کوفی عنان : اقدام نظامی علیه ایران فاجعه‌بار است

کوفی عنان : اقدام نظامی علیه ایران فاجعه‌بار است

دبیرکل سابق سازمان ملل هشدار داد که هرگونه اقدام نظامی علیه ایران "یک فاجعه واقعی" خواهد بود و اگر جامعه‌ی بین‌المللی با دقت با چالش‌های فراوانی که در منطقه وجود دارد برخورد نکند، خاورمیانه ممکن است به حالت "انفجار" برسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) کوفی عنان، دبیرکل سابق سازمان ملل روز پنجشنبه در یک میزگرد گسترده با حضور خبرنگاران با اشاره به مناقشه‌ی ایران و شورای امنیت سازمان ملل در زمینه‌ی برنامه‌ی هسته‌یی تهران گفت که اطلاعات کافی برای تشخیص اینکه این برنامه حقیقتا غیر‌نظامی است یا خیر، در دست ندارد.

وی خطاب به ایران گفت: اگر حقیقتا چیزی برای پنهان کردن ندارید و در حال ساخت بمب نیستید و اهداف شما صلح‌آمیز است، درهای خود را باز کنید، بگذارید بازرسان بیایند، بگذارید هرجا می‌خواهند بروند، راهی را پیدا کنید تا نه تنها به آمریکا بلکه به کل جهان اطمینان دهید که قصد تولید تسلیحات هسته‌یی را ندارید.

عنان در پاسخ به این پرسش که "مساله هسته‌یی ایران چگونه باید حل شود؟" گفت: به عقیده من هیچ راه‌حل دیگری به جز تداوم مذاکرات و گفت‌وگوهایی که در جریان است وجود ندارد.

دبیرکل سابق سازمان ملل در ادامه تاکید کرد: من مطمئنم ما نمی‌توانیم به یک اقدام نظامی دیگر (این بار) علیه ایران دست بزنیم و امیدوارم هیچکس درحال در نظر گرفتن این گزینه نباشد. چنین اقدامی یک فاجعه حقیقی خواهد بود.

وی خاورمیانه را یک منطقه بسیار خطرناک خوانده و گفت: کشمکش‌های بسیاری در این منطقه به وجود آمده که به آتش یکدیگر دامن می‌زنند و جامعه بین‌المللی باید با دقت با این وضعیت برخورد کند، چرا که هر گونه محاسبه اشتباهی می‌تواند به انفجارهای وخیمی منجر شود.

شیما - ایران - ایلام
بابا اینا خیال خام....امریکا اگه میدونست که میتونه ایران رو بگیره خیلی وقت پیش اینکار رو کرده بود ...چرا حرف مفت میزنن.درست مردم از بعضی شرایط کنونی ناراضین ولی هنوز اونقدر غیرت دارن که اجازه ندن یه عده اجنبی واسشون تصمیم بگیره...ما از اینکه شبا با خیال راحت سرمونو زمین میزاریم جای شکرش باقیه
جمعه 2 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
منطقه خاور میانه منطقه نفرین شده است و در طی قرنهای گذشته تا به امروز جنکهای زیادی روی داده.این منطقه روی ارامش نخواهد دید و ان اتفاقی که باید پیش بیاید در اینده خواهد افتاد.با بودن این حگومت بهتر از این نخواهد بود.زنده باد ازادی
جمعه 2 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
متاسفانه دگمه انفجار با ندانم کاریها زده خواهد شد چه بخواهیم چه نخواهیم !
جمعه 2 فروردین 1387

Sun shin - المان - فرانکفورت
عنان عزیز راستی چه می شد ما را هم همانند اقازاده خودتان به نان و نوائی می رساندیند. اخ می بخشید فراموش نمیشود با تو کار کردن چه درامد راحت و چربی نسیب ادمی میگرد!
ای دوست برو استراحت کن و نگو چیست کسب بازنشستگی.
جمعه 2 فروردین 1387

حسن کچل - ایران - زاهدان
شیما - ایران - ایلام اگر یک جو غیرت تو خون ایرانیان بود با کریستال و کراک مسموم شد اگر به شما ماشین سواری اخرین مدل بدن که به تانک زره پوش شاخ بشاخ
بزنین اینکارو میکنید دومن کی مونده که بجنگه یا معتادن یا زنداند یا اعدام شدن درسته ادم از خاکش به قیمت جونش دفاع میکنه نه خاک قبرش ؟؟؟؟؟
شنبه 3 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.