هدف ویلدرز از فیلم جنجالی درباره اسلام چیست

هدف ویلدرز از فیلم جنجالی درباره اسلام چیست

مخالفان می گویند آقای ویلدرز با فیلمش به نفرت از مسلمانان دامن می زند
خیرت ویلدرز، سیاستمدار راست افراطی هلند، فیلم جنجال آفرین خود، "فتنه" را، که به اسلام به عنوان دینی خشن حمله می کند منتشر کرده است.

این فیلم 15 دقیقه ای به هر دو زبان انگلیسی و هلندی در اینترنت در دسترس است و همان ابتدا اخطار داده می شود که فیلم حاوی صحنه های تکان دهنده است.

پیام اساسی آقای ویلدرز در پایان فیلم خلاصه شده است: اسلامی شدن (اسلامیزاسیون) را متوقف کنید.

وی اسلام را با کمونیسم و نازیسم مقایسه می کند و می گوید این دینی است که آزادی غرب را به چالش می گیرد و باید شکست داده شود.

اما سیاستمدار هلندی در استدلال خود از تصاویری استفاده می کند که می داند برای مسلمانان توهین آمیز است - مانند کاریکاتور جنجالی چاپ شده در دانمارک که پیامبر اسلام را با عمامه ای که در آن بمبی جاسازی شده ترسیم می کند و قبلا گرفتاری های زیادی آفریده بود.

آقای ویلدرز در سراسر فیلم آیاتی از قرآن را نمایش می دهد و صداهای موعظه گران تندروی مسلمان را پخش می کند که پیروان خود را به جهاد فرامی خوانند.

اینها در کنتراست با حملات تروریستی - حملات 11 سپتامبر و تصاویر بسیار دلخراش اجساد سوخته از بمبگذاری در قطارهای شهری مادرید - نشان داده می شود.

این تصویری بسیار افراطی از اسلام است - و در هیچ کجا او مسلمانی را که حملات تروریستی را محکوم کرده باشد نشان نمی دهد در حالی که اکثریت بزرگ مسلمانان چنین کرده اند.

برداشت فیلم این نیست که اروپا باید با افراط گرایی مقابله کند - و اینکه باید تعبیری ملایم تر از اسلام ترویج شود؛ استدلال آقای ویلدرز این است که اسلام ذاتا خشن است و بهترین کار شکست دادن آن به طور کامل است.

اما وی از نشان دادن صحنه های آشکارا تحریک آمیز مانند پاره کردن صفحات قرآن یا هر تصویر تازه ای در اهانت به پیامبر اسلام خودداری می کند.

manoto_5557 - سوئد - ئوله
هر کس باید ازادی بیان داشته باشه اما بهتر است مواظب باشیم از ان سر پشت بام نیوفتیم.کاش همه به هم احترام بگذارند.
جمعه 9 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
حقیقش همین است.اسلام یعنی زنباره بودن.شلاق.صیغه.سنگسار.زن ستیزی.خرافات.72 حوری برای شهیدان مرد و زن.وووو
جمعه 9 فروردین 1387

saeedi - کانادا - تورنتو
دم ایشون و همه کسانی که با اسلام مبارزه میکنند گرم ...
امید این هست که جلوی این جاهلیت (اسلام) گرفته شود و این دین تروریست های کمتری به وجود بیاورد
زنده باد روشن فکری ...
جمعه 9 فروردین 1387

shirazi - آمریکا - کالیفرنیا
این فیلم فقط در مورد حقایقی مبتنی بر قرآن است. نمی دانم چرا مسلمانان نمی خواهند دیگران بدانند در قرآن چه دستوراتی به مسلمین داده شده است.
جمعه 9 فروردین 1387

rad - انگلیس - لیدز
زنده باد تمام کسانی که بافداکاری وشجاعت با طن کریه این دین بر بریت رابه مردم عامی نشان میدهند .
جمعه 9 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
باید بگم اون کاری که بن لادن به اسم اسلام در دنیای امروز کرد مسیحیت در 4 قرن حکومت کلیساها در اروپا انجام داده. ایاباید طرفدار جنگ و خونریزی باشیم ؟ یا صلح و احترام به حقوق همه انسانها ؟
جمعه 9 فروردین 1387

ARTEMIS-SW - سو ید - مالمو
اسلام همین است که در فیلم امده کدام قسمت ان در قران توصیه نشده؟
الله صاف وپوست کنده می گوید// زمین را از خون کفار رنگین کنید خوب اینها هم انجام می دهند چهره ی اصلی اسلام همین است انها که میگویند مسلمانیم ولی نه به جهاد به کنیز و غلام به دست و پا قطع کردن اعتقاد نداریم مسلمان واقعی نیستند.
جمعه 9 فروردین 1387

