عبدالقدیرخان ایران هم معرفی شد

عبدالقدیرخان ایران هم معرفی شد

در تازه ترین ادعای رسانه های غربی پیرامون برنامه هسته ای ایران نشریه انگلیسی ساندی تایمز به استناد اسناد بدست آمده از یک رایانه لپ تاپ مدعی شد: "یک افسر سپاه پاسداران و استاد دانشگاه امام حسین تهران به عنوان «پدر برنامه هسته ای نظامی ایران» معرفی شده است!"

) این نشریه ادعا کرد: "سرویس های اطلاعاتی غرب معتقدند ایران در صدد تولید یک کلاهک هسته ای با توان نابودسازی هر شهری در خاورمیانه است که مسوولیت این برنامه بر عهده محسن فخری زاده مهابادی، مدرس فیزیک دانشگاه امام حسین تهران، قرار دارد و از این رو می توان وی را پدر تولید کلاهک اتمی ایران نامید!"

ساندی تایمز که به جوسازی علیه ایران و انتشار اخباری ضد و نقیض به نقل از مقامات به اصطلاح آگاه شهرت دارد، از فخری زاده به عنوان «معادل ایرانی عبدالقدیرخان»، دانشمند و پدر بمب اتمی پاکستان یاد کرد و نوشت: "شورای مقاومت ملی - ائتلافی متشکل از گروه های مخالف رژیم و بازوی سیاسی گروه تروریستی منافقین - پیشتر برای اولین بار نقش فخری زاده 47 ساله را به عنوان یکی از شخصیت های برجسته در برنامه هسته ای ایران افشا کرد."

این گزارش مدعی است: "نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی ماه گذشته به اطلاعاتی شامل اسناد بدست آمده از رایانه لپ تاپ یک فرد ایرانی دست یافتند که در آن نام فخری زاده در صدر یک فهرست از اسامی افراد مسوول در تولید کلاهک هسته ای به چشم می خورد و همچنین وی به عنوان مسوول تنظیم بودجه های تحقیقاتی و هماهنگی کار دانشمندان پروژه 111 نامیده شده بود."

به ادعای ساندی تایمز این اطلاعات مهر تاییدی بر نظریات گذشته است که عنوان می کند فخری زاده مدیریت طرحی با عنوان "پروژه 111" به منظور تولید یک کلاهک هسته ای با توان انفجار در ارتفاع 2 هزار فوتی و تخریب یک منطقه وسیع را برعهده دارد.

این نشریه انگلیسی در ادامه مدعی شد: " اطلاعات مندرج در لپ تاپ یادشده که در اختیار سرویس های اطلاعاتی آمریکا و سپس آژانس انرژی هسته ای قرار گرفت نشان می دهد این کلاهک متناسب با موشک شهاب 3 ایران طراحی شده است."

این گزارش می افزاید: "نام فخری زاده پیشتر در قطعنامه های شورای امنیت علیه برنامه هسته ای ایران به عنوان فردی آورده شده بود که آژانس خواهان مصاحبه با وی در خصوص برنامه هسته ای است و به رغم درخواست های مکرر این نهاد بین المللی، دولت ایران اجازه مصاحبه را نمی دهد."

ساندی تایمز در پایان به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در دسامبر گذشته که از توقف وجه نظامی برنامه هسته ای ایران در سال 2003 خبر داده بود اشاره کرد و نوشت: "هرچند برخی شواهد حاکی از توقف این برنامه پس از تهاجم نظامی به عراق است اما تعدادی از کارشناسان معتقدند برنامه تولید سلاح اتمی از سر گرفته شده است."

سیمون اسمیت نماینده دائمی انگلیس در آژانس انرژی هسته ای در این خصوص گفت: "یقینا برخی تاریخ هایی که دبیرخانه آژانس ارائه کرده به بعد از سال 2003 برمی گردد."
 
در پی گزارش اخیر البرادعی که حاکی از عدم انحراف ایران به سمت تولید سلاح های هسته ای است رسانه های غربی تلاش های خود را برای خبرسازی به منظور متهم کردن ایران به نقض مقررات آژانس اتمی تشدید کرده اند که خبر ساندی تایمز را می توان از آن جمله دانست.
پیشتر نیز شانزده نهاد اطلاعاتی آمریکا رسما اعلام کرده اند ایران در صدد ساخت سلاح هسته ای نیست.
p0licce - امارات - دبی
هر چند دوست دارم ایران عزیز قوی باشه اما دوست ندارم ملاها دستشون به این سلاح برسه. امیدوارم یه روز تمام ارتش های کل دنیا برچیده شن.
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

kotlet - ایران - تهران
امید وارم بعد از اخوندا به سلاح های اتمی دست پیدا کنیم اصلا بعد از اینا خود امریکا بهمون میده(خوب زیاد داره)
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

david.b - -
سلام به همه
من نظرم اینه که این یه جنگ تبلیغاتی بیشتر نیست .
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

Artosh - ایران - تهران
آخرش به کشورمون حمله میکنند. من راضی ام اولین بمب بیافته رو سر خودم. اما وای به روز که یکی از افراد خانواده زودتر از آدم طوریش بشه. خدا هممون رو عاقبت به بخیر کنه.
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
به محسن خان تبریک می گویم .از اسم عربی به لقب پاکستانی ملقب شدن چه چیزی بالا تر از این.خدا شانس بدهد.این اتم را بر سر مردم خودمان خواهند زد.
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
با پلیس موافقم .
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
پلیس-کتلت-ایران زامن(!؟)کمی فکر هم بد نیست.آخه کی سلاح اتمی علیه تظاهرات خیابانی استفاده میکنه؟اگه داشتن بمب اتم ضامن بقای حکومت بود این همه توو پاکستان کودتا نمیشد.نکنه می خواین بگین مشرف ونواز شریف وبوتو ها خیلی دموکرات و حافظ حقوق بشرن.....آرتوش ترست منطقیه.من هم همه خانواده وبستگانم ایرانن.اگر سلاح «بازدارنده»داشته باشیم کسی دیگه به خودش اجازه نمیده رو سرمون بمب بریزه.
پنج‌شنبه 8 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.