پیام غیرمستقیم اوباما به احمدی‌نژاد

پیام غیرمستقیم اوباما به احمدی‌نژاد

اندکی پس از آن که رییس‌جمهور ایران اظهار کرد ، نمی‌گذارند اوباما رییس‌جمهور آمریکا شود، اکنون مشاور ارشد و بانفوذ نظامی باراک اوباما کاندیدای ریاست جمهوری امریکا پیامی را از طرف وی به صورت رسانه ای برای محمود احمدی نژاد ارسال نموده است.

به گزارش تابناک به نقل از روزنامه واشنگتن پست، ژنرال میرل مک پیک، مشاور ارشد نظامی باراک اوباما و فرمانده بازنشسته نیروی هوایی امریکا در یک مصاحبه با این روزنامه نقطه نظرات کابینه احتمالی باراک اوباما در مورد نحوه تعامل با دولت ایران را شرح داده است.

به گزارش این روزنامه محمود احمدی نژاد که خواهان محو اسرائیل از صحنه جهان شده است، تکنولوژی هسته ای را پیگیری می نماید و به ادعای آن، نظامیان امریکایی را با حمایت از شبه نظامیان شیعه عراق نابود می نماید و همچنین در این اواخر، ریاست جمهوری ایران اسرائیل را کثیف اعلام نموده است. اما به اعتقاد ژنرال مک پیک این رفتار ایران عکس العملی در مقابل رویه خصمانه دولت امریکا می باشد.

به اعتقاد او ایران دشمن اصلی القاعده است. او که رئیس ستاد مشترک نیروی هوایی امریکا در زمان بوش پدر بوده است، همچنین می‌گوید که ایرانیها در نبردهای اولیه با طالبان در افغانستان همکاری همه‌جانبه داشته اند. اما ما بجای تشکر از آنها، دولت ایران را در محور شرارت قرار دادیم و این پیام روشنی به ایرانیان بود که ما علاقه ای به آنها نداریم.

او که رئیس انتخاباتی کمپین باراک اوباماست، ادامه می دهد که ما باید سخنان بوش را پس از 11 سپتامبر به خاطر بیاوریم که ایران را در لیست کشورهای محور شرارت قرار داد.

او می گوید: عقیده اوباما این است که چرا ما با ایرانیان مذاکره ننمائیم و چرا این کار انجام نشود، وقتی که ما با آنها دارای منافع مشترک می باشیم و جنگ علیه القاعده یک نمونه از این موارد است.

شورای امنیت ملی امریکا، ایران را در ماه جون سال 2001 پس از سخنرانی بوش جزو حکومتهای دارای تخاصم با امریکا اعلام نمود و وزارت دادگستری امریکا نیز 13 عضو از اعضای حزب الله سعودی را برای انفجار برجهای الخبر سعودی که در آن 19 امریکایی کشته شدند یک گروه تروریستی نامید.

او در مقابل این سوال خبرنگار روزنامه واشنگتن پست که پرسیده بود آیا سناتور اوباما با بن لادن هم دیدار می‌کند، می‌گوید: بن لادن رهبر هیچ کشوری در دنیا نیست که دارای مشروعیتی باشد، بنابراین هیچگونه ملاقاتی با او انجام نمی شود.

او که یک فرمانده جمهوریخواه بوده و با تصمیم بوش مبنی بر حمله به عراق از اردوگاه جمهوریخواهان خارج شده است، می گوید: اوباما یک ارتش قوی و محکم برای امریکا می‌خواهد و این شامل تمامی اجزای ارتش امریکا می شود.

این نظامی باسابقه و خوشنام که هم در میان جمهوریخواهان و هم در میان دمکراتها دارای اعتبار است، اعتقاد دارد که به این نزدیکی بسیار خوشبین است.
dj amir - انگلیس - برادفورد
خدا به داده مردم امریکا برسه یه دیونه مثله احمدی نژاد به نامه اوباما در امریکا پیدا شده
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

mohammad55ir - هند - پونا
من کاملا با نظرات سناتور اوباما موافقم،چون از روی منطق محض حرف میزنه و واقعا دنبال صلح پایدار در منطقه هست.بنابر همین منطقی بودنش من هم مطمئنم لابی کثیف یهود نمیذاره این سناتور عاقل پیروز بشه و دنبال یک دیوانه دیگر مثل بوش میگرده،
پس از همین الان مک کین رو رئیس جمهور جدید کشور آزادیها بدونید.
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

حسن کچل - ایران - زاهدان
این یارو قرص هاشو نخورده به اعتقاد او ایران دشمن اصلی القاعده است جوک نوروزی بود
جمعه 2 فروردین 1387

k.h.s - انگلیس - لندن
سلام
من هم به نوبه ی خودم خودکشی سیاسی اباما را با گفتن این جمله به تمامی امریکایی ها تسلیت می گویم.
جمعه 2 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
از که تا حالا ایران بر صد القاعده مبارزه میکند.پس سلاحهای ایران چگونه به دست انها می رسد.وبعضی از افراد القاعده در ایران چه میکنند.شاید هم بن لادن در ایران باشد چون امن ترین مکان برای انها ایران است با وضع سیاسی امروز ایران.
جمعه 2 فروردین 1387

هامون-فرانکفورت - آلمان - F
اوباما احمدی بن لادن ، پیوندتان مبارک !
این حسین اوباما میگوید که مسیحی است اما هنوز رگه های اسلامی دارد
به نظر من تا حدودی دروغگوست و درون خودش را پنهان میکند .
شکست او حتمیست . کارش تمام است .
جمعه 2 فروردین 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خوب شد خودشو لو داد !
جمعه 2 فروردین 1387

mojereza - ایران - ارومیه
من کلا مواضع سناتور باراک اوباما رو قبول دارم و یکی از اونهایی هستم که خیلی اوباما رو قبول دارم و ارزو میکنم ریس جمهور آمریکا بشه
جمعه 2 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
لطفا" برید و سخنان آیت ا... بهجت رو بخونید بعد بگید ایران دشمن القاعده و طالبان هستش!!!!
شنبه 3 فروردین 1387

jesus_christ - ایران - یزد
او بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــامــــــــــــــــــــــــا(وطن پرستان) نیست!!!
شنبه 3 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.