راز مرگ نویسنده شازده کوچولو اعلام شد

راز مرگ نویسنده شازده کوچولو اعلام شد

یک خلبان آلمانی زمان جنگ جهانی دوم گفته است که او احتمالا مسئول سقوط هواپیمای آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده سرشناس فرانسوی است.
هواپیمای آنتوان دوسن اگزوپری، در سال 1944 ناپدید شد

هواپیمای آنتوان دوسنت اگزوپری، در سال 1944 ناپدید شد و علت سقوط هواپیمای حامل او برای مدت های طولاتی نامعلوم بود.

هرست ریپرت، خلبان آلمانی گفته است که هواپیمایی که او به طرف آن شلیک کرده، متعلق به اگزوپری بوده است. او تاکید کرده که اگر می دانست سرنشین این هواپیما چه کسی است، به طرف آن شلیک نمی کرد.

آنتوان دوسنت اگزوپری نویسنده کتاب شازده کوچولو است که یکی از پرفروش ترین کتاب ها در دنیا است. این کتاب توسط محمد قاضی، احمد شاملو و ابوالحسن نجفی به زبان فارسی ترجمه شده که هر کدام از کتاب ها بارها تجدید چاپ شده اند.

نویسنده شازده کوچولو در سال 1900 در لیون فرانسه به دنیا آمد. در بیست و یک سالگی خدمت نظامی خود را آغاز کرد و به عنوان خلبان تعلیم دید.

به او پیشنهاد داده شد تا به نیروی هوایی منتقل شود اما ترجیح داد تا شغلی اداری داشته باشد.

اولین داستان او به نام هوانورد در مجله ای منتشر شد. اولین کتاب او به نام "پست جنوبی" در سال 1929 انتشار یافت. در همین زمان او به عنوان خلبان، مسیر کازابلانکا و داکار را طی می کرد.

در سال 1931 کتاب پرواز شبانه منتشر شد که موفقیت های بسیاری را برای او به ارمغان آورد.

در دسامبر 1935 هواپیمای او در هنگام پرواز از پاریس به سوی سایگون در صحرا در نزدیکی شهر وادی النطرون در مصر سقوط کرد و پس از تحمل دو سه روز بی آبی و بی غذایی توسط یک عرب صحرا نشین نجات یافت.

آنتوان دوسنت اگزوپری تا زمان جنگ جهانی دوم همزمان به نویسندگی و پرواز ادامه داد. در زمان جنگ، او برای مدت کوتاهی در نیویورک زندگی کرد. کتاب شازده کوچولو عمدتا در نیویورک نوشته شده است.

او در 43 سالگی به فرانسه بازگشت و به عنوان خلبان به کمک ارتش شتافت. او در آخرین ماموریت خود در 31 ژوئیه 1944 برای جمع آوری اطلاعات در مورد نیروهای آلمان به پرواز در آمد.

dandy - امارات - امارات
که اینطور..
دوشنبه 27 اسفند 1386

kamikase - ایران - تهران
نه؛ که اونطور!
سه‌شنبه 28 اسفند 1386

tnt20 - لهستان - ورشو
بله همینطور
سه‌شنبه 28 اسفند 1386

farmehrf - کانادا - تورنتو
ای دستش بشکنه! دنیا رو از خوندن اونهمه قصه ی قشنگ که میتونست اگزوپری بنویسه محروم کرد ...
چهار‌شنبه 29 اسفند 1386

seti - ایران - تهران
نه دوستان که نینطور!
اگر چیزی بیشتر از اون می تونست بده من فکر می کنم خدا حتما می ذاشت بده بعد می بردش. ماها اگه خیلی مرد باشیم درسایی که باید از شازده کوچولو بگیریم خداش ی دنیاست...در هر صورت مهم اینه که : خدایش بیامرزاد.
شنبه 3 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.