هوشنگ امیر احمدی: احمدی نژاد بیش از هر کسی در صدد شکستن قفل رابطه با آمریکاست

هوشنگ امیر احمدی: احمدی نژاد بیش از هر کسی در صدد شکستن قفل رابطه با آمریکاست

هوشنگ امیر احمدی، رئیس انجمن دوستی ایران و آمریکا اعلام کرد که به دعوت محمود احمدی نژاد به ایران آمده است.

به گزارش عصر ایران  وی که با شهروند امروز گفتگو می کرد، تصریح کرد: بعد از 10 سال که دولت آقای خاتمی به بهانه های واهی مرا از حضور در ایران منع می کرد، آقای احمدی نژاد درخواستم برای حضور در ایران را پذیرفت و من به این سفر آمدم

امیراحمدی گفت: ده سال بود که به ایران نیامده بودم. آخرین بار تابستان سال 1997 بود که به ایران آمدم و سال بعد از آن که می خواستم به ایران بیایم، اتفاقات کوی دانشگاه تهران رخ داد و متاسفانه برخی مطبوعات در ایران آن ماجرا را به من ربط دادند و بعد از آن هم به واسطه طرح بحث جامعه مدنی توسط من، اصلاح طلبان را مرتبط با من خواندند؛ بنابراین امکان آمدن دوباره من به ایران سلب شد.
 
 از سال 1997 به بعد در رابطه ایران و آمریکا فعال شدم و در سال 2000 خانم آلبرایت را آوردم تا از ملت ایران به خاطر کودتای 28 مرداد 1332 عذرخواهی کند. اما عکس من را با خانم آلبرایت در روزنامه ای به صورت پیاپی در 9 شماره چاپ کردند و به عنوان مامور ویژه آمریکایی ها معرفی ام کردند. بنابراین من در این سال ها نتوانستم به ایران بیایم تا اینکه در جلسات دیدار و گفت و گویی که با آقای دکتر احمدی نژاد داشتم و خصوصا در آخرین دیدار ما که در سپتامبر گذشته و در سفر ایشان به نیویورک صورت گرفت، در این باره گفت و گوهایی شد. تا اینکه چندی پس از آن سفر، آقای احمدی نژاد طی یادداشتی از من خواستند که به کشور بازگردم و هماهنگی های لازم را با برخی مقامات نیز انجام دادند.
 
 من هم پیرو آن نامه آقای احمدی نژاد و ترتیباتی که داده شده بود، راهی ایران شدم و بسیار خوشحالم که اکنون در ایران هستم. از آقای دکتر احمدی نژاد هم بسیار تشکر می کنم که به من لطف کردند و پا را وسط گذاشتند و بانی این اتفاق شدند.
وی درباره روابط ایران و آمریکا نیز گفت: متاسفانه سیاست ایران برای آمریکا و سیاست آمریکا برای ایران، هیچ گاه شفاف نبوده است. وقتی مقام معظم رهبری در یزد سخنرانی می کنند و می گویند که ما همیشه نمی توانیم دشمن باشیم اما رابطه شرایطی دارد، این سخن را در آمریکا آنگونه که باید تفسیر نمی کنند. کار من بیان واقعیت این دیدگاه ها و جلوگیری از تفسیرهای مغرضانه است.

متاسفانه بخش زیادی از مسائل میان ایران و آمریکا، مبتنی بر واقعیت نیست و افسانه است. مسئله تروریسم واقعا یک افسانه است. برای اینکه ایران در جریان های تروریستی نقشی نداشته است. نه حزب الله و نه حماس هیچ کدام تروریست نیستند و دو نیرویی هستند که از ملت و کشور خود دفاع می کنند، بنابراین کمک به آنها هم کمک به تروریسم نیست.
آقای احمدی نژاد از زمانی که رئیس جمهور شد و تاکنون، بیش از هر رئیس جمهوری در گذشته سعی کرده است قفل این رابطه را باز کند. مشکل آقای احمدی نژاد با  اسرائیل است و نه با آمریکا.