ziass - اتریش - تیرول
اگر کمی به عقب برگردیم وقایع نشان دهنده تهاجم و کشتار انسانها است که بعضی از آن واقعات توسط بعضی مسلمانها بوقوع بیوسته ولی همیشه به مسلماتها و اسلام نسبت داده شده نه به اشخاص. چرا جنایاتی که در مراکز تحصیلی آمریکا و نقاط دیگر اتفاق افتاده به ادیان فاعلین آنها نسبت داده نمی شود. از همه گذشته اشخاصی که بنام دمکراسی و آزادی بیان به اعتقادات دیگران توهین و جریحه دار میکنند, خود ناقض دمکراسی است
جمعه 9 فروردین 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
خدا رو شکر که بعضی ها از خطرات این دین خشن و خشک مطلع شدند
جمعه 9 فروردین 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iran zamen - نروژ - روگنان
saeedi - کانادا - تورنتو
shirazi - آمریکا - کالیفرنیا
rad - انگلیس - لیدز
ARTEMIS-SW - سو ید - مالمو
عزیزان همه خسته شده اند از چرندیات شما که بی منطق اسلام را دین خشونت و جاهلیت می نامید اسلام دین بن لادن نیست زیرا در آیات کتابش همواره به صلح و برادری و آرامش دعوت کرده اسلام دین جاهلت نیست که در آیات ان بیش از هر چیزی به تفکر و علم اشاره شده اسلام دین ایران یا عربستان نیست که افراطی باشه چون همه جای اون به تعادل دعوت کرده اسلام می گه دزدی نکن آدم نکش تفکر کن علم بیاموز و به معلمت احترام بگذار اسلام می گه با ادب باش به پدر و مردم نیکی کن اسلام یعنی عرب جاهل دختر ارزش داره اون رو زنده به گور نکن اسلام یعنی غرب بی دین از زن استفاده ابزاری نکن ارزش زن رو صرفا برای کالایی برای ارضای مردان پایین نیار اسلام یعنی شکوفایی اسلام می گه که به محرومین کمک کن آدم نکش اسلام می گه که با نظافت باش و شیک پوش اسلام می گه خوشرو وخندان باش اسلام می گه با کمالات باش همه ی اینا عین آیات قران هستش اسلام می گه متواضع و فروتن و با تقوا باش زنا نکن اسلام می گه تلاش کن نخواب اسلام می گه آگاه باش اسلام می گه یه انسان فدا کار باش اسلام می گه دل و قلبت و چشم و گوشت پاک باشه غیبت نکن مال حرام نخور کجای اینا بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا دین ایلام رو با یه عرب تند رو معنا می کنید مگه فقط مسلمونا آدم کشتن مگه نازی ها آدم نکشتن مگه آمریکایی ها آدم نکشتن مگه ارامنه آدم نکشتن مگه مسیحی ها تروریست ندارن چرا کور کورانه نظر می دین
جمعه 9 فروردین 1387

saeed85 - ایران - تهران
من واقعا برای دوستانی که اهل تحقیق نیستند و صرفا دنباله روی می کنند متاسفم. اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید. جالب است بدانید که قرآن این گونه حوادث را پیش بینی کرده است.
ولا تزال تطلع علی خا ینه منهم الا قلیل منهم فاعف عنهم و اصفح ان اله یحب المحسنین

« ... دائمآً بر خیانتی از آنها آگاه می‌شوی، به استثنای قلیلی از آنها. پس از آنها در گذر و چشم بپوش که خدا نیکوکاران را دوست دارد »
ولتسمعن من الذین اوتواالکتاب من قبلکم و من الذین اشرکوا اذی کثیرا و ان تصبروا و تتقوا فان ذلک من عزم الامور

« ... شما ای مسلمانان سخنان آزاردهندة فراوانی از کسانی که قبل از شما به آنها کتاب داده شده است و همچنین از ناحیه شرک‌ورزان خواهید شنید؛ اما اگر تحمل کنید (صبر) و خود را کنترل نمائید (تقوا)، چنین رفتاری نشانه اراده داشتن در امور است »
وقد نزل علیکم فی الکتاب ان اذا سمعتم آیات اله یکفر بها و یستهزا بها فلا تقعدوا معهم حتی یخوضوا فی حدیث ٍغیره....

"و خداوند برای شما در کتاب (قرآن) چنین حکمی نازل کرده‌است که اگر شنیدید آیات خدا مورد انکار و استهزای گروهی قرار می‌گیرد ، با آنها منشینید تا به سخنی دیگر بپردازند ... »
ولا تسبوا الذین یدعون من دون اله فیسبوااله عدوا بغیر علم کذالک زینا لکل امه عملهم ثم الی ربهم مرجعهم فینبیهم بما کانوا یعملون

