شیر تأثیرات مثبت چای را از بین می‌برد

شیر تأثیرات مثبت چای را از بین می‌برد

کارشناسان معتقدند مصرف چای فواید زیادی دارد اما اگر به همراه شیر مصرف شود این تاثیرات از بین خواهد رفت.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از رویترز محققان بر روی داوطلبان آزمایش کرده و دریافته اند که چای قرمز به طور قابل ملاحظه ای قابلیت انعطاف رگها را افزایش داده و موجب تسهیل در جریان خون شده و از این نظر برای بیماران قلبی مفید است.

بنابر همین گزارش اگر  بلافاصله یا توام با مصرف چای شیر نوشیده شود این خاصیت به کلی از میان می رود.  دانشمندان آلمانی نیز در بررسی های خود  به نتایج مشابهی دست یافته اند.

این مورد از آن  جهت حائز اهمیت است که بسیاری افراد عادت دارند مقداری شیر نیز در چای ریخته و یا یک لیوان شیر و یک لیوان چای می ریزند و یکی را پس از دیگری می نوشند.

بنابر همین گزارش چای با دارا بودن مواد فلانوئیدی بر عملکرد رگها تاثیر مثبت داشته و موجب تغییرات خوبی در وضعیت قلبی عروقی بیماران قلبی می‌شود.

نخستین نوشیدنی دنیا پس از آب  چای می باشد و روز به روز تاثیرات بیشتر آن  بر عملکرد بدنی افراد شناخته می شود اما باید در مورد مصرف هم زمان آن با شیر و همچنین اکثر داروها و قرصها و بلافاصله پس از غذا تجدید نظر کرد.

زیرا در مورد اخیر موجب عدم جذب آهن غذا نیز می گردد. پس بهتر است با مصرف مناسب از فوائد بی شمار آن  بهره مند شد.

طاهری - ایران - تهران
چه جالب
شنبه 10 فروردین 1387

alitajik - ایران - ورامین
سلام.اخیرا گفته میشود بر خلاف نظریه برخی از کارشناسان چای دارای مضرات زیادی نیز می باشد که از جمله کلیه را به کار طاقت فرسا وادار مینماید و آن را یک گیاه سمی میدانند که به همین دلیل نیاز به هیچگونه آفت کش ندارد و هیچ حیوان علف خواری برگ سبز آن را نمیخورد و حتی آن را باعث بعضی از بیماری ها میدانندودر کتابی بنام 15روز تا سلامتی نوشته جمشید خدادای به آن اشاره شده است.
یکشنبه 11 فروردین 1387

zpirooz - آلمان - آخن
alitajik - ایران - ورامین درست میگید چای قرمز مضرات زیادی داره مثلا در خانمها ثابت شده در کسانی که آمادگی برای تشکیل تومور در سینه دارند چای و قهوه می تونه ابتلا به سرطان سینه رو تشدید کنه
دوشنبه 12 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.