صفایی فراهانی: اتفاقی که نباید، افتاد , انتخاب دایی اشتباه بود

صفایی فراهانی: اتفاقی که نباید، افتاد , انتخاب دایی اشتباه بود

رییس اسبق فدراسیون فوتبال ایران، انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی را به دلیل زود هنگام خواندن حضورش در این پست؛ اشتباه می‌داند و تاکید دارد که نباید مسوولان فوتبال کشور برای سرپوش گذاشتن به ایرادات مدیریتی و اجرایی خود اسطوره‌ها را این‌گونه بسوزانند.
محسن صفایی فراهانی می‌گوید: پیش از این بارها اعلام کردم که اعتقادم برای فوتبال ملی، حضور یک سرمربی قدرتمند خارجی است. اکنون نیز معتقدم تحت هر شرایطی حضور یک مربی خارجی صاحب نام می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند. قطعا اگر از یک مربی بزرگ استفاده می‌کردیم شرایط فوتبال ملی و حتی باشگاهی ایران تحت تاثیر این انتخاب تغییر می‌کرد.
صفایی صحبت‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: این یک اعتقاد و ایده‌ی ذاتی است که همیشه و در تمام شرایط مدیریتی‌ام در فوتبال و یا خارج از آن به آن اعتقاد داشته‌ام. در شرایطی که گزینه‌های داخلی برای فوتبال ایران مطرح شد، معتقد بودم که این انتخاب فارغ از هر اسم یا عنوانی می‌تواند روند رو به رشد فوتبال ایران را به تاخیر بیندازد.
صفایی معتقد است که علی دایی اسطوره و پیشینه‌ی فوتبال ایران است و پس از چهل سال فوتبال، ایران توانسته یک اسطوره به نام "علی دایی" را به جهانیان معرفی کند. پس نباید در این میان به گونه‌ای رفتار شود که از این اسطوره استفاده نکرده و او را بسوزانیم. ‌دایی افتخار ایران و آسیاست. او باید در یک شرایط بهتر و مناسب‌تر هدایت تیم ملی ایران را بر عهده می‌گرفت. معتقدم حضور فعلی دایی در راس کادر فنی تیم ملی یک اشتباه است و این اشتباه را نیز مدیرانی مرتکب شده‌اند که به دلیل ضعف‌های خود خواهان سرپوش گذاشتن بر روی آن هستند.
رییس اسبق فدراسیون فوتبال می‌گوید: «علی دایی می‌تواند کمک موثری برای فوتبال ایران باشد، معتقدم فدراسیون فوتبال پیش از انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملی، باید وی را برای مدتی به یکی از مطرح‌ترین تیم‌های خارجی اعزام می‌کرد تا او در کنار بزرگ‌ترین مربیان فوتبال دنیا تجربیات خود را افزایش می‌داد.
دایی همیشه نشان داده که مستعد و با تجربه عمل می‌کند. او در حال حاضر نیز دارای تجربیات گران‌بهایی در عرصه بازی‌گری و مربی‌گری است. در زمانی که در فدراسیون فوتبال حضور داشتم او را آدمی منضبط و کاردان یافتم. او فوتبالیستی است که زیر بار هر حرفی نمی رود و طبیعی است که این رفتار نیز در جامعه کنونی ما طرفدار چندانی ندارد و قطعا بدخواهان زیادی منتظر کوچک‌ترین لغزش دایی هستند.»
صفایی بابت حاشیه‌های احتمالی نگران است و از ابراز این نگرانی ابایی ندارد: «نباید شرایط را به گونه‌ای فراهم می‌کردیم تا لغزش احتمالی دایی در آینده، تیم ملی و او را به حاشیه براند. دایی اسطوره‌ی فوتبال ایران است و شکستن این اسطوره‌ها در هر مقطع زمانی؛ دانسته یا نادانسته طبعات فراوانی برای فوتبال ایران و حتی آسیا به همراه خواهد داشت. خیلی‌ها از دایی خوششان نمی‌آید و قطعا این روند آسیب پذیری شرایط آینده فوتبال ملی و شخص علی دایی را بیشتر خواهد کرد.»
به زعم صفایی آنچه که نباید، اتفاق افتاده و تنها راه حاضر همکاری و تعامل است: «در حال حاضر باید تنها با سرمربی جدید تیم ملی همکاری کنیم تا در آینده تاسف‌ نخوریم. سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال باید تمام تلاش خود را برای کمک و موفقیت به علی دایی و تیم ملی انجام دهند.»
صفایی با رد هر گونه تاثیرگذاری در انتخاب "دایی" یا هر گزینه‌ی دیگری برای سرمربی‌گری تیم ملی می‌گوید: «شخصاً پس از پایان فعالیت کمیته‌ی انتقالی هیچ تماسی با مسوولان فدراسیون فوتبال نداشته‌ام و آنها نیز کمتر به سراغ من آمدند و حتی در جریان تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های آنان نیز نبوده‌ام.»
صفایی در نهایت دایی را اینطور نصیحت می‌کند که در راه هدایت تیم ملی از بهترین مربیان خارجی استفاده کند.

