رای بالای محافظه کاران در انتخابات ایران

رای بالای محافظه کاران در انتخابات ایران

نتایج اعلام شده انتخابات روز جمعه در ایران نشان می دهد که متحدان تندرو رئیس جمهور محمود احمدی نژاد، همچنان کنترل مجلس شورای اسلامی را در دست خواهند داشت.
متحدان آقای احمدی نژاد، شمار زیادی از کرسی های مجلس را از آن خود کرده اند

وزارت کشور ایران علام کرده است که بیش از هفتاد درصد نمایندگان راه یافته به دور هشتم مجلس شورای اسلامی، از جناح متحد رئیس جمهور هستند.

با این وجود، به نظر می رسد جناح منتقد دولت نیز، حضور نسبتاً نیرومندی در این انتخابات داشته که می تواند کنترل قطعی متحدان رئیس جمهور بر مجلس را، به چالش بکشد.

ستاد انتخابات ایران می گوید ۳۳ درصد نمایندگان انتخاب شده، اعضای کنونی مجلس شورای اسلامی هستند.

در میان نمایندگان راه یافته به مجلس هشتم، علی لاریجانی رئیس پیشین شورای عالی امنیت ملی ایران نیز دیده می شود.

گروه های اصلاح طلب ادعا می کنند که با وجود رد صلاحیت های گسترده نامزدهای‌ آنها از سوی شورای نگهبان، به موفقیت نسبی در انتخابات اخیر دست یافته اند.

آنها می گویند در مقایسه با دوره کنونی مجلس شورای اسلامی، در دور جدید، کرسی های بیشتری را در اختیار خواهند داشت.

نتایج اولیه شمارش آرائی که در تهران به صندوقهای رأی گیری برای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ریخته شده حاکی از این است که هیچیک از اصلاح طلبان هنوز به جمع سی نامزدی که بیشترین آرا را به دست آورده و احتمال انتخاب به نمایندگی این شهر را دارند نپیوسته اند.

ستاد انتخابات، شب گذشته نخستین نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران را اعلام کرد.

بر اساس این نتایج، تاکنون ۱۴ تن از نامزدها در حوزه تهران، حائز اکثریت برای ورود به مجلس شده اند که تمامی آنها، نامزدهای وابسته به محافظه کاران هستند.

غلا معلی حدادعادل، مرتضی آقاتهرانی، احمد توکلی، محمدرضا باهنر، علی مطهری، حسن غفوری فرد، شهاب الدین صدر، بیژن نوباوه، علیرضا مرندی، علی عباسپور، حمیدرضا کاتوزیان، اسماعیل کوثری، سیدرضا اکرمی و فاطمه آلیا، چهارده نماینده راه یافته به مجلس، از حوزه انتخابیه تهران هستند.

وزارت کشور ایران با اینکه پیشتر اعلام کرده بود که نتیجه انتخابات را در تهران تا زمانی که آرای همه صندوقها شمارش نشده باشد، منتشر نخواهد کرد، دست به انتشار تدریجی و مرحله به مرحله نتایج انتخابات زده و شیوه ای را که در دوره های پیشین انتخابات بود در پیش گرفته است.

arash_alr - ایران - تهران
تو سایت شکر یکی نظر داده بود به نظرم جالب اومد اون رو اینجا کپی کردم(مثلا دقت کنید طرفدارهای آقای حداد تقریبا نصف شده اند):
محمد نام :
در دور ششم مجلس که به ریاست سید محمد رضا خاتمی بود. به عنوان نفر اول لیست نتایج شمارش آرا با رای 1794365 از بین 2931113 شد. یعنی 61.21%را کسب کرده بود. اما در این دوره...
ضمنا رییس جمهور کشور مان هم در دور ششم شرکت کرده بودند که نفر 68 شده بودند با رای280046 و بقیه نتایج هم بر عکس بود. غلام حسین الهام (63)با 305833
داوود دانش جعفری( 62 )با315827
سیدشهاب الدین صدر(58)با336349احمد توکلی (51)با 383867
محمد رضا با هنر (41)با 451343
غلامعلی حداد عادل (33)با669527
و... که با عرض پوزش در اینجا تمام آن نمی گنجد.
تا اینجا آقای حداد عادل با 367631 رای فقط 36.09%آرا کسب کردند.
خوب دلیل این نتایج مشخص شد.
یکشنبه 26 اسفند 1386

kitaro - ایران - تهران
پیروزی در انتخابات بدون رقیب مثل کشتی تک نفره احمقانه است..
یکشنبه 26 اسفند 1386

king_irooni - ایران - سربندر
kitaro از تهران
منو یاد اون جوکه انداختی که : یه نفر با خودش کشتی گرفت و صاحب مدال نقره شد؟!!!!
دوشنبه 27 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.