یک ایرانی معاون وزیر خارجه امریکا شد

یک ایرانی معاون وزیر خارجه امریکا شد

گلی عامری به سمت معاون آموزشی وزارت خارجه آمریکا منصوب شد.
 
عامری درسال 2005 از سوی جرج بوش به عنوان یکی از اعضای هیئت سه نفره آمریکا در شصت و یکمین نشست کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل معرفی شد.

وی همیشه به مسائل آموزشی و مسئله زنان علاقمند بوده و سوابقی چون عضویت در هیئت امنای کالج کتلین گیبل ‌و عضو کمیته ناظر ‌اورگان در کمپین‌ برای تحصیلات‌دانشگاهی را در کارنامه خود دارد علاوه بر این پست‌های آموزشی دیگری را نیز بر عهده داشته است.

وی متولد تهران است که در سال 1989 بعنوان شهروند آمریکایی شناخته شد.
عامری در رشته ارتباطات و ادبیات فرانسه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل و سپس موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه استنفورد در رشته ارتباطات شد و در حال حاضر به زبان های انگلیسی فرانسه اسپانیایی و فارسی صحبت می‌کند.

گفتنی است این مقام آمریکایی در می 2007 با ارسال نامه ای به ایرانیان ثروتمند مقیم آمریکا از آنها‌ خواست‌ به ‌یک‌سازمان جدید‌که‌هدف از‌تشکیل‌آن رایزنی‌با‌دولت فدرال‌برای لغو‌محدودیت‌های تجاری علیه ایران و ازسرگیری روابط دیپلماتیک با تهران بوده است کمک مالی کنند.
نکته قابل توجه آن که عامری با احراز پست معاون آموزشی وزارت خارجه آمریکا می‌تواند محققان ایرانی را تحت برنامه های وزارت خارجه آمریکا به این کشور منتقل کند.

به گزارش رادیو فردا به نظر می‌رسد انتصاب گلی عامری به عنوان معاون آموزشی وزارت خارجه آمریکا با سیاست آمریکا مبنی بر استفاده از ‌ظرفیت‌های دیپلماسی عمومی در مقابل ایران همخوانی دارد‌ به تعبیر دیگر واشنگتن می‌کوشد با محوریت بخشی به راهبرد گفت‌وگوی مستقیم با مردم، زمینه پیشبرد سیاست‌های ضد ایرانی را از طریق فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی فراهم کند.
 
در عین حال حضور چهره‌های ایرانی در سطوح مختلف سیاسی آمریکا و بزرگنمایی این موضوع از سوی رسانه‌های بیگانه با هدف جلب اعتماد افکار عمومی ایران به حاکمیت آمریکا صورت می‌گیرد.
 
 
scorpionman - کویت - کویت
این هم همون دغل بازی آمریکاست من ضد آمریکا و از سر گرفتن روابط دوباره بین ایران و آمریکا نیستم اما آمریکا خجالت داره این همه ظلمی که به ایران و ایرانیا می کنی با تحریمهای اقتصادی و بعد دم از دموکراسی می زنه
شنبه 3 فروردین 1387

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
زنده باد...
شنبه 3 فروردین 1387

mahditehrani - ایران - تهران
ولی این زنه اصلا قیافش به ایرانیا نمیخورداااااااااااا
شنبه 3 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
از این گلی عامری ها ما زیاد در دنیا داریم که جمهوری اسلامی با کمال بی سلیقه گی و تنگ نظری انها را از کشور طرد کرد. انسانهایی با سرمایه های بیکران علمی. واقعا باعث غرور ملیست. بسیار مشعوف شدم.
خانم عامری بهترین تبریکات هم میهنانتان را به مناسبت این انتصاب مهم بپذیرید انشاالله موفق باشید.
شنبه 3 فروردین 1387

mahditehrani - ایران - تهران
ولی این زنه اصلا قیافش به ایرانیا نمیخورداااااااااااا
شنبه 3 فروردین 1387

Artosh - ایران - تهران
تبریک میگم. افتخاریه برای همه ایرانی ها.
شنبه 3 فروردین 1387

ali-vienna - اتریش - وین
آفرین به این خانم!
scorpionman - کویت - کویت
در کشور های غربی قبل از اینکه کاری را به شما بدهند دین و مذهب شما را کار ندارند! نه میپرسند از کجا اومدی نه بهت میگن قرآن بخون، نحوه ورود به توالت هم سؤال نمیکنند!!!
فقط از شما سؤال میشه چه کاری بلدی یا بهتر بگم به قابلیتت نگاه میکنند!
حالا شما هم تا یه چیز میشه تحریم و گوانتانامو و هزار تا چیز دیگه را بکشید وسط!
اینم عوض افتخار کردنت!!!!
ما کم نداریم از این دکتر جمشیدی ها، دکتر نادری ها، فریار شیرزاد ها، بهرام مبشر ها، دکتر جوان ها، بیژن کیان ها و و و
شنبه 3 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
babaktoronto - کانادا - تورنتو غرور ملی؟؟؟ فکر میکی واسه کسی که ملیتش رو عوض کرده بازم باید ملی گرایی کرد؟؟؟ اون انسان باسواد و توانایی هستش. اما در خدمت دشمن. و مطمین باشین استفاده ای که ازش خواهند کرد در جهت پیشبرد اهداف استثماریشونه
یکشنبه 4 فروردین 1387