babaktoronto - کانادا - تورونتو
کاملا صحیح است. اگر من هم میگویم انتخاب دایی اشتباه بود اول به خاطر خودش بود تا تیم ملی او اینده خود را تباه کرد. تیم ملی را هم همینطور
اصولا میدونید دلیل تمام بدبختیهای این مملکت چیه: هر کسی که در هر پستی کار میکنه برای اون پست فرد اصلح نیست. البته بغیر از دانشمند اعظم حضرت دکتر محمود پاشنه طلا که شایسته ترین فرد برای پست ریاست جمهوری بود.
دنیا دیگه مثل تو نداره نداره نه میتونه بیاره دلا همه بیقراره عشقه .....
یکشنبه 19 اسفند 1386

narges_QQ - امارات - دبی
آخی . دایی گناه داره خوب . این وسط اون چه گناهی کرده . ؟ حالا دوباره واسش جک میسازن
یکشنبه 19 اسفند 1386

king_irooni - ایران - سربندر
حرفای اقای فراهانی منطقی به نظر می رسه چونکه قبل از انتخاب آقای دایی و البته به گفته خود ایشون نه مذاکره ای جهت سرمربی شدن تیم ملی باهاشون شده بود و نه اینکه اقای دایی مث بقیه اون مربیانی که اسمشون جز کاندیداها بود برنامه ای به فدراسیون ارائه کرده حالا نمی دونم که چی باعث یه دفعه اقای دایی سرمربی بشه؟! به نظر من اقای دایی وقتی می فهمه که اشتباه کرده که دیگه خیلی دیر شده.
یکشنبه 19 اسفند 1386

nasle javan - ایران - تهران
بابک تو در مورد ورزش هم نظر می دی بابا خیلی کارت درسته به نظرت سوخته سرائی چطور بود برای سر مربیگری تیم کریکت؟خیلی با حالی پسر
یکشنبه 19 اسفند 1386

maral-sh - ایران - تهران
بابک همه فن حریف است . در همه موارد صاحب نظر است .
یکشنبه 19 اسفند 1386

pakzad - ایران - آذربایجان
بابک جان کم کم ازت خیلی خوشم می یاد تو هر چیزی دست داری البته بگم ها گاها شورشو در می یاری
یکشنبه 19 اسفند 1386

پری دریائی - ایران - تهران
ای بابا حالا چرا انقدر قصاص قبل از جنایت می کنین؟ خوب شاید کار ش خوب بود؟ پارسال که تو سایپا کارش بد نبود هر چند واسه مربی گری تیم ملی یه کم جوونه اما خوب بذارید چند گوشه از کارشو تو تیم ملی ببینیم بعدش در موردش صحبت کنیم
دوشنبه 20 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.