احمدی نژاد:دنیا بداند رژیم صهیونیستی رفتنی است

احمدی نژاد:دنیا بداند رژیم صهیونیستی رفتنی است

دکتر محمود احمدی نژاد، رییس جمهور کشورمان تاکید کرد، تا زمانی که شورای امنیت در خدمت منافع چند قدرت بزرگ باشد جامعه بشری روی صلح، امنیت و عدالت را نخواهد دید و دنیا بداند که رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است و پیروزی ملت فلسطین حتمی است و این رژیم فلسفه وجودی خود را از دست داده است و آنهایی که از این رژیم حمایت می‌کنند ضرر می کنند.

بر اساس این گزارش، دکتر محمود احمدی نژاد در پایان سفر خود به سنگال در کنفرانس مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران شبکه های و خبرگزاری های مختلف خارجی و داخلی در ارتباط با مسایل گوناگون پاسخ گفت.

رییس جمهور در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید "ما در حال حاضر می‌بینیم که رژیم صهیونیستی با حمایت برخی از قدرت‌های بزرگ به زنان و کودکان فلسطینی در غزه حمله کرده و آنرا مورد کشتار قرار می‌دهد و سازمان کنفرانس اسلامی در این ارتباط چه وظیفه‌ای بر عهده دارد؟" گفت: همانطور که شما اشاره کردید صهیونیست ها و حامیان آنها نه تنها دشمن ملت‌های اسلامی بلکه دشمن کل بشریت هستند و از هر فرصتی برای ضربه زدن و تقویت سلطه خود استفاده می کنند اما این اقدامات یعنی حمله به کودکان و زنان نشان دهنده اقتدار آنها نیست نشان دهنده ضعف آنهاست. حمله به کودکان و زنان نشانه اقتدار نیست نشانه شکست آنها و حامیان آنهاست؛ امروز ناوها نیستند که تکلیف مناسبات جهانی را تعیین می‌کنند، بمب و موشک نیست؛ بلکه این اندیشه است که مسایل جهان را حل می‌کند آنهایی که در هر مناسبتی از موشک و ناو استفاده می کنند شکست خورده‌اند و دوران آنها به پایان رسیده است.

دکتر احمدی نژاد هم چنین ابراز امیدواری کرد که سازمان کنفرانس اسلامی در این ارتباط از ظرفیت و امکانات اعضای خود به نحو احسن استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که "نظام جهانی نظام تبعیض آلودی است به نظر شما برای حل مسایل جهان اسلام اتحاد نظامی بین کشورهای اسلامی چگونه است؟" گفت: ما فکر می کنیم راه حل مشکلات امروز راه حل نظامی نیست و نیازمند راه حل انسانی است و هم چنین تغییر ساختارهاست.

دکتر احمدی نژاد گفت: گام اول این است که شورای امنیت اصلاح شود و گام بعدی این است که ساز و کارهای دیگری جایگزین ساز وکارهای کنونی شود.

وی هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد رابطه ایران و مصر و این که آیا در این راستا اقداماتی صورت گرفته است گفت: در رابطه با این سوال من بارها توضیح داده‌ام ملت‌های ما با هم دوست هستند و علاقمند به یکدیگر هستند.

رییس جمهور گفت: اقداماتی در این راستا شده است و امیدواریم این اقدامات هر چه زودتر به نتیجه برسد. کشور مصر کشوری مهم، بافرهنگ و تمدن چند هزار ساله است. ملت ایران نیز چنین ویژگی‌هایی دارد و مطمئنا همکاری دو کشور به نفع تمام کشورهای اسلامی و صلح و امنیت جهانی است.

دکتر احمدی نژاد هم چنین در پاسخ به سوال دیگری در این خصوص خاطر نشان کرد: ملتهای ما به هم پیوند خورده هستند و چیزی نمی‌تواند این ارتباط را به هم بزند و امیدواریم تلاش‌هایی که در این ارتباط در حال انجام است نتیجه اش به نفع دو ملت باشد.

رییس جمهوراضافه کرد: وقتی ایران و مصر با هم باشند صهیونیست ها جرات نمی‌کنند به زنان فلسطینی، کودکان فلسطینی حمله کنند و صهیونیست‌های بی فرهنگ باید بساطشان را جمع کنند و برگردند به جایی که آمده‌اند.

