گزارش روزنامه انگلیسی از انتخابات ایران

گزارش روزنامه انگلیسی از انتخابات ایران

در حالی که روز گذشته میلیون ها ایرانی به پای صندوق های رأی رفتند و با حضور 65 درصدی خود حماسه آفریدند ،  روزنامه انگلیسی "تلگراف" در مطلبی منفعلانه نوشت: به نظر می رسد میلیون ها ایرانی با نادیده گرفتن درخواست آیت الله خامنه ای برای شرکت در انتخابات، اعتراضی خاموش را علیه رژیم جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته باشند.

به گزارش عصر ایران، این روزنامه مدعی شد: پایگاه های رای گیری در سراسر تهران خلوت بود و جمعیت پراکنده و اندکی در آن مشاهده می شد.

این درحالیست که میلیون ها رای دهنده ایرانی شعب شلوغ رای گیری را حضوراً و از طریق تلویزون ها به عینه دیدند .

این روزنامه افزود: یکی از مقامات مسئول در حوزه انتخاباتی تقریبا خالی مسجدی در خیابان دولت، آشکارا از ذکر شمار شرکت کنندگان در انتخابات خودداری کرد و گفت: شما اجازه ندارید از این مسئله مطلع شوید.

پس از اینکه در حدود 90 درصد از نامزدهای اصلاح طلب رد صلاحیت شدند، جمعیت 70 میلیون نفری ایران که دو سوم از آنها زیر 30 سال سن دارند، می بایست از میان گروه های محافظه کار تندرو نمایندگان خود را انتخاب می کردند.

این روزنامه ادعا کرد: تلویزیون دولتی ایران ساعت ها وقت صرف کرد تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب سازد، اما علائم اولیه حاکی از این بود که تعداد شرکت کنندگان در انتخابات روز جمعه احتمالا با شمار 52 درصدی ثبت شده در انتخابات 2004 برابری می کرد. این تعداد با شمار 80 درصدی شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری سال های 1997 و 2001 که در هر دو "محمد خاتمی" پیروز میدان بود، قیاس می شود.

همچنین یکی از حوزه های رای گیری در مقابل درب دانشگاه تهران، خالی از دانشجویان بود و تنها تعداد متوسطی از پیرمردان در آن حاضر شده بودند!!

"تلگراف" در ادامه آورد: شرکت در انتخابات مجلس در ایران کار دست و پا گیری است. مردم ایران باید 30 نماینده را انتخاب کنند، بدین نحو که نام نامزدها و کد انتخاباتی آنان باید در برگه رای نوشته شود. مدت زمان رای گیری از هر نفر دست کم 15 دقیقه طول می کشد.

این اولین بار نیست که رسانه های غربی سعی در وارونه جلوه دادن واقعیت های ایران دارند .

Kaveh_Ahangar - ایران - مشهد
درود بر تمام آزادگان و آزادیخواهان
دیروز مردم ایران با حضور کمرنگ خود در پای صندوق های رای حماسه آفریدند . چه آنکه حتی تلویزیون دولتی ایران نیز تنها تصاویر چند حوزه محدود که دیگر هویت اکثر شرکت کنندگان آن بر همگان روشن است را به کرات تکرار و چنان همیشه به سیاه بازی پرداخت .
شهد این پیروزی بزرگ بر کام همه دلاورمردان مبارز وطن گوارا باد . به امید پیروزی نهایی . بدرود .
شنبه 25 اسفند 1386