آقای احمدی نژاد حتی پیشنهادهای بسیار خوبی هم به آمریکایی ها داده است. پیشنهاد مذاکره مستقیم با بوش را داده است. پیشنهاد داد که پرواز هواپیماهای ایران به صورت مستقیم و از تهران به نیویورک باز شود. برای اولین بار در زمان آقای احمدی نژاد بود که مذاکره ایران و آمریکا درباره عراق انجام شد.

آنگاه آقای احمدی نژاد لزوما بازتر نیست بلکه شجاعانه تر است. یک وقت هست که شما می گوئید آمریکا کشوری امپریالیستی و زورگو است ولی ترسی هم از مذاکره با آن نداریم. آقای احمدی نژاد چنین دیدگاهی دارد و نمی گویم که نگاه بازتری نسبت به آقای خاتمی در برخورد با آمریکا دارد. آقای خاتمی می گفت که شما اگرچه آدم های خوبی هستید، ولی ما نمی توانیم با شما حرف بزنیم. آقای احمدی نژاد می گوید که شما آدم های بدی هستید ولی ما با شما حرف می زنیم. آقای خاتمی حتی در سازمان ملل در عکسی که کلینتون هم در آن بود، حاضر نشد بایستد.

chinamroosh - ایران - ایران
هوشنگ دل نگران سرزمین مادری !!! براستی که واژه «‌ شرم » در برابر سگالش های خاینانه ات خجالت زده است ، هر چند که به هیچ روی روابط بسیار صمیمانه ات با نظام جمهوری اسلامی هرگز خارج از تصور نبوده است اما بی گمان تصویر « بلند کردن گیلاس به سلامتی احمدی نژاد » تنها از عهده سیاست باز دریوزه و پستی چون تو ساخته است و بس . . .
شنبه 25 اسفند 1386

aghakian - ایران - یزد
ایران دلیر رهبر و ریس جمهور دلیر هم می خواهد اگه احمدی نژاد نبود الان ایران در چنگال امریکا گیر افتاده بود ونفت و همه منابع آن به یغما میرفت...سیاست خارجی این دلیر مرد ایرانی حرف نداره...مدیریت بسیار بالایی داره و هر کسی به جای او بود تا الان قالب تهی کرده بود با این اهانتها و فحشها.....و دشمنان خونخواری که دارد....زنده باد ایرانی شجاع و مسلمان که نمیذاره مملکتش به دست بیگانگان بیفته
شنبه 25 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
اقای امیر احمدی چشم بسته غیب گفته .به قول بعضی از دوستان دمش گرم!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 25 اسفند 1386

bidad - امریکا - اتلانتا
یاد رباعی خیام افتادم:
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من وین حرف معما نه تو خوانی و نه من
هست در پس پرده گفتگوی من و تو گر پرده بیفتد نه تو مانی و نه من
آقا کیان یزد
میشه بفرمایید الان منابع نفتی ایران را چه کسانی چپاول میکنند و در دوبی خرج میکنند؟اطلاع از وضعیت عسلویه دارید که چند در صد از انجا را باج دادن؟و یا معدن طلا که چند سال پیش کشف شد و دادنش به یک شرکت اسپانیایی و گفتند که خودشون پیدا کردن و بعد معلوم شد که شرکت هم اصلش مال اینگلیسها هست.
(این موضوع را میتونید در روزنامه همشهری سال 1384 بخونید)
این هوشنگ امیر احمدی هم یک جیره خور بیشتر نیست.
شنبه 25 اسفند 1386

iran zamen - نزوژ - روگنان
این هوشنگ خوان شانس اورد ه .در ایران دستمال زیاد است.ومعرفترین انها در ایران دستمال .....است.جیره خواری تا چه اندازه.خجالت هم نمی کشد مر دک .
یکشنبه 26 اسفند 1386

jesus_christ - ایران - یزد
aghakian - ایران - یزد
مثل اینکه دلاوری احمدی نژاد خیلی روی مغز شمای مزدور تاثیر گذاشته. حتما به یک پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید همشهری جیره خوار.
چهار‌شنبه 29 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.