کشیش لهستانی به علت اثبات وجود خدا جایزه تمپلتون را برد

یک کشیش لهستانی به علت اثبات وجود خدا جایزه تمپلتون را به خود اختصاص داد

یک کشیش لهستانی و استاد فیزیک به علت اثبات وجود خدا با روشی علمی، ارزشمندترین جایزه دانشگاهی جهان را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش به نقل از واحد مرکزی خبر از لندن، روزنامه دیلی تلگراف نوشت پروفسور مایکل هللر هفتاد و دو ساله که از دوستان ژان پل دوم، پاپ پیشین کاتولیک هاست، جایزه هشتصد و بیست هزار دلاری بنیاد تمپلتون را دریافت کرد.

این استاد فیزیک با فرمولی پیچیده، انسان را قادر می سازد هر چیزی، حتی بخت و اقبال را با استدلال ها و محاسبات ریاضی توضیح دهد.

دیلی تلگراف به نقل از پروفسور هللر نوشت اگر بخواهیم علت پیدایش جهان را بررسی کنیم، از قوانین ریاضی باید استفاده کنیم و از این طریق، ذهنمان به خدا جلب می شود زیرا همیشه این پرسش مطرح است که چرا به جای هیچ چیز، یک چیزی خلق شده است و همین موضوع ما را به وجود ذهن خالقی که تمایل به خلق چیزی به جای هیچ چیز داشته است، رهنمون می شود. بدین ترتیب، پرسش درباره علت پیدایش جهان خلقت، مشابه پرسش درباره علت خلقت دیگر چیزها نیست بلکه بررسی ریشه همه علت هاست.

جایزه علمی تمپلتون، سالانه به یک دانشمند اهدا می شود و ارزش مالی آن، بیش از جایزه نوبل است.

بنیاد تمپلتون در سال هزار و نهصد و هشتاد و هفت میلادی بدست جان تمپلتون در فیلادلفیا تاسیس شد و در زمینه واگذاری بورس به دانشمندان و تشویق علم فعالیت می کند.

اعضای هیات مدیره این بنیاد خانوادگی را اعضای خاندان تمپلتون تشکیل می دهند

هامون-فرانکفورت - آلمان - F
واقعا خبر جالب و استدلال تامل برانگیزی بود !
اما مشکل ما انسانها با خدایی نیست که با موادی که در اختیار داشته تصمیم گرفته چیزی بسازد ، بلکه گرفتاری بشریت از دست خدایی است که فرمان قتل و کشتار و سربریدن میدهد ! یک عده از آنهایی را که خودش ساخته به جان عده ای دیگر که باز خودش ساخته می اندازد !
این دانشمند کاش به جای اثبات وجود اون خدا ، عدم وجود این خدا را ثابت میکرد .
جمعه 24 اسفند 1386

vira - ایران - تهران
ببخشید ٬ میشه یه دور دیگه توضیح بدید ؟! حالا فرمولشو چرا نذاشتین ؟ حداقل شانس و اقبالمونو محاسبه کنیم ببینیم این زندگی به زنده موندن می ارزه یا نه ؟
جمعه 24 اسفند 1386

20258096 - ایران - امل
حالا ملاها یا میگن طرف کافر بوده و نوک انگشت سوم و چپ رو باید قطع کنن تازه 80 تازیانه هم باید بخوره چون دم دکونشون پاساژ باز کرده یا اینی که میگن رو یه جوری با حروف ایات قران جور میکنن بعد میگن از تو قران طرف در اوورده
جمعه 24 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
iranppp - آلمان - دوسلدورف
با نظرت موافقم راست میگی . در ضمن چرا هزار و چهار صد اندی سال ِ این
خدا هیچ خبری از ما نمی گیره!!!!!
جمعه 24 اسفند 1386

fampam - ٌآلمان - کلن
باز ما ایرانی ها همه چیز را به مسخره گرفتیم. البته وجود خدا نیازی به اثبات ندارد چون ما مثل مورچه در دستان او هستیم و هر وقت اراده کند ما را نابود میسازد. این ما هستیم که هدف بودنمان را در این زندگی باید اثبات بکنیم و این همان خیابان یک طرفه است که آخرش به همان خدایی که شماها مسخره میکنید ختم میشود. اگر در محیط کاری خدماتی را انجام میدهیم٫ یقینا اول برج از کارفرما طلب اجرت داریم. ولی خالق ما که این همه خدمت در حق ما انجام میدهد٫ هیچ حقوق یا دست مزدی از ما طلب نمیکند.پس بهتره راجع به نظراتمان در مورد خدا٫ اول فکر کنیم بعد به قلم بیاوریم.
شنبه 25 اسفند 1386

