سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری ایران برای احداث پالایشگاه در اندونزی

سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری ایران برای احداث پالایشگاه در اندونزی

روزنامه جاکارتا پست از امضای قرارداد احداث پالایشگاه بزرگ نفت در اندونزی بین ایران و اندونزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، این روزنامه در ادامه افزود : این قرارداد بین شرکت پرتامینای اندونزی و شرکتهای ایرانی برای ساخت پالایشگاه 200 هزار بشکه در در ایالت بانتن به امضا خواهد رسید.
این پالایشگاه دومین پالایشگاه بزرگ اندونزی به شمار می رود . برای ساخت این پالایشگاه بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری مشترک انجام خواهد شد.
آری سوئمارنو رئیس شرکت پرتامینا در این باره گفت : یک هیئت کارشناسی اندونزی طی روزهای آینده برای دیدار با مقامهای شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی به تهران سفر می کند.
این هیئت در خصوص مسائل مهمی از جمله تامین نفت مورد نیاز این پالایشگاه با مقامهای ایرانی رایزنی خواهد کرد.
ایران پیش از این برای تامین روزانه 300 هزار بشکه نفت مورد نیاز این پالایشگاه قول مساعد داده بود ولی پس از آن اعلام کرد ، تنها قادر به تامین 150 هزار بشکه نفت خام خواهد بود.
اندونزی به دنبال تامین 50 هزار بشکه نفت خام از لیبی است.

babaktoronto - کانادا - تورونتو
در روزگارانی که اقایان سردمدار جمهوری اسلامی در انزوای مطلق سیاسی جهانی گرفتار امده اند و فشارهای دول دنیا برای این انزوا هر روز بیشتر و بیشتر میشود خوب بهترین کار و تبلیغ هم برای مردم داخل و هم برای دهن کجی به دنیا که اره بابا ما هم هنوز با بازارهای جهانی در ارتباطیم این است که در کشورهایی چون سریلانکا بولیوی سودان اندونزی ونزویلا و ... سرمایه گذاریهای کلان و بیحاصل داشته باشیم که نه بدرد دنیامون میخوره و نه اخرت . در تمام این بذل و بخششها که به اسم سرمایه گذاری انجام میشود نه کار کارشناسی میشود و نه کار مطالعاتی. این پولها واقعا دیگر هیچ برگشتی ندارد و هیچ تضمینی برای بقای حتی اصل پول هم نیست چه برسه به سودش و این در حالیست که ایران بعد از انقلاب در امر پالایش نفت هیچ سرمایه گذاری نکرده و شدیدا کشور نیازمند سرمایه گذاری در این بخش است.
شنبه 18 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
هدیه ایران به اندونزی واسه رای ممتنع به قطعنامه شورای امنیت
شنبه 18 اسفند 1386

بابک - ایران - سیزوار
این باج ایران به اندونزی بود برای رای ممتنع این کشور در قطعنامه سوم
شنبه 18 اسفند 1386

javadremix - ایران - تهران
الان همه میگن که چرا این پولها رو واسه ملت خرج نمیکنند این پلایشگاه دارن میسازند که لا اقل 25٪ بودجه ی مملکت پای بنزین نره جلوی ضرر هر وقت بگیری منفعته.
شنبه 18 اسفند 1386

hussain - بریتانیا - لندن
چی بگم والا آدم شاخ در میاره..!!
شنبه 18 اسفند 1386

vira - ایران - تهران
بعضی ها واقعا یک نفره در دیار غربت در فاصله زمانی چند لحظه چه کارها که انجام نمیدن ! بلافاصله مثل نوابغ با یک حساب سرانگشتی ! متوجه میشن که سرمایه گذاری ما در پالایشگاههای اندونزی نه تنها سود نداره بلکه باید قید اصل سرمایه رو هم زد ٬ جل الخالق از این کار کارشناسی و مطالعاتی !
شنبه 18 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
با هورمذد موافقم.
شنبه 18 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
بعضی هام از همون راه نزدیک حتی با حسابهای سرتاپایی(نه سرانگشتی) نمیتونن ببینن که این دولت تو سرمایه گذاریهای داخلی چه گندی بالا اورده و نه اینکه اوضاع سرمایه گذاریهای داخلی خیلی خوب و رو براهه؟ دیدیم که تو همین مطلب بالا داریم نشانه های سرمایه گذاریهای اقایون رو در اقصا نقاط مختلف ایران میبینیم دیگه خارج پیشکششون. صنایع یکی پشت دیگری در حال ورشکستگی هستند به طوری که پول کارگرشونو نمیتونند بدن و بجاش بهشون کتک میدن تا پول. بله ویرا خانم حالا دیدی من از این راه دور چشام از تو بیشتر و بهتر میبینه. این اقایون و در راس انها رفیقت محمود نفتی اول وضع سرمایه گذاربی تو ایران و درست کنه بعد بره سراغ خارجه. به قول معروف: تو اگر طبیب بودی اول درد خود دوا کردی.
یارو رو تو ده راه نمیدادند سراغ خونه کدخدا رو میگرفت.
شنبه 18 اسفند 1386

