدیم چون تو به ترک ها می گی قد کوتاه و.. در حالی که از تو سفید تر و قد بلند تر و زیباترم و افتخار و شکر می کنم به قیافه های مردمم
تا زمانی که تاریخ ایران رو به نفع خودتون تحریف کنید من و امثال من هم مجبور به این کار می شیم تو از چه لحاظی به ما برتری داری؟؟؟
توهین ننما به قوم و کیشم که از هر نظری از تو بیشم
ایران یعنی کرد + گیلگ + بلوچ + ترکمن ـ ترک +فارس + و....
وقتی که شما کتاب های احمد کسروی رو می خونی به من حق بده که کتاب های ناصر پور پیرار رو بخونم
الان جهان تبدیل به دهکده جهانی می شه و ما همچنان در جنگ قوم و قبیله ای درگیریم یعنی ما چند فاز عقبیم؟؟؟!!
جواب توهین توهین است مطمئن باش خیلی خوب بلدم ... کم نمی یارم مطمئن باش پس توهین نکن که هیچ مزیتی نسبت به من ترک نداری
بارها گفتم و باز هم می گم ما ترکان شیعه آذربایجانی همیشه فداییان و سرداران ایران بودیم نه ترکیه و عثمانی و گاها به خاطر ایران با ترکان عثمانی هم جنگیده ایم(زمان صفوی در جنگ چالدران)(کتلت آقا محمد خان آدمت کرده پس زر نزن)
پس هموطن دست من رو بفشار تا دست تو را بفشارم
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان
جناب کتلت کاملا معلومه که با دین اسلام و مذهب شیعه به خاطر عنادی که با تورکها داری مخالف هستی البته اینا به خودت مربوط میشه و نظرات خودته به ما هم ربطی نداره.ولی بحث و جدالهای که بین ماها انجام میشه دیگه هیچ فایده ای نداره چون شماها هر موقع که کم میارید شروع به توهین کردن و افترا زدن میکنید. من در بخش نظرات یکی از خبر ها (مربوط به ترکست و خانواده های ایرانی ) چند تا سوال ساده از اساتید فن پرسیدم (بگذارید به حساب نااگاهی من در باره این مسایل) ولی هیچ کسی نتونست حتی به یکی از سوالاتم یک جواب قانع کننده و قابل قبول بده حتی خیلی ها به خاطر عجزشون شروع به تهمت زدن کردند,اینجا میخوام دوباره ازت جواب بخوام بجای چندتا سوال فقط این سوالمو جواب بده (ایا فارسهای ایران همان عربهای افغانی زبان هستند؟)(با توجه به اینکه 1400 سال پیش اعراب به سرزمین پارسها حمله کردن و سرزمینشونو اشغال کردن و دوم اینکه زبان فارسی اصلا شباهتی به پهلوی یا پارسی نداره وبیشتر شبیه زبان افغانهاست) منظورم در اینجا اصلا توهین به اعراب یا افغانها نیست چون بنا به گفته خداوند همه انسانها با هر نژاد و زبانی باهم برابرند ولی فارسها ایران خودشونو از اعراب و افغان ها برتر می دونند. می تونی با خوندن نظرات تو این سایت کاملا به این نکته پی ببری. من بهت 30 سال فرصت میدم ( اصلا جهنم و ضرر, 50 سال) تا جواب بدی البته من باب تذکر یاد اور می شم که جوابت برای خیلی ها(ازجمله همزبانات و همنژادات و همراهات) در زیر زره بین قرار داره و قضاوت با خودشان خواهد بود.در ضمن لطفا موقع رجوع به منابعت(که اکثرا از وبلاگهای در پیتی و بدون اعتباره که تعصبات شووینستی شون کاملا مشهوده) کپی برداری نکن. از منابع و مراجع معتبر ودارای مقبولیت بین المللی استفاده کن. تا خیال ما و خیلی ها رو راحت کرده باشی.
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز
دیبا - ایران - تهران در جواب شماها و خیلی ها که مثل شما ها فکر می کنند: من هم موقعی که اصلا تاریخ رو نخونده بودم!!! مثل شماها فکر می کردم ولی وقتی چند سال وقتمو صرف فهمیدن واقیعات در این زمانه پر از دروغ و تحریف کردم تازه فهمیدم که این همه سال در غفلت و نادانی عمیقی بودم. هویت ما که اهل و ساکن آذربایجان هستیم تورک هستش درست مثل سایر هموطنای تورکمون در استانهای خوراسان, اصفهان و شیراز و سایر نقاط ایران که جمعیتمون غالب بر 30 میلیون نفر میشه. ایران هم که خوب میدونید متشکل از اقوام و نژاد های زیادی ا ز قبیل تورک ,کورد, فارس , عرب ,لر, بلوچ و غیره هستش ولی در سالهای اخیر حکومت های مرکزی(دستنشانده) بنا به ضعفی که در کنترل همه مناطق ایران داشتند دست به سیاست های گاها کثیف می زدند از قبیل قتل و غارت, نسل کشی وجعل و تحریف تاریخ و تمدن این اقوام برای کنترل بیشتر انها. در صورتی که اصلا نیازی به این کار ها نبود و در طول تاریخ همه اقوام برای ایران متحد ایثار گریهای فراوان کرده بودند. یکی هم از این سیاستها بخاطر ترس از اتحاد دنیای تورک (نظریات پانتورکیستی) جعل و تحریف تاریخ اذربایجان بود (با تحقیر و توهین به ملت تورک مثل جک درست کردن و لقب دادن... و تجلیل از یک قوم و نژاد ساختگی بنام آذری توسط تئوریسین های داخلی و خارجی) الان هم این ترس برای کشور هایی مثل ایران که متشکل از اقوام تورک هستند هنوز وجود داره ولی دولت با سیاست های اشتباه خودش ملت تورک ایران رو به اون طرف سوق می ده( الان خود من وخیلی های دیگه ترجیح میدیم بجای اینکه با کشورهای فارسی زبان و عقب مانده تاجیکیستان یا افغانستان متحد بشیم با کشور های تورک زبان مثل تورکیه, آذربایجان, قزاقستان ,قرقیزستان, تورکمنستان... رابطه داشته باشیم)