شیما - ایران - ایلام
ما که چیزی نفهمیدیم
شنبه 25 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
اثبات خدا به عنوان یک افریننده کار سختی نیست ولی اثبات خدایی که به قول هامون-فرانکفورت دستور قتل و ترور و سنگسار رو صادر بکنه و کتاب چاپ کنه و امامشو از تو چاه در بیاره و هزار تا شامورتی بازی دیگه سخت که هیچ غیر ممکنه.در مورد این خدا فقط میشه گفت خدایا تو انی که توانی چپانی جهانی در استکانی به انی.حالا یکی بیاد این خدا رو اثبات کنه...
شنبه 25 اسفند 1386

masoumeh - ایران - تهران
هامون جان از فرانکفورت شما هم تلاش کن عدم وجود خدارو اثبات کن بلکه سال دیگه جایزه تمپلتون رو دادن به شما..........
شنبه 25 اسفند 1386

mehrnoosh - ایران - اهواز
من نمیدونم چراسرچیزی که قادر به فهمش نیستیم باید بحث کرد؟بابا من از طرف خدا در این سایت و سایتهای دیگر میگویم برو حالتو بکن فقط مواظب باش زیاده روی نکنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 25 اسفند 1386

sadjid - ایران - اسلامشهر
این sarami - ایران - خرم آباد هم خیلی باحاله هم املای کامنتایی که میده هم این کامنت آخریش. هنوز iranppp - آلمان - دوسلدورف کامنت نداده در موردش حرف زده
شنبه 25 اسفند 1386

GOD_SOLDIER - انگلیس - گلاسگو
hoormazd - امریکا - تگزاس.خدا که فقط اینها ی که گفتی نیافرید.خیلی دیگر مثل فرعون.چنگیزخان.هولاکو.امریکای وحشی که ویتنامی وسورخپوست بیچارمیکشه.هیتلر.و..........ترا خلق میکنه ؟؟/قربون خدا برای همه نوع خلقت.خداوند بدی را برای انسانهی خوب نمیخواهد این ما هستیم که عاشق بدی وزشتی و......هستیم
شنبه 25 اسفند 1386

wahid - ایران - زاهدان
از یکی پرسیدن دلیلت برای وجود خدا چیه گفت تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
شنبه 25 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
GOD_SOLDIER - انگلیس - گلاسگو
هزار بار بهت گفتم یا نظر نده یا نظر درست بده.برو یه بار دیگه کامنت منو بخون بعد از خودت نظر بیربط صادر کن.
شنبه 25 اسفند 1386

yalghuz - ایران - تهران
این سایت برای کسایی نظیر هرمز که یک عمری دلشون میخواسته به مقداسات دیگران توهین کنند موقعیت خوبی به وجود آورده تا عقده های دلشون رو خالی کنند و چون هیچ چیز توی دنیا برای آدمی مثل هرمز نمیتونه احترام داشته باشه( چون خالق اون احترام نداره) به هیچ وجه نمیشه جوابش رو داد
شنبه 25 اسفند 1386

mooooon21 - ایران - قزوین
اره واقعا جیز جدید اسلام جی هست که این همه میکن (اند دین دنیاست).
شنبه 25 اسفند 1386

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
بهترین دلیل واسه اثبات وجود خدا همونیه که وقتی از همه جا رانده می شی وقتی از همه چیز بی زار میشی یا وقتی حوصله هیچ کس رو نداری میدونی یکی هست که می تونی باهاش درد دل کنی و ازش بخوای چیزایی که دوست داری....
شنبه 25 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
yalghuz - ایران - تهران
اگه میتونی جواب منطقی بده.اگه نه .... .در ضمن اسم من هرمز نیست.تو که... حتی اسم منو درست بخونی چه جوری میخوای در مورد خالق نظر بدی???
یکشنبه 26 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.