احمدی نژاد : طرح بزرگ تحول اقتصاد کشور در سال ۸۷ اجرایی می شود

پیام تبریک ریاست جمهوری به مناسبت آغاز سال جدید

طرح بزرگ تحول اقتصاد کشور در سال 87 اجرایی می شود


محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، آغاز سال 1387 هجری شمسی را به ملت ایران، رهبری بزرگوار انقلاب اسلامی و نوروز دوستان و حق طلبان عالم تبریک گفت و تصریح کرد: طرح بزرگ تحول اقتصاد کشور برای ریشه کن کردن نابسامانی های موجود در عرصه اقتصاد، با توکل بر خدا و با یاری ملت بزرگ ایران در سال 1387 اجرا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، متن کامل پیام نوروزی رئیس جمهوری اسلامی ایران به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

نوروز عزیز را به همه ایرانیان به همه کسانی که نوروز را می شناسند و آن را جشن می گیرند و به همه بشریت تبریک و تهنیت عرض می کنم.

نوروز از پدیده ها و الطاف ویژه الهی است؛ نوروز یعنی نو شدن، پاک شدن، تولد مکرر و استقبال از همه خوبی ها و زیبایی ها. در نوروز یک حقیقتی وجود دارد که آن حقیقت رمز ماندگاری نوروز است.

از معصوم علیه السلام نقل شده است که فرمود: "نوروز روزی است که خدای متعال از انسان بر بندگی خودش و یکتاپرستی و تبعیت از ولی خدا بیعت گرفت." روز تجدید عهد است. روز آدم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و پیامبر گرامی اسلام است. روز آغاز امامت امیر المومنین است. روز آغاز حکومت آخرین است.

به فضل الهی ملت ایران در طول تاریخ همواره موحد بوده است. این ملت همواره از اندیشه الهی و ادیان به ویژه از کامل ترین آنها، اسلام ناب هم تبعیت کرده است و هم با همه وجود و صادقانه از آن صیانت کرده است.

ملت ایران از اعماق تاریخ، گوهر توحید و گوهر نوروز را شناخته است و به خوبی از آن پاسداری کرده است و امروز آن را به بشریت هدیه می کند. نوروز رمز همدلی و همبستگی، عشق و محبت، بیعت با خوبی ها و عدالت و خداپرستی است.

نوروز روز آماده شدن برای تحقق حاکمیت الهی بر جهان است. همه سنت های نوروز و همه دستورات اسلامی و دستورات بزرگان ما درباره نوروز نشان دهنده این مکانت برجسته و والای نوروز است. همه ما باید نوروز را با همه خوبی هایش و پیام هایش که خلاصه در یک پیام است و آن پیام انتظار و استقبال از بهار بشریت و خرمی دوران یعنی حاکمیت آخرین ولی خدا، منجی موعود است، گرامی بداریم.

امسال نوروز ما بسیار زیباتر است؛ مقارن با آغاز امامت موعود، یگانه و عزیز هستی، حقیقت آفرینش و جان جهان، حضرت صاحب الزمان و با میلاد حقیقت همه زیبایی ها، پیامبر رحمت و عشق، الگوی جاودانه و مظهر همه خوبی ها، پیامبر گرامی اسلام و فرزند برومند ایشان امام جعفر صادق علیهم السلام است. امروز نوروز ما زیباتر است. خوشبختانه با همت سازمان میراث فرهنگی طی یک مراسم باشکوه این پدیده معنوی به نام ملت بزرگ ایران به صورت رسمی به ثبت رسید.

من مجدداً همه این اعیاد و نوروز را به همه ایرانیان عزیز، رهبری گرانقدر و بزرگوار انقلاب اسلامی، نوروز دوستان، حق طلبان، موحدان و پاکی جویان عالم تبریک و تهنیت عرض می کنم.

سال 86 سالی سرشار از نعم الهی و تلاش و نشاط برای ملت بزرگ ایران بود. سالی همراه با پیروزی های پی در پی، افتخارآفرین، امیدبخش و پیشرفت های خیره کننده در سیاست، اقتصاد، علم و فرهنگ بود. در طول یک سال بیش از دو برابر سال های مشابه کار و سازندگی و پیشرفت انجام شد. پروژه های بزرگ صنعتی، عمرانی، علمی، پژوهشی، اقتصادی و فرهنگی و اشتغالزا به اجرا درآمد. رشد بالای اقتصادی و تک رقمی شدن نرخ بیکاری از دستاوردهای این تلاش بزرگ است. اصلاحات ساختاری به سرعت ادامه یافت. در عرصه سیاست خارجی عزت و اقتدار ملی و پرچمداری صلح و امنیت حقیقی به نام ملت ایران بر بام جهان ثبت شد. و در پایان سال صحنه عظیم انتخابات عزت آفرین گردید. امروز چهره نورانی ملت بزرگ ایران به عنوان پیشگام نور و روشنایی، اعتماد به نفس و ایستادگی در جهان می درخشد و ملت ایران با سرعت و صلابت و عزم ملی و انگیزه های الهی و بشردوستانه این مسیر نورانی را ادامه خواهد داد.