vira - ایران - تهران
بابک جان کی گفته اینجا به جای حقوق دادن کارگرا رو کتک میزنن ؟! بعدم کدوم سرمایه گذاری داخلی ورشکست شده ؟ سومآ من گفتم بعضیا ! کی گفتم بابک ؟!! چهارمآ ! تصحیح میکنم ! : { کل ( کچل ) اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی } ! اینو همین جا نوشتم بعدا نگی رفتی از حاج خانوم پرسیدی ! راستی نبودی یه مدتی ؟!
شنبه 18 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
ویراجان یعنی من اینقدر ترسناکم که جا زدی شجاع باش دختر. و اما خوب دختر منم اگه از تو اطاقم بیرون نمیاومدم و دل به اخبارای اخوندی و الجزیره و المنار و .... میسپاردم از کتک هایی که کارگرهای این اب و خاک از دولتشون و نیروهای انتظامی میخوردن خبر نداشتم. اما بهت بگم که من از نزدیک با یکی از همان کارگرهای کتک خورده صحبت کردم. و اما کارخانه های ورشکست شده: شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان که کارگران ان یکی از کارگران کنک خورده نیز میباشند. روعن نباتی کشت و صنعت شمال که این کارخانه در سال 84 به مزابده گذاشته شد. صنعت نساحی مازندران. ریسندگی و بافندگی کاشان. معدن الومینیم بورس بیسکوییت گرجی صدها پروژه ناتمام و مسکوت و رها شده و .... . و اینا مشک نمونه خروار ویرا جان اونی که تو ضرب المثل تو نقش بازی میکنه کچل بوده اما اینی که تو ضرب المثل من نقش بازی میکنه یه درد دیگه داره که برای اینکه به جرم تشویش اذهان عمومی و اعمال منافی عفت عمومی مارو نندازن زندان به همین درد کلی بسنده شد. شما هم کوتاه بیا راستی روز زن مبارک.
یکشنبه 19 اسفند 1386

vira - ایران - تهران
مرسی ! و اما راجع به شرکت های تعطیل شده ممنون از اینکه وقت گذاشتی و این شرکت ها رو پیدا کردی و نام بردی . ( البته من غیر از نساجی مازندران راجع به بقیه اطلاعی ندارم مسوولیتش با خودت ! و در مورد بورس هم بورس سر جای خودش هست ) البته یک نکته قابل ذکره که تعداد شرکت ها و کارخانه ها در ایران خیلی بیشتر از این حرفهاست ٬ و باید حساب کرد و دید شرکت های زیان ده چند درصد از کل رو تشکیل میدن تا به نتیجه درست رسید . و نکته بعدی اینکه اکثر کارخانه جات ورشکست شده همونطور که مثلا نساجی مازندران رو نام بردی ٬ مربوط به امر نساجی و ریسندگی و بافندگی میشن ٬ و دلیلش هم وفور پارچه ها و پوشاک ارزون قیمت چینی در بازاره . بازار کفش هم به همین درد مبتلاست . اینجا کفش چینی در بازار { کیلویی } خرید و فروش میشه . هر صنعتی رو که ردی از رقیب چینی براش پیدا کنی میبینی که یا ضرر میده و یا به سختی کار میکنه . این مشکل خاص ایران هم نیست . والبته باید چاره ای براش پیداکرد . یکی از اشنایان خود ما که کارخانه نساجی داشت در کارخونه رو بسته و از چین جنس وارد میکنه ! / در ضمن اون کارگر کتک خورده احنمالا خودش یه کرمی ریخته ! ( با عرض پوزش ) و گرنه اخه بیخودی که به جای حقوق کسی رو کتک نمیزنن ! در ضمن الجزیره انگلیسی خیلی کانال با کلاسیه . به اسمش نگاه نکن ! ( المنار رو هم تا حالا نگاه نکردم البته فکر کنم به زبان عربیه ) .
یکشنبه 19 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.