aghakian - ایران - یزد
سلام
مردم غیرتمند ایران هیچوقت در برابر دشمنانش (آمریکا و اسراییل ) شکست نمی خورد اینو بارها و بارها ثابت کردند ولی این روباه جهانخوار(بوش ) بازم یک بهانه ای پیدا میکنه برای دستیابی به منابع طبیعی و طلای دنیا ایران عزیز
برقرار و پاینده باشی ایراااااان ...با اینکه نامزد انتخابی من رای نیاورد بازم خیلی خیلی خوشحالم وقتی فهمیدم دیروز حتی بیشتر از دوره قبلی در انتخابات شرکت کرده اند میدونید که در دوره قبلی سن رای دهنده باید بالای 16 سال میبود در این دوره بالای 18 سال با این حال و در شرایطی که مردم مشغول خرید شب عید و در گیر گرانیها بودند بازم در انتخابات شرکت کردند دیشب تا ساعات آخر شب حوزه های انتخابی مملو از جمعیت بود
این پیروزی بر ایرانیان مسلمان و دلاور مبارک........
شنبه 25 اسفند 1386

mah1 - ایران - تهران
aghakian خواب دیدی خیر باشه! خوبه دست پیش میگیرین پس نیوفتین. حکایت امثاله تو حکایته اون سرداره شکست خورده ایه که تا مرگش از رو نمیره و از پیروزی دم میزنه!
شنبه 25 اسفند 1386

پریا - ایران - تهران
اقا کیان از یزد چرا نمیخوای واقعیتو قبول کنی مردم ایران عاقل تر از تو هستن که بخوان برن رای بدن جز عده ی محدودی چرا همه چیزو به امریکا و اسرائیل ربط میدی دست از این شعارهای پوچ و بیمعنیت بردار بابا مردم ما از این حکومت دل خوشی ندارن چه ربطی به امریکاداره مگه مردم ایران هر روز با بوش تماس تلفنی دارن یا ایمیل ردوبدل میکنن ما اگه طلا داشتیم اینقدر فقیر نداشتیم البته تمام ایرانم اگه پر از طلا باشه اخوندا بین خودشون تقسیم میکنن این حکومت پایدار نخواهد ماند منم خودم از هر کی پرسیدم رای نداده یکی از دوستام که تازه امسال سال اول دانشگاشه میگه 4صفحه شناسنامه رو کپیشو میخوان اونم به اجبار رفته رای داده این هم یکی دیگه از حیله های نظام فاسد جمهوری اسلامیه ولی هر کاری کنه یک روزی نابود میشه واین روز نزدیکه
شنبه 25 اسفند 1386

payamak - انگلستان - منچستر
نظر نویسنده بر اساس معیارهای اصولگرایان بوده وگرنه اکثریت تحریم کرده اند
شنبه 25 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
aghakian - ایران - یزد فقت خواستم بگم برات خیلی متعسفم چون من هیچگونه حس وتن پرستی وایران دوستی در تو ندیدم و در آینده هم نخواهم دید چون فکر کنم اجداد تو
از برده های محمد علی حسین حسن نمی دونم !!!به هر حال الان خودت نوکری البته در دنیای مدرن!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 25 اسفند 1386

aghakian - ایران - یزد
قابل توجه هم وطنان عزیز مخالف عرایض بنده
منکه افتخار میکنم که بوشی مکار روش کم شد....همیشه توی ماشین رادیو فردا روگوش میکنم و به بعضی کارای این رادیوونظرات شنوندگان ساده لوحش میخندم فقط هم رای دادم بخاطر اینکه جلو فوضولیهاش گرفته بشه مرتیکه مکار همه جای دنیا افتضاح به بار اورده اونوقت فوضولی ما و خیلی کشور دیگه رومیکنه اصلا ما می خواهیم به هر کسی دلمون خواست رای بدیم به این آشغالهای یانکی چه ربطی داره....شماهم اینقدر ساده نباشیدامریکا منافع خودش مهمه نه حقوق بشر هایی ساده لوح مثل شماها
ما حاضریم بد بخت باشیم ولی زیر بار زور نرویم هر چند که خدا وکیلی بعد از انقلاب خداییش خیلی کشور آباد شده
شنبه 25 اسفند 1386