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان
کشور های غربی مثل انگلیس و فرانسه ...که دشمن شماره یک اسلام هستند برای اینکه بهش ضربه بزنند دو ملت بزرگ تورک و عرب که حامیان اصلی اسلام هستند رو نشانه رفتند. برای اعراب مسئله ای بنام اسراییل رو درست کردند تا قدرت اسلام روز به روز کمتر بشه و دقیقا عین همان نقشه رو برای تورک ها را با بوجود اوردن مسئله ارمنستان طرح کردند ولی با کمتر شدن قدرتشون نتونستند حمایت کاملی مانند اسراییل رو از ارمنستان بکنند ولی در کل همان نقشه و طرح هستش. در این میان دولت ایران هم با حمایت بدون توجیحش از دولت ارمنستان بخاطر ترس از همون پدیده واهی داره چوب به اتیشی که مملکتشو گرفته می ریزه . پدیده مشابهی که الان دامن ملت تورک رو گرفته تروریسم کورد هستش . من معتقدم در حق کورد ها خیلی اجحاف شده ولی سیاستی که اونا در پیش گرفتن داره به ضرر آذربایجان و کوردها تموم میشه اونا با پراکنده شدن در شهرها و روستاهای آذربایجان قصد دارن در اینده نزدیک دست به یک قیام سراسری بزنند و خاک پر گهر اذربایجان رو ضمیمه کوردستان بزرگشون کنند که باز هم دلیل اصیلی این اتفاقات حکومت های فاسد مرکزی در سال های معاصر هستش که با این کار هم به ملت تورک و هم ملت کورد صدمات جبران ناپذیری وارد میشه
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان
معذرت می خوام که نظراتم طولانی شد ولی این آخرین دفعه ای خواهد بود که من در این سایت نظر میدم.متاسفانه بحث و گفتگو هایی که در این سایت صورت می گیره داره از روال منطقی خودش دور میشه و توهین و تهمت و افترا جای بحث های منطقی رو می گیره بعضی اظهار نظرات واقعا مغرضامه هستش و نویسنده نظر اصلا به فکر این نیست که ممکن است به غیر از طرف مقابل بحث ,عده دیگه ای هم شاهد این نظرات هستند. کسانی که با خود من مشکل دارند در جواب من به ملت و فرهنگ عزیزم توهین می کنند برای همین خودمو کنار می کشم.
از مسئولین سایت هم تشکر میکنیم سایت جالب و مفیدی برای هموطنان درست کرده اید. حالا دیگه مدیر سایت می تونه به مسئول ممیزی چند روزی رو مرخصی بده !. مهم این بود که اشخاصی مثل کتلت و ایرونی و ... بدونن که هنوز هم آدمهای هستند که می تونند از فرهنگ وزبان و کیان آذربایجان دفاع کنند و افرادی مثل اونها نمی تونند به راحتی فکر و ذهن عده ای رو با جعل و تحریف مغشوش بکنند. در آخر هم از دوستان خوبم جناب پاکزاد و استاجلو تشکر می کنم که که من رو همراهی کردید.
parvin ariya - ایران – اصفهان از شما هم به خاطر حمایتتون متشکرم هموطن.
خداحافظ .
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
به به به به به
ببین تمام فارسایی که من دیدم به مردم اونجا می گن ترک تا دیروز هم می گفتی اذری ها یه قوم بودن(داشتی اذربایجان رو با هاش معنی می کردی)
پس با توجه به اشغال ایران توسط ترکان(سلجوقی و ...)حتما فارسها ترک هم هستن.وچون ایران رو مغولان بعدها اشغال کردن پس فارسها مغول هم می تونن باشن.و چون در افغانستان ترکی هم صحبت می شود پس زبون شما هم از افغانستان اومده
ببین همون موقع چند تا نظریه و سوال نوشتی منم بقیشو از رفیقای جمهوری اذربایجانیت برات نوشتم (که شرط می بندم تا اون موقع حتی روحت هم خبر نداشت) جواب اونا رو هم برو از همون رفیقات بگیر(که حتما یادت میاد یکی از این نظریه ها این بود که اشکا نیان و اله و وله ترک بودن ) سر این هم 50 سال وقت داری و جوابشو رفیقات می خونن.(بهشون بگو از ترکان توی افغانستان هم برات بگن ) یادم میاد یه بار که اینا رو برات نوشتم زدی توی بای+بک و من جوابمو نگرفتم.هر جا که ت ترک رو نوشتن یه چیز پروندی . بعد دنبال نتیجه گرفتن از بحث هم هستی.
خود تو از من بهتر می دونی چیزی که امروز بهش می گن فارسی اصلا زبان قومی که بهش فارس می گن نبوده .(بارها هم بهتون گفتم امروز هیچ تعصبی فارسی زبانا روش(که بهش می گن فارسی نو) ندارن به جز یه سری)
مرد حسابی تو از پهلوی چی می دونی؟که هرجا می ری اینو می نویسی؟(کلی منبع داره برو بگرد دنبالش حتی لغت نامش هست بزار جلوت کلی لغت پیدا می کنی که ریخته تو این فارسی نوعزیز جان اصلا چرا بری دنبال لغت نامه برو اوستا رو باز کن بعد بیا اینجا هرچی دلت می خواد بگو) رد پاشو می تونی تو همین فارسی نو پیدا کنی( فقط تاثیری که پهلوی روش گذاشته کجا و تاثیری که عربی روش گذاشته کجا) حتی زحمت جستجو به خودت نمی دی اینجا هرچی دلت می خواد می گی(می گه چرا فحش می دی مگه تو نمی دی ؟)پاشو برو یه نگاه بکن بعد بیا اینجا حرف بزن منم به تو 100 سال وقت می دم) در ضمن منظور از منابع معتبر حتما منابع جمهوری اذربایجانی دیگه؟