فوتبالیست محکوم به قصاص فرار کرد

فوتبالیست محکوم به قصاص فرار کرد
فوتبالیست متهم به قتل که با قرار وثیقه آزاد شده بود، هنگامی که متوجه شد هیات عمومی دیوان عالی کشور وی را به قصاص محکوم کرده است، متواری شد.

به گزارش خبرنگار ما پرونده این فوتبالیست جوان که بابک نام دارد و متهم به قتل همسرش نینا است از سال 84 در دادگاه کیفری استان تهران مطرح شد و چندین بار توسط قضات مختلف در دادگاه کیفری و دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت. در این بین با توجه به اینکه قضات دادگاه کیفری معتقد به بی گناهی وی بودند بابک را با قرار وثیقه آزاد کردند اما هیات عمومی دیوان عالی کشور حکم برائت را رد و بابک را به قصاص محکوم کرد.

بابک جوان 30ساله در مراحل رسیدگی به پرونده مدعی بود مرگ همسرش یک حادثه بوده است.

جسد نینا شب هنگام در حالی که به نظر می رسید از پشت بام پرت شده است در بالکن طبقه اول آپارتمانی در منطقه سردار جنگل پیدا شد و همسایه ها خبر کشف جسد این معلم را به پلیس اعلام کردند.

با حضور ماموران پلیس و بازپرس ویژه قتل جسد نینا به پزشکی قانونی انتقال یافت و چند روز بعد با شکایت پدر نینا، شوهر وی بازداشت شد. پدر دختر جوان به پلیس گفت؛ نینا و بابک با هم اختلاف داشتند و حتی دخترم نینا تصمیم به جدایی گرفته بود. من اطمینان دارم بابک دخترم را به قتل رسانده است.

با بازداشت فوتبالیست جوان پرونده پیچیده تر شد چرا که وی مدعی بود همسرش جلوی چشمان وی خود را به پایین پرت کرده است.

بابک در توضیح وقایع شب حادثه گفت؛ من و همسرم نینا با هم اختلاف داشتیم و منکر آن نیستم. نینا بیشتر از این ناراحت بود که چرا ما نزدیک خانه مادرم زندگی می کنیم. من تنها فرزند مادرم بودم و باید به مادرم کمک می کردم. به هر حال این اختلاف بالا گرفته بود. شب حادثه طبق معمول گذشته با هم جر و بحث کردیم. نینا به من شک کرده بود و می گفت کسانی گفته اند که در نبودش زنانی را به خانه اش می آورم. هرچه به نینا گفتم اشتباه می کند، توجهی نکرد.

بابک ادامه داد؛ شب بود، دختر کوچکم را خواباندیم، من داشتم ماهواره نگاه می کردم که دوباره جر و بحث شروع و از سویی تصویر ماهواره خراب شد. به پشت بام رفتم که آنتن ماهواره را درست کنم. نینا پشت سرم آمد، گفتم به خانه برو، بچه بیدار می شود و می ترسد، اما نینا اصرار داشت که توضیح دهم چه کسی را به خانه آورده ام. جر و بحث باعث شد من عصبانی شوم. با عصبانیت سنگی را که برای پایه دیش از آن استفاده می کردم به طرف نینا پرت کردم، سنگ به نینا برخورد نکرد اما در یک لحظه نینا که عقب عقب می رفت پایش به لبه پشت بام برخورد کرد و به پایین پرت شد. بلافاصله از پله ها پایین رفتم که کمکش کنم اما نینا مرده بود.

ادعای بابک در حالی مطرح شد که مرد مغازه داری که از همان ابتدا شاهد ماجرا بود به پلیس گفت؛ دیده است فردی نینا را به پایین پرت کرده است. این مرد ادامه داد؛ داشتم مغازه را تعطیل می کردم که دیدم شخصی مثل یک گونی به پایین پرت شد و فردی هم از بالا شاهد این حادثه بود.

نظریه پزشکی قانونی نیز ادعای مرد مغازه دار را تایید کرد و متخصصان گفتند نینا خودکشی نکرده و مرگ وی حادثه نیز نبوده بلکه به نظر می رسد فردی وی را به پایین پرت کرده است. بابک که همچنان مدعی بود نینا خودش به پایین پرت شده برای محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد و ادعایش را دوباره تکرار کرد. قضات شعبه 71 دادگاه کیفری به اتفاق بابک صحنه مرگ نینا را بازسازی کردند و سرانجام با اکثریت آرا رای به قصاص متهم صادر شد. اما دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و این بار پرونده به شعبه 72 فرستاده شد. بابک بار دیگر تحت محاکمه قرار گرفت و این بار حکم بر برائت وی از قتل عمدی صادر و به پرداخت دیه محکوم شد. پس از صدور این حکم متهم به درخواست وکیل مدافع اش با قرار 50 میلیون تومانی آزاد شد و در ادامه فوتبالیست جوان به حکم پرداخت دیه هم اعتراض کرد و هیات عمومی موظف به رسیدگی به پرونده شد. هیات عمومی که متشکل از قضات دیوان عالی کشور است به اتفاق آرا اعلام کردند بابک قاتل است و به این ترتیب در این مرحله رای بر قصاص وی صادر شد. اما بابک که موظف به حضور در دادگاه شده بود با اطلاع از حکمش متواری شد و هم اکنون وثیقه وی توقیف و تحقیقات بار دیگر برای دستگیری بابک آغاز شده است.
khanande - ایران - ایران
بابا چرا این کارو کردی که همه بهت شک کنن؟مثل پیشکسوتتون اون نقشه عالی رو میکشیدی که هنوزم بعد چند سال همه قضات و کارشناسا گیج وپیج و سر کارن!!
جمعه 2 فروردین 1387

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
ای ول. تو مملکت بی در و پیکر بهترین کار خلاف و در رفتنه...! دمشم گرم. شهرام جزایری چی شد راستی؟؟؟!
جمعه 2 فروردین 1387

sarami - ایران - خرم آباد
فرار کردم ِ فرار کردی ِ فرار کرد
فرار کردیم ِ فرار کردید ِ فرار کردند
نمی دانم چرا همه ی متحمین و محکومین فرار می کنند!!!
جمعه 2 فروردین 1387

she_rou - ایران - اصفهان
برای یه فعال سیاسی وثیقه 300میلیونی قرار میدهند و برای یک قاتل وثیقه ی50 میلیونی.....پناه بر خدا
جمعه 2 فروردین 1387

injaneb - ایران - تهران
همسرکشی بین فوتبالیستها دیگه مد شده!!!!!!!!
جمعه 2 فروردین 1387

p0licce - امارات - دبی
من میدونم به کجا فرار کرده. این بابک خان فرار کرده رفته تورنتو کانادا. حالّا هم عصبانیه و تو سایت به همه گیر میده.
شنبه 3 فروردین 1387

nasle javan - ایران - تهران
p0licce - امارات - دبی خیلی باحال گفتی کلی خندیدم دمت گرم
شنبه 3 فروردین 1387

shayan96 - ایرلن - تهران
p0licce - امارات - دبی
کلی خندیدیم ایول..
شنبه 3 فروردین 1387

bahram1 - ایران - تبریز
چرا کشتیش میرفتی یه زن دیگه میگرفتی خب!‌ اینجوری خودش به فکر خودکشی میفتاد. باز هم یه پسر مادر ذلیل
دوشنبه 5 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.