mtpoor - ایران - تهران
پس لابی صهیونیستی اینان؟؟؟این همه عذابی که داریم میکشیم بخاطر ایناس؟؟؟؟!!!!!
یکشنبه 4 فروردین 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
از ali-vienna - اتریش - وین و babaktoronto - کانادا - تورنتو ممنونم.مثل همیشه نظر های زیبایی میدند. ایکاش میتونستم با اقا بابک بیشتر اشنا بشم.
یکشنبه 4 فروردین 1387

pbpeyman - ایران - تهران
به این میگن دموکراسی آقایان scorpionman - کویت - کویت وp0licce - امارات - دبی
تا افرادی با تفکر شماها وجود داشته باشه مملکت ما هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد.
یکشنبه 4 فروردین 1387

sarami - ایران - خرم آباد
خیلی از ماها مردیم و این شخصیت زن است من به شخصه امیدوارم که همیشه موفق باشه شاید یک روزی روزی بتواند برای حقوق برابر زن و مرد کاری بکنه امیدوارم..........................
یکشنبه 4 فروردین 1387

ninfea - ایتالیا - شیراز
من معققدم که مااایرانی ها فراموش کردیم که ازاد نیستیم و نی دونیم که دشمن توئ خونمونه نه بیرون.
یکشنبه 4 فروردین 1387

sarv_e_chamaan - ایران - تهران
8- این هم یکی از نشانه های حمله آمریکا به ایران است .
یکشنبه 4 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
pbpeyman - ایران - تهران. دموکراسی رو اگه دیدی سلامشو برسون. تو هم برو جیره خوار شو تا امریکاپیشرفت کنه. چون وجودت در ایران باعث پسرفت مملکته عزیز دل برادر.
یکشنبه 4 فروردین 1387

mahdi_dannte - ایران - تهران
اگه یک همچین چیزی صحت داشته باشه باید بگم واقعا تاسف باره
با اون همه فشار جنگ و شهادت برادرامون و بدبختی ها و عقب موندگیها و ... و بعدش تحریمها و ... الان یک خانوم ایرانی بیاد برای دولتمردای کثیف آمریکا کار بکنه
خیلی خیلی براش متأسفم
پس عرق ملی و عرق ایرانیت کجا رفته
ما حاضریم حتی جونمونو بدیم اما ....
من به عنوان یک ایرانی از شما درخواست میکنم که لقب ایرانی بودنو از خودتون جدا کنید و اسم یک خود فروخته رو به خودتون بدید
از خدا میخوام آخر و عاقبت هممونو ختم به خیر کنه
یکشنبه 4 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
p0licce - امارات - دبی عربها بد روت تاثیر گذاشتن واقعا به حرفات فکر میکنی بعدا میزنی یا...
mahdi_dannte - ایران - تهران منظورت کدوم جونمون را منظورت هست ..شما دائی جان ناپلئون نیستی احیانا...خدا شما ها را عاقل کنه که با این نادونی ها و حمایت و شعرهای اخوندا ذهن اتان را پر کردین اما این حرفا مشتری نداره مردم خیلی باهوش تر از شما هستند ..این خانم افتخار برای ایرانی است ..صدای زنان ایران را هم که در بند یک سیستم فاسد هستندرا هم به همه میرساند ...
یکشنبه 4 فروردین 1387

pbpeyman - ایران - تهران
واقعا که چقد ادم بیسواد و کوته فکر پیدا میشه!!!!! آقای p0licce - امارات - دبی و mahdi_dannte - ایران - تهران
یکشنبه 4 فروردین 1387