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی در مورد موضع سازمان کنفرانس اسلامی در ارتباط با موضوع هسته‌یی ایران گفت: ایستادگی ملت ایران در موضوع هسته‌یی فقط در راستای دفاع از حق ایران نبود بلکه در راستای دفاع از حقوق تمام ملت‌ها بود و اگر ملت ایران این ظلم آشکار را می‌پذیرفت زمینه برای اعمال ظلم های دیگر فراهم می‌شد.

وی افزود: ما در این قضیه از کسی تاکنون کمکی نخواسته‌ایم و فکر می‌کنیم که ملت‌های آزاده و مستقل از فعالیت‌های صلح آمیز ایران حمایت می‌کنند و فکر می‌کنیم سازمان کنفرانس اسلامی مثل نشست قبلی موضع مناسبی را در این ارتباط اتخاذ می کند.

رییس جمهور هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد حمله ترکیه به شمال عراق و مسایل مرتبط با آن گفت: من در این ارتباط قبلا موضع گیری کرده بودم؛ من فکر می‌کنم که عراق و ایران و ترکیه باید به صورت متحد علیه تروریست‌ها کسانی که می‌آیند انسان‌های بی گناه را می‌کشند با یکدیگر کمک کنند. البته در این ارتباط باید به دو مساله نیز توجه کرد که حق حاکمیت کشورها مخدوش نشود و دوم انسان‌های بی‌گناه نیز آسیب نبینند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اهانت‌هایی که اخیرا علیه پیامبر اسلام و دین مبین اسلام صورت گرفته است گفت: در قطعنامه سران کنفرانس اسلامی که روز جمعه منتشر می شود مطالبی درمحکومیت این مساله آمده است و خوب شما دیدید کسانی که در اجلاس نیز صحبت کردند این مساله را محکوم کردند و اعضا در صدد هستند که یک تصمیم قطعی در این زمینه بگیرند.

رییس جمهور گفت: اقدام این‌ها مثل اقدام یک فرد دیوانه‌ای است که تلاش می کند خاک را به چهره خورشید بپاشاند و خورشید را غبار آلود نشان دهد همه به این فرد می خندند و معترض به دیوانه بودن آن هستند. کسانی که به پیامبر اسلام و دین مبین اسلام اهانت کردند همان کسانی هستند که به حضرت مسیح نیز توهین کردند.

دکتر احمدی نژاد در مورد مساله لبنان نیز گفت: مشکل لبنان مشکل تحمیلی به لبنان است و ما فکر می کنیم برخی از قدرت های دیوانه برای تسلط به لبنان برای این کشور مشکل تراشی می کنند و ما معتقدیم باید همه اجازه دهند که مردم لبنان خودشان برای کشورشان تصمیم گیری کنند و وحدت و استقلال لبنان محفوظ بماند و ما باید اجازه دهیم که ملت لبنان خود بر سرنوشتشان حاکم شود.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که ما بعضا می بینیم سازمان کنفرانس اسلامی اقدامات عملی در مورد مسایل جهان اسلام انجام نمی‌دهد گفت: باید توجه داشت سازمان کنفرانس اسلامی سازمانی نوپاست و مسیر تکامل را طی می‌کند البته مشکلاتی دارد که باید آنها نیز برطرف شود.

دکتر احمدی نژاد هم چنین در پاسخ به این سوال که اقتصاد آفریقا دچار مشکلاتی است و نفت ندارد وآیا این امکان وجود دارد که کشورهای آفریقایی به نفت ایران دسترسی ویژه ای داشته باشند گفت: در حد مقبول بله.

وی در مورد تصویب منشور جدید سازمان کنفرانس اسلامی نیز گفت: سازمان کنفرانس اسلامی سازمان نوپایی است و باید قدم به قدم مسیر تکامل را طی کند و تصویب جدید منشور سازمان کنفرانس اسلامی یک گام بلند در جهت استفاده بهتر از ظرفیت های این سازمان می تواند باشد.

دکتر احمدی نژاد هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر این که انتظار شما از سازمان کنفرانس اسلامی در مورد موضوع هسته‌ای ایران چیست؟ گفت: ما انتظار خاصی نداریم؛ از نظر ما موضوع هسته‌یی ایران تمام شده است، ولی دشمنی آمریکا با ملت ما تمام نشده و آنها در راه پیشرفت ملت ایران مانع تراشی می کنند.