والا من تو هر سایت فارسی و غیر فارسی گشتم یه چیز دیدم تو حتی فرق فارسی زبان و فارسها رو نمی دونی. در حالی که من هر جایی که گشتم بین فارس و فارسی زبان فرق دیدم(منبع معتبر می خوای رو اینترنت wikipedia) اصلا اسم یکی از عشایری که اصالتا فارس است رو برا من نام ببر تا بگم تو فرق فارس زبان و فارسها رو می دونی(تو اینم 20 سال بهت وقت می دم) خود کسایی هم که تو جمهوری اذربایجان(مرکز نفاق )نشستن نظریه می دن(که مثلا کردا ترک کوهین) اینا رو خیلی خوب می دونن می دونن که حتی 90 درصد کسایی که تو ایران فارسی حرف می زنن یا باباش ترک یا ننش کرد یا لر یا بابا بزرگس و غیره و غیره (ایران رو طرف دوست داره از کارای فارسا می گه ایران رو دوست داره از کارای ترکا می گه) اما تو اینا رو نمی دونی(هنوز فکر می کنی ایران قبیله ای اداره می شه).میگی فارسا جک می سازن اما خودت از همه بهتر می دونی که فقط این حرفهای محمل تو تهران اما اینو با بی شرمی می اندازید گردن فارسا . در اخر من هرکسی رو که دیدم(چه فارس و چه کرد و لر و .... همه به اذربایجان و ستارخان و شهریار و ....همیشه افتخار کردن)اینو یه بارم بهت گفتم
سه‌شنبه 13 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
به نقل از ویکی پدیا:
زبان پهلوی چیزی کاملا متفاوت از زبان فارسی رایج در ایران است به طوری که کم کم رو به فراموشی است و اثر زیادی از آن نمانده است در ضمن افغانستان کجا و ترکی کجا افغانستان مدینه فاضله تمام فارس های جهان و ایران(قسمت فارس نشین)ـتاجیکستان+افغانستان=3 ضلع مثلث ارتجاعی
تو 100 سال که سهله 1000 سال هم بری بگردی نمی تونی به سوال هایی که بزرگان تاریخ فارس تا به امروز نتونستند جواب بدند و تفره رفته اند جواب بده خودتو خسته نکن بشین سر زندگیت و افکار ضد اسلامی و ضد شیعیت رو واسه خودت نگه دار در ضمن بخوای نخوای ترک بوده خوبم بوده هست و خواهد بود و همچنان همان ترکی که باعث افتخار بوده هست و همان ترکی که در شجاعت و غیرت بی نظیر هست
پس مجبوری که تحمل کنی و زیاد حسودیت نیاد و حرص نخوری
باز هم می گم:
توهین ننما به قوم و کیشم که از هر نظری من از تو بیشم
فقط می تونم بگم منافع ملی ما الان مهمتره پس:
یاشاسین ایران
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

parvin ariya - ایران - اصفهان
kotlet - ایران - تهران / پیشرفت کری.این دفعه تونستی بدونه توهین حرفت را بزنی.
ترکها خدمتات زیادی به ایران و زبان فارسی کرده اند و قابل احترام هستند.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
مگه گفتم پهلوی بافارسی یکیه؟گفتم رد پاش هست(کامنتا رو درست بخون)در ضمن کی خواست زندش کنه. جواب سوالات هم با لا است تکرار می کنم اگه قرار باشه با اشغال ایران توسط عربا بشیم عرب پسر خوب پس ترک هم هستیم.تازه مغولم می شیم (تو چی می گی) تازه می تونیم اینجوری به انگلیسیها هم برسیم(بهترین گزینه).(بزرگان تاریخ فارس جوابشو ندادن (چه حرف گنده ای زدی. یکیشو نو بگو)اما من دادم)
جواب سوالای منم حتما بنویس (چرا قیافتون با ترکای افغانی فرق داره؟اما چرا زبون هم رو می فهمید جواب نظریه ای جدید رو هم بده )
بیا اینم اقوام ترک افغانستان:اوزبک ، ترکمن ، قزاق ، قرغز ، اویغور (مدینه فاضله ترکا حالا هی برو بگو اونجا ترک نداریم خبر خوب هم برات این که انجمن دوستی هم زدید(بین ترکای ترکیه و افغانستان)) .
توهین نکنم به قوم و کیشت که از هر نظری تو از من بیشی؟(از چه نظری تو از من بیشی؟)
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
بیا اینم از یه سایت افغانی برات گرفتم:
( باید زبان ترکی هم مانند دو زبان عمدهء افغانستان رسمی شود، مثل اکنون در کشور سویس سه زبان عمده رسمیت دارد. در حقیقت نفوس ترک ها در افغانستان با دو قوم دیگر پشتون و تاجک برابری می تواند بنماید.)زبونتون هم اونجا رو به رسمی شدن داره می ره(تبریک)
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
یاشاسین ایران
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
جناب کتلت:
در جواب پست:تقسیم دریای خزر بین 5 کشور ساحلی توسط نشنال جیوگرافیک
شما می تونید آثار ترک ها قبل از اسلام رو در کتبیه های سومری به راحتی مطالعه منید
شاه عباش هر کاری هم کرده باشه واسه ایران و ایرانی بوده و الان کویر اصفهان به لطف ایشون یکی از زیباترین شهر های ایران و حتی جهان هستش در ضمن هر ایرانی وطن پرست شاه عباس رو به نیکی یاد می کنه از اطلاعات تاریخی جالبتون هم کمال تشکر دارم در ضمن واسه ایلار هم خیلی خندیدم سید
همه دنیا می دونه که دختران شیراز و کرمان و اصفهان و تهران و کرج از بی عرضه گی رژیم تو دبی معامله می شن
در ضمن اگه از یه راننده تریلی بپرسی وضع کمر بندی ها و یا کلا وضع زنان فاحشه در اراک و مشهد و کرمان و... در مقایسه با آذربایجان و کردستان و بلوچستان و ... خیلی راحت می تونی نتیجه بگیری که کرد و ترک و بلوچ واقعا پاکدامن و غیرتی هستند
و من الله توفیق
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
پاکزاد جواب سوالات حالا جواب سوالای من و توجیه نظریات جدید که از ترکیه و جمهوری اذربایجان پخش کردید(و من برات نوشتمشون ) رو بده.