«هرگز کسانی را که به جز خدا را می‌خوانند دشنام ندهید که آنها نیز دشمنانه و جاهلانه خدا را مورد ناسزا قرار خواهند داد. ما این چنین کردار هر گروهی را در نظر خودشان آراسته‌ایم، سپس بازگشت آنان به سوی پروردگارشان است و هم او، آنانرا به آنچه می‌کردند آگاه می‌کند»
جمعه 9 فروردین 1387

roger_waters - امریکا - ویرجینیا
آقای ویلدرز فکر نکرده که با این فیلم محرکی که ساخته تنها باعث بیشتر شدن تشویش عمومی میشود و جز دشمنی نتیجه ای نخواهد داشت .
سخن دراز نمی کنم چون 6 قرن پیش حافظ حرف آخر زده:
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا
جمعه 9 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
این حرفش را باید طلا گرفت:
(وی اسلام را با کمونیسم و نازیسم مقایسه می کند و می گوید این دینی است که آزادی غرب را به چالش می گیرد و باید شکست داده شود. )
راست گفته دمش گرم یک کم اطلاعاتشان را مسلمانان در مورد محتوا اسلام زیاد کنند خودشان به این مسئله پی میبرند اما مشکل سر این هست که بی سوادی و بی اطلاعات= بودن مشکل دنیا اسلامه
شنبه 10 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
ARTEMIS-SW - سو ید - مالمو اگه اسلام بقول شما میگه زمین را از خون کفار رنگین کنید پس چرا شمای کفار دارید خون مسلمونا را میریزید؟ از قرار معلوم امریکایها دارن قوانین اسلامی پیاده میکنن. البته اگه شما به گفتتون ایمان داشته باشید.
شنبه 10 فروردین 1387

mah1 - ایران - تهران
pakzad گل گفتی.
شنبه 10 فروردین 1387

GOD_SOLDIER - انگلیس - گلاسگو
parand2008 - فرانسه - نانسی.بی سوادی دنیای تو است نه مسلمانان نکنه سواد خودت را بیشتر از ابوعلی سینا یا حافظ یا مولانا یاشریعتی یا ملیونها ادم دیگر میدونی برو فکر کن هنوز فرق مسلمون و اسلام را نمدونی
شنبه 10 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
roger_waters - امریکا - ویرجینیا شعر بچه مردم خراب نکن این بیت از مولوی هست نه حافظ
شنبه 10 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
GOD_SOLDIER - انگلیس - گلاسگو وقتی می
کم بی سوادین بدتان می یاد عشق اسلام ..به هر کی بگی که کتاب اسمانی من قران هست بعد بلد نباشی عربی حرف بزنی ...و نگوترجمه فارسی را خوندی که عذر بدتر از گناه است برای همین هست خیلی ها مسلمان شناسنامه ای هستند و اصلا اطلاعی در مورد اسلام ندارن تو بی سوادی که کورکورانه از دینی تعریف میکنی که نمی دونستی خصوصا شیعه که خونشان را ریختن حلاله ...می بینم با ایرانی ها هرسال حج چکار میکنند این عربها اسلام واقعی همان بن لادن هست و امثالش تو عربستان ...بهت توصیه میکنم برو کمی همان ابوعلی سینا و مولانا حافظ را بهتر بشناس ..تقلید هم خوب نیست خودت باش ..خنده دار تو بین کافرا زندگی میکنی مملکت ناب محمدی را ترک کردی ؟؟؟؟
شنبه 10 فروردین 1387

havoo - ایران - ایران
من با این یارو که این فیلمو ساخت خیلی حال کردم، چون هیچ جوری نمی شد این همه صاحب نظر گاگول رو با این همه نظرات اراجیف یک حا جمع کرد .
میگید نه به عنوان مثال .... پراکنی iran zamin رو نقد کنید...
شنبه 10 فروردین 1387

moharamiaydin - ایران - تبریز
حضرت محمد صلی اله علیه و آله میفرماید علم را یاد بگیرید ولو در چین باشد و میفرماید از گهواره تا گور دانش بجوئید و امامان بزرگوار هرکدام آیات قرآن را بصورت کاربردی ( عامه فهم ) برای همگان تشریح کرده اند و در عمق جاهلیت خداوند در قرآن فرموده اند در دین اکراه نیست یعنی اوج آزادی در زمان جاهلیت و شما اگر به سخنان خداوند ( آیات الهی )در قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اکرم و امامان بزرگوار مراجعه کنید که در زمان زنده بگور کردن جاهلان که بیش از 1429 سا پیش بیان شده یک ایراد نمیتوانید بیابید % نظر بدون مدرک آقای خیرت ویلدرز هر چند برای ناراحت کردن خاطر مسلمانان با هماهنگی توطعه سازمان سیا که القاعده را بوجود آورده همخوانی دارد و اعمال شریک تجاری خانواده بوش در عربستان یعنی بن لادن و برادرانش را بحساب اسلام جا نهاده است ولی فرصت ی است تا مسلمانان با شناسندن اسلام راستین به مردمان جهان این توطئه را به فرصتی برای تبلیغ اسلام مبدل کنند انشاء اله اجر شما با امام زمان حضرت مهدی عج الله تعالی فرج الشریف
شنبه 10 فروردین 1387

ali-vienna - اتریش - وین
حضرت محمد صلی اله علیه و آله میفرماید علم را یاد بگیرید ولو در چین باشد و میفرماید از گهواره تا گور دانش بجوئید
----------------
محمد گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 12 فروردین 1387

mehre paeez - امرپکا - راکوپل
ای کاش ادما تعصب را کنار میگذاشتند و قران را میخوانند انوقت شاید خیلی از اشکالاتش را میدیدند.
دوشنبه 12 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.