iroony - ایران - تهران
واقعا موندم اینها با چه رویی ادعا دارند مردم حکومتشون رو میخواهند؟؟؟؟همون جوانهایی که دیروز فقط به خاطره مهر شناسنامه رفتند رای دادند همونهایی هستند که تو این مملکت نه آینده نه رفاه نه آزادی دارند برای چی باید حکومت رو قبول داشته باشیم؟؟؟از گرونی لذت میبریم؟؟از تحریم کیف میکنیم؟؟آزادی داریم؟؟؟امثاله aghakian - ایران - یزد به خاطره اینکه کاره ای هستند تو نظام ازش دفاع میکنند....مثله رفیق خودم که کیفش کوکه دایم هم میگه این حکومت عالیه...معلومه من هم یه بی ام و زیره پام بود خونه ام هم 2 میلیارد میارزید میگفتم این حکومت عالیه...
شنبه 25 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
اقا کیان شبا که میخواهی بخوابی غذای سنگین و چرب نخور فیلمای تخیلی هم نبین خوب نتیجه اش همین میشه دیگه شبا خواب میبینی و صبح که از خواب پا میشی فکر میکنی که بیدار بودی و خوابت واقعیت داشته اونوقت عین اونو میذاری اینجا تو ستون کامنتها. من هم باهات موافقم ایران بعد از اخوند تبدیل به ابادی شده البته تو یادت رفت که ی اخر ابادی رو بذاری اما من برات گذاشتم. یذره کمتر رادیو فردا گوش بده همینجوریش تو عالم فرداها و هپروتی دیگه اونم گوش میدی باز پرت میشی تو خیالات و اوهام. این کارتون پینوکیو رو هم کم ببین اخه انگاری از شخصیت روباه مکار خوشت اومده که هی ازش ذکر به میون میاری. راستی گفتم پینوکیو ببینم دم دستت اره داری؟ اخه هر دفعه که کامنت میذاری باید اره ات را هم بکار بندازی وگرنه دماغت تا کره ماه میرسه و کارت زار میشه ها از ما گفتن خلاصه اینقدر با خالیهات تو قضا سیر نکن. ...
شنبه 25 اسفند 1386

keyvan8310 - ایران - مشهد
آقا کیان : هوا داره گرم میشه و برفها در حال آب شدنه سرتو از زیر برفها در بیار !!!
یکشنبه 26 اسفند 1386

melisa - ایران - تبریز
کدوم انتخابات کدوم نماینده؟؟؟؟؟؟؟؟ یکی باید مغز .... خورده باشه که تازه بخواد نماینده بفرسته برا مجلس!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مجلسی که رای صادر کنه که ازدواج دوم بدون اجازه همسر اول امکان پذیره !!!! همه کارا روبه را شده!!!!!!! مونده همین یکی!!!! چقدر به فکر این آقایونه!!!!!!
یکشنبه 26 اسفند 1386

iran zamen - نروژ - روگنان
اقا کیان.برادر بگو ببینم از دولت چقدر می گیری که این حرفها را بزنی.از خواب خرگوشی بیدار شو و دور خود را نگاه کن .چه میبینی .انهای که تو خدای خو د می بینی نه امریکایی هستند نه اسرائیلی.بلکه اخوند وجیره خوار که از مال مردم زده و بیک مشت عرب که چشم دیدن ایران و ایرانی را ندارند و شما از اینها حمابت میکنی.سرت را از زیر برف در بیار وبنگر که در سرزمین پدرانمان چه جنایتهائی بوسیله این حکومت دارن دین با نام دین صورت میگیرد.
یکشنبه 26 اسفند 1386

kitaro - ایران - تهران
من از طرف آقاکیان از همه دوستان عذر میخوام..این نظرات قرار بوده توی صدا وسیما پخش بشه و عینا تو روزنامه کیهان درج بشه اما اشتباها اینجا مطرح شده..
سخنان ایشان توهین به شعور انسانی و عقل سلیم است..او را ببخشبد
یکشنبه 26 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.