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان
یک سری از نظریات پان ترکی یه جور جوابشو بده(منتضرمی مونم):
مردم ایران باید هر لحظه منتظر این باشند که از کلاه شعبده بازی پانترکان خرگوشی جدید ظهور کند. خواه یک روز ترک بودن سومری ها باشد روزی دیگر ترک بودن ژاپنی ها و روزی دیگر ترک بودن بلژیکی ها، یک روز صاحب قدرتمندترین زبان جهان و سومین زبان جهان، یک روز ادعای تاریخ 7500 ساله داشتن و روز دیگر مدعای تقویم بیش از 11000 سال، یک روز ادعای عجیب ترک بودن نظامی گنجوی و پیدا شدن دیوان ترکی او در مصر، التصاقی بودن زبان هم ادعای دیگر ، روزی بابک را صاحب دو جلد کتاب قطور شعر به زبان ترکی میکنند، روزی هم ادعای ترک بودن خوارزمی به همراه بقیه دانشمندان دوران سامانیان و پس از آنرا دارند، روزی فردوسی را علاوه بر فحاشی های بسیار، صاحب دفتری شعری ناقض شاهنامه می شناسند، روزی دیگر زبان فارسی دری را متعلق به آنسوی رود جیحون می کنند، روزی دیگر آذر را آتش معنی می کنند و روزی دیگر آنها قوم آز می نامند، روز هم نژاد اشکانیان را از ترکان ادعا می کنند و روزی دیگر مادهای کرد را از اصل تورک می دانند، روزی هم ادعا میکنند جام های حسنلو و مارلیک ، کاسی ها ، مانناها و اورارتوها از تمدنهای تورکی بودند، روزی دیگر هم ادعای تورک بودن گستره چین تا اروپا و آلاسکا و کانادا ......... یک روز دیگر واژه جشن را تورکی میدانند.... و امروز هم "نوروز ایرانی" را از اصل ترکی می دانن
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
YaShaR_RT - ایران - آذربایجان ....راست گفتی ما جواب سوالاتو ندادیم و فقط عصبانی شدیم...باشه من الان جواب میدم....اول در مورد عرب افغانی زبان....باتوجه به اینکه اعراب به همه نقاط ایران حمله کردند نمیشه یک قوم خاص رو متاثر از هجوم اعراب دانست و بقیه را خیر...پس تا اینجا از نظر عرب بودن مساوی شدیم...در مورد افغانی زبان بودن و زبان پهلوی...پهلوی شاخه ای از زبان پارسی باستان بوده و نه خوده آن و بجز یک دوره دیگر زبان رسمی و مراسلاتی کشور نبوده....افغانی زبان بودن....اگر افغانستان از ایران جدا نشده بود الان اصلا محلی به نامه افغانستان رو نمیشناختیم و افغانستان جزیی از خراسان بزرگ بود و اصلا زبانی به نامه افغانی وجود ندارد در خوده افغانستان هم ازبکها ترکی تاجیکها و هزاره ها به قوله خودشون پارسی گو و پشتون ها پشتو سخن میگومیند و اصلا زبانی به نامه افغانی وجود ندارد که بخواهد مورد استعمال قرار گیرد...زبان پارسی همیشه زبان رسمی و مراسلاتی ایران بوده و هیچ گاه زبان تمام مردم ایران نبوده حتی زمانی در روسیه زبان دربار و مراسلاتی فرانسوی بوده جوری که اگر کسی رو چشم بسته به دربار میبردند فکر میکرد در پاریس بوده...من این همه عناد شما با زبان فارسی رو متوجه نمیشم در تمام کشورهای چند زبانه دنیا یک زبان زبانه رسمی و مراسلاتی و قانونی بوده خوده شما چقدر زبان فارسی رو مجبورید استعمال کنید؟؟؟...یک نمونه براتون میارم سویس کشوری است که به سه زبان فرانسوی آلمانی و ایتالیایی در اون صحبت میشه اما زبان آلمانی رسمی است...این رو قبول دارم که حقوق زبان شما در ایران رعایت نمیشه اما به من بگید چه حقوقی در ایران رعایت میشه؟؟این حکومت جبران ناپذیر ترین ضربات رو به زبان پارسی وارد کرده....من هیچ عنادی با هیچیک از هم وطنهام ندارم والا اسممو نمیذاشتم ایرونی...اما شما حتی به اسمه آریایی که به نظره من اجداده مشترک همه ی ما هستند حساسیت دارید....این روحه یک ایرانی نیست....شما به هم زبانهاتون در آذربایجان علاقه دارید چرا ما نباید به هم زبانهایمان در تاجیکستان علاقه داشته باشیم؟؟.....این هم یادتون باشه که یک بزرگی گفت هر گاه به کسی حمله میکنید مطمپن باشید به شما حمله خواهد کرد...سوالهای شما توهین آمیز بود به نظره همه برای این بود کسی جواب نداد....با تشکر از مدیریت سایت و با عرض پورش از طولانی شدن نظرم...
چهار‌شنبه 14 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
اگه دوست داری برات از دونه دونه قبایل ترک می گم
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
به به به به به به
منبع معتبر :دانشنامه بریتانیکاو ویکیپدیا
در کتیبه های سومری ؟ادرس بده.(نام کتیبه و نوع خطش)
علی‌پاشا صالح سومریان را از تبار قفقازی (همنژاد با چچن‌ها و گرجی‌ها) دانسته و خط سیر مهاجرت ایشان را از شمال غربی ایران نوشته‌است ولی برای اثبات این نظریه مدرکی تاریخی وجود ندارد.(مگه اینکه خودتون بگید)
دانشنامه بریتانیکا می‌نویسد: «زبان سومری، زبانی منفرد و کهن‌ترین زبان مکتوب موجود است. این زبان برای نخستین بار در حدود ۳۱۰۰ پ.م در جنوب میانرودان گواهی گردیده و در طول هزاره سوم پ.م. رشد و توسعه یافته‌است. در حدود ۲۰۰۰ پ.م،زبان سومری به عنوان زبانی محاوره‌ای، با زبان سامی اکدی (آشوری- بابلی) جای گزین شد اما کاربرد کتبی آن کمابیش تا پایان حیات زبان اکدی، در حوالی آغاز عصر مسیحیت، ادامه داشت. زبان سومری هرگز بسیار فراتر از مرزهای اصلی خود در جنوب میان رودان توسعه نیافت؛ شمار اندک گویندگان بومی این زبان، تناسبی با اهمیت عظیم و تأثیرات زبان سومری بر توسعه تمدن میان رودان و تمدن‌های دیگر، در همه مراحل آنان، نداشت».(می خوای متن انگلیسیش رو هم برات بزارم)اگه اینجور باشه اشوری ها هم ترک می شن(با اینکه از نژاد سامی هستن)اصلا چرا بری خودتو خسته کنی برو از نوادگان همین اشوری ها که تو ایران هم هستن بپرس.
دقت بکن نوشته زبان منفرد
حتما از ناراحتی خندیدی(برای اینکه خوشحالت کنم می تونی بری فیلمشو از رو اینترنت دربیاری)
در ضمن مردم دنیا زبون دارن ما هم گوش داریم حرفاشونو می شنویم از جانب اونا
حرف نزن.