البته متاسفانه در طول سال 86 مشکلاتی هم داشتیم؛ به خصوص در بخش اقتصاد علی رغم همه تلاش ها و ابتکارات و کارهای انجام شده، ایجاد اشتغال، جهش صادرات غیرنفتی، توزیع سهام عدالت و کارهایی که برای افزایش قدرت خرید گروه های کم درآمد انجام شد و البته منجر به بهبود نسبی وضعیت جمع کثیری از هموطنان گرامی ما شد؛ اما به علت تورم در سبد مصرفی خانوار، جمع زیادی از هموطنان هم دچار مشکل بودند. در کنار همه پیروزی ها و شیرینی ها، غم و غصه مشکلات این هموطنان گرامی در دل ما ماند. البته من درباره علت اصلی تورم قبلا با شما صحبت کرده ام. فرزندان شما در دولت به طور شبانه روزی و پیوسته در تلاشند تا وضعیت را اصلاح کنند. البته می دانید که ما در حال یک نبرد همه جانبه هستیم. در خارج از کشور فشارهای ناشی از تحولات بزرگ اقتصادی، رکود کم سابقه و افزایش بی سابقه قیمت ها در جهان و در کنار آن بداخلاقی برخی از دشمنان ما و در داخل هم برخی کج رفتاری ها را مشاهده کردیم. اما به فضل الهی در تلاش هستیم تا با یاری ملت و همت جوانان و خدمتگزاران بر این مشکلات فایق بیاییم. در طول سال 86 دولت در یک کار بسیار فشرده و مستمر با حضور صاحبنظران و کارشناسان یک طرح بزرگ تحولی اقتصاد را آماده کرده است. طرحی برای ریشه کن کردن نابسامانی های موجود در عرصه اقتصاد؛ ریشه کنی برخی ویژه خواری ها، تبعیض ها، ناکارآمدی های در تولید و در توزیع و در توزیع منابع بانکی و ثروت، در توزیع یارانه ها، در جمع آوری مالیات و در توزیع کالا. این طرح آماده شده است و ان شاء الله اطلاعاتش به استحضار ملت عزیز ایران خواهد رسید و با توکل بر خدا و با یاری ملت بزرگ ایران اجرا خواهد شد.

ان شاء الله سال 87 که سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی است؛ همانطور که از طلیعه آن مشهود است، سالی پر از تلاش و پیشرفت و برکت و پیروزی های بزرگ تر و نوآوری و شکوفایی برای ملت عزیز ایران خواهد بود.

سلام و صلوات خدا بر امام راحل عظیم الشان و شهیدان و مفقودان و جانبازان و آزادگان و خانواده های معزز آنان که این راه نورانی را در برابر ملت ما و بشریت امروز گشودند.

از خدای مهربان، از خدای مقتدر یگانه سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و عزت برای ملت ایران و رفاه و پیشرفت برای همه بشریت مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکات
dara - ایران - ایران
مسئول محترم سایت از جنابعالی تقاضا میکنم این بیانات نافظ حضرت احمدئ نزاد را در ارشیوتون محفوظ نگه دارید تا سال بعد این موقع اگه عمری بود وشاهد ان تحول بودیم به محضرشان تبریک عرض کنیم ...به نظر من تورم هم با اقتصا د رابطه تنگاتنگ داره منظور ایشون همون تحول در تورم در سال بعد باشه که سرسام اور میشه. ا
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

ویسپرد - انگلیس - لندن
بزک نمیر بهارمیاد کمبیزه باخیار میاد!!!
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

zpirooz - آلمان - آخن
ای خدا این ملت رو نجات بده عجب سخنانی واقعا حال آدم از فریبکاری و نیرنگشون بهم میخوره
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
به قول معروف ... شیده شبت درازه
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

shirazi - آمریکا - کالیفرنیا
dara - ایران - ایران
فکر کردی چی میشه؟ مثل بقیه قولهای قبلی , این را هم تکذیب خواهد کرد!
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

sarami - ایران - خرم آباد
نا مرد نمی دونه که نوروز فقت و فقت مربوت به تمدن ایرانیان است و بس.
می خواد یک جوری نوروز را هم از ایرانی جماعت بگیره!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 1 فروردین 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
کدام یکی از پیامبران در باره نوروز سخن گفته.اینها مگر نمی خواستند عید قربان یا عید قدیر را جایگزین نوروز باستانی کنند.این مردک فکر میکند مردم فراموش میکنند.حتما ایشان دوباره خواب نما شده.
جمعه 2 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
بازم معرفت احمدی نژاد به خدا...
لااقل دروغ 13 رو یادش نرفته!! ولی خداییش همین احمدی نژاد بود که مانع کم کردن تعطیلات نوروز شد. از این بابت واقعا" ازش ممنونم.
شنبه 3 فروردین 1387

king_irooni - ایران - سربندر
"نوروز روز آماده شدن برای تحقق حاکمیت الهی بر جهان است" ...
یه سوال برام پیش اومد!!! خداوند مگه حاکمیتش رو بر جهان از دست داده بود؟؟!!
شنبه 3 فروردین 1387

Ali352 - ایران - تهران
وقاحت هم حدی داره اخه با اینهمه تورم وبیکاری اعتیاد وفقر روز افزون چطور تو باز هم از رشد اقتصادی حرف میزنی تو کی به وعده های تو خالی ات عمل کردی.. واقعا که شرم آوره!
آیا تو از خودت پر سیدی که حرفهای زده شده ات چقدر به جک شبیه شده و خنده دارند! بهتره متن سخنرانی انتخاباتی را که همه میبینند و از آن به عنوان شاهدی برای یاوه گویی هایت استفاده میکنند ببینی و کمی از اینهمه تفاوت حرفها و عملکردت شرمنده باشی و از خودت بپرسی که کدام مسلمان باندازه تو دست به فریب و دروغگویی میزند ؟!
شنبه 3 فروردین 1387

bahram1 - ایران - تبریز
من فقط خدا خدا میکردم در مورد آب یا هوا یا گندم صحبت نکنه. چون تا به زبون مبارکش میاره همه چی گرون یا نایاب میشه
دوشنبه 5 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.