رییس جمهور در ادامه به همکاری های خوب ایران با آژانس اشاره کرد و گفت: براساس گزارش آژانس نیز فعالیت های ایران قانونمند و صلح آمیز است و از نظر حقوقی مساله هسته ای ما تمام شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که برخی به دنبال این هستند که در کشورهای اسلامی ترس از گسترش شیعه را مطرح کنند گفت: به نظر ما اسلام یک حقیقت است و خدای ما و کتاب ما و پیامبر ما یکی است و این اختلافات القای دشمنان است ما همه با هم برادریم و باید به دنبال منافع امت اسلام و بشریت باشیم و جناح بندی و قبیله گرایی معنایی ندارد. تمام شیعیان حتما سنی هستند، چون سنت گرامی پیامبر اسلام اسوه است و برای همه است بنابراین همه سنی هستند البته اگر حقیقتا دنبال سنت پیامبر باشند پیامبر اسلام در برابر ظلم سکوت نمی کرد ما هم نباید در برابر ظلم سکوت کنیم و شما بدانید که ریشه تفرقه به نام شیعه و سنی در بین مسلمانان دست صهیونیست ها و کسانی است که به پیامبر اسلام توهین می‌کنند ولی دوران آنها تمام شده است و دست قدرت ملت ها گوش آنها را می گیرد و به زباله دانی پرتاب می کند.

دکتر محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در مورد ظرفیت های آفریقا گفت: آفریقا سرشار از استعدادهای بسیار زیادی است و استعدادهای بی نظیری در این قاره وجود دارد و شرایط امروز آفریقا تحمیل به مردم آفریقاست و باید تلاش شود از این ظرفیت ها به نحو احسن در جهت کمک به مردم آفریقا و حل مشکلات آفریقا استفاده شود.

وی گفت: از جمله شما باید حواستان باشد بنا نیست کسی دلش برای آفریقا بسوزد آن نیرویی که آفریقا را به پیش می برد اندیشه، اراده و همت زنان و مردان آفریقایی است و همه باید متحد شوند تا مسایل را حل کنند.

رییس جمهور گفت: ملت ایران همواره در کنار ملت های مظلوم آفریقا بوده و از آنها حمایت کرده است.

دکتر احمدی نژاد هم چنین در مورد جوانان ایرانی گفت: امروز جوانان ما مومن مصمم و آگاهانه اهداف انقلاب اسلامی را به پیش می برند و بسیاری از دانشمندان ما از نسل دوم و سوم انقلاب هستندو اگر شما در راهپیمایی 22 بهمن بودید می دیدید که چگونه جوانان ما در راهپیمایی عظیم 22 بهمن شرکت کرده اند و امروز جوانان ما صحنه گردان انقلاب هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شما در اجلاس فوق العاده سازمان کنفرانس اسلامی در مکه پیشنهاد داده بودید که کشورهای اسلامی یک کرسی دایم در شورای امنیت داشته باشند و این که شما و سازمان کنفرانس اسلامی در این راستا چه اقداماتی انجام دادید گفت: این امر به صورت مستمر دنبال می شود و این را کشورهای اسلامی دنبال می‌کنند و می‌دانیم که موضوع تغییر شورای امنیت در دستور کار مجمع عمومی است البته می‌دانیم کسانی که دارای اختیارات ویژه هستند در این ارتباط مقاومت می‌کنند و با تغییر ساختار مخالف هستند.

وی هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که چرا کشورهای اسلامی با توجه به جنایت هایی که رژیم صهیونیستی انجام می دهد قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی نمی‌کنند و کنفرانس اسلامی در این ارتباط موضعی نمی گیرد گفت: شما این سوال را روز جمعه به صورت جدی مطرح کنید. البته بدانید که رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است و پیروزی ملت فلسطین حتمی است و این رژیم فلسفه وجودی خود را از دست داده است و آنهایی که از این رژیم حمایت می‌کنند ضرر می کنند.