کامنتی هم که درباره شاه عباس نوشتم کامنتی بود که قولشو داده بودم(اگه می خواهی می تونم درباره شاهایی که خیلی روشون مانور می دید مثلا نادرشاه هم بنویسم تا ببینی تو هند چیکار کرد)
اگه تاریخ باستان ایران رو خونده بودی (که نخوندی) می بینی اشکانیان و ساسانیان(که هر دو پهلوی حرف می زدن) با همین ترکا (خزرها و...)همیشه تو جنگ بودن(مثلا بلاش شاه اشکانی(جنگاهش با خزرها معروفه) یا همین بهرام چوبین) و به همین دلیل غلا مان ترک داشتن(از اینها تو موزه ایران باستان هم اثر داریم)اینم تنها جایی که به ترکان بر می خوریم.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
درباره‌ی خاستگاهِ اقوام ترک اطلاعات بسنده‌ئی از منابع تاریخی دردست است. این منابع می‌گویند که سرزمینهای ترک‌نشین در قرنهای هفتم و هشتم میلادی در ماورای مرزهای شرقی و شمالی ایران، یعنی سرزمینهای آن‌سوی سیردریا (سیحون) و اطراف دریاچه‌ی خوارزم (آرال) و بیابانهای شرقی و شمالی دریای مازندران (خزر) و سرزمینهای ماورای قفقاز بوده است، و ایرانی‌ها همه‌ی آن سرزمینها را «ترکستان» می‌نامیده‌اند. در قرن اول هجری که ایران در سلطه‌ی عربها بوده فقط در سرزمینهای شرق سیردریا با مرکزیت کاشغر (اکنون غرب چین)، و سرزمینِ کوچکی در شمال کوههای قفقاز از وجود دولت گزارش به دست داده شده است. بقیه‌ی جماعات ترک در سرزمینهای پهناورشان در قبایل پراکنده و بیابانگرد و متنقل می‌زیسته‌اند و هیچ نظام سیاسی منسجمی نداشته‌ و دارای هیچ وطن مشخصی نبوده‌اند.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
منابع تاریخی به ما اطلاع می‌دهند که همراه با حمله‌ی عرب به ایران و فروپاشی شاهنشاهی ساسانی نخستین خزشهای جماعات ترک به درون سرزمینِ ایرانی‌نشینِ سغد از ماورای سیردریا (سیحون) از یک‌سو، و به درون سرزمینِ ایرانی‌نشینِ هیرکانیا (که اکنون نیمی از ترکمنستان را شامل می‌شود) از سوی دیگر رخ داد. در همین زمان ترکان ماورای قفقاز- که ارانی‌ها به‌آنها خزر می‌گفتند- تلاشهائی برای خزش به درون سرزمینِ ایرانی‌نشینِ اران و شروان (جمهوری آذربایجانِ کنونی) انجام دادند، و چند تلاشِ آنها توسط سپاهیان خلافتِ عربی به‌کمکِ خودِ ایرانی‌ها به عقب زده شد. بعنوان نمونه‌ئی از تلاش یک خزش بزرگ به درون اران و شرواند که درسال ١٧٨ هجری خورشیدی یک جمع بزرگ از خزرها که رئیسشان خاقان نامیده می‌شد از گذرگاههای قفقاز به‌درون اران سرازیر شدند و دست به تخریب وکشتار زدند. خازم ابن خُزَیمه را هارون‌الرشید به منطقه فرستاد و او آنها را بیرون راند و دربندهای کوهستانی قفقاز را بازسازی کرد.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
بنا بر رسمی که از زمان سامانی‌ها معمول شده بود، ترکان مهاجر و نومسلمان پس ازآنکه درجائی از ایران اسکان می‌یافتند، رؤسایشان فرزندانشان را به معلمان ایرانی می‌سپردند تا زبان ایرانی را به آنها بیاموزند؛ و معمولا برروی فرزندانشان که در ایران به دنیا می‌آمدند اسم ایرانی می‌نهادند. ازاین‌رو ما وقتی گزارشهای تاریخی مهاجرتهای ترکان به درون ایران را دنبال می‌کنیم، می‌بینیم که نخستین مهاجرها اسمهای ترکی دارند و نومسلمانند، ولی فرزندانشان اسمهای ایرانی دارند، و فرزندان رؤسایشان باسواد شده‌اند و به زبان فارسی سخن می‌گویند. این وضعیت در تمام دوران دوقرنه‌ی سلطنت اوغوزها تا یورش مغولان برقرار بود؛ و ترکان مهاجر برای آنکه ایرانی شوند اسلام و زبان ایرانی و اسم ایرانی (نامهای شاهنامه‌ئی یا نامهای اسلامی) اتخاذ می‌کردند)(مثلا در بین شاهزادگان سلجوقی به نام کیخسرو می رسیم)
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان

kotlet - ایران - تهران:
برای من از پانتورک و عقاید گاه درست و گاه غلط آنان نوشتی که من خودم دشمن سرسخت تفکر محکوم به شکست پان چه ترک و فارس و عرب و... هستم
در ضمن کم از وبلاگ های در پیتی کپی کن آخه خیلی تابلو هستش همه اینا رد شده و اصلا قابل بحث نیست
وجود ترک های افغانستان به مثال وجود اقلیتی مثل آسوری هستش پس خودتو خسته نکن افغانستان فارس نشین و از نژاد فارس ها هستن در ضمن قسمتی از افغانستان جز خراسان بزرگ بوده وگرنه افغانستان خود منطقه ای مستقل در تمام اعصار تاریخ بوده شما آن قدر فاشیست هستید که علاوه بر بخرین به همه جا مارک سرزمین خودتان را می زنید
در ضمن من تا حالا در کل ورق های کتب ترک افغانی نشنیدم حتی زبون ما با ترک ترکمن متفاوته در ضمن تو ترک های خراسان رو با افغانستان اشتباه گرفتی همون ترک هایی که در شمال خراسان هستند که از هر نظر با ما فرق دارن
در ضمن تاریخ 7200 ساله کاملا درست و یک حقیقت تلخ برای شماست و اما اون قدر پان فارسی چشمانتونو بسته که نکنه نظامی گنجوی اهل کنجه آذربایجان هم فارس بوده؟؟؟ یا گنجه اون زمان فارس بپده و حالا ترک شده؟؟؟اگه خجالت نکشین فردا که نظامی سهله خاقانی شروانی و صائب تبریزی و شهریار و پروین و اوحدی و شمس تبریزی و ... رو هم مثل آقای خاتمی غصب می کنید همه به این کارای مسخره شما می خندن لابد همه مردم دنیا و زبان تمام دنیا فارسی بوده؟؟؟؟
