جنجال بر سر گرانترین طلاق

جنجال بر سر گرانترین طلاق

پل مک کارتنی، یکی از بیتل ها، گروه چهل نفری که چهل سال پیش موسیقی پاپ را در دنیا زیر و رو کرد و رکورد فروش صفحه موسیقی را شکست، این بار با ماجرای جنجالی طلاق ۲۴ میلیون پوندی اش از هدر میلز، رکورد تازه ای در انگلستان بجای گذاشت ولی خبرساز واقعی، قاضی دادگاه شد که همسر سابق پل مک کارتنی را خیالاتی و سودجو خواند و مطالباتش را مردود شناخت.

هدر میلز، همسر سابق پل مک کارتنی پس از خروج از دادگاه، قاضی دادگاه او را زنی خیالاتی و حریص خواند که برای گرفتن سهم بزرگی از دارایی شوهرش داستانهای تخیلی تحویل دادگاه داد

هدر میلز که چهل سال دارد، اول مانکن مد بود ولی پانزده سال پیش در اثر حادثه اتومبیل در سن ۲۵ سالگی پای چپ خود را از دست داد و از آن پس بیشتربه فعالیت های نیکوکارانه مشغول شد و در یکی از همین مراسم در سال ۱۹۹۹ بود که با پل مک کارتنی که تازه از ملکه لقب سر گرفته بود آشنا شد و با وجود ۲۵ سال تفاوت سن به هم دل باختند و بعد از دو سال ازدواج کردند.

دیری نگذشت که با وجود یک فرزند، ازدواج به صخره خورد و بعد از متارکه، صحبت از طلاق شد و هدر میلز شرایط خود را برای موافقت با جدایی در فهرستی به دادگاه فرستاد؛ اقلام درشت آن از این قرار بود: نفقه: ۱۵۰ میلیون پوند؛ مقرری سالانه برای ادامه فعالیت های نیکوکارانه: ۶۲۷ هزار پوند؛ مقرری سالانه برای سفر و استراحت: نیم میلیون پوند و ... اقلام و مبالغی دیگر.

در اینکه سر پل مک کارتنی یکی از ثروتمندترین شهروندان این جزیره است حرفی نیست.

ثروت او بیش از نیم میلیارد پوند تخمین زده شده که می گویند هر روز نزدیک به چهارده هزار پوند به آن اضافه می شود؛ نیمی از این ثروت روزافزون از محل فروش موسیقی گروه بیتل هاست که ۳۵ سال بعد از پایان کارشان، هنوز طرفداران بی شماری دارند.

ولی قاضی دادگاه به جای صورت حساب ۱۲۵ میلیون پوندی خانم میلز، فقط ۲۵ میلیون آن را جایز دانست و تقاضاهای دیگر او، مثل انتقال سند مالکیت هفت باب مستغلات متعلق به سر پل را رد کرد.

قاضی دادگاه ضمن بی اساس خواندن بیشتر ادعاهای هدر میلز برای توجیه جبران درآمدهای از دست رفته به دلیل ازدواج با پل مک کارتنی، او را که تا پیش از جریان دادگاه انسانی نیکوکار شناخته شده بود، زنی خیالاتی و حریص خواند که برای گرفتن سهم بزرگی از دارایی شوهرش داستانهای تخیلی تحویل دادگاه داد.

از نکات جالب در قانون طلاق این دیار یکی این است که توافق پیش از ازدواج زوج درباره تقسیم ثروت مشترک، در هنگام طلاق، فاقد اعتبار حقوقی است و اگر تناسب بین مدت زندگی مشترک زوج با میزان ثروت خانواده به اثبات برسد، دادگاه جدا ازمسئولیت تأمین هزینه زندگی و تربیت فرزندان احتمالی، دارایی آنها را به تساوی تقسیم می کند ولی دراین مورد، قاضی دادگاه دو سال زندگی مشترک پل و هدر و نزدیک به دو سال متارکه پیش از طلاق را با درآمد و ثروت شوهر متناسب نیافت و به هدر میلز ۲۵ میلیون پوند بیشتر نداد.

پل مک کارتنی، یکی از اعضای گروه بیتل ها، پس از خروج از دادگاه

برای پل مک کارتنی که ازدواج اول او سی سال ادامه داشت و به علت درگذشت همسرش در اثر بیماری سرطان تنها شده بود، ازدواج دوم کم دوام و جنجالی و پرهزینه از آب درآمد که البته در مقایسه با ثروت سرشار این بیتل سابق، رقم غیرقابل جبرانی نیست ولی فردای صدور حکم دادگاه، رسانه ها از قول مردم گفتند و نوشتند که این ماجرا برای ملتی که درآمد ۹۹ درصد مردمانش در تمام طول عمر به نزدیکی چنین ارقامی نمی رسد، دانستنش چه فایده ای دارد؟

ولی از من به شما، این شکایت ها را باور نکنید؛ مردم این جزیره شیفته خبرهای مربوط به ریز زندگی خصوصی و مسائل خانوادگی و اختلافات مالی از ما بهترانند.

sarv_e_chamaan - ایران - تهران
این خانم هدر میلز شبی چند حساب کرده !!!!
یکشنبه 4 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.