کلاهبرداری آموزشگاه غیرمجاز از متقاضیان دانشگاه پیام نور

کلاهبرداری آموزشگاه غیرمجاز از متقاضیان دانشگاه پیام نور

متهمی که با راه اندازی یک آموزشگاه بادادن وعده پذیرش در دانشگاه پیام نور بدون طی کردن دوره پیش دانشگاهی کلاهبرداری می کرد دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ما سرهنگ اسماعیل هادئی رئیس پلیس آگاهی استان تهران در خصوص این پرونده گفت: سیزدهم اسفندماه امسال پلیس از تجمع 100 نفر در مقابل آموزشگاهی در گوهردشت کرج با خبر شدند، مأموران کلانتری 17 که برای بررسی موضوع به محل رفته بودند متوجه شدند مدیر آن مؤسسه آموزشی با دادن این وعده که بدون نیاز به طی دوره پیش دانشگاهی امکان ثبت نام در کنکور دانشگاه پیام نور دارند از هر یک از دانش آموزان مبلغ 203 هزار تومان دریافت کرده این در حالیست که پس از طی کردن دوره های آموزشی آمادگی برای این کنکور دانش آموزان متوجه شده اند که دانشگاه پیام نور شرط پذیرش در آزمون را طی کردن دوره پیش دانشگاهی اعلام کرده است.

از این رو با توجه به ادعای دروغین مسؤول مؤسسه از او شکایت دارند. با اعلام شکایت 100 نفر از این افراد، منشی مؤسسه بدلیل عدم حضور مسؤول اصلی دستگیر و به پلیس آگاهی استان تهران منتقل شد. اما از آنجا که منشی تنها کارمند مؤسسه بود و نقشی در کلاهبرداری نداشت تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم اصلی آغاز شد.

سرانجام متهم شناسایی و پس از دستگیری مدعی شد که آموزشگاه دارای مجوز است و فعالیتش کاملاً رسمی است و مشکل اصلی از تغییر شرایط پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه پیام نور بوده است. این در حالی بود که تحقیقات پلیس نشان داد آموزشگاه فاقد مجوز است. بدین ترتیب با انتقال متهم به مرجع قضایی، برای وی قرار یک میلیارد و 500 هزار ریالی صار شد.

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
ما آخر نفهمیدیم این موسسه ها مجازند یا غیر مجاز و اگه غیر مجازند چرا جمعشون نمی کنن؟!دایی من رفته توی این موسسه ها ثبت نام کرده می ترسم سرش کلاه بذارن.کسی هست که از این طریق ثبت نام کرده باشه یا اطلاعات بیشتری داشته باشه ؟ممنون میشم.
یکشنبه 19 اسفند 1386

سوین - ایران - تهران بزرگ
اگه حتی یک بار هم به طور اتفاقی سری به سایت دانشگاه پیام نور زده باشی متوجه می شی که از اول سال اون بدبخت ها هی میگن موسسات غیر مجازند ولی کو گوش شنوا .
چهار‌شنبه 22 اسفند 1386

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
میگن این موسسات غیر مجازن ولی از طرفی هم نمی تونن جمعشون کنن این به این خاطر نیست که همشون غیر مجاز نیستن؟فعالیتشون هم که کاملا علنیه.
چهار‌شنبه 22 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.