رییس جمهور در ابتدای سخنان خود در جمع خبرنگاران خارجی و داخلی اظهار داشت: امروز جهان با مشکلات فراوانی مواجه است، تبعیض، فقر، تجاوز، اشغالگری و تروریسم سازمان یافته و این مشکلات باعث غم و درد جامعه بشری است؛ روزانه صدها نفر کشته می‌شوند، هزاران نفر آواره می‌شوند، ریشه این‌ها چیست؟ علت کدام است؟ باورمان این است که علت اصلی این نابسامانی‌ها را باید در دو عامل جست‌وجو کرد، عامل اول دور شدن برخی از دولت‌ها و ملت‌ها از تصمیمات پیامبران الهی، اخلاق و ارزش‌های متعالی است. از زمانی که به صورت رسمی اعتقاد به خدا، به پاکی، عدالت و پایبندی به اخلاق در مناسبات اجتماعی کنار گذاشته شد ظلم و تجاوز همه گیر شد.

وی افزود: عامل دوم این مساله‌ای که اشاره شد ساز و کارهای حاکم بر جهان است، بعد از جنگ دوم جهانی کسانی که خود را پیروز جنگ می‌دانستند آمدند سازمان‌ها و سازوکارهایی را برای اداره جهان طراحی کردند که در راس آنها شورای امنیت سازمان ملل متحد است و بیشترین اختیارات طبق قوانین به شورای امنیت داده شد و 5 کشور به عنوان برندگان جنگ صاحب حق ویژه شدند. حال در طول 60 سال بعد از جنگ این سازمان‌ها چه کرده‌اند؟

دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: در فلسطین روزانه تعداد زیادی از مردم کشته و آواره می شوند، صهیونیست‌ها به خانه‌ها حمله می‌کنند، کودکان شیرخوار و زنان را قتل عام می‌کنند ولی شورای امنیت اقدام تاثیرگذاری انجام نمی‌دهد. اوضاع عراق و افغانستان را نیز چنین است. نزدیک به چند سال پیش در اثر یک حادثه مشکوک به عنوان حمله به برج دوقلو و به این بهانه به دو کشور افغانستان و عراق حمله شد. گفتند در این حادثه 3000 نفر کشته شدند در حالی که هیچ گاه اسامی آنها اعلام نشد و به همین بهانه به دو کشور افغانستان و عراق حمله شد و طی این سال‌ها بیش از 600 هزار نفر از مردم بی گناه کشته شده‌اند، مجروح و آواره شده‌اند و شورای امنیت ساکت است و هیچ اقدامی نمی‌کند.

دکتر احمدی نژاد همچنین با اشاره به اوضاع لبنان تصریح کرد: وقتی جنایتکاران صهیونیست از زمین و آسمان به مردم مظلوم لبنان حمله کردند و این حمله 33 روز طول کشید شورای امنیت ساکت بود و فرصت می‌داد که متجاوزان صهیونیست پروسه اشغالگری خود را تکمیل کنند و فقط در زمانی که مطمئن شدند صهیونیست ها قادر نیستند مقاومت لبنان را در هم بشکنند مساله آتش بس را مطرح کردند.

وی افزود: شورای امنیت در طول 60 سال همواره مدافع منافع قدرت های بزرگ و در نقطه مقابل ملت ها بودند. در عراق ابتدا اشغالگران حمله کردند این کشور را اشغال کردند و شورای امنیت به جای محکوم کردن این اشغال به آنها مجوز اشغال داد. در قضیه اخیر غزه نیز عملکرد شورای امنیت قابل تامل است، به محض این که جوانان فلسطین اقدام به دفاع از سرزمین، خواهر و برادران و فرزندان خود می کنند، پی در پی قطعنامه صادر می کنند و به جوان فلسطینی لقب تروریست می‌دهند و به جنایتکاران صهیونیست مدال صلح.

