پزشکان تجویز آنتی‌بیوتیک برای درمان سینوزیت را متوقف کنند

پزشکان تجویز آنتی‌بیوتیک برای درمان سینوزیت را متوقف کنند

پژوهشگران اعلام کردند: پزشکان باید تجویز آنتی‌بیوتیک برای عفونت‌ معمولی سینوزیت را متوقف کنند؛ چرا که این داروها با چنین عفونت‌هایی کارآیی ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازایسنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد که در انگلیس برای حدود 90 درصد از بیماران مبتلا به سینوزیت، آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شود.

تحلیل‌های صورت گرفته بر روی 9 آزمایش منتشر شده در مجله علمی لانست نشان می‌دهد که اگر فردی بیش از هفت روز مبتلا به بیماری سینوزیت باشد، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها تاثیری در بهبود حال وی نخواهد داشت.

سینوزیت عبارت از عفونت سینوس‌های گونه و پیشانی است. سینوس‌ها گروهی از حفره‌های پر از هوا هستند که در اطراف چشمها و بینی قرار گرفته‌اند. این حفره‌ها سبب سبک شدن استخوان‌های جمجمه و تشدید صوت در سر می‌شوند.

عفونت سینوس در شیرخواران نادر است، زیرا سینوس‌ها در این کودکان هنوز تکامل کافی نیافته است؛ اما در بچه‌هایِ بزرگتر، سینوزیت همراه با علائمی مثل سرماخوردگی، سرفه یا گلودرد دیده می‌شود.

از آنجایی که سینوس‌ها با مخاط بینی پوشیده می‌شوند و با حلق فوقانی نیز ارتباط دارند، عفونت این مناطق (بینی و حلق) می‌تواند به راحتی به سینوس‌ها منتقل شود.

همچنین چون سینوس‌ها از طریق سوراخهایی در حفره‌های بینی باز و تخلیه می‌شوند، در هنگام سرماخوردگی که مخاط بینی ملتهب می‌شود ممکن است این سوراخها بسته شده و احتمال عفونت سینوس‌ها افزایش یابد.

ترشح زرد – سبز بینی می‌تواند علامت سینوزیت باشد. در ضمن سینوزیت در صورت عدم درمان می‌تواند به نوع مزمن تبدیل شود.

khanande - ایران - ایران
پس اگه نباید دوا بخورن بایدچه کنن داداش؟حداقل راه حلشم میگفتی قربان!
دوشنبه 27 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.