از ۲۷ مارس انگشت نگاری در فرودگاه هیتروی لندن اجباری می شود

از 27 مارس انگشت نگاری در فرودگاه هیتروی لندن اجباری می شود

از تاریخ بیست و هفتم ماه مارس امسال انگشت نگاری در فرودگاه هیترو بزرگترین فرودگاه انگلیس اجباری می شود.

بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاری رویترز، از این تاریخ همه مسافران پروازها در فرودگاه هیترو باید هم در زمان ثبت نام و هم در زمان نشستن هواپیما انگشت نگاری شوند.

این تدابیر امنیتی جدید به منظور مبارزه با تبه کاران و مهاجران غیر قانونی اتخاذ شده که به گفته کارشناسان از این پس نمی توانند به راحتی در کشور تردد کنند و با ارامش به فعالیت تبه کارانه بپردازند.

طراحان این روش اعلام کرده اند اثر انگشت مسافران تنها به مدت یک شبانه روز در پایگاه اطلاعاتی فرودگاه ثبت خواهد شد و در اختیار پلیس یا هر نهاد انتظامی دیگری قرار نخواهد گرفت.

براساس این گزارش قرار است طرح انگشت نگاری در دومین فرودگاه بزرگ انگلیس یعنی فرودگاه گتویک نیز به اجرا گذاشته شود و بعید نیست که چنین تدابیری در همه فرودگاه های کشور عملی شود.

گفتنی است طرح ازمایشی انگشت نگاری نخستین بار در سال دو هزار و شش در فرودگاه هیترو به اجرا گذاشته شد و مسافران به طور داوطلبانه اثر انگشت خود رادر اختیار کارشناسان می گذاشتند.

dandy - امارات - امارات
انگشت نگاری!!! افرادی هستند که اثر انگشتانشان شبیه بهم داشته باشند..الان معاینه چشم انجام میدند..
سه‌شنبه 21 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