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
و اما سومین زبان قانونمند جهان رو یونسکو در مجله پیام خود فکر کنم در سال 1998)البته دقیق یادم نیست صحیحش رو برتون می نویسم) ترکی اعلام کرد و همزمان اعلام کرد که فارسی لهجه 32 عربی هستش و اونو به رسمیت نشناخت آدم باید کور باشه که اینا رو نبینه
فردوسی هم که شاعر محسوب نمی شه یه آدم عقده ای که نوکر دربار شاه ترک بوده یه آدمی که به جر فحاشی به سایر ملل کاری نداشته یه آدمی که بعد شاهنامه در اثر دیگه اش می گه که من عمر خودمو در سرودن شاهنامه هدر دادم همون چیزی که شما الان به اون افتخار می کنین کارتون به جایی رسیده که مجبورید شاعر حماسه ای مثل فردوسی فاشیست و نوکر و غلام ترک داشته باشین
پان فارسها همه تاریخ ایران رو جعل کرده اند آقای جرج کامرون در کتاب سپیده دم تاریخ می نویسد:
تاریخ هایی که در مورد ایران نوشته شده اند علی الرسم با کوروش پارسی آغاز و عموما با اسکند مقدونی پایان می گیرنددر حال حاضر اثر یگانه ای که به گونه ای جامع به تاریخ فلات ایران بپردارد در دست نیست و این امر بسیار مایه تاسف است
و همچنین دکتر عبد الحسین زرین کوب در کتاب تاریخ در ترازو جلد 1 صفحه 170 می نویسد:
تاریخ ایران نه از عهد کوروش و حتی دیااکو آغاز می شود و نه حتی از ورود آریاها به فلات ایران و یا دوران جدایی ایرانیها از هندی ها و.... آنچه در سیلک و حسنلو(واقع در آذربایجان) نیز بدست آمده است ادامه این تمدن های بدوی و کهنسال را در زمان های قبل از ورود آریاها در مناطق ترک نشین ایران نشان می دهد و...
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
پانفارس ها می کوشند تاریخ ایران و تاریخ پیش از هخامنشی همچنان در زیر ایران بماند و تاریخ ایران در حد داستان های شاهنامه متوقف باشد و می کوشند هویت واقعی ایران و ایرانی را تا حد تصاویر سر ستون های تخت جمشید نقش های قالی و دانه های پسته به سقوط بکشانند در ضمن قبل از آریا یی ها شما نادیده می گیرید که تمدن های کهن ایران و بین النهرین اساسا عبارت از دو گروه سامی و آسیانیک (التصاقی زبان) بوده اند و با نادیده گرفتن آنان در واقع تاریخ دیرین ترکان ایران از بین می رود شما در جعل استادید!!!ماد رو که ترکه غیر ترک می دونید چشماتون رو به کتیبه های سومری می بندید
جام های حسنلو و مارلیک ، کاسی ها ، مانناها و اورارتوها از تمدنهای تورکی بودند، واستون برای اینکه اثباتشو منطقی ببینید به عنوان یه دوست توصیه می کنم برید کتاب های پروفسور دکتر محمد تقی زهتابی که اعتباری جهانی دارن که به خاطر اثباتیه های محکمش در ایران مظلوم واقع شده(نه در آذربایجان) رو بخونین در ضمن شاه عباس و صفوی و نادر هم هر کاری کرده فقط واسه ایران بوده واسه ایرانی بوده همین.

پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
بسیاری را مشاهده کرده ام که جنگاوران ترک را انسانهای وحشی ولی در مقابل جنگاوران پارسی را انسانهایی پاک و منزه دانسته و حتی آنان را تا مرحله پیغمبری بزرگ می کنند!! گویی که شاهان هخامنشی به هنگام لشکرکشی و کشور گشایی با گل و بلبل یک منطقه دیگر را فتح میکردند. ، گویی فراموش کرده اند که خشایار شاه چه شهرهای زیبایی در زمان لشکر کشی آتش زده و به خاکستر تبدیل کرده است!!!!!دوستان از خواب غفلت بیدار شویم تا کی می خواهیم به این چیزها افتخار کنیم؟

صدر اعظم آلمان در سخنان خود اشاره می کند:"نازیسم ما را تهدید می کند
در مقابل در تلوزیون ما همه روزه ای ایران ای نژاد پاک!! آریا سر داده می شود تا همسویی خود را با نئونازی ها به دنیا بشناسانیم. فرق دو کشور را می توان از این دو نکته ظریف فهمید.
آذربایجان جرئ لاینفک خاک ایران (نه فارسستان) است
و مردمش به بقیه قومیتها همواره ارزش داده اند(این را تاریخ می گوید) و خواهند داد از فارس و عرب و کرد و ....
ما ایران را به خاطر ایران بودنش دوست داریم نه بخاطر زبان مختص یک قوم خاص.
در ضمن این ها رو هم به ذهنت بسپار:
فهرست کشور های دارای جوامع آلتاییک به ترتیب نسبت به قرار زیر است:
ازبکستان، ترکمنستان، آذربایجان، داغستان، ترکیه، اویغورستان(ترکستان)، قرقیزستان، سرخپوستان، قزاقستان، باشقیرستان، تووا، قره چای(چرکسستان)، قلماق(اویرات)، کریمه، تاتارستان، آلتای، فنلاند(سغمی)، قبرس، چچن، یاقوت(ساخا)« استونی(ایستی)، منچورستان، ایران، آدیغه، خاکاس، مغولستان، بلغارستان ، ماریل، تاجیکستان، افغانستان گرجستان و عراق
و اقوام مهم تورکی:
پارت ها، ماد ها، اشکانیان، سلاجقه، غزنویان، ایلخانان، تیموریان، آق قویونلوها، قره قیونلو ها، قزلباش ها، صفویه، افشاریه، سلطان الجایتو بزرگترین شبستان دنیا را بنا نهاد. هدف او انتقال (آزادسازی) مقابر ائمه از بقیع و عراق به سلطانیه و مرکزیت جهان اسلام بود. گوهرشاد، ابن سینا، زرتشت، مولوی، نظامی، و صائب و شمس و خاقانی شروانی و پروین اعتصامی و شهریار و اوحدی و.. سهروردی و.. بابک و ... هم نیاز به تعریف ندارند.