شیما - ایران - ایلام
اینهم خودش یه سیاست جدیده...آقای بوش تو اگه به خاطر منافع خودت نبود چرا دست از تحریم ایران برنمی داشتی چون که هیچ فشار روی مردم بدبخته... دولت ککش هم نمیگزه
یکشنبه 4 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
پلیس جان اگه منظورت از دشمن جمهوری اسلامیه که باید بگم گل گفتی چون جمهوری اسلامی بزرگترین دشمن ایران و ایرانیه. شما و جمهوری اسلامی اونور جوبی و ایرانیان و دنیا هم اینور جوب سنگ بده و سنگ بستون.
یکشنبه 4 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
راستی پلیس جان انگار یادت رفت اون استاد دانشگاه همین چند ماه پیش به خاطر هیچی از دانشگاه تهران اخراج شد و علیرغم میلش برای خدمت به ایران و ایرانی. دوست من همش شعار نده اگه دولت ایران ذره ای شعور داشت با ایجاد کردن فضای مناسب جلوی فرار این مغزها رو میگرفت. برو به دولت محبوبت ایراد بگیر. اشتباهی داری اعتراض میکنی. این خانم با ندیدن فضای مناسب برای خدمت در ایران به امریکا رفته باز دست امریکا درد نکنه که هموطن مارو تر و خشک کرده. باعث شرمه واقعا.از چی دفاع میکنید؟
یکشنبه 4 فروردین 1387

scorpionman - کویت - کویت
pbpeyman - ایران - تهران ... تویی که از سیایت چیزی حالیت نمی شه تو و امثالت مثل ویروسی هستید که مانع پیشرفت یه مملکت می شن شما بهتره که به خدمت همون غربی هایی برسید که بیشترین ظلم رو به ایران وایرانیها کردند!!! شما یادتون رفت که همین آمریکایی که این خانوم داره به وزارت خارجه اش خدمت می کنه تحریم هایی علیه ایران صادر کرده که با این تحریم ها درصد فقر رو در ایران افزایش دادن !!! حالا حتما می گی که سیاست اقتصادی احمدی نژاد اشتباه! درسته موافقم ولی اینو بدون که آمریکا تاثیرش بیشتره!! همین دبی اگر نبود الان ایران شده بود افعانستان(با تمام احترام به افغانی ها ولی افعانستان فقیرترین کشور دنیا بشمار میاد)
parand2008 - فرانسه - نانسی ali-vienna - اتریش - وین کمی فکر کنید تا راه درست رو پیدا کنید!!!
همین آمریکا بود ها که با دادن سلاح های مخرب به عراق هزاران نفر از مردم ایران رو به شهادت رساند!!! همین آمریکا بود تا الان بیش از میلیارد ها دولار پول ایران رو در بانک هاش منجمد کرده!!! خوب جواب بدید اگر آمریکا واقعا دموکراسیه!!! همین دموکراسی رو می خواید!! گول این آمریکا رو نخورید که با دادن مقام (فقط به اسم) بدون هیچ صلاحیت شما و امثال بابک تورنتو رو فریب می دن!!!
ali-vienna - اتریش - وین : من با شما در این موافقم که مساله دین و مذهب و ... در تعیین شغل و مناصب مورد سوال قرار نمی گیرید ولی یه سوال چرا با وجود چند میلیون مسلمان در اروپا مسلمانی به پست شهرداری یا معاون نخست وزیری یا وزیر یا... نمی رسه!!! چرا این وسط فقط به ایران اعتراض می شه!!!
آقای p0licce - امارات - دبی اینا اگر حس وطن پرستی توشون بود هیچ وقت نمی رفتن در جبهه دشمن علیه وطنشون سنگرسازی کنند
یکشنبه 4 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای اسکورپیون از کویت خوبی؟ شما میگی امریکا با تحریمش در ایران تاثیر گذاشته اما احمدینژادمیگه بیتاثیر بوده. بالاخره کدومتون درست میگید؟
دبی اگه نبود ایران شده بود افغانستان دیگه یعنی چی؟ میشه توضیح بدی این قصار از کجا اومد؟ ما دبی رو دبی کردیم خواب بودی خیر باشه.
اون پولی که میگی امریکا بلوکه کرده از صدقه سرگند کاریهای اول انقلاب بود بخاطر اشغال بیدلیل و خانمانسوز سفارت امریکا تو تهران. نکنه میخواهی برات فرش قرمز پهن کنن و با وجود اشغال سفارتشون بیان پولهایی که دستشون داریم و دودستی تقدیم کنن؟ امربکا نه هر کشور دیگه تو هر جنگی که هرجا دربگیره تسلیحاتشونو میفروشن چرا بهش اعتراض میکنید تو جنگ که حلوا خیر نمیکنن هرکی به فکر منافع خودشه.
حالا خدارو شکر که ماهارو امریکا فریب میده ادم اگه فریب هم میخوره فریب یه ادم حسابی رو بخوره و فریب یه روضه خونو نخوره
تو بهتره به همون کسب و تجارتت تو کویت برسی و از راه دور برای مملکت غرق در بدبختی ایران فتوا صادر نکنی
دوشنبه 5 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
تبریک میگم به بانوان ایرانی و امید وارم یک روزی شاهد دیدن بانوان فهیم و تحصیلکرده در پستهای وزارت با مسئولیتهای بزرک در ایران خودمون باشیم. خدایا تا کی باید شاهد باشیم که دانشمندان و تحصیلکرده ها و پزشکان متخصص اساتید دانشگاه در ایران جای نداشته باشند و یک مشت بیسواد با زور اسلحه و تجاوز به حقوق این ملت بر ملت ایران حکومت کنند.
دوشنبه 5 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
درود.
دوشنبه 5 فروردین 1387