رییس جمهور گفت: دور شدن از اخلاق و تعالیم انبیا و ساز و کارهای یک جانبه و تبعیض آلود حاکم بر جهان دلایل اصلی مشکلاتی است که امروز جامعه بشری با آن مواجه است و راهکار مشخص است. ما همه باید به تعالیم انبیا برگردیم. تعالیم انبیا برای کمک به انسان‌ها حمایت از انسان ها برای دفاع از شخصیت، کرامت و حقوق ملت هاست و راه حل دوم این است که ساز و کارهای یک جانبه ای که به نفع قدرت های بزرگ است و حاکم بر جهان شده برچیده شود و ساز و کارهایی که مبتنی بر برابری و احترام به حقوق ملت‌هاست جای آن را بگیرد تا زمانی که شورای امنیت در خدمت چند قدرت بزرگ است جامعه بشری روی صلح امنیت و عدالت را نخواهد دید و هر کسی با هر اندیشه‌ای و با هر دینی و فرهنگی که به انسان، عدالت و پاکی و عشق و برادری و برابری می‌اندیشد موظف است برای تغییر این شرایط تلاش کند و رسانه ها با توجه به نقشی که دارند در این ارتباط مسوولیت مضاعفی دارند.
sabrina - ایران - امل
وای این احمدک چقدر وراجه
وای این احمدک مثل هیتلره
وای این احمدک خیلی بیشتر از قدش حرف میزنه
نیم وجب قدو بالا داره امروز که رفت رای بده قدش به صندوق رای نمی رسید باید اصلا این احمدی را بندازن تو صندوق صداقت
جمعه 24 اسفند 1386

20258096 - ایران - امل
اقای احمدی نژاد نفت ما مال خداست پس باید نه به مردم اسیا بلکه مردم فقیر افریقا هم برسه تازه از فروشش یه پول موشک و ار پی جی به لبنانی ها و فلسطینیها هم میدیم مردم اکوادور و حتی ماداگاسکار هم براداران ما هستند ثانیا شما که شورای امنیت رو اصلا حساب نمیارید و قطعنامه هاش روهم ورق پاره میدونید پس عضویت در اون چه معنی داره
جمعه 24 اسفند 1386

emam_hadi - اذربایجان - اسلو
مرتیکه احمق... یه کم به فکر ملت بدبخت خودت باش....
جمعه 24 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ترورستها هم همینطور !
شنبه 25 اسفند 1386

پری دریائی - ایران - تهران
باز شروع شد!!!اخه این مردک چرا انقدر حرف مفت می زنه؟؟؟ا به خدا اگه زبون به دهن بگیری فکر نمی کنن لالیا!!ز پس مملکت خودت بر اومد ی که سنگ اینو اونو به سینه می زنی. برو مملکت خودتو اباد کن راهکاراتم به درد دم در مستراح می خوره فقط نه جای دیگه.
شنبه 25 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
sabrina - ایران - امل
عزیزم با نزرت موافقم بجز اون موردی که گفتی : نیم وجب قدوبالا. شما بقیه
قدشو ندیدی بابا یک متر و نیم دیگش زیر خاکه!
بعد یک متلب دیگه اینکه :حرفهاپی که قبلن گفته یادش میره تفلکی محمودمون یکم
فراموش کاره .اینو به خاتر این گفتم یک موقع اجانب فکر نکنن دروغگوست!!!
شنبه 25 اسفند 1386

دریا-boushehr - ایران - بوشهر
آقای دکتر ما ایرانیان ولایت مدار از مواضع عقلانی وانسانی شما حمایت می کنیم
شنبه 25 اسفند 1386

king_irooni - ایران - سربندر
ای کاش من هم فلسطینی بودم ... تا لطف رهبر و دولت ایران شامل حالم می شد.
شنبه 25 اسفند 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
توی دنیا دیگه این مرتیکه آبرو برای ایرانیها نگذاشت!!با این چرندیات و دروغها. از روزی که تشریف گند و کثافتشو آورده فقط در حال دزدی و قتل است. زندانها پر از آدم بیگناه و آزاده خواه است و دارن زندانیها را به گوشه های کشور و دور از شهرهای خودشون میفرستن .این جنایتکارها از سایه خودشون هم میترسن اون وقت میان تو دنیا از حق و حقیقت و دفاع از ملت کشورهای دیگه حرف میزنند!!!!
شنبه 25 اسفند 1386

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
محمود کوچولوووو رفت پای فنجون
میخواست آب بخوره افتاد تو فنجون
شنبه 25 اسفند 1386

palang - انگلیس - لندن
دوستان ببخشید اگه بی ادبانه نظر میدهم .ولی احمدی نژاد به درد فیلهای سوپر میخوره
دوشنبه 27 اسفند 1386

mahyaar - انگلیس - لندن
حتما همینی هست که شما میگین
سه‌شنبه 28 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.