پنج‌شنبه 15 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
با نوشتن بخش اخر کامنتت نشون دادی از ساده ترین تقسیم بندی های نژادی اگاه نیستید پارتها و اشکانیان (که حتی پهلوی حرف می زدن و از اریایی ها بودن) و مادها(که از اریایها بودن) رو گذاشتی لا ترکا(به جای تو بودم از گفتن اینا خجالت می کشیدم نمی دونم چه جور ترک حامی(نژاد ترک) رو با اشکانیان و مادها ی اریایی یکی می دونی؟(که چه زبانانن و چه قیافتا با اونا فرق داشتن)(حتماچون پان ترکی))حتما اینجوری است که شما حتی کوروش و داریوش رو ترک می دونید.(که این جوری می تونید ادعا کنید که ما هم ترکیم)
در ضمن ما (فارسا)با شما ترکا هیچ دشمنی ای نداریم شما اذربایجانی ها تحت نظرات پان ترکی شروع به تحریف تاریخ ایران می کنید اما باید بدونید که هیچ وقت موفق نمی شید.(غیر ترک رو نمی شه تر ک کرد)
اینم بدون عمل خشایار شاه جواب عمل یونانیان بود. در ضمن بفرما جواب نظریه های خرگوشی (که بالا برات نوشتم)رو بنویس(طفره نرو)
به جرج کامرون بگوتاریخ ایران در چه کتابی با کوروش شروع شد و با اسکندر تموم شد(داشته کتابای درباره هخامنشیان رو داشته می خونده)
چیزایی که برات نوشتم کجا رد شده جرا وقتی باور نمی کنیش می گی رد شدست؟( اصلا برو تو منابع بین المللی بگرد من دیگه به تو چی بگم؟)
مناطق ترک نشین ایران(گفته از ول اونجا ترک بوده؟)من برات تنها اثرها از ترکان در قبل از اسلام رو نوشتم (اگه کتابای دیگه زرین کوب رو هم بخونی خودش از اقوام قبل از اریایی ها هم نوشته بعد از اسلامش هم بخونی از ترکان هم نوشته اینجوری هم درباره فلات ایران اطلاعات پیدا می کنی و هم درباره ترکان شرط می بندم همین کتبا که رو که ادرسشو دادی خودتم نخوندی)
با افغانی ها هم اشنایی نداری(باز هم فرق فارس و فارسی زبان رو نمی دونی)
به هر حال اون ترک تو هم ترکی چرا انقدر فرق می کنید؟(در افغانستان 11 درصد ترکی حرف می زنن و این کشور 29 میلیون جمعیت داره حالا باز هم می ذاریش تو اقلیت؟)
در ضمن از ایرانیان قبل از اسلام کتیبه و سکه و شهر و ... مونده تمام منابع نوشتاری از یونانیها و رومی ها و ... است(حالا باز هم می گی پان فارسها تاریخ ایران رو جعل کردن؟یعنی دشمنای فارسا تاریخ ایران رو به نفع اونا نوشتن؟)
در کدوم کتیبه ی سومری مادها ترک شناخته شدن؟(بار ها گفتم نامش و ادرسشو بده و همچنین در کدوم کتیبه اشکانیان ترک خوانده شدن؟)
حالا هر چقدر می خوای بگو بابک ترک(پس اردشیر بابکان هم ترکه) همون ناصر پور پیرات می گه بابک اصلا وجود نداشته اصلا بر و رو اینترنت درباره سومری ها و اشکانیان و و غیره و غیره سرچ کن ببین ترک می بینی؟اون موقع خودت می ری جواب اقای پرو فسور بیت المللی رو هم می دی.
من قبلا برات یه کتاب معرفی کردم باز هم اسمشو می گم ایران باستان تالیف حسن پیرنیا(هیچ وقت نه اسم بین المللی بهش میدیم نه بهش می گیم پروفسور و نه ....)تا اخر اشکانین هرچی کتیبه از همین سومری ها یا اشوری ها و یا هرچی نوشته از یونانیها و رومی ها و ....هست رو همرو جمع کرده نوشته می تونی بری همرو یک جا بخونی(ترک هم بوده تو تبریز به دنیا اومده)تا از فلات ایران و اقوام قبل از اریایها و بعد از اریایها اطلاع پیدا کنی نوشته هاش هم می تونی بری با منابع بین المللی تطبیق بدی.(حالا نمی دونم حتما می خوای نخونی می گی از رضا پالونی بوده)
کدوم فارس گفته بحرین جزء سرزمین فارسها است؟می گن جزء سرزمین ایران که شما باز هم نام ایران رو بر داشتی نام فارس رو گذاشتی بعدش همین نادر شاهت بحرین رو جزء ایران می دونست(نشون می ده از نادرشاه هم چیزی نمی دونی)پسش هم گرفت همین صفویت هم همین طور (از این ها هم چیزی نمی دونی)
مهمتر از همه بیا جواب نظریه های خر گوشی رو بده تا ببینیم بزرگان ترکان که از این نظریه ها می دن جوابش رو هم دارن؟(یا فقط بلدن بگن رد شده رد شده)
تو همین ویکیپدیا انگلیسی یه turk هم بنویس تا ببینی چی گفتم(دیگه نمی گی رد شده)
جمعه 16 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
اگه زرتشت ترک بوده شما ها هم حتما زرتشتی بودین دیگه؟
ببین کتابای یافته شده تو مصر و کتابایی که بابک برای گسترش زبان ترکی نوشته رو از کجا پیدا کردین؟(اصلا برو همین دو قرن سکوت زرین کوب(اینکه دیگه پالونی نبوده) رو بخون در باره بابک کلی مطلب داره)
خوب اونجا که نوشتی ترکای خراسان و اینور و اونور با شما ها فرق دارن منظورت اینه که اونا از یک جای دیگه اومدن شما از یک جای دیگه اومدین یا اینکه نژادی فرق دارین(حتما شما ها به مادها می رسین اما اونا نه) اما اسم هر دوتاتون ترک
جمعه 16 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
من براتون اثبات می کنم که چرا سومری ها یا ماد ها یا آسوری ها ترک و کوروش یه قاتل خونریز بوده و همچنین شما هم آمار دروغکی از خودت در نیار که کلی تیحقیق کردم ولی در جواب نتایج تحقیق من آمار خنده داری از تو بود(11 ٪ افغانستان ترکند) نویسنده هایی رو هم که معرفی می کنی همشون پله پله از یه کتاب تاریخ معجول به عنوان منبع استفاده کردن که تعداد این جور به ظاهر مورخ ها یکی در تا نیست و هزاران گونه است در ضمن واستون زادگاه و خواستگاه زرتشت رو به نقل از چندید مورخ معتبر می نویسم تا به هزاران اثر محکم زرتشت در آذربایجان مطمئن باشین در ضمن من کجا تایید کردم که کتاب شعر ترکی بابک؟؟؟؟ تو باز هم من رو به خاطر دفاع از هویتم پانتورکیسو معرفی می کنی
