دیه ۴۰ میلیونی شد

دیه 40 میلیونی شد

رییس قوه قضائیه در جلسه امروز مسئولان عالی قضائی، مبلغ دیه سال 1387 را 400 میلیون ریال اعلام کرد.
  
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضائیه برگزاری انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی را افتخار دیگری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حاصل ایمان، اعتقاد و پایبندی مردم ایران به اسلام و نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: مردم ایران به تمام قدرتهای استکباری و تمام دنیا نشان دادند که هیچ‌گاه از اهداف و آرمانهای خود دور نخواهند شد و همواره پشتیبانی نظام مقدس اسلام خواهند بود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه انتخابات مجلس هشتم برگ زرین دیگری بود که مردم بر صفحات زرین انقلاب اسلامی افزودند، گفت: مردم در این انتخابات ایمان خود را با اسلام، مقام معظم رهبری علما و مراجع نشان دادند؛ همچنان که با مشارکت عظیم خود که در مقایسه با تمام نظام‌های مدعی دمکراسی بی نظیر است، بار دیگر دشمنان قسم خورده ایران و نظام اسلامی آن را مایوس کردند.

هاشمی شاهرودی تاکید کرد: دشمنان اسلام و انقلاب همواره سعی دارند با انواع ترفندها، تاثیرگذار انقلاب اسلامی ایران، حضور مردم در صحنه‌های انقلاب و پایبندی آنان به نظام جمهوری اسلامی ایران را کم رنگ جلوه دهند؛ اما هر بار مفتضحانه شکست می‌خوردند و مشارکت مردم در انتخابات همواره موجب ناکامی ترفندهای آنان شده و می‌شود.

رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد تا نمایندگان منتخب ملت به خوبی مسئولیت خود را در مجلس انجام دهند.
 
وی گفت: رسانه‌های داخلی و تمام رسانه‌های منصف باید چهره پلید و منافقانه مدعیان دموکراسی را اینگونه در مقابل نظام‌های مردمی می‌ایستد و مشارکت مردم ایران در تعیین سرنوشت خود را بر نمی‌تابند برای جهانیان ترسیم کنند.

هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سال جدید و تبریک آن به مردم به موفقیت‌های ایران در سال جاری اشاره کرد و گفت: سال 86 که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و به نام سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی آغاز شد با موفقیت‌های زیادی از جمله توفیقات هسته‌ای دیدارهای ریاست محترم جمهوری و حضور مقامات عالی اجرایی در اجلاس سران کشورهای‌ اسلامی، اجلاس کشورهای حوزه خلیج فارس و در مقر سازمان ملل همراه بود و برگزاری اجلاس سران قضایی کشورهای اسلامی نیز موفقیت بزرگی برای ایران و قوه قضائیه در این سال به شمار می‌رود.

رئیس قوه قضائیه با ابراز امیدواری نسبت به در پیش بودن سالی توام با موفقیت‌های بیشتر برای مردم و نظام اسلامی ایران، حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را در ماههای پایانی، سال از نمونه‌های بارز حمایت مردم از جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضائی،هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه مبلغ دیه سال 1387 را 400 میلیون ریال اعلام کرد.

مبلغ دیه هر سال از سوی وزیر دادگستری به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد و پس از تایید رئیس قوه قضائیه به مراکز ذیربط ابلاغ می‌شود.
arashk_fara - انگلیس - لندن
آقا بکش پولش رو بده چه قانون باحالی اگه پول نداری اعدام میشی
دوشنبه 27 اسفند 1386

arash_alr - ایران - تهران
به نظر من باید قانون دیه وجود داشته باشه ولی نه به این شکل.
میدونستید اگر کسی باعث بشه بیضه چپ مردی از بین بره باید دیه یک آدم کامل رو پرداخت کنه ولی اگر بیضه راست مردی رو از بین ببره یا اینکه یک زن رو به قتل برسونه باید نصف دیه رو پرداخت کنه؟
باور کنید من آدم بی تربیتی نیستم .خودم هم اولا از این قانون و دوم از جملاتی که در بالا نوشتم حالم به هم میخوره ولی فکرمیکنم اینجوری آدم بیشتر به عمق فاجعه پی مبره
دوشنبه 27 اسفند 1386

iran zamen - نروژ - روگنان
اینها واقعا دیوانه هستند مگر 40 میلیون کم پولی است .اکثرت مردم پول اجاره ندارند بدهند بیایند40 میلیون برای چه بدهند.خدا اگر وجود دارد که من فکر می کنم واقعا در خواب است بیدار شود وببیند در دنیا با نام دین ماند زمان قدرت کلیساها چه بر سر مردم چه می اورند
دوشنبه 27 اسفند 1386

moji643 - ایرون - شیراز
سلام خدمت هم وطنان عزیز در سرتاسر جهان...
این مطلبی رو که مینویسم در مورد مسئله ی نصف بودن دیه و ارث برای زنان هست. امیدوارم که این مطلب رو بخونید.
»»»» مسئله ی ارث این طور که شما فکر میکنید نیست. این نیست که چون دیه ی زن نصف مرد هست ارزش زن هم از نظر اسلام نصف مرد هست:
 »» در واقع این مبلغی که به عنوان دیه داده میشه خسارتی هست که به فرد تعلق میگیره. چون اکثر زنان شاغل نیستن و در صورت کشته شدن زن ،،، مرد بدون نفقه نمی ماند و مرد میتونه کار کنه.
ولی در صورتی که مرد کشته بشه زن بی شوهر میمونه و کار کردن برای وی بسیار سخت و طاقت فرسا میشه.
 »» برای مسئله ی دوم که میخوام عنوان کنم اگر یک مقدار هم مثبت اندیش باشید خودتون به این مسئله پی خواهید برد. و اون هم اینه که موقعی که زن میمیره به همسرش یعنی شوهرش چه مقدار پول تعلق میگیره؟ جواب : نصف پولی که به مرد در موقع مردن زنش تعلق میگیره ( به فرض ،، طبق دیه ی امسال که دیه ۴۰ میلیون تومان هست به مرد ۲۰ میلیون تومان تعلق میگیره.) در حالی که وقتیکه مرد بمیره به زن چه مقدار دیه تعلق میگیره ؟؟ !! در اینجا به زن ۴۰ میلیون تومان تعلق میگیره.
پس دوستان نگین که اسلام به زن کمتر از مرد ارزش قائل هست. از همینجاست که ارزش دهی اسلام به زن معلوم میشه.««««««««««««««««««««
چهار‌شنبه 29 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
moji643 - ایرون - شیراز یه سوالی داشتم حالا اومدیمو یه خونه ای مردش مرده باشه تنها نون اور خونه زنه باشه اون وقت چی میشه ؟ میخوای بگی اون زمان زنها کار نمیکردن اگه اینون بگی سخت در اشتباهی چون زنها هم کار میکردن ...یا اگه این حرفا حرف خدای دانا و توانا هست چرا این خدا فکر این دوره را نکرد و نگفت این حرفا واسه اعراب و این دوره زمانی هست در آینده باید همه چی عوض شود ؟چرا؟ چرا ؟ چرا ؟ همه میدونند اسلام در مورد زن چی میگه
چهار‌شنبه 29 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.