هیچ داروی گیاهی برای ترک اعتیاد وجود ندارد

هیچ داروی گیاهی برای ترک اعتیاد وجود ندارد

مدیر کل سلامت اجتماعی، ‌روانی و اعتیاد وزارت بهداشت نسبت به وجود مواد مخدر در کپسول‌های گیاهی ترک اعتیاد هشدار داد واعلام کرد: هیچ داروی گیاهی برای ترک اعتیاد وجود ندارد.

دکتر محمد باقر صابری زفرقندی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وجود کپسول‌هایی در برخی عطاری‌ها تحت عنوان داروی گیاهی درمان ترک اعتیاد گفت: این در حالی است که تاکنون هیچ درمان گیاهی برای ترک اعتیاد شناخته نشده و این قبیل داروها مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی، فروشندگان داروهای گیاهی درمان ترک اعتیاد را افرادی سودجو خواند و توضیح داد: به تازگی این داروها به صورت بسته‌های پستی و در ازای دریافت مبالغ کلان برای افراد ارسال می‌شود.

مدیر کل سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت در این رابطه به نتایج برخی تحقیقات اشاره و اظهار کرد: بر این اساس، به نظر می‌رسد که درصد بالایی از کپسول‌های گیاهی ترک اعتیاد حاوی مواد مخدر هستند.

نیروی انتظامی و صنف عطاران با مراکز فروش داروهای گیاهی ترک اعتیاد برخورد کنند

زفرقندی با تاکید بر این که نقش وزارت بهداشت در این رابطه تنها به اطلاع رسانی خلاصه می‌شود، از نیروی انتظامی و صنف عطاران خواست تا با مراکز فروش این قبیل داروها برخورد کنند.

مدیر کل سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه سم زدایی بخش کوچکی از درمان اعتیاد را تشکیل می‌دهد به ایسنا ‌گفت: براساس مبانی علمی،‌ درمان اعتیاد، طولانی مدت و نیازمند مدیریت علائم ترک است و در درمان این بیماری اجتماعی پی‌گیری و ماندگاری نقش اساسی دارد که به طور قطع این امر با استفاده از دارو به تنهایی ممکن نیست.

hoormazd - امریکا - تگزاس
چه عجب یکی شعورش رسید این حرفا رو بزنه.بیشتر معتادها گول تبلیغات روش ROD وUROD رو میخورن.در صورتیکه این دو روش فقط سم زدایی میکنه نه ترک اعتیاد.ترک کامل اعتیاد نزدیک 2 سال طول میکشه. اکثر داروهای گیاهی ترک اعتیاد هم از پوست خشخاش و کوکنار تشکیل شده و خودش اعیاد اوره.
دوشنبه 27 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
بهترین روش ترک اعتیاد جمعیت NA ...گروه های خود یاری گروههایی هستند که توسط خود معتادان به منظور حمایت از یکدیگر گفتگو ، راهنمایی و ارائه راه حل به یکدیگر تشکیل می شود گروه های خود یاری معتادان به مواد مخدر ( Narcotic Anonymous ) به پیروی از گروههای خودیاری معتادان به الکل ( AA ) شکل گرفته و در سالهای اخیر به طور وسیع در تمام کشور های جهان گسترش یافته است .این گروهها فاقد درمانگر بوده و خود معتادان آنها را اداره می کنند . روش کار این گروهها معمولا بر اساس مقابله و پذیرش حقایق با تاکید بر صراحت و صداقت میباشد . با توجه به اینکه در کشورهای غربی ، با لاخص آمریکا فقط معتادان می توانند در این گروه ها شرکت کنند مطالعات و تحقیقات علمی و کنترل شده ای در مورد کار آرایی آنها انجام نشده است اما گزارشهای خود معتادان حاکی از سودمندی این گروهها می باشد متخصصان و مشاوران نیز به سودمندی این گروهها به عنوان یک روش در کنار روشهای دیگر اذعان دارند به عنوان مثال واف ( WOOF ) و همکاران ( 1996 ) در یک مطالعه نظر خواهی از متخصصان ، مهمترین جنبه گروههای خودیاری ارائه حمایتهای اجتماعی است .گروه معتادان گمنام نه تنها در جهان بلکه در ایران هم طی سالهای اخیر رشد کاملا قابل توجهی داشته است این رشد سریع می تواد به عنوان ملاکی برای پذیرش این گروهها از سوی طیف وسیعی از معتادان قلمداد شود روش کار معتادان گمنام براساس مقابله و پذیرش حقایق در ارتباط با اعتیاد فرد است . بر مسئولیت خود فرد معتاد در ارتباط با اعتیاد بسیار تاکید می شود . کسانی که انگیزه کافی برای ترک دارند در سایه شبکه حمایتی این گروه ها از شرکت در آنها بسیار سود می برند به خصوص که افراد پس از بازگیری نیاز به تکیه گاه دارند و داشتن راهنما در این گروه ها این تکیه را مقدور میسازد لیکن شاید این گروه ها برای کسانی که شکل اعتیادشان را آشکار میکنند یا کم اهمیت جلوه می دهند ، یا انگیزه کافی برای ترک نداند ، مفید نباشد .
دوشنبه 27 اسفند 1386

khanande - ایران - ایران
پس یعنی هیچی دیگه!معتاد بره بمیره!؟
دوشنبه 27 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
با ارش موافقم و کسانی را میشناسم که به کمک این جمعیت در ایران به زندگی کاملا طبیعی برگشتن و هر گز سراغ اعتیاد نرفتن روش این جمعیت خیلی جالبه خود معتادین ترک اعتیاد کرده به معتادان دیگه کمک میکنن و در این جور افراد اعتقاد به قدرت بشری اونقدر زیاد میشه که دوباره در دام اعتیاد گرفتار شدن تقریبا غیر ممکنه .درود بر بنیان گذار این جمعیت .
دوشنبه 27 اسفند 1386

dandy - امارات - امارات
نمیشه بوسیله خوابهای مصنوعی(هیپنوتیزم) کراهت نسبت به تریاک و غیره بهشون تلقین کرد؟؟؟؟؟
دوشنبه 27 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.