آیا تمدن هخامنشی واقعا متعلق به هخامنشی هست؟؟؟
هزاران هزار کتاب تاریخ در ایران عین هم تقلیدا این موضوع رو بزرگ نشون می دن در حالی که یه دروغ محض هستش شما تمدن ایلامی را که کهن تر از هخامنشی بود و دارای زبانی التصاقی(مشترک ترکی) بودند هستند
اگه درج نظر تا شب بسته نشه براتون همه چیزایی رو که نوشتم رو اثبات می کنم در ضمن حرف های دکتر زرین کوب هم سندی برای رد تمدن شما محسوب می شه مطمئن باشین کم کم داره خیلی چیز ها رو می شه که خودتونو باید آماده کنید در ضمن ماد همون طوری هم که می دونید حکومتی در شمالغرب کشور بوده (نکنه این هم نادرسته؟؟!!) و ما از ماد ها یعنی ترک ها هستیم چه اصراری بر این دارید که ماد ها رو آریایی معرفی کنید ماد هایی که با هخامنشیان دشمن بودند؟؟؟ اسم های زیادی در ترکی در آذربایجان وجود داره که ریشه مادی(ترکی)(التصاقی) دارند مانن شهر مراغه که نام آن در قدیم ماراویا یعنی جایگاه ماد بوده که امروزه از این نام در سطح شهر استفاده می شه
جمعه 16 فروردین 1387

iroony - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان ....این که فارسی لهجه 32 شناخته شده رو مستدل برای من بیارید که کی و کجا این جوری که رو هوا نمیشه چیزی گفت...بعدم آقای پاکزاد بهتره دیگه تو این مسایل حداقل من و شما قاطی نشیم مجبور میشیم یه حرفهایی بزنیم که خودمونم قبول نداریم....kotlet - ایران - تهران ....ترکان آذربایجان بنا به تحقیق رسمی گروهی از دانشمندان اروپایی تناها 7٪ با ترکان آسیای میانه نزدیکی ژنتیکی دارند و با ترکان عثمانی 20٪ تا 30٪....شاهان هخامنشی هیچگاه خود رو پارسی ننامیدند و همیه خود را شاه ایران زمین نامیدند این دیگه کتیبه هاش موجوده...ترکاان آذربایجانی همزمان با آریایی ها از سمت شمالغرب و قفقاز به داخله ایران آمدند . هیچگاه اقوامی مهاجر و مهاجم نبودهاند....حتی شاه عباس صفوی بندر گامبرون رو که حتی یک ترک در آنجا نیست رو از دست پرتقالی ها آزاد کرد که این نشان دهنده ی اوج ایرانی بودند اوست...در مورد ترکها...ترک زبانان از شمال چین تا شمال دریای سیاه پراکنده شده بودند و از اقوام مختلف هستند که فقط هم زبان هستند..میدانستی تاجیکها فقط با ما هم زبان هستند و نژادشون تبتی هست؟؟....
جمعه 16 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
بله من درباره تاجیکها اینا رو می دونستماما جالب اینه که این مادها رو ترک می دونه اما وجود کردها و لرها که بازمانده های مادها هستن و تفاوت زبانی رو توجیه نمی کنه.می ره حرفهای کسایی مثل علی پاشا و پور پیرا رو می نویسه که هیج جا بهشون استناد نمی شه(چون رو هوا تاریخ می نویسن برید رو اینترنت درباره همین مادها سرچ کنی همه جا اریایی شناخته شدند)می گه چون مادها در اذربایجان بودن پس ما هم از مادها هستیم اما ورود ترکان به اذربایجان رو نادیده می گیره(حتی انکار میکنه قابل توجه از زبان مادها هیچ مدرکی به جز چندین کلمه در دست نیست اثبات کرد بودن مادها و حتی ورود قبایل ترک به منطقه اذربایجان رو هم می تونید رو اینترنت در هر سایتی(چه انگلیسی(حتی رو سایتهای انگلیسی ترکها) و چه فارسی بخونید)

امار ترکان افغانستان رو از کجا اوردم؟از wikipedia(خودتو خسته نکن)
در ضمن اگه کتابای زرین کوب رو خونده بودی از این حرفها نمی زدی
ببین زرین کوب چی نوشته(....ظاهرا به همین سبب بود که هم ایرانیان شرق عنوان اریایی را برای خود مزیتی می شناختند و هم ایرانیان غربی ماد و پارس به این نام افتخار می کردندص 16) یا بیا یه جای دیگه(کسانی از اریاهای ماد و پارس و پارت که هنوز در زمره.....ص22)دز کتاب تاریخ مردم ایران (ایران قبل از اسلام تالیف زرین کوب)
یا یک جای دیگه از همین کتاب در ص81 و 82(البته طوایف ماد و فارس در تمام مراحل مهاجرت مخصوصا در داخل فلا تپیوندهای نزدیک داسته اندو استقلال داخلی انها و وجود سر کردگان معارض هم در بین انها مانع از توسعه و تداوم این پیوندها نبوده این پیوندها غیر از وحدت در زبان که ظاهرا فقط اختلاف ان در لهجه بوده انها را از هم جدا می کرده و ....)
یا درباره اشکانیان ص318 (عشایر پرنی که خاندان ارشک سرکردگی انها را داشت تیره ای چند از طوایف جنگجوی بیابانگرد داهه بودند که با سایر عشایر اریاءی و ایران یو .....)مجبور نیستس از چیزی که نخوندی حرف بزنی اشکارا مقابل حرفای تو زرین کوب حرف زده .
اسمای قبایل کرد و اسمهایی که از مادها گرفته شده(تکامل نام mede):ماهی دشت-می مند-مامن-می وندلود.
جالب تر از همه نظریه اینا درباره کوروش:(کوروش در جنگ با قبایل ترک شرق ایران به وسیله یک زن اذری کشته شده(زن اذری در شرق ایران؟در حالی که کشته شدن کوروش یکی از نظریه های یونانیان درباره مرگ این شاه است)اینم از یکی از سایتاتون گرفتم
جمعه 16 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.