scorpionman - کویت - کویت
بابک تو دیگه خیلی پرتی ... این حرف های احمدی نژاد درست نیست بلکه از روی سیاست بازی این حرف ها رو می زنه ایرانی که هواپیما نمی تونه بخره ایرانی که نمی تونه توی بازارهای تجارتی جهان (نیویرورک) شرکت کنه ایرانی که سرمایه گذاری خارجی توش ممنوعه ایرانی که اخیرا حساب چندتا از بانک هاش تو خارج منجمد شده ... اینا همه بهش چی می گن .. من که طرفدار سیایت اقتصادی احمدی نژاد نیستم ولی این حقیقته... تازه ای آدم فریب خورده و آمریکاپرست آمریکا نه نتها تسلیحات نفروخته بلکه در جنگ با ایران از عراق و کشتار ایرانیا حمایت می کرده برو آرشیو هاش هنوز هست!!!! برو همونجا آقا بابک آمریکا را خوب بپرست تا شاید بهت یه منصب خوبی دادن مثل همین خانوم!!!!
ایران یکی از بهترین جایی که می تونه توش با امنیت کامل سرمایه گذاری کنه دبی و کشورهای خلیجه همینطور که ایران دومین شریک امارات بشمار می یاد... اون پولایی که بلوک کردن پول ملت ایرانه به آمریکا و هیچ کشوری ربطی نداره که دولتش می خواد چکار باهاش بکنه یا اینکه این دموکراسی آمریکاست خوب حق داری این حرف ها رو بزنی!!! برو همونجا بقول آقای پولیس جیره خوار اونا بشو بهتر از ایران بهت آسایش می دن!!
دوشنبه 5 فروردین 1387

pbpeyman - ایران - تهران
آقای scorpionman - کویت - کویت
همونطور که گفتم اهل تحصیل و سواد نیستی و همش از تجارت داری حرف می زنی خیلی متاسفم که افرادی با تفکر احمدی نژاد تو این مملکت زیادن.
دوشنبه 5 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
parand2008 - فرانسه - نانسی تو هم اگه به حرفای من فکر کنی میبینی بیراه نگفتم. یعنی واقعا فکر میکنی از این شخص استفاده مثبت در جهت ایران بکنن؟؟ مطمین باش تمام اطلاعات این افراد در جهت نابودی ما خواهد بود. وگرنه کسی عاشق چشم و ابروی ایرانی نیست.
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
pbpeyman - ایران - تهران کم میاری چرا دری وری میگی؟ تو اینه نگاه کردی؟
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
babaktoronto - کانادا - تورنتو عزیز دل برادر تو هنوز نفهمیدی که من با جمهوری اسلامی ابم تو یه جوب نمیره¿
من دلم لک میزنه واسه وطنم و خیلی هم متاسفم که اینا برش حاکمن..
اما هیچوقت سنگ استثمار رو به سینه نمیزنم¡¡
در مورد این خانوم هم مطمن باش که امریکا ازش استفاده سوء بر علیه ایران عزیز خواهد کرد.
من به هیچ عنوان حاضر نیستم که ایران هم یه جا مثل عراق بشه.. هرچند که از حرفات معلومه تو علاقه شدیدی به این کار داری¡¡ من حاضرم ملاها حکومت کنن تا اینکه امریکایها بیان و مثله عراق سرمون بیارن.
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

zpirooz - آلمان - آخن
scorpionman - کویت - کویت دبی اگه نبود ایران شده بود افغانستان خیلی پرتی برادر من. بقول بابک ما دبی رو دبی کردیم اگه این حکومت مزخرف مملکت رو بلوکه نکرده بود که وضع ما این نبود هنوز هم به آبادان میگن عروس خلیج فارس اونموقع که طرحهایی برای خرمشهر و آبادان و کیش ریخته شده بود دوستان عرب خلیجیتون تا تمدن فاصله زیادی داشتن و البته هنوز هم دارند من دبی رو دیدم اونجا همه چیز بنظر من ساختگیه همه چیزشون وارداتیه وگرنه اون تازیهای بربر ذاتشون همونه که بوده خواهشا نون عربها رو میخورید توی سایت ایرانیها آشوب نکنید
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

scorpionman - کویت - کویت
pbpeyman - ایران - تهران ...تو و امثالت که .... کمه این حرفات اصلا منطقی نیست حالا که کم اوردی بهتره ساکت بشی!!
سه‌